Skocz do zawartości


Zdjęcie

Davos Klosters mountains - Parsenn


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
363 odpowiedzi w tym temacie

#41 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 17 listopad 2013 - 19:08

Dla wszystkich lubiących "widoki" jedna fotka z dzisiaj.
parsenn38.JPG

Te ok 11km tras na "papierze" wygląda zdecydowanie słabo. W realu rewelacyjnie. W sumie nie myślałem, że takie fajne są te 3 trasy. Można się spokojnie zajechać, zanim zdążysz się jakąś znudzić.  

 

I na koniec Hohenweg tu wszystko się teraz kończy i wszystko zaczyna  ;)
parsenn37.JPG

 

 

Pozdrawiam
Michał


  • 5

#42 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 listopad 2013 - 09:15

super początek :cheers:

drogi Michale - wklej proszę trochę więcej fotek do naszej galerii


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#43 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 22 listopad 2013 - 22:03

Dziś :D

 

parsenn23.JPG


  • 2

#44 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 25 listopad 2013 - 18:57

Troszkę popadało :D

 

parsenn39.jpg

 

Szkoda, że nie miałem aparatu, bo widoki dzisiaj były przepiękne.

 

Pozdrawiam
Michał


  • 1

#45 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 30 listopad 2013 - 20:53

Kilka takich sobie zdjęć z kilku ostatnich dni.

 

parsenn01.JPG

 

parsenn02.JPG

 

parsenn03.JPG

 

parsenn04.JPG

 

parsenn05.JPG

 

 

Pozdrawiam
Michał


  • 5

#46 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 01 grudzień 2013 - 18:21

W dzisiejszej opowieści o Parsenn "prezentacja" najpopularniejszej trasy. W pewnym sensie "ikony" Parsenn ;) Otwierana jest jako pierwsza, zamykana jako ostatnia. 

Tarasa nr 15 z Weissfluhjoch 2662 na Parsennhutte 2200. Oznaczona jest kolorem niebieskim i ma długość 4760m. 

 

Początek i koniec zaznaczony strzałkami na poniższym zdjęciu:

parsenn04a.JPG

 

Piękny początek.

parsenn15_01.JPG

Widok w dół stoku.

parsenn15_02.JPG

 

Jeszcze raz widok "początku" z pierwszego wypłaszczenia.

parsenn15_03.JPG

 

Widok w drugą stronę, końca nie widać. Widoczny za to jest Bar Totalp, oraz pusty zbiornik wody do naśnieżania.

parsenn15_04.JPG

 

Kolejna część. Jak widać jest dość szeroko, choć to tylko połowa normalnej szerokości. W sezonie po drugiej stronie armatek jest równie dużo miejsca. 

parsenn15_05.JPG

 

Jeszcze raz to samo, widok z dołu. Jak widać na zdjęciu część po prawej stronie armatek jest już wstępnie przygotowana. Od piątku jeździmy po pełnej szerokości.

parsenn15_06.JPG

 

Przedostatnie wypłaszczenie.

parsenn15_07.JPG

 

Ostatnia "ścianka". 

parsenn15_08.JPG

 

I na koniec dojazd do krzeseł po prawej stronie lub jak kto woli zdejmować narty do "budy" pod mostem na wprost.

parsenn15_09.JPG   

 

Pozdrawiam
Michał


  • 5

#47 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 02 grudzień 2013 - 08:56

Micheale,

świetna robota. Zdjęcia rewelacyjne nie mówiąc już o trasie którą opsiujesz. Piękne widoki.


  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#48 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 05 grudzień 2013 - 22:10

Dzięki Piotrze :)

 

W kolejnej "foto prezentacji" Parsenn trasa numer 19. Kolejna "ikona" ;) Trasa na której przeprowadzane są liczne treningi oraz marcowe Parsennderby.

Trasa rozpoczyna się na przełęczy Parsennfurka. Można na nią wjechać "od frontu" z Parsennhutte podwójnym orczykiem o nazwie Furka lub od północy oczywiście orczykiem :D o nazwie Kretzweg.

parsenn19_01.JPG

 

Oznaczona jest kolorem czerwonym i ma 1960m długości.

parsenn19_02.JPG

 

Na tym dystansie zjeżdżamy 308m niżej.

parsenn19_03.JPG

 

parsenn19_04.JPG

 

parsenn19_05.JPG

 

parsenn19_06.JPG

 

parsenn19_07.JPG

 

Po drodze spotykamy się z "końcówką" niebieskiej piętnastki z poprzedniego odcinka.

parsenn19_08.JPG

 

Mijamy też Parsennhutte. Restauracje, stację kolei linowej i mały hotelik w jednym. Właścicielem części gastronomicznej jest Ski Club Davos a jego członkowie mają 20% rabatu :D Pierwsze narciarskie biesiady miały tu miejsce już w sezonie 1905/6.

parsenn03.JPG

 

Poniżej "końcówka" do orczyka tuż za garażami ;)

parsenn19_09.JPG

 

Pozdrawiam
Michał


Użytkownik Michał edytował ten post 05 grudzień 2013 - 22:12

  • 5

#49 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 06 grudzień 2013 - 09:00

:hi:


  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#50 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 06 grudzień 2013 - 09:42

no i zaczynam rozważać - jak by tam pojechać

Możesz Michale ocenić pod kątem narciarskim te 2 objekty noclegowe

 

http://www.snowtrex....ie.html?popup=1

 

http://www.snowtrex....ie.html?popup=1

 

faktycznie jak daleko do wyciągu, stacji kolejowej, da się zjechać w pobliże na nartach

ile czasu trzeba stracić by z tamtąd dojechać na Jakobshorn ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#51 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 grudzień 2013 - 10:41

no i zaczynam rozważać - jak by tam pojechać

Możesz Michale ocenić pod kątem narciarskim te 2 objekty noclegowe

 

http://www.snowtrex....ie.html?popup=1

 

http://www.snowtrex....ie.html?popup=1

 

faktycznie jak daleko do wyciągu, stacji kolejowej, da się zjechać w pobliże na nartach

ile czasu trzeba stracić by z tamtąd dojechać na Jakobshorn ?

 

Ja Ci moge ten hotel polecic:

http://klosters.sunstar.ch/home-en-US/

 

Pod Madrise dowozil busik hotelowy, chociaz to tylko 400m od hotelu.

 

Do stacji kolejowej nawet blizej - 300m.

 

Niestet na nartach nie zjedziesz pod hotel, chyba ze na "szutrowkach";)


Użytkownik JacK edytował ten post 06 grudzień 2013 - 10:43

  • 1

#52 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 06 grudzień 2013 - 19:50

no i zaczynam rozważać - jak by tam pojechać

Możesz Michale ocenić pod kątem narciarskim te 2 objekty noclegowe

 

http://www.snowtrex....ie.html?popup=1

 

http://www.snowtrex....ie.html?popup=1

 

faktycznie jak daleko do wyciągu, stacji kolejowej, da się zjechać w pobliże na nartach

ile czasu trzeba stracić by z tamtąd dojechać na Jakobshorn ?

 

1) z tego co widzę to prawie na stacji gondolki na Madrisa stoi więc tu jesteś szybko. Inne rejony masz dostępne tak jak już to wcześniej pisałem. Dość daleko. Dla mnie luzik. Nie wiem jak dla "Was". Autobus w Klosters na dworzec i potem albo pociąg, albo Gotschna czyli Parsen. W Davos Platz jak wysiadasz z pociągu to jesteś praktycznie na Jakobshornie. Przejście podziemne z peronu z jednej strony wychodzi "na miasto" z drugiej na stację kolejki na Jakobshorn. Resztę mogę Ci opisać lub "opowiedzieć" jak się zdecydujesz. Za dużo pisania teraz ;) Zresztą chyba już było wyżej.

2) drugi trudno mi powiedzieć. Choć moja żona jeździ dwa razy w tygodniu do Serneus to ja nigdy tam nie byłem. To jest lekko z boku ;) Choć z Parsenn nartostrada tam prowadzi. Gorzej z wydostaniem się z Serneus. Autobus do Klosters i dalej j/w.

 

Napisz mi na PW ile osób i kiedy.

 

Pozdrawiam
Michał


  • 2

#53 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 08 grudzień 2013 - 15:04


Napisz mi na PW ile osób i kiedy.

 

i dodaj mnie :)


  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#54 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 08 grudzień 2013 - 19:56

Kolejna niedziela na Parsenn :D Mega ilość ludzi, MEGA. Nie wiem czy kiedykolwiek tyle widziałem. Miejscami za dużo. Choć jeździło się jak zwykle dobrze.

 

Gotschnabahn otwarta "od zeszłego" weekendu.

parsenn24.JPG

 

Gipfelbahn pierwszy raz w tym sezonie też :D Pełne zaskoczenie, absolutnie nic na Gipfel nie przygotowane. Całkowicie "dzika" jazda po niemal dwudniowych opadach. Pierwszy raz widziałem tyle ludzi wracających kolejką.

Poniżej jedno zdjęcie "ze szczytu" Weissfluhgipfel 2844. 

parsenn25.JPG

Pozdrawiam
Michał


Użytkownik Michał edytował ten post 08 grudzień 2013 - 19:58

  • 4

#55 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 09 grudzień 2013 - 00:18

 

no i zaczynam rozważać - jak by tam pojechać

Możesz Michale ocenić pod kątem narciarskim te 2 objekty noclegowe

 

http://www.snowtrex....ie.html?popup=1

 

http://www.snowtrex....ie.html?popup=1

 

faktycznie jak daleko do wyciągu, stacji kolejowej, da się zjechać w pobliże na nartach

ile czasu trzeba stracić by z tamtąd dojechać na Jakobshorn ?

 

1) z tego co widzę to prawie na stacji gondolki na Madrisa stoi więc tu jesteś szybko. Inne rejony masz dostępne tak jak już to wcześniej pisałem. Dość daleko. Dla mnie luzik. Nie wiem jak dla "Was". Autobus w Klosters na dworzec i potem albo pociąg, albo Gotschna czyli Parsen. W Davos Platz jak wysiadasz z pociągu to jesteś praktycznie na Jakobshornie. Przejście podziemne z peronu z jednej strony wychodzi "na miasto" z drugiej na stację kolejki na Jakobshorn. Resztę mogę Ci opisać lub "opowiedzieć" jak się zdecydujesz. Za dużo pisania teraz ;) Zresztą chyba już było wyżej.

2) drugi trudno mi powiedzieć. Choć moja żona jeździ dwa razy w tygodniu do Serneus to ja nigdy tam nie byłem. To jest lekko z boku ;) Choć z Parsenn nartostrada tam prowadzi. Gorzej z wydostaniem się z Serneus. Autobus do Klosters i dalej j/w.

 

Napisz mi na PW ile osób i kiedy.

 

Pozdrawiam
Michał

 

nie trzymajcie  tego na priv...

dzis zaczalem   sezon - tzn downhill. do dzis 4 dni na biegowkach i dzis pierwszy dzien na  GS-ach…….nie wiem, co ludzie widza w tych nartach????????????? :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#56 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 09 grudzień 2013 - 20:00


nie wiem, co ludzie widza w tych nartach?????????????            


też się nad tym zastanawiam? :D

 

parsenn27.JPG

 

Gipfel był takim "prezentem" w niedzielę. Na kolejny wjazd poczekać trzeba będzie jeszcze kilka dni.... 

parsenn26.JPG

 

 

Pozdrawiam
Michał


  • 2

#57 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 16 grudzień 2013 - 13:30

Parsenn różni sie od innych ośrodków narciarskich kilkoma szczegółami.Jednym z nich jest fakt,że z "połowy" tras nie widać wyciągów. Możesz jechać za jednym zamachem "10km" na nartach i nie zobaczyć przez ten czas żadnego wyciągu. 

Dziś w kolejnym odcinku "poznajemy Parsenn" jedna z takich tras:

Trasa nr 47.

Co prawda sama ma tylko 4900m za to jest jedną z moich ulubionych. Nie wiem czemu. Po prostu ma w sobie to "coś" co trudno nazwać.

 

Zaczyna się na Gotschnagrat 2285. 

parsenn47_01.JPG

 

Przebiega trawersem po Casanna 2557 i jest oznaczona kolorem czerwonym.

parsenn47_02.JPG

 

Pierwsza część jest typowo widokowa.

parsenn47_03.JPG

 

parsenn47_04.JPG

 

Kiedy wielu zaczyna podejrzewać, że kolor czerwony nadano jej ze względu na duży wysiłek przy pracy kijkami zaczyna się robić "ciekawie". 

parsenn47_05.JPG

 

Chwilę później tracimy większość z 345m deniwelacji tej trasy.

parsenn47_06.JPG

 

Tą ścianką nie powstydziła by się żadna czarna trasa.

parsenn47_07.JPG

 

Jeszcze tylko mały "skicross".

parsenn47_08.JPG

 

parsenn47_09.JPG

 

Jeden zakręt i docieramy do trasy nr 21 w miejscu zwanym Casanna Alp 1940.

parsenn47_10.JPG

 

Teraz pozostaje nam tylko decyzja czy odbijamy na trasę nr 23 do Schifer1562 (2380m długości) na Gondolki lub dalej na 56 do Kublis810 (8400m długości) na pociąg. Czy zostajemy na 21 i po ok 8km docieramy do Klosters prosto na stację Gotschnabahn.

parsenn47_11.JPG

 

Pozdrawiam
Michał
parsenn28.JPG


Użytkownik Michał edytował ten post 16 grudzień 2013 - 13:35

  • 4

#58 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 16 grudzień 2013 - 14:32

Świetny opis. Dziękuję.


  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#59 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 grudzień 2013 - 14:40

dzięki Tobie Michale będziemy wszyscy wirtualnymi expertami od Davos-Klosters :hi:

 

 

"Teraz pozostaje nam tylko decyzja czy odbijamy na trasę nr 23 do Schifer1562 (2380m długości) na Gondolki lub dalej na 56 do Kublis810 (8400m długości) na pociąg."

 

a co z trasą 53 ?

kończy się przy stacji kolejowej czy na przystanku skibusa ?


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#60 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 16 grudzień 2013 - 20:39

O 53 i 54 zapomniałem :(
53 kończy się na przystanku autobusowym. Tutaj nie ma "skibusów" takich jak np. w Austrii gdzie autobus jeździ tylko do kolejki, tylko zimą. To są normalne autobusy "miejskie" na których obowiązuje skipass.   
54 w zasadzie nigdzie - znaczy, że trzeba trochę chodzić ;) - w zasadzie jest to jedna z dwóch tras którymi nigdy nie jechałem bo kończy się tak bardzo nigdzie, że mi się nie chce.
 
parsenn29.JPG
 
Pozdrawiam
Michał

  • 1






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych