Skocz do zawartości


Zdjęcie

Narty: Stoeckli Spirit Globe 2012/13 (2013)


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 25 październik 2015 - 05:55

Wiesz Janie, do tych S doszedłem drogą prób i "błędów". Kupowałem różne narty (stale z nadzieją, że to właśnie te). Tak, że przeleciałem kilka marek i modeli. Przy okazji poznałem zacnego serwisanta, który handluje "używakami". Trochę forsy mi zaoszczędził bo za niewielką opłatą pożyczał mi różne dechy ale oczywiście S na składzie nigdy nie miał. Stockl omijałem ze względu na cenę, a specjalne "okazje" w ich wypadku raczej nie występują (czasem dają upust przy sprzedaży poprzedniego rocznika, ale dalej to wychodzi około 3tyś pln). Wreszcie się na nie szarpnąłem i naprawdę nie żałuję. U Ciebie w US jeździ się jednak w trochę innych warunkach (dużo by pisać) i czasem trudno je porównywać z Europą. To trochę tak jak z kolarstwem, zarówno szosowym jak górskim. Niby to samo (bo góra-śnieg-narty), a tak naprawdę to zupełnie inaczej. Mam b. dobre wspomnienia, ale nie chcę o nich pisać bo dla nas Europejczyków zabrzmiałoby to trochę bajkowo/niezrozumiale (pewnie czujesz dlaczego). Niby nie ma różnicy, a naprawdę jest kolosalna i bardzo trudno byłoby to wytłumaczyć (zresztą w obie strony). Dlatego zupełnie się nie dziwię, że tam jeździsz na znacznie dłuższych nartach niż my tutaj. To już tak jest i tyle, przekonywanie kogokolwiek jest zadaniem nieco utopijnym. Najlepszym dowodem (dla mnie) jest to, że po powrocie do Europy też jakoś zmieniłem zwyczaje.

                                                                      Pozdrawiam

 

Zamieszczam przypadkowo sfilmowany (nie wiedziałem, że kolega mnie filmuje) na kompletnym luzie i bez żadnych ambicji popołudniowy ( stąd zmęczonko) przejazd. To na samej górze (lodowiec Kitzsteinhorn), tam gdzie są już tylko orczyki. Niestety na filmiku nie widać ani nachylenia stoku, ani związanej z nią szybkości.

Załączone pliki


Użytkownik Niko edytował ten post 25 październik 2015 - 06:53

  • 2

#22 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 25 październik 2015 - 13:48

Wiesz Janie, do tych S doszedłem drogą prób i "błędów". Kupowałem różne narty (stale z nadzieją, że to właśnie te). Tak, że przeleciałem kilka marek i modeli. Przy okazji poznałem zacnego serwisanta, który handluje "używakami". Trochę forsy mi zaoszczędził bo za niewielką opłatą pożyczał mi różne dechy ale oczywiście S na składzie nigdy nie miał. Stockl omijałem ze względu na cenę, a specjalne "okazje" w ich wypadku raczej nie występują (czasem dają upust przy sprzedaży poprzedniego rocznika, ale dalej to wychodzi około 3tyś pln). Wreszcie się na nie szarpnąłem i naprawdę nie żałuję. U Ciebie w US jeździ się jednak w trochę innych warunkach (dużo by pisać) i czasem trudno je porównywać z Europą. To trochę tak jak z kolarstwem, zarówno szosowym jak górskim. Niby to samo (bo góra-śnieg-narty), a tak naprawdę to zupełnie inaczej. Mam b. dobre wspomnienia, ale nie chcę o nich pisać bo dla nas Europejczyków zabrzmiałoby to trochę bajkowo/niezrozumiale (pewnie czujesz dlaczego). Niby nie ma różnicy, a naprawdę jest kolosalna i bardzo trudno byłoby to wytłumaczyć (zresztą w obie strony). Dlatego zupełnie się nie dziwię, że tam jeździsz na znacznie dłuższych nartach niż my tutaj. To już tak jest i tyle, przekonywanie kogokolwiek jest zadaniem nieco utopijnym. Najlepszym dowodem (dla mnie) jest to, że po powrocie do Europy też jakoś zmieniłem zwyczaje.

                                                                      Pozdrawiam

 

Zamieszczam przypadkowo sfilmowany (nie wiedziałem, że kolega mnie filmuje) na kompletnym luzie i bez żadnych ambicji popołudniowy ( stąd zmęczonko) przejazd. To na samej górze (lodowiec Kitzsteinhorn), tam gdzie są już tylko orczyki. Niestety na filmiku nie widać ani nachylenia stoku, ani związanej z nią szybkości.

wcale nie uwazam, ze dyskusja o tym  jest bez wartosci merytorycznej.. cos w tym musi jednak byc - bo ostatnoio  w Austrii  mialem  184cm Grizzly  to wystawaly ponad inne

no ale  w koncu bylem w osrodkach, gdzie sie poza trasa nie jezdzi (Zillerthall)a moze po prostu nie wiem, gdzie sie tam  jezdzi poza trasa....

 

chociaz   blisko domu mamy "cywilizowane" stoki z nasniezaniem.....takie wieksze Zielence, wiec  od czasu do czasu na GS i SL tez sie jezdzi


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#23 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 26 październik 2015 - 09:18


Zamieszczam przypadkowo sfilmowany
fajne warunki na Kitzku - kiedy to było kręcone ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#24 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 26 październik 2015 - 09:32

Początek stycznia 2015.

 

A tak przy okazji: Na Hopok (i trochę szerzej) jest dobra promocja na sezonówkę. Trzeba wejść na stronkę Gopass (cholera nie mogę wkleić linka, ale łatwo znaleźć). 250 E za sezonówkę (dla dorosłych 200E) -  działa do końca miesiąca, więc jeśli ktoś zainteresowany to się śpieszta.

Jeśli to do innego wątku, to proszę przerzuć do odpowiedniego. Może kogoś zainteresuje.  

                                                                                               Pozdrawiam


Użytkownik Niko edytował ten post 26 październik 2015 - 09:36

  • 1

#25 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 06 grudzień 2015 - 22:24

Ponad 200 dni na stoku, a one ciągle robią to świetnie  :)

 

image_url-3468-1449436743.jpg

 

 

 

Pozdrawiam

Michał


  • 1

#26 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 08 grudzień 2015 - 21:05

Ciągle na Piste  :D

 

image_url-3468-1449604903.jpg

 

Na szczęście mamy trochę więcej śniegu niż we Włoszech  :)

 

 

 

Pozdrawiam

Michał


  • 1

#27 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 09 grudzień 2015 - 21:12


mamy trochę więcej śniegu niż we Włoszech 

może przeniosę do działu "relacje" ? :)

Włochy to faktycznie katastrofa, ciekawe czy przeprowadzą zawody na Saslongu ?

Dobrze że w tym sezonie Włoch nie zaplanowałem


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#28 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 09 grudzień 2015 - 21:45


może przeniosę do działu "relacje" ?

 

Nie, specjalnie tu napisałem, bo kogo obchodzi 20 zdjęcie tego samego.

U mnie na wsi już wszyscy biegający są. Trasa też jest............ z uzbieranego śniegu.

Kuba nie przyjeżdżaj do Europy, bo na offpiste armatek jeszcze nie mamy niestety.

 

 

Pozdrawiam

Michał


  • 1

#29 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 10 grudzień 2015 - 03:51

 


może przeniosę do działu "relacje" ?

 

Nie, specjalnie tu napisałem, bo kogo obchodzi 20 zdjęcie tego samego.

U mnie na wsi już wszyscy biegający są. Trasa też jest............ z uzbieranego śniegu.

Kuba nie przyjeżdżaj do Europy, bo na offpiste armatek jeszcze nie mamy niestety.

 

 

Pozdrawiam

Michał

 

Ha - oslabiasz mnie.... na pewno nasypie!!!!!!!!

jezeli nie przed to po Swietach!!!!


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#30 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 10 grudzień 2015 - 15:47

na pewno nasypie!!!!!!!!jezeli nie przed to po Swietach!

powoli zaczynam w to wątpić,
nad Atlantykiem wcale nie ma wielkich chmur a nad Europą silny wyż
 

kogo obchodzi 20 zdjęcie tego samego

mnie :)
czy trasa słynna najdłuższa trasa do Kublis ma system naśnieżania ?
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#31 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 10 grudzień 2015 - 21:25


mnie

 

Miło, choć nie wiem czy jesteś w takim razie na więcej zdjęć tego samego przygotowany. Mam w zasadzie jedno na każdą okazję ;)

 

 

 


czy trasa słynna najdłuższa trasa do Kublis ma system naśnieżania ?

image_url-3468-1449778420.jpg

 

Nie, nie ma. To jest w zasadzie trasa donikąd, więc to nie miałoby sensu, tym bardziej, że jest jeszcze kilka miejsc gdzie powinny stać, a ich tam nie ma.

W tym momencie cały Jakobshorn jest naśnieżany. Od  samego Bolgen do samego szczytu. Praktycznie każda trasa. Są tam większe zbiorniki wody (przede wszystkim pełne) niż w całym Avoriaz. Na Parsenn z racji wielkości jest to po prostu niemożliwe. Choć prawdą jest, że wszystko co jest otwarte, otwarte jest tylko dzięki naśnieżaniu. Straszne.

 

 

Pozdrawiam

Michał


Użytkownik Michał edytował ten post 10 grudzień 2015 - 21:28

  • 0

#32 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 10 kwiecień 2016 - 18:39

Ciągle świetne  :D

 

image_url-3468-1460309633.jpg

 

 

Pozdrawiam

Michał


  • 4



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych