Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niech będą kajaki


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#41 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysiek

Napisano 24 sierpień 2021 - 20:03

 

 

Cześć

Niestety Drogi Krzysztofie...wszystkie rzeki łatwe tak wyglądają w sezonie, nie mówiąc o weekendach. To sytuacja dość normalna na rzekach, na których nic się nie dzieje w sensie techniki i uciążliwości a do tego widokowo ładnych, z dobrą bazą, dojazdem itd. Na jednym z najpiękniejszych nizinnych szlaków kajakowych w Europie czyli Krutyni, w sezonie, na odcinku Krutyńskie - Ukta często nie da się płynąć nie mając obok siebie innej jednostki. Jak tan kawałek wody to przenosi to nie mam pojęcia ale tak jest. Za to w maju... warto za każdą cenę.

Dlatego też spływanie takich rzek proponuje planować na wczesną wiosnę lub jesień. Z pewnością będzie puściej i przyjemniej.

Zmorą naszych rzek jest ich przecinanie i udostępnianie  z tym należy walczyć, choć to walka typowo "don kichotowa". Ewentualną alternatywą są limity - tak jak jest np. na Drawie czy Łynie (Las Warmiński). Ale to dotyczy tylko odcinków rezerwatowych i parkowych niestety.

Pozdrowienia

Cześć,

.... Ja wolę kajaki w maju lub we wrześniu. .....

 

Cześć

Jakie cele na tą jesień?

Pozdro

 

Chyba Czarna Nida, być może jeszcze Wisła. Choć Wisła prawdopodobnie samotnie na SUP-ie. Jest dość wysoki stan wody, więc praktycznie wszystko co mogłoby go zniszczyć jest schowane dość głęboko pod wodą. Rokrocznie we wrześniu płyniemy też taki spływ ojciec + dziecko (dzieci) bez matek. Właśnie ustalamy logistykę.  


  • 1

#42 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 24 sierpień 2021 - 20:32

Chyba Czarna Nida, być może jeszcze Wisła. Choć Wisła prawdopodobnie samotnie na SUP-ie. Jest dość wysoki stan wody, więc praktycznie wszystko co mogłoby go zniszczyć jest schowane dość głęboko pod wodą. Rokrocznie we wrześniu płyniemy też taki spływ ojciec + dziecko (dzieci) bez matek. Właśnie ustalamy logistykę.  

Cześć

Wisła na SUPie??? No no, szczery podziw. Tak niebezpieczna rzeka, w życiu bym się nie podjął na tego typu sprzęcie. A jaki odcinek, ile dni?
Pozdrowienia


  • 0

#43 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysiek

Napisano 24 sierpień 2021 - 21:08

Wisła na SUPie??? No no, szczery podziw. Tak niebezpieczna rzeka, w życiu bym się nie podjął na tego typu sprzęcie. A jaki odcinek, ile dni?


 

 

Pozdrowienia

 

Nawet zakupiłem kapok do tego celu. Zacznę u siebie w Rajszewie (mam do Wisły całe 100 metrów) i w stronę Gdańska. Maks 2 dni z noclegiem gdzieś pod namiotem. Skoro dało się pływać na tym morzu na falach powyżej 1 metra (Chorwacja, Albania), to i z rzeką powinno sobie poradzić to moje "pływadełko".  


  • 2

#44 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 25 sierpień 2021 - 05:51

Nawet zakupiłem kapok do tego celu. Zacznę u siebie w Rajszewie (mam do Wisły całe 100 metrów) i w stronę Gdańska. Maks 2 dni z noclegiem gdzieś pod namiotem. Skoro dało się pływać na tym morzu na falach powyżej 1 metra (Chorwacja, Albania), to i z rzeką powinno sobie poradzić to moje "pływadełko".  

 

 

 

Cześć

Dla mnie to bardzo odważna decyzja. Na rzece nigdy nie ma  takiej sytuacji, że woda przykrywa wszystko tylko przeszkody są mniej lub bardziej widoczne. Zwłaszcza przy większej wodzie  gdy uciąg jest duży czasami nie ma mowy o jakiejś reakcji, tylko jesteś po prostu wciągany. Miałem takie akcje na Bugu i na Wiśle powyżej Warszawy. W każdym razie życzę powodzenia w wyprawie i zajebistych wrażeń.

Pozdrowienia


  • 1

#45 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 25 sierpień 2021 - 16:54

co to jest SUP?

czy to Stand Up Board (wtedy powinno byc SUB)

 

jezeli to to, to plywam na tym - niezbyt czesto, ale daje sobie rade....

 

na pewno na przelom New River bym sie na tym nie wybral (jak pokazywalem na zdjeciach). ale na spokojnej rzece nie widze problemu.......


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#46 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysiek

Napisano 25 sierpień 2021 - 20:03

co to jest SUP?

czy to Stand Up Board (wtedy powinno byc SUB)

 

jezeli to to, to plywam na tym - niezbyt czesto, ale daje sobie rade....

 

na pewno na przelom New River bym sie na tym nie wybral (jak pokazywalem na zdjeciach). ale na spokojnej rzece nie widze problemu.......

 

W Polsce (Europie) używamy skrótu SUP - Stand Up Paddle (tak jakby ktoś odciął słowo Board).

 

DSC-8244.jpg


  • 3

#47 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 26 sierpień 2021 - 00:56

 

co to jest SUP?

czy to Stand Up Board (wtedy powinno byc SUB)

 

W Polsce (Europie) używamy skrótu SUP - Stand Up Paddle (tak jakby ktoś odciął słowo Board).

 

 

O kazuje sie, ze tutaj tez jest to oficjalny skrot - nigdy sie z nim nie spotkalem, wiec bylem zdziwiony...


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#48 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 26 sierpień 2021 - 10:00

 

 

 

W Polsce (Europie) używamy skrótu SUP - Stand Up Paddle (tak jakby ktoś odciął słowo Board).

 

DSC-8244.jpg

 

Cześć

To zdjęcie mnie powala Krzysztofie. Nazwałem je sobie prywatnie: "Herkules zwiedzający Morza Południowe". Dlaczego akurat południowe - nie wiem, ale fajnie się składa w nazwie.

Pozdrowienia serdeczne


  • 2

#49 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysiek

Napisano 26 sierpień 2021 - 14:55

 

 

 

 

W Polsce (Europie) używamy skrótu SUP - Stand Up Paddle (tak jakby ktoś odciął słowo Board).

 

 

 

Cześć

To zdjęcie mnie powala Krzysztofie. Nazwałem je sobie prywatnie: "Herkules zwiedzający Morza Południowe". Dlaczego akurat południowe - nie wiem, ale fajnie się składa w nazwie.

Pozdrowienia serdeczne

 

Cześć,

 

dobrze trafiłeś, bo to było na Adriatyku, Jesenice koło Splitu były portem macierzystym. Jednak najbardziej mi się podobało, na tym moim pływadełku, na jeziorze Ochrydzkim, ta niesamowita przejrzystość wody. 


  • 1

#50 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 28 sierpień 2021 - 10:06

Cześć,


 

 

dobrze trafiłeś, bo to było na Adriatyku, Jesenice koło Splitu były portem macierzystym. Jednak najbardziej mi się podobało, na tym moim pływadełku, na jeziorze Ochrydzkim, ta niesamowita przejrzystość wody. 

 

Cześć

Widocznie podświadomość zadziałała. Ochrydzkie jest niesamowite i pełne życia (dobrego do jedzenia też ;) ).

Może tam jeszcze kiedyś zawitamy, bo został nam kanion Osumit a tam trzeba jechać na wiosnę.

Pozdrowienia


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych