Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co potestować?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 14 marzec 2013 - 12:40

Może Was trochę ożywię :D
Znalazłam, że na Rusińskim jest fajna wypozyczalnia i centrum testowe!
http://www.rusin-ski...lep-serwis.html
Jak myślicie, co by wziąć na początek, jeżeli na przykład będzie twardy śnieg taki jak na normalnych alpejskich trasach? Chciałabym spróbować rasową slalomkę, żeby w końcu zobaczyć (poczuć) o czym Wy piszecie :D Do wyboru mają:
Blizzard, Salomon, K2, Atomic w wypożyczalni
i Blizzard i K2 w centrum testowym - tam łącznie z nartami zawodniczymi.
Ci co mnie widzieli może wpadną na jakiś pomysł. Co na przykład z ciężkością nart, czy lepsza dla mnie by była damska narta zawodnicza, niż męska sklepowa itd...Albo od razu brać 2-gą?
  • 0

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 marzec 2013 - 15:18

Ci co mnie widzieli może wpadną na jakiś pomysł. Co na przykład z ciężkością nart, czy lepsza dla mnie by była damska narta zawodnicza, niż męska sklepowa itd...Albo od razu brać 2-gą?


Justyna, ale Cie nosi. Dzieckiem sie zajac, obiady gotowac, mezowi usluzyc a nie myslec o egoistycznych przyjemnosciach. :)

Skoro Cie tak nosi to sprobuj jakiejs pierwszej slalomki. Zaczalbym od Blizzarda, bo wydaje sie najlagodniejszy (kiedys probowalem). Co do ciezkosci. Niektorym ciezkie narty pasuja. Jak napisal Jacek albo Pytek, ciezsza jest stabilniejsza, lzejsza latwiejsza do jazdy w zmuldzonym terenie. Ale mysle, ze optymalna dla Ciebie jest jakas 2-ga slalomka w okolicach 155-160 cm. O ile to ma byc slalomka. :)

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 14 marzec 2013 - 15:19

  • 0

#3 jea

jea
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • Płeć:Nie powiem
  • Skąd:New Village
  • Narty:Fischer
  • Imię :....
  • Ulubiony stok:czarny
  • Serwisant:pom
  • Pracownik:wolny
  • Właściciel:wolny
  • Instruktor:???

Napisano 14 marzec 2013 - 15:45

Justyna, tak jak Andrzej powyżej. Długość jednak proponuję 165-170 cm (wzrost i umiejętności) :)
  • 0

#4 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 14 marzec 2013 - 18:01

Zakładam stok bez muld, tak jak był wcześniej na Rusińskim. Można trenować co się chce ( w sensie to co jest bez muld) gigant lub slalom. A chciałam spróbować coś o krótkim promieniu skrętu, bo zawsze miałam minimum 15m. Moje narty puszczone swobodnie raczej robią właśnie takie skręty.
Lekki problem jest w tym, że tak w kontakcie słowno-muzycznym :) raczej nikt mi nie wierzy, że mogę nartę docisnąć :) i mi proponują zbyt łatwe, a ja bym chciała takie fest spróbować. 165cm też bym wolała mimo wszystko, lepiej się czuję (chyba).
  • 0

#5 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 14 marzec 2013 - 18:11

To weź może spróbuj te Atomic co ja miałam teraz :) ATOMIC RACE Ti SL Titanium
  • 0

#6 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 14 marzec 2013 - 18:18

Ja bym oczywiście spróbowała najsampierw racetigera, ale nie majo :(
  • 0

#7 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 14 marzec 2013 - 20:44

Z cyklu nie możliwe w tej wypożyczalni:

Core Powerslide

Powinny Cię usatysfakcjonować.

Pozdrawiam
Michał
  • 1

#8 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 14 marzec 2013 - 20:57

Uuuu, poważnie wyglądają ale "for maximum curving fun" to ja jeszcze chyba nie umiem docenić, bo ten curving fun to cienko u mnie wygląda :)
Tyle, że się napaliłam na testowanie :D
Ludzie potrafią napisać, że piętki uciekają, a że gdzieś ich katapultuje do następnego skrętu....a ja to tylko jeżdżę i mówię, że fajnie albo niefajnie :D
  • 0

#9 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 14 marzec 2013 - 21:00

(...)a ja to tylko jeżdżę i mówię, że fajnie albo niefajnie :D


ja też na tym etapie jestem, dlatego nic nie testuje. Tylko siebie :D

Pozdrawiam
Michał
  • 0

#10 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 14 marzec 2013 - 23:52

Blizzard i K2 w centrum testowym

Ja bym sprawdzil czy ta chinska tandeta K2 jest cos warta.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#11 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 15 marzec 2013 - 10:27

Ja też jakoś wolę K2. Może mają takie:
http://www.skiteam.p...perburnin-1120/
Dziwne, na tej stronie nawet nie podają taliowania ani promienia skrętu :russian:
  • 0

#12 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 marzec 2013 - 10:43

Ja też jakoś wolę K2. Może mają takie:
http://www.skiteam.p...perburnin-1120/
Dziwne, na tej stronie nawet nie podają taliowania ani promienia skrętu :russian:


Wiesz jak to jest z chinszczyzna, nigdy nie wiadomo jaki promien skretu i taliowanie im wyjdzie, wiec wola nie podawac ;)
  • 0

#13 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 19 marzec 2013 - 18:55

Mieli tam kilka różnych wypożyczalni, ale polazłam testować te "prawdziwe" zawodnicze :)
Pan powiedział, rzucając fachowym okiem na moje narty (wynalazłam niedawno, że Niko jeździł na podobnych tylko, że oczko wyżej , f.11 i był zachwycony), że nie bardzo ma co zaproponować lepszego.
Dostałam Blizzardy (world cup albo competition teraz nie pamiętam) w każdym razie Race SL 165cm (lub coś w tym guście, w każdym razie takie znaczenie miały te napisy) :D Bo akurat takie były, zresztą mi ta długośc nie przeszkadzała, jak pisałam wcześniej.
Śnieg był świeży, czyli nie był to zawodniczy betono-lód, ale może i lepiej, bo mogłam się bardziej oswoić. No i spodziewałam się nie wiadomo czego, że nie ruszę nogą w nich, czy co....:D A narty całkiem fajnie jeździły. Puszczone swobodnie chciały robić skręty o krótszym promieniu, czyli tak jak chciałam. Po krótkim teście nawet postanowiłam popróbować krawędzi i zaczęły mi fajnie wychodzić skręty na krawędziach, wystarczyło się tylko przerzucać. Dostałam te narty na 2 godziny i tyle mi wystarczyło....żeby mi się ten slalom znudził. Z pewnością na twardszym byłoby też fajnie, bo szybciej. Jednak moimi ulubionymi skrętami są średnie i długie oraz okresowo krótkie, a takie mogę robić moimi nartami.
Po założeniu moich nart z powrotem chwilkę trwało, żebym się przestawiła - ale nie wiem na czym to właściwie polegało - moje narty trochę "uciekały" na boki (nie chciały jechać równolegle w skręcie). Odczuwałam, że są nieco lżejsze od testowych Blizzardów. Wydaje mi się, że slalomki wymagały nieco niższej pozycji. Prawdopodobnie więc wymagały w efekcie więcej siły, gdyby tak zmierzyć i zsumować ilość energii zużytej w takiej samej ilości przejazdów.
Za to dzięki temu doświadczeniu, zaczęłam ćwiczyć te skręty na krawędziach (właściwie przerzuty z kawędzi na krawędź) również i na moich nartach i całkiem fajnie już mi się nawet udawało i to we wszystkich długościach skrętów. No niby karwingowo nawet (ale tu sobie ręki nie dam uciąć, a dokumentacji nie mam).
Tak więc fajnie było sobie potestować.
  • 0

#14 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 marzec 2013 - 10:07

Po krótkim teście nawet postanowiłam popróbować krawędzi i zaczęły mi fajnie wychodzić skręty na krawędziach, wystarczyło się tylko przerzucać. Dostałam te narty na 2 godziny i tyle mi wystarczyło....żeby mi się ten slalom znudził. Z pewnością na twardszym byłoby też fajnie, bo szybciej. Jednak moimi ulubionymi skrętami są średnie i długie oraz okresowo krótkie, a takie mogę robić moimi nartami.
Po założeniu moich nart z powrotem chwilkę trwało, żebym się przestawiła - ale nie wiem na czym to właściwie polegało - moje narty trochę "uciekały" na boki (nie chciały jechać równolegle w skręcie). Odczuwałam, że są nieco lżejsze od testowych Blizzardów. Wydaje mi się, że slalomki wymagały nieco niższej pozycji. Prawdopodobnie więc wymagały w efekcie więcej siły, gdyby tak zmierzyć i zsumować ilość energii zużytej w takiej samej ilości przejazdów.


Na pewno te Blizzardy sa inne od tych, ktore testowalem w 2004 lub 2005 roku. Tez topowe slalomki Blizzarda. I dzieki nim poczulem karwingowego bluesa. Moje odczucia sa zgodne z Twoimi. Wydaje sie, ze Blizzardy, nawet te topwe, sa dosc lagodnymi w prowadzeniu nartami. Masz racje, slalomki wymagaja wiekszego przylozenia sie i wydatkowania energii. Ale mozna na nich tez jechac cool srednimi a nawet dlugimi skretami. Nie za szybko co prawda, ale mozna. Gdzies tam umiescilem filmik z jazda mojej corki gdzie jedzie dlugim skretem, wystarczajaco szybko na slalomkach 150 cm. Ale fakt, slalomki sluza glownie do jazdy krotkim skretem. I znacznie latwiej i plynniej pojechac na nich w zmuldzonym terenie. Trzeba byc naprawde dobrym narciarzem i miec bardzo mocne, dobrze wycwiczone nogi by podobnie pojechac w takim terenie na nartach o wiekszym promieniu skretu.

To uciekanie na boki. Moze Twoje Volkle sa juz troche tepe? Ale przy stosunkowo malych predkosciach, dobrze wyostrzone slalomki lepiej trzymaja sie toru niz jakies allround/GS. Tez mialem takie wrazenie. Poprzednio jezdzilem na super pancenych (twarde) Elan Integra 10, ponad 180 cm, 21 m promien. Prawdziwe ja pokazywaly przy szybkich dlugich skretach.
  • 0

#15 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 20 marzec 2013 - 10:08

http://www.skionline...nsion,5681.html
Tylko kolor był wściekle pomarańczowy :)
Nie, moje nie są tępe. Uciekanie na boki trwało przez 2-3 skręty. Pewnie musiałam lekko zmienić pozycję i się poprawiło. A co do zmuldzonego terenu, to niestety, coś za coś...jak się chce mieć sztywną nartę o średnim promieniu, to trzeba się napracować, żeby pokonać garby. Z tym, że właściwie zawsze miałam trudne narty do jeżdżenia po muldach, to jakoś się przyzwyczaiłam. Ale zjazd po muldach to nie jest mój popisowy numer :D Zawsze się jakiś złośliwy garbek pokaże, który mi popsuje szyki (płynność jazdy).

Użytkownik hintertux edytował ten post 20 marzec 2013 - 10:21

  • 0

#16 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 20 marzec 2013 - 10:18

Gratuluję udanych testów, i widzę że mamy następną zwolenniczkę jednak dłuższych nart :) Klub "łyżwiarzy" zaczyna nam się rozrastać ;)
  • 0

#17 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 20 marzec 2013 - 10:26

Ja się raczej nie zdążyłam przekonać do łyżew :D
  • 0

#18 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 20 marzec 2013 - 10:38

Szkoda, a już miałem nadzieję że ktoś to jeszcze lubi, bo że Kuba to wiadomo !!!

Użytkownik marecki edytował ten post 20 marzec 2013 - 12:06

  • 0

#19 hintertux

hintertux
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 20 marzec 2013 - 10:43

Inni lubieją. Zwłaszcza ci, którzy zaczęli od taliowanych, to nie wiedzą co to jest narta + 10cm wysokości (ja miałam najdłuże tylko 185cm). To i tak cienias jestem :P
  • 0

#20 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 20 marzec 2013 - 10:53

Justyna to nie taki cienias z Ciebie, 185 przy Twoim wzroście to jest raczej nieźle!!!
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych