Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy wykupujemy OC jezdzac na nartach ?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#1 miecz

miecz
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:bobo
  • Imię :Miet
  • Ulubiony stok:dla poczatkujacych

Napisano 20 styczeń 2013 - 12:44

Po przeczytaniu tematu z jaka predkoscia jezdimy na nartach zastanowił minie to ilu z nas formułowiczów ma wykupione OC .
Ja wykupuje co roku na sezon to tylko 30pln na 3 miechy czyli 10pln na miesiac.

  • 1

#2 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 20 styczeń 2013 - 12:48

U mnie zawsze krótko i na temat: tak wykupuję dla całej rodziny bezpośrednio przed wyjazdem. Plus dodatkowe ubezpieczenia w razie innych wypadku losowych. Na szczęście koszt takiego ubezpieczenia, nawet całej rodziny w stosunku do tygodniowego wyjazdu, to błąd procentowy.
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#3 sellaronda

sellaronda
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:blizzard
  • Imię :Ella
  • Ulubiony stok:monterosa

Napisano 20 styczeń 2013 - 13:41

Ja robię tak samo jak Pit :)
  • 1

#4 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 20 styczeń 2013 - 13:45

I ja też, tylko przed dłuższymi wyjazdami.
  • 1

#5 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 20 styczeń 2013 - 17:59

a ja jakoś nie wykupuje, bo zawsze takie spontaniczne mamy wyjazdy, tymbardziej ze mieszkamy spory kawał od gór wiec nie jeżdzimy często :( i bardzo mnie to smuci :(
a powiedzcie mi czy mozna wykupic takie ubezpieczenie np. na 2 dni, i ile to kosztuje?
Powiem szczerze że przed sezonem tak o tym myslałam, ale pozostało tylko na mysleniu... :(
  • 1

#6 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 20 styczeń 2013 - 20:46

Możesz wykupić nawet na jeden dzień. Każda agencja na swojej stronie internetowej ma wszelki dane, a dodatkowo możesz kupić ubezpieczenie online w ciągu jakiś 2-3 minut.
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#7 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 21 styczeń 2013 - 08:45

My mamy ubezpieczenie OC w pakiecie Hestia7 - jest to ubezpieczenie domu + dodatki. Łącznie na kwotę 200tyś zł z rozszerzeniem na świat.
Jak jedziemy w Alpy to bierzemy dodatkowe ubezp. narciarskie z OC min 50tyś euro
  • 2

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 21 styczeń 2013 - 08:52

mam wykupione całoroczne , szkody ubezpieczone do max 2mln. euro
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#9 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 21 styczeń 2013 - 08:57

mam wykupione całoroczne , szkody ubezpieczone do max 2mln. euro

z jakiej firmy?
  • 1

#10 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 21 styczeń 2013 - 09:04

z jakiej firmy?

firma Wroclawska :)
http://www.dav-sektion-breslau.de/
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#11 sobka01

sobka01
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz
  • Imię :Adam

Napisano 21 styczeń 2013 - 09:07

Wyjazd na narty bez ubezpieczenia OC, NNW uważam za nierozsądny... :eek: Nawet najlepszym zdażają się wypadki a konsekwencje mogą być naprawdę przykre i kosztowne.

W tym roku wykupiliśmy (na 4os), OC, NNW w PZU. Za 7 dni wyszło coś około 65zł/osobę. Ubezpieczenie obejmuje całą podróż plus szusowanie rekreacyjne. Można ubezpieczyć też bagaże, sprzęt itp. Koszty są śmieszne a ile człowiek spokojniejszy :boogie:

Wieczorem napiszę dokładnie jakie ty były kwoty ;)
  • 1
Pozdrawiam,
Adam S.

#12 ninja

ninja
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Elan
  • Imię :Marta
  • Ulubiony stok:Rusin-SKI

Napisano 21 styczeń 2013 - 10:10

Ja zawsze przed wyjazdem wykupuję na okres wyjazdu, na weekendowe wypady nie.
  • 1
escapador.pl

#13 sobka01

sobka01
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz
  • Imię :Adam

Napisano 21 styczeń 2013 - 17:38

Dotrzymuję obietnicy i uzupełniam koszty ubezpieczenia OC, NNW jakie poniosłem w tym roku.

TU: PZU
Okres ubezpieczenia: 7 dni,

Zakres ubezpieczenia:
1) koszty leczenia i assistance pakiet podstawowy - suma ubezpieczenia 80 000zł - składka 26,78zł
2) assistance pakiet rozszerzony - składka 5,25zł
3) assistance pakiet sport - 15,75zł
4) NNW - suma ubezpieczenia 70 000zł - składka 11,03zł
5) OC - suma ubezpieczenia 100 000zł - składka 2,10zł

Podsumowując - koszty ubezpieczenia na tygodniowy wypad na narty to w moim przypadku 60,91zł. Nie sądzę aby opłacało się zaoszczędzić taką kwotę i nie wykupować ubezpieczenia...

Ja zawsze przed wyjazdem wykupuję na okres wyjazdu, na weekendowe wypady nie.

- każdy robi jak uważa - według mnie bez sensu...
  • 1
Pozdrawiam,
Adam S.

#14 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 21 styczeń 2013 - 17:39

mam wykupione całoroczne , szkody ubezpieczone do max 2mln. euro


Od pierwszego dnia obecności na forum myślę, że mieszkasz w BE ;)
A Oc też takie mamy :D

Użytkownik Michał edytował ten post 21 styczeń 2013 - 17:42

  • 1

#15 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 21 styczeń 2013 - 20:59

według mnie to dużo kasy 6 dych na 7 dni... x2osoby +cała reszta czyli paliwo, noclegi, wyżywienie... jak ktos ma swoje prywatne ubezpieczenia na różne zdarzenia losowe typu złamanie nogi, wypadek samochodowy itd...to uważam za bezsensowne płacenie ok.130zł.dodatkowo do tego wszystkiego!
  • 1

#16 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 22 styczeń 2013 - 10:40

według mnie to dużo kasy 6 dych na 7 dni... x2osoby +cała reszta czyli paliwo, noclegi, wyżywienie... jak ktos ma swoje prywatne ubezpieczenia na różne zdarzenia losowe typu złamanie nogi, wypadek samochodowy itd...to uważam za bezsensowne płacenie ok.130zł.dodatkowo do tego wszystkiego!

Asiuta, takie ubezpieczenie nie obejmuje wypadków na nartach, nie myl pojęć proszę.
Tutaj był opisany pakiet SKI
  • 2

#17 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 22 styczeń 2013 - 11:23

ale obejmuje złamanie nogi i innych kończyn! Muszę się dokładnie doczytać bo powiem szczerze że nigdy siew to aż tak nie wdrażałam :)
Może to i moja nie odpowiedzialnośc... ale coż...
  • 1

#18 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 28 styczeń 2013 - 22:10

Zawsze się ubezpieczam wyjeżdżając na narty. Na stoku różnie bywa - mogę przecież zrobić krzywdę sobie albo innemu narciarzowi :blush: Dodatkowo ubezpieczamy też auto na wypadek jakieś poważniejszej usterki ( ubezpieczalnia gwarantuje wtedy pobyt w hotelu, zastępczy samochód, pomoc w znalezieniu najbliższego warsztatu )
  • 1
Dołączona grafika

#19 marianna.j

marianna.j
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:kilka par:)
  • Imię :Marianna
  • Instruktor:SITN PZN

Napisano 20 luty 2013 - 20:58

Lepiej się ubezpieczać. Ja jestem ubezpieczona przez sitn całorocznie. więc nie muszę się tym martwić. Znam taki przypadek, gdzie pewien Włoch wytoczył proces znajomemu Polakowi. Co śmieszniejsze winny był Włoch, ale ciężko było to udowodnić nie mówiąc o kosztach procesu we Włoszech. Ubezpieczenie zatem się bardzo przydało :)
  • 2

#20 Małgorzata

Małgorzata
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 17 październik 2013 - 14:12

Potwierdzam, ale warto wgłebić się w warunki umowy. Od nich zależy co obejmuje ubezpieczenie.


  • 1






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych