Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból stóp na nartach... :(

narty buty ból stopa

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 jeeday

jeeday
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard
  • Imię :Krzysiek

Napisano 17 styczeń 2013 - 18:35

Witam wszystkich, jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc.Mam 19 lat, Na nartach jezdze długo,ale na stoku byłem dopiero kilka razy. Mam problem z bólem stóp. Gdy byłem pierwszy raz na stoku wyożyczyłem buty i narty(salomon). Buty nie były ciasne, a stopa bolała mnie dosyć mocno, Mysłalem ze to wina buta, ale kupilem sobie buty używane salomon verse i ból nie ustepował. Jezdzlem tez w butach brata, dalej to samo. Moje buty i brata nie są na mnie ciasne, DOpiero po jakims czasie ból sie pojawia. Czasami ból przechodzil w okolice łydki. Pomagałem sobie odpinaniem zapięc-pomaga, ale na chwile. Nacodzien gram w pilke nozna, nawet teraz gram na hali wiec dziwi mnie taki ból. Co robić? Jakies masci, cwiczenia, lekarz? Pomózcie, uwielbiam jezdzic na nartach, ale co to za radosc jesli sprawia mi to ból.... :/
  • 0

#2 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 17 styczeń 2013 - 18:38

Jesteś pewien że buty masz dobrze dobrane? Jak się w nich czujesz kiedy masz je ubrane a na nartach jeszcze nie jeździsz?
Jak je mierzyłeś.?
Poza tym ból trwa zawsze gdy jesteś na nartach, nie przechodzi np. po 2,3 dniach jazdy? A może jest tak że nie jeździsz dłużej niż jeden dzień.?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#3 jeeday

jeeday
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard
  • Imię :Krzysiek

Napisano 17 styczeń 2013 - 19:02

wyglada to tak:zakladam buty i jest ok, zjade raz i sie zaczyna, na wyciagu (orczykowym) caly czas boli, nawet wiecej. buty dobieralem przymiezajac je, mam nr 42, czyli 27cm, a buty narciarskie mam na 28cm, gdy je ubiore jest ok, dopiero po zjezdzie. Na stoku na ktorym jezdze spedzam ok 4h dziennie, Gdy sciagne buty, bol znika.
  • 0

#4 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 17 styczeń 2013 - 20:04

To są twoje buty stałe, czy za każdym razem je wypożyczasz? Jeśli Twoje to spróbuj w nich np. pojeździć przez dwa, trzy dni. Wtedy sprawdź. Oczywiście nie wykluczam złego dobrania buta, ale tego przez internet nie da się do końca stwierdzić.Mogą być zwyczajnie za wąskie. Pamiętaj że różni producenci robią różne szerokości butów i nie są one takie same.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#5 rotato

rotato
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:salomon 24R? i salomon verse7 plate
  • Imię :Tadeusz

Napisano 17 styczeń 2013 - 21:29

Moja rada jest taka, jeżeli przymierzałeś kilka par butów i ból powtarza się za każdym razem, to moim zdaniem powinieneś iść do lekarza rodzinnego, być może da skierowanie do chirurga. Im szybciej tym lepiej, i jeszcze być może zdążysz pośmigać na nartach bez bólu. :)
  • 0

#6 jeeday

jeeday
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard
  • Imię :Krzysiek

Napisano 17 styczeń 2013 - 23:24

tak to moje buty, ale czy jezdze w swoich czy w wypozyczonych, ta sama sytuacja, wiec za mały rozmair buta odpada, pozostaje chyba jedynie lekarz... moze jakas masc albo cos innego pomoze.... teraz wrocilem z hali, gralem 2h w pilke i nic mnie nie boli,
  • 0

#7 jeeday

jeeday
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard
  • Imię :Krzysiek

Napisano 18 styczeń 2013 - 16:15

czyli zostaje mi tylko lekarz?
  • 0

#8 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 18 styczeń 2013 - 16:40

Bola Cie tylko stopy?
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#9 jeeday

jeeday
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard
  • Imię :Krzysiek

Napisano 18 styczeń 2013 - 20:08

głownie stopy, ale czasami bol wystepuje tez w okolice lydek
  • 0

#10 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 18 styczeń 2013 - 20:51

Na wszelki wypadek udaj sie do lekarza,ale moze tez byc,ze masz zla technike,zle obciazasz nogi(przod,tyl).
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#11 jeeday

jeeday
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard
  • Imię :Krzysiek

Napisano 18 styczeń 2013 - 22:05

zauwzylem tez, ze przenoszac ciezar ciala na palce, bol maleje
  • 0

#12 rotato

rotato
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:salomon 24R? i salomon verse7 plate
  • Imię :Tadeusz

Napisano 18 styczeń 2013 - 22:25

Udaj się do lekarza, dokładnie opisz jakie masz dolegliwości, a na pewno lekarz powie Tobie co masz dalej robić. Mogę Ci podpowiedzieć, że ja miałem ból łydki pod kolanem smarowałem maścią Voltaren Max i mnie pomogło. Ale to indywidualna sprawa, tobie może pomóc albo i nie.
Pozdrawiam i życzę abyś jak najszybciej wyleczył tą dolegliwość i jak najszybciej zaczął śmigać na nartach. :thumbup: :)
  • 0

#13 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 18 styczeń 2013 - 22:48

zauwzylem tez, ze przenoszac ciezar ciala na palce, bol maleje

Moze byc tak,ze ciezar ciala masz za bardzo z tylu,w efekcie uciskasz nadmiernie piety co moze powodowac bol stop.Jak piszesz gdy przesuwasz ciezar na palce(do przodu) jest lepiej.Skoncentruj sie na prawidlowej sylwetce,piszczele oparte na jezykach butoe,gora ciala pochylona lekko do przodu(nie zgarbiona).
Ale powtorze udaj sie dla pewnosci do lekarza,bo tak naprawde nie widzac Twojej jazdy a tym bardziej ne posiadajac medycznego wyksztalcenia to wrozymy z fusow.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#14 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 18 styczeń 2013 - 23:41

czyli zostaje mi tylko lekarz?


Ależ co Ty. Jesteś zdrowy jak byk, a boli nie Ciebie jednego. Taki bul to normalka. Jesteś nierozjeżdżony, masz słabe buty. Podczas jazdy "usztywniasz" stopy i bolą. Pojeździsz więcej, rozluźnisz się przestanie boleć.
Kiedyś przechodziłem takie coś na początku każdego sezonu.
  • 0

#15 miecz

miecz
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:bobo
  • Imię :Miet
  • Ulubiony stok:dla poczatkujacych

Napisano 19 styczeń 2013 - 10:44

Już Tobie odpisuje skad bierze sie u Ciebie ten ból :)))

Bola ciebie stopy na wysokości podbicia :)) i na wyskosci łydki jezdzisz kolego w pozycji odchylonej do tyłu i aby sie utrzymac naciskasz na but podbiciem stopy i po paru zjazdach boli po nastepnych zaczyna bolec łydka/bo coraz mocniej naciskasz na nia bo wzrasta ból na stopie / :)))

Rada jest prosta przesun swój srodek cieszkosci do przodu i po problemie:))) ale 50 procent narciarzy jezdzi na tyłach :)))
Jestem ciekawy jak ty skrecasz rotacja całego ciała ??? ty w niewielkim stopniu panujesz nad nartami !!!
Jezdzisz z ramionami ułozonymi wzdłóz ciała albo ledwo wystajacymi do przodu a one przecierz waża , wysun je do przodu wtedy automatycznie twoja sylwetka chca cac czy nie chcac pochyli sie do przodu .

Powodzenia w cwiczeniu układu :)))
Fajnych rzeczy mozna sie tu dowiedziec o lekarzu włacznie ,zal :))))

Użytkownik miecz edytował ten post 19 styczeń 2013 - 11:31

  • 0

#16 jeeday

jeeday
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard
  • Imię :Krzysiek

Napisano 19 styczeń 2013 - 18:19

jest jeszcze cos! czasami próbuje zjeżdżać stoją wyprostowanym, wtedy ból ustepuje. pod tym linkiem jest film nagrany, kiedy bylem pierwszy raz na stoku, ale moja "technika" raczej sie nie zmienila P.S ja to ten w czerwono-czarnej kurtce:P nie zwracajcie uwagi na nasze komentarze,
  • 0

#17 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 19 styczeń 2013 - 18:45

hmm.... moim zdaniem za bardzo jestes spiety :( nogi masz mocno rozstawione...
  • 0

#18 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 19 styczeń 2013 - 21:51

No i sie wyjasnila sprawa.Przyczyna bolu jest Twoja technika a raczej calkowity jej brak.Cale cialo masz sztywne,ruchy nerwowe,zero balansu,tulow caly czas walczy o pozostanie w rownowadze a konczy sie na napietych nonstop nogach.Proponuje instruktora przynajmniej na godzine.
P.S.Jazde tylem(a raczej jej proby) proponuje zostawic jak ta do przodu bedzie juz na dobrym poziomie.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#19 miecz

miecz
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:bobo
  • Imię :Miet
  • Ulubiony stok:dla poczatkujacych

Napisano 19 styczeń 2013 - 22:46

Ja powiedziałem Tobie co cie boli i bez filmiku a on wpełni potwierdził to co pisałem wczesniej pieknie jezdzisz na tłachy .
Uwaga odnosnie ramion tez sie potwierdza wiec przeczytaj sobie post powyzej ,jak nie wiesz oi co chodzi to:

-Czy masz teoretyczne pojecie o postawie narciarz i jak ona sie zmienia wzgledem nachylenia stoku???

-Jak przemieszcza sie srodek ciezkosci gdy jestesmy odchyleni do tyłu a wzrasta nachylenie stoku ???

-Jaki wpływ ma odchylenie sylwetki do tyłu na sterowanie nartami ?/nie mowimy o jezdzie w kopiastym sniegu to jeszcze nie ten przypadek/

Proponuje abys odstawił narty poczytał na ten temat nawet w internecie a w tym czasie stopy wtedy odpoczna i obiecuje nie beda bolec .
Jak bedziesz miał przynajmniej nikłe podstawy tej wiedzy i poukładasz sobie to w glowie zapisz sie na lekcje do instruktora albo powoli walcz sam myslac co masz robic tak jak było napisane w tekstach które przeczytałes.

Powodzenia w ubijaniu i do zoboaczenia na stoku.
  • 0

#20 miecz

miecz
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:bobo
  • Imię :Miet
  • Ulubiony stok:dla poczatkujacych

Napisano 19 styczeń 2013 - 23:07

No i sie wyjasnila sprawa.Przyczyna bolu jest Twoja technika a raczej calkowity jej brak.Cale cialo masz sztywne,ruchy nerwowe,zero balansu,tulow caly czas walczy o pozostanie w rownowadze a konczy sie na napietych nonstop nogach.Proponuje instruktora przynajmniej na godzine.
P.S.Jazde tylem(a raczej jej proby) proponuje zostawic jak ta do przodu bedzie juz na dobrym poziomie.


Obawiam sie , ze instruktor przynajmniej na godzine w tym przypadku moze byc za moało a na napietych nonstop nogach nie wydoli.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych