Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lusti

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#101 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3838 postów
  • Imię :Mitek

Napisano 23 marzec 2015 - 18:21

Brałam to pod uwagę, z tym, że śnieg nie był wcale taki najgorszy (jeździliśmy na tym górnym krótkim orczyku na Pilsku). I byli narciarze, którzy spokojnie sobie eleganckie łuki wykręcali. Przpuszczam, że ja bym tez mogła na felkach, no ale uparłam się, że się nauczę na Justach :D

Dlatego uparcie próbowałam dostosować technikę do warunków, nie za bardzo mi się udało. Na przykład, proszę w takim razie o instrukcje, jeśli można. Bo nie umiałam wycelować ze skrętem w takiej sytuacji - zjechałam z wyciągu, mąż i dziecko zjechali wcześniej i stali z boku trasy, jakieś 2 metry niżej, po skosie. I ja nie umiałam zrobić skrętu i hamowania nad nimi, tylko objeżdżałam w dół, żeby się w nich nie władować. Czy to jest normalne przy świeżo naostrzonych krawędziach?

Aha - a Bacteria ma dalej zostawiony kąt 90stopni, czy ma jakiś inny?

Cześć

Nie wykonujemy manewru hamowania i nie zatrzymujemy się nigdy nad kimś - zawsze pod. Narty zachowały się bardzo poprawnie. ;)

Niektóre manewry są na jednej narcie łatwiejsze a na innej trudniejsze - to normalne.

Pozdrowienia

• 0

#102 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 23 marzec 2015 - 21:24

No coś Ty, trzeba się też umieć zatrzymywać nad/przed   czymś/kimś/przeszkodą, nie zawsze wszystko można objechać. Krótko mówiąc w ściśle określonym miejscu. A to miałam jakoś dziwnie utrudnione i szukam odpowiedzi na pytanie, dlaczego, czy wszystkie świeżo naostrzone narty się tak zachowują, czy naostrzone po całości, czy naostrzone z jakimś niewłaściwym kątem czy w ogóle o co chodzi, skoro na takich samych nartach 2 tygodnie wcześniej nie miałam żadnego problemu. Chodzi o wykonanie najprostszego skrętu "stop" po przejechaniu 3 metrów! z blisko zerowej prędkości! Miałam się kłaść na bok, żeby wyciąć wycinek koła?

• 2

#103 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3838 postów

Napisano 23 marzec 2015 - 22:01

No coś Ty, trzeba się też umieć zatrzymywać nad/przed   czymś/kimś/przeszkodą, nie zawsze wszystko można objechać. Krótko mówiąc w ściśle określonym miejscu. A to miałam jakoś dziwnie utrudnione i szukam odpowiedzi na pytanie, dlaczego, czy wszystkie świeżo naostrzone narty się tak zachowują, czy naostrzone po całości, czy naostrzone z jakimś niewłaściwym kątem czy w ogóle o co chodzi, skoro na takich samych nartach 2 tygodnie wcześniej nie miałam żadnego problemu. Chodzi o wykonanie najprostszego skrętu "stop" po przejechaniu 3 metrów! z blisko zerowej prędkości! Miałam się kłaść na bok, żeby wyciąć wycinek koła?

Cześć

Mam pisać to co chcesz przeczytać... czy prawdę.

Pozdro

• 0

#104 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1823 postów

Napisano 23 marzec 2015 - 22:02

Bacteria ma taki kąt z jakim kupiła te narty. Jaki to kąt nie mamy pojęcia, ponieważ na świecie istnieje wiele bardziej interesujących rzeczy niż oglądanie średnio ciekawych wizualnie spodów nart. Nad tym będziemy się zastanawiali gdy będzie trzeba je naostrzyć. Na razie jeździmy i nie wykonujemy na nich żadnych prac typu "rób nie ważne co, ale byle żeby robić" a jak widziałaś na filmiku z ostatniego Szczyrku nawet na deczko utwardzonej (nie lód) Golgocie jadą całkiem normalnie. Jutro ma być ciepło to może zrobimy parę ujęć z jazdy po prawdziwym miękkim na prawdziwych twardych.

Aha, sprawdziłem o ile PCT są twardsze od "slalomowych" RT. Do wygięcia przodu narty o 10 cm. potrzeba w PCT ok. 12,5 kg, a w RT ok. 10,5. Test był jednak średnio dokładny, więc będę próbował jeszcze raz gdy zdobędę lepszy przyrząd pomiarowy.

• 3

#105 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1039 postów

Napisano 23 marzec 2015 - 22:15

Bacteria ma taki kąt z jakim kupiła te narty. Jaki to kąt nie mamy pojęcia, ponieważ na świecie istnieje wiele bardziej interesujących rzeczy niż oglądanie średnio ciekawych wizualnie spodów nart. Nad tym będziemy się zastanawiali gdy będzie trzeba je naostrzyć. Na razie jeździmy i nie wykonujemy na nich żadnych prac typu "rób nie ważne co, ale byle żeby robić" a jak widziałaś na filmiku z ostatniego Szczyrku nawet na deczko utwardzonej (nie lód) Golgocie jadą całkiem normalnie. Jutro ma być ciepło to może zrobimy parę ujęć z jazdy po prawdziwym miękkim na prawdziwych twardych.

Aha, sprawdziłem o ile PCT są twardsze od "slalomowych" RT. Do wygięcia przodu narty o 10 cm. potrzeba w PCT ok. 12,5 kg, a w RT ok. 10,5. Test był jednak średnio dokładny, więc będę próbował jeszcze raz gdy zdobędę lepszy przyrząd pomiarowy.

Ok, dzięki :) No to mnie by wypadało teraz dorwać jakiś twardszy kawałek dla łodmiany :)

• 1

#106 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3838 postów

Napisano 23 marzec 2015 - 23:00

Ok, dzięki :) No to mnie by wypadało teraz dorwać jakiś twardszy kawałek dla łodmiany :)

A Ty nadal swoje. A Mirek delikatny jest po prostu.

Pozdrowienia

• 0

#107 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1039 postów

Napisano 24 marzec 2015 - 15:19

Twardszy kawałek trasy, bo miękką już wypróbowałam
  • 0

#108 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1823 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 11:14

Jutro ma być ciepło to może zrobimy parę ujęć z jazdy po prawdziwym miękkim na prawdziwych twardych.

Próby zostały zrobione, ale slalomek RT. Kilka dni wcześniej pozakręcałem na nich na twardym podłożu przy prędkościach granicznych dla tego typu nart, jak i przy niewielkich. Jedyne co mi się nasunęło, to że PCT jadą równo i  bezwysiłkowo, a RT trzeba cały czas mieć pod kontrolą.

Drugi filmik to już prawie płynący ciężki śnieg (może podobny jak na Tuksikowym Pilsku?) więc postanowiłem zdradzić jak w normalnych nartach zrobić rokera i jeszcze dodatkowo takiego o regulowanej w zależności od chwilowych potrzeb długości :zab:

• 5

#109 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3838 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 12:29

Cześć

Wkurzasz mnie tymi filmami Mirku Drogi!

Po pierwsze dlatego, że jeszcze jeździsz a ja już nie będę.

Po drugie dlatego, że naprawdę fajnie na nartach wyglądasz. To nie kwestia umiejętności czy techniki tylko stylu jazdy. Masz po prostu fajny styl a tego nie da się podrobić i choćby skały srały nie będę tak wyglądał
.

Nie lubię kadzić ale czasami trzeba.

Pozdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 27 marzec 2015 - 12:30

• 4

#110 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1039 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 13:11

Próby zostały zrobione, ale slalomek RT. Kilka dni wcześniej pozakręcałem na nich na twardym podłożu przy prędkościach granicznych dla tego typu nart, jak i przy niewielkich. Jedyne co mi się nasunęło, to że PCT jadą równo i bezwysiłkowo, a RT trzeba cały czas mieć pod kontrolą.

Drugi filmik to już prawie płynący ciężki śnieg (może podobny jak na Tuksikowym Pilsku?) więc postanowiłem zdradzić jak w normalnych nartach zrobić rokera i jeszcze dodatkowo takiego o regulowanej w zależności od chwilowych potrzeb długości :zab:

Ja miałam taki pośredni śnieg między tymi dwoma. Ten całkiem miękko-ciężki był na tej dojazdówce, czyli przyszłej trasie z nowej kanapy do górnej stacji krzesełka 4os. tego na dole. I tam o dziwo jakoś te narty mi były posłuszne. Ech, już prawie zapomniałam jak to mi się źle jeździło :)

Na naszych filmikach nie ma mnie na Lusti PCT, tylko RT Adama i na felkach. Ale też miałam wrażenie, że PCT są stabilniejsze.

Masz po prostu fajny styl a tego nie da się podrobić

Hehe, wszystkie Deczki jeżdżą tak samo, a co najmniej baaaardzo podobnie (oprócz tego ostatniego incydentu Joli, na szczęście wyprostowanego już) :)

• 3

#111 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3838 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 13:24

Cześć

Hehe, wszystkie Deczki jeżdżą tak samo, a co najmniej baaaardzo podobnie (oprócz tego ostatniego incydentu Joli, na szczęście wyprostowanego już) :)

Z całym szacunkiem dla Joli - to zupełnie co innego - widziałem ja na filmach nie raz, nie dwa i wiem jak z.... ale styl ma zupełnie inny.

Pozdrowienia

• 2

#112 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 538 postów
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015

Napisano 27 marzec 2015 - 16:00

No, jakieś tam podobieństwo w stylu ewentualnie występuje :zeby: To na pewno zasługa GENÓW :)

Załączony plik  ja.JPG   29,86 KB   3 Ilość pobrań

Użytkownik bacteria edytował ten post 27 marzec 2015 - 16:03

• 3

#113 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1039 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 17:11

Jest, jest, na żywo też widać. 

• 1

#114 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1823 postów

Napisano 28 marzec 2015 - 00:35

choćby skały srały nie będę tak wyglądał

I wzajemnie ;) :thumbsup:

Co do Joli, ona nie ma najmniejszego ciśnienia na nadmierne pompowanie się w bajecznych ski-figurach. Jeździ poprawnie, nie ma dla niej stoku i warunków nie do zjechania. Jest natomiast inny problem. Ona ma deczko stare (14 sezonów) narty i stare buty nie nadające się do jazdy, szczególnie od czasu złamania palca w nodze i dzięki ortopedzie-debilowi złego jego zrośnięcia. Nie przyznaje mi się, ale mam wrażenie graniczące z pewnością, że podczas wypadów na narty mocno cierpi. Dlatego postanowiłem, że to był ostatni jej sezon w starych butach i nartach i nie pomogą żadne protesty i przekonywanie, że jeszcze nie jest tak źle.

• 3

#115 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1823 postów

Napisano 28 marzec 2015 - 00:42

choćby skały srały nie będę tak wyglądał

I wzajemnie ;) :thumbsup:

Co do Joli ... pomyłka. To nie tu więc przeniosłem we właściwe miejsce.

Użytkownik deczko inny edytował ten post 28 marzec 2015 - 00:42

• 2

#116 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 31 marzec 2015 - 09:31

ale styl ma zupełnie inny.

został oceniony na styl jazdy AZS'a :D

• 0

#117 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1039 postów

Napisano 26 maj 2015 - 17:37

Wypadałoby dopisać że nartki Lusti PCT zachowały się rewelacyjnie przez 4 dni na ostatnim wyjeździe w sezonie 2015 czyli w kwietniu w Hochgurgl-Obergurgl. Testowałam tam głównie totalny beton, ale i po miękkiej dojazdówce jeździły zupełnie swobodnie.

Na zupełnym betonie zlodzonym jak dla zawodników nie umiem jeździć, bo nie jestem zawodniczką, ale już w łagodniejszej wersji było na prawdę bardzo ok. Na tym pierwszym zresztą nie widziałam ani jednego narciarza, który by wycinał czyste łuki i się nie obślizgiwał, więc też nie leciałam popełniać sepuku :)

Narty były pewne, posłuszne, przewidywalne! To znaczy, że po prostu zakładałam sobie tor jazdy, a wykonanie było "automatyczne". Nie bolały mnie ani kolana ani kręgosłup, ani w ogóle nic z tych rzeczy :) 

Już bym je znowu chętnie potestowała (nawet oglądałam dzisiaj kamerki na Hintertuxie :D ale ja pierdzielę, mgła i -3 stopnie :o  trzeba sie mentalnie przygotować na taki wypad w lecie).

• 1

#118 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 2857 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 26 maj 2015 - 18:33

Wypadałoby dopisać że nartki Lusti PCT zachowały się rewelacyjnie przez 4 dni na ostatnim wyjeździe w sezonie 2015 czyli w kwietniu w Hochgurgl-Obergurgl. Testowałam tam głównie totalny beton, ale i po miękkiej dojazdówce jeździły zupełnie swobodnie.

Na zupełnym betonie zlodzonym jak dla zawodników nie umiem jeździć, bo nie jestem zawodniczką, ale już w łagodniejszej wersji było na prawdę bardzo ok. Na tym pierwszym zresztą nie widziałam ani jednego narciarza, który by wycinał czyste łuki i się nie obślizgiwał, więc też nie leciałam popełniać sepuku :)

Narty były pewne, posłuszne, przewidywalne! To znaczy, że po prostu zakładałam sobie tor jazdy, a wykonanie było "automatyczne". Nie bolały mnie ani kolana ani kręgosłup, ani w ogóle nic z tych rzeczy :)

Już bym je znowu chętnie potestowała (nawet oglądałam dzisiaj kamerki na Hintertuxie :D ale ja pierdzielę, mgła i -3 stopnie :o  trzeba sie mentalnie przygotować na taki wypad w lecie).

a podobno kryptoreklama jest tepiona :)  :)

DUUUUUUUUUUUUUUUUzo stracilas - tzn , ja zawsze  lece wlasnie na taki lod - duzo uczy.........

• 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#119 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1039 postów

Napisano 26 maj 2015 - 18:50

Przecież spędziłam na nim (tym lodzie) cały dzień, nie miałam gdzie uciec, bo był na wszystkich trasach :D

No wiesz, kryptoreklama? O innych nartach też piszę jak mam co.

A te są na tyle egzotyczne, że się ludzie przyglądali (na 99% były w tym czasie jedyne w całym ośrodku).

Oczywiście wgapiali się zwłaszcza na dole, po przejechaniu trasy......żeby spojrzeć na czym ta kobita tak zgrabnie zasuwała jak perszing, wycinając piękne łuki odśrodkowo-dośrodkowo-grawitacyjne :P

Użytkownik hintertux edytował ten post 26 maj 2015 - 18:59

• 1

#120 SNOWBEAR

SNOWBEAR
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Narty:LUSTI

Napisano 23 listopad 2015 - 21:30

Temat trochę zakurzony więc zaprezentuje nasze najnowsze dzieło.

Stworzyliśmy specjalną serię nart LUSTI SCT wide dla beskidzkiej grupy GOPR.

Na pewno będą widoczne na stokach w beskidach. Jak wam się podobają?

Załączone pliki

• 4