Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moje rozpoczęcie sezonu rozpoczęło się w zeszła sobotę na Podhalu.


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Ewa

Ewa
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 30 grudzień 2008 - 10:59

Moje rozpoczęcie sezonu rozpoczęło się w zeszła sobotę na Podhalu.

Wyjazd o 5 rano z Bytomia w kierunku Krakowa...i tu pierwsze zdziwienie - odcinek Katowice-Kraków przejechaliśmy bez problemu w czasie wyjątkowo krótkim bo 35 minut, zero zwężeć...Myslałam, że jeszcze się nie obudziłam i śnie... Ale to nie wszystko...lekko po godzinie 6 rano byliśmy już na Zakopiance a tam pustka...w rejonie Myślenic brak robót...totalny szok....Byliśmy tak do przodu z czasem, że zatrzymaliśmy się na kawie i małym śniadaćku. Było dość mgliście ale szad?? osadzająca się na drzewach spowodowała, że było przepięknie i...mro??no...
Zaczęliśmy od Kotelnicy, chyba z racji mojego sentymentu...tam człowiek stawiał pierwsze kroki... Wiedzieliśmy, że nie jest to miejsce docelowe w tym dniu więc zakupiliśmy kartę punktową na 5 zjadzów. Skoćczyło się na 4 ponieważ ilość ludzi nie pozwalała na bezpieczne przemieszczanie się po stoku. To jest nienormalne aby takie ilości wpuszczać...NIGDY nie widziałam czegoś podobnego, nawet w okresie ferii...Odradzam ten kociołek.
Oddaliśmy karnet, zapakowaliśmy i uciekliśmy do Jurgowa.
Ośrodek całkiem fajny lecz jeszcze w fazie kształtowania się; dość mizerne zaplecze gastronomiczne ale to chyba jedyny minus... Owszem, ludzi było sporo ale spokojnie można było się wyje??dzić a kolejek praktycznie mało-nie czekaliśmy dłużej jak 5 minut
Trasy średnio trudne, niebiesko/czerwone. Po zejściu z krzesła wjeżdzamy w wąski, bardzo płaski odcinek gdzie praktycznie trzeba się kijkami odpychać... Po kilkudziesięciu metrach powoli schodzimy w dół już typową trasą niebieską, w środkowej części jest już szeroko i dość stromo. Jest to najdłuższa trasa, która ma 1.150m. Osrodek dysponuje dwiema czerwonymi, jedna nawet Fisowska lecz były w fazie naśnieżania armatkami.
Z Jurgowa wyjechaliśmy ok 17...Przejeżdżaliśmy koło Białki - MASAKRA!!!
Droga powrotna bardzo szybka, bez korków...Ale Ci, co jechali w kierunku Zakopanego wystali się chyba za wszystkie czasy...Na moje oko koreczek tak na 20km :rolleyes:

Dla mnie udany wypad...Długo na niego czekałam...a treraz już myślę o następnym...Zobaczymy gdzie mnie poniesie tym razem
  • 0

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 06 styczeń 2009 - 19:08

Moje rozpoczęcie sezonu rozpoczęło się w zeszła sobotę na Podhalu.

Dla mnie udany wypad...Długo na niego czekałam...a treraz już myślę o następnym...Zobaczymy gdzie mnie poniesie tym razem


Kochana Ewuniu!

Dzęki za relację z polskiego realu, dzięki za wysoki poziom, może znajdziesz chwile czasu na dział "Polska-relacje po powrocie z nart"
i napiszesz krótką ocenę w dziale "Tatry i podtatrze"

- Białka Tatrzańska
- Jurgów

może jakieś zdjęcia, pozdrawiam Janusz
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych