Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mont Blanc


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 17 maj 2013 - 12:01

Dołączona grafika

Jak zapewne wiecie byłem ostatnio w Chamonix. Popatrzyłem sobie na to wszystko i pomyślałem, że wejdę na Mont Blanc.
Między wierszami na forum wyczytałem , że Jan był tam. Pewnie znajdzie się jeszcze kilka a może i więcej osób które stanęły na szczycie, albo były w drodze ale musiały zawrócić by móc spróbować jeszcze raz.
Chciałbym żebyście podzielili się swoimi doświadczeniami, zdjęciami. Zrobimy sobie taki kącik Monte Bianco. Tak więc nawet jak nie byliście na szczycie, ale macie ładne zdjęcie to dawajcie. Będzie fajnie :D

Janie jak to jest? Którędy szedłeś?
JacK, byłeś na Aiguille du Midi w celach widokowych czy może zaczynałeś atak z tej strony?
  • 2

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 17 maj 2013 - 12:06

fajny pomysł z ty kącikiem, muszę poskanować stare slajdy
ale jak sobie przypominam to już byłeś z tym wojskiem

chcesz wchodzić z nartami ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 maj 2013 - 13:44

JacK, byłeś na Aiguille du Midi w celach widokowych czy może zaczynałeś atak z tej strony?


Tylko w celach widokowych.
Osobiscie bardziej mnie kusi zjazd na nartach Biala Dolina oraz Haute Route.
Mam nadzieje ze na to kiedys przyjdzie pora.
Cel jak najbardziej masz fajny no i masz gdzie sie aklimatyzowac. 3mam kciuki zeby sie udalo.
  • 0

#4 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 17 maj 2013 - 18:41

(...)Haute Route.
Mam nadzieje ze na to kiedys przyjdzie pora.
(...)


To trochę nie po drodze, ale skoro tak daleko zawędrowaliśmy to wstawię zdjęcie mojego ulubionego miejsca :D

Dołączona grafika
  • 1

#5 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 21 maj 2013 - 06:58


[/img]


a gdzie to takie coś postawili ?

Użytkownik jabol edytował ten post 20 luty 2014 - 14:43

  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#6 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 maj 2013 - 09:02

a gdzie to takie coś postawili ?


Takie cos to Cabane du Velan.
Podobno bardzo friendly i w rewelacyjnym miejscu.
http://www.velan.ch/
  • 0

#7 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 21 maj 2013 - 09:23

No jak gdzie?
Na trasie do Zermatt :D
Na przeciwko schroniska Valsorey, pod Mt. Velan

Schronisko nazywa się Velan i jest takie od..... chyba 10lat. Wygląda FANTASTYCZNIE szczególnie, że stoi w super miejscu. Jak znajdę jakieś inne zdjęcie niepapierowe w swojej kolekcji to wstawię.

Tym czasem nie wiem czy wiecie ale jest nowe schronisko Gouter na najłatwiejszej trasie na Mt.Blanc. Wygląda obłędnie. Można już rezerwować miejsca. Podobno nie można zostać w środku na noc jak się nie ma rezerwacji? Miejsca zaś w sezonie letnim po mału się kończą. Widziałem, że na wiele dni jest już komplet!
Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał

Użytkownik Michał edytował ten post 21 maj 2013 - 09:32

  • 1

#8 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 maj 2013 - 10:17

Tym czasem nie wiem czy wiecie ale jest nowe schronisko Gouter na najłatwiejszej trasie na Mt.Blanc. Wygląda obłędnie. Można już rezerwować miejsca. Podobno nie można zostać w środku na noc jak się nie ma rezerwacji? Miejsca zaś w sezonie letnim po mału się kończą. Widziałem, że na wiele dni jest już komplet!


Czyli jednak nie z Aiguille du Midi planujesz atak.
Wyjedziesz tramwajem. Nocleg w tym nowym schronisku i Mt Blanc Twoj? 120 miejsc tam maja. Tloczno musi byc w lecie na Mt Blanc:)
  • 0

#9 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 21 maj 2013 - 11:28

Przez Mont Blanc du Tacul i Mt. Maudit nie idę bo idę sam, więc chcąc nie chcąc..... Nie czuję się już jak kiedyś i ściany przy Mt. Maudit nie dam rady sam zrobić. Przynajmniej tak myślę a nie chcę się przekonać tam, że miałem rację i prosić kogoś o asekurację. Już raz to grali ;)
Planuję zrobić to tak. Wybrać termin z pogodą pewniakiem. Takie dni nie istnieją ale jest duże prawdopodobieństwo że będzie dobrze. Z tramwaju 4 godziny do starego schroniska Gouter, chwila przerwy i 4 godziny na szczyt. Potem 4 godziny zejścia i spanie nowym Gouter. Następnego dnia zejście na spokojnie rano, żeby przez żleb pod ścianą być przejść rano.
Plan jest mocny ale biorąc pod uwagę, że nie będę targał namiotu i innego badziewia jest wykonalny.

Pozdrawiam
Michał

Dołączona grafika
  • 1

#10 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 maj 2013 - 12:11

Planuję zrobić to tak. Wybrać termin z pogodą pewniakiem.


Obys na taki termin trafil. W tym roku z tym ciezko. Nadal zimna na calego w gorach. Lata nie widac.
W Chamonix kolejny snowboarder zginal. Z koleji alpinistka miala duzo szczescia ze po 4 dniach w snieznej dziurze:
http://www.planetski.eu/news/4947
  • 0

#11 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 21 maj 2013 - 14:19

Nadal zimna na calego w gorach.


O tym nie musisz mi mówić :D Mam 3 do 8 stopni w maksie od miesiąca. Na drzewach 0 liści nawet na dole. W mieście leży jeszcze śnieg miejscami. Dziś na drodze na St.Bernardino było tyle śniegu, że zamknęli ruch na parę godzin. Generalnie jest bez kitu zimo i zimowo.

Pozdrawiam
Michał
  • 1

#12 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 21 maj 2013 - 20:43

Wracając nieco do głównego tematu, zdjęcie bohatera. Szału nie ma bo to skan z papieru.

Dołączona grafika


fajny pomysł z ty kącikiem, muszę poskanować stare slajdy
ale jak sobie przypominam to już byłeś z tym wojskiem


Z wojskiem?
Dołączona grafika
Nie, to wszystko zbieg okoliczności :D

chcesz wchodzić z nartami ?



Z nartami nie. Idę na łatwiznę.

(...) 120 miejsc tam maja. Tloczno musi byc w lecie na Mt Blanc:)


Różnie jest. Z tego co słyszałem ruch cały czas ROŚNIE a to oznacza, że może być jak na Krupówkach :D
Zdjęcie z 2000r. Zdążyliśmy przed wszystkimi. Mieliśmy mega prognozę z CAF i wystartowaliśmy na koniec burzy. Na szczycie byliśmy sami. Jak schodziliśmy na znanym "kempingu" zrobiło się MEGA tłoczno.
Dołączona grafika

Innym razem w 2003r na tym samym "kempingu" byliśmy SAMI! Jak zwykle wstrzeleni w prognozę :D
Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał

Użytkownik Michał edytował ten post 21 maj 2013 - 20:44

  • 2

#13 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 22 maj 2013 - 07:19

Planuję zrobić to tak. Wybrać termin z pogodą pewniakiem. Takie dni nie istnieją ale jest duże prawdopodobieństwo że będzie dobrze. Z tramwaju 4 godziny do starego schroniska Gouter, chwila przerwy i 4 godziny na szczyt. Potem 4 godziny zejścia i spanie nowym Gouter. Następnego dnia zejście na spokojnie rano, żeby przez żleb pod ścianą być przejść rano.
Plan jest mocny ale biorąc pod uwagę, że nie będę targał namiotu i innego badziewia jest wykonalny.

plan b. ambitny ale wykonalny tym bardziej że żyjesz prawie na 2000 m i nie potrzebujesz się aklimatyzować
jest tylko jeden mały problem - tramwaj nie jeździł w zeszłym roku di Nid dAigle a jedynie do Mont Lachat
w związku z jakimś osuwiskiem i nigdze nie znalazłem informacji o naprawie tego odcinka
tak więc prawdopddobnie musisz doliczyć jeszcze 2 godziny marszu
osobiście doradziłbym nocleg w Tete Rousse
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#14 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 22 maj 2013 - 11:08

Najbardziej proste wejście jest banalnie proste. Jeśli tylko masz jako taką kondycję, chwilę czasu żeby wstrzelić się w pogodę, jesteś zaaklimatyzowany żeby nie umrzeć w Vallot to praktycznie tą drogę może zrobić każdy. Najłatwiejsza opcja to wyjście na "kemping" za starym schroniskiem pierwszego dnia. Przespanie się i na spokojnie za widnego atak na szczyt drugiego dnia. W drodze powrotnej spanie na tym samym "kempingu". Trzeciego dnia spokojne zejście na dół. Pogodę na następne dwa dni można przewidzieć z dużą dokładnością więc tu nie powinno być przeszkody. To jest najłatwiejsza opcja którą przerobiłem kilkakrotnie, pierwszy raz jak miałem 14 lat z Mamą. Większość "niepowodzeń" wynika z zawalenia jednego z tych trzech elementów.

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał
  • 1

#15 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 23 maj 2013 - 07:51

pierwszy raz jak miałem 14 lat z Mamą.


moje pierwsze wejście to sierpień 1987
Dołączona grafika

w zasadze przygotowania zaczęliśmy już w 1980 a wyjazd planowany był na 1982
niestety 13.12.81 "przesunął" cały wyjazd o 5 lat

do Chamonix jechaliśmy 5 dni
Dołączona grafika

i nocowali prawie 3 tygodnie na słynnym kampingu "pod kamieniem" pierre d'Orthaz
Dołączona grafika


prawie cały czas była doskonała pogoda
Dołączona grafika

zrobiliśmy naprawę solidną aklimatyzację chodząc po okolicznych mniejszych górkach i lodowcach
Dołączona grafika


sam Mont Blanc zajął nam 5 dni
start z Les Houches zielonymi trasami narciarskimi
Dołączona grafika

potem wzdłuż torów tramwajowych
Dołączona grafika


na pierwszy nocleg w Baraku Forestiere
Dołączona grafika


następny dzień podejście do Goutera
Dołączona grafika

kolejnego dnia dostaliśmy nieźle w dupe bo gwałtownie załamała się pogoda
i w śnieżnej zadymie nie potrafiliśmy znaleźć schronu Vallota
co nawet wyszło na korzyść bo po kolejnym noclegu w Gouterze
znowu zrobiła się fantastyczna pogoda
Dołączona grafika

i trzeba było tylko podziwiać widoki
Dołączona grafika


po krótkim odpoczynku w potwornie zasyfionym Vallocie
Dołączona grafika


schodziliśmy Lodowcem Bossons
Dołączona grafika

nocując w ruinach starej kolejki
proszę zwrócić uwage na odpowiednią bieliznę antypotną
Dołączona grafika

jeszcze tylko 1000 m w dół po piwku i do basenu
Dołączona grafika
.
i jak to szybko ćwierć wieku minęło

Użytkownik jabol edytował ten post 23 maj 2013 - 08:00

  • 7
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#16 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 23 maj 2013 - 08:15

to była wyprawa pomaturalna? :D
  • 0

#17 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 23 maj 2013 - 10:38

Jan, Kozak wycieczka.
Moja Mama była wtedy tam gdzie jedziesz na jesieni. Ja zaś byłem za mały do czegokolwiek ;)
W środku w Vallocie byłem tylko dwa razy. Za każdym razem ten sam syf. Więcej razy nie wchodziłem, bo mnie to wejście od środka lekko przeraża a i potrzeby na szczęście nie było.

Pozdrawiam
Michał
  • 0

#18 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 czerwiec 2013 - 23:19

kilka dni temu leciałem z Majorki, późno już było - krótko przed 22
popatrzyłem z okna w dół i zobaczyłem ośnieżone szczyty
Dołączona grafika
:)
  • 3
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#19 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 08 czerwiec 2013 - 17:48

Jan zaskakujesz mnie.
Ty raczej pasujesz do forum "alpinistów".
Podziwiam Twoją wyprawę z lat 80. My szykowaliśmy się do olimpiady w Seulu a Ty Fiatem zdobywałeś "szczyt świata".
Podziwiam Cię i teraz już wiem dlaczego w tym roku jedziesz na wakacje jeszcze "wyżej".
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#20 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 08 czerwiec 2013 - 17:49

Extra fota :excl:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych