Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lusti


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 23 styczeń 2013 - 14:06

Jak na nową markę, chcącą się wkręcić w łaski Nas narciarzy, to ceny faktycznie wysokie :thumbdown: No ale może narty tego warte ;)
  • 1

#22 SNOWBEAR

SNOWBEAR
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:LUSTI

Napisano 23 styczeń 2013 - 16:43

Wysoka cena to ocena troche niedokładna, oczywiście możńa porównać narty za 500 zł nówki błyszczące z supermarketu do LUSTI tylko co jedne a drugie prezentują sobą. Zapraszam do testów LUSTI wtedy można wypowiedzieć się o cenie:)
  • 1

#23 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 23 styczeń 2013 - 17:37

No ale może narty tego warte



Zapraszam do testów LUSTI wtedy można wypowiedzieć się o cenie:)


Tak, tak i ja i my też zapraszamy:

http://www.kochamnar...terminy/unread/

Będą również testy LUSTI.
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#24 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 04 luty 2013 - 17:39

Kamil nie oburzaj się, jeśli tylko wpadną mi w łapy pewnikiem przetestuję ale zadania na temat ceny nie zmienię, pisząc o ich cenie nie porównywałem ich do cen nart z super marketu za 5-ięć stów.
  • 1

#25 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 04 luty 2013 - 19:31

jeśli tylko wpadną mi w łapy


Na zlocie, zapraszamy serdecznie. Informacja na forum jest :)
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#26 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 05 luty 2013 - 09:42

Pit, czytam, wiem i cały czas prowadzę negocjacje w domu, ale jeśli nie na zlocie to prędzej czy później gdzieś na nich pojeżdżę.

PS. jeśli jednak dojadę do Was, to do testów proszę o te najdłuższe :) :thumbup: "łyżwy" to nie moja specjalność :Papryczka:
  • 1

#27 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 21 marzec 2013 - 18:46

................ "łyżwy" to nie moja specjalność :Papryczka:


Co to te "łyżwy"? Nowy rodzaj nart.

Widzę że Jan też ma coś w podpisie o łyżwach.
  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#28 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 21 marzec 2013 - 19:21

Wszystko poniżej długość 2,60 to .....łyżwa wg. Jana. Tak kiedyś zasugerował Jasiek ;) i z tego co pamiętam Janowi się spodobało.....
  • 2

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#29 SNOWBEAR

SNOWBEAR
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:LUSTI

Napisano 21 styczeń 2019 - 10:35

Już w najbliższy weekend każdy będzie mógł przetestować najnowszą kolekcję nart LUSTI. W ośrodku SKOLNITY w Wiślę będziemy przez cały weekend od rana do godz 16. Zapraszamy na testy!


Użytkownik SNOWBEAR edytował ten post 21 styczeń 2019 - 10:36

  • 1

#30 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 21 styczeń 2019 - 10:55


najnowszą kolekcję nart LUSTI
macie w kolekcji slalomki 156 cm ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#31 SNOWBEAR

SNOWBEAR
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:LUSTI

Napisano 21 styczeń 2019 - 11:20

 


najnowszą kolekcję nart LUSTI
macie w kolekcji slalomki 156 cm ?

 

155 cm mamy i będą na pewno.


  • 1

#32 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2019 - 11:46

Tak się zastanawiam co warte są Lusti. Opinie piszących są niezłe. Ale czegoś tu nie rozumiem. Przecież konkurencja jest ogromna. Istnieje ok. 10 uznanych firm produkujących narty. Ze sztabem fachowców, laboratoriami, testerami i... dużymi pieniędzmi. Jak takie małe coś może się przebić? I przetrwać. No chyba że stoi za tym jakiś gigant w rodzaju Salomona czy Voelkla.


  • 1

#33 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 22 styczeń 2019 - 16:42

Andrzej widze, ze Ty strasznie korpo jestes ;) Jest od groma firm ktorych nie ma na "czolowkach gazet" a sa swietne w tym co robia. U nas prawie w kazdej dolinie jest marka o ktorej pewnie wiekszosc z nas nie slyszala, a niektore produkty na pewno sa o wiele lepsze jak te z topowej dychy.

Sam mam narty od Zag -> https://www.zagskis.com/en/

W kazdym razie kilka takich firm.

Core -> http://www.coreskis....is/Welcome.html

Anavon -> https://www.anavon-ski.com/

Zai -> https://zai.ch/

Mach -> https://www.machski.ch/de/home/

 

Takich firm jest bez liku. To pierwsze z brzegu ;) mojego.

 

W Davos jest taka firma co robi testy nart. Juz kiedys pisalem o tym, ze zrobili testy nart. Wszystkie pomalowali na czarno i dali takie same wiazania. I ta firma wygrala.

Kessler -> http://www.kessler-swiss.com/

 

Z Polski:

Majesty -> http://majestyskis.com/

Nobile -> http://nobileskis.com/

Monckcustom -> https://monckcustom....pVXW5fR7AszxWdM

 

Kuba kiedys pisal, ze by nie kupil bo tylko duze firmy robia to dobrze. Moje pytanie jest takie. Czy tylko duze koncerny jak VAG potrafia zbudowac poskladac silnik? Czy moze kupuja swoje legendarne jednostki od nieznanych firm jak np oetinger? Do przemyslenia.

 

 

Pozdrawiam

Michal

 

 

ps tak pisze bo jestem anty korpo. Pracuje od zawsze w malej rodzinnej firmie. I choc sprzedajemy tez produkty z korpo, czasami z potrzeby rynku czasami technologia jest rzeczywiscie tylko u najwiekszych, ale generalnie wiele rzeczy od mniejszych niezaleznych producentow jest po prostu lepsza. A kasa trafia do ludzi tam pracujacych. Nie do wlascicieli ktorzy tylko maja. Mieszkam troszke w innym swiecie gdzie ludzie bardziej sie cenia .... ale dlugo by i nie na temat. 


Użytkownik Michał edytował ten post 22 styczeń 2019 - 16:44

  • 3

#34 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 22 styczeń 2019 - 19:02

Jest duzo racji w tym, co piszesz......ja podkreslalem fakt, ze do produkcji dobrej narty potrzeba duzych nakladow na badania - ktorych to pieniedzy w malej firmie moze nie starczyc.....

 

pza tym, tak jak Andrzej, wierze, ze te tak modne obecnie modele niszowe to przefrbowane produkty gigantow.....

 

jestem za lokalnym byznesem ,ale w przypadku nart mmoze byc to trudne - nie niewykonalne, ale trudne


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#35 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 styczeń 2019 - 20:39

Czy tylko duze koncerny jak VAG potrafia zbudowac poskladac silnik? Czy moze kupuja swoje legendarne jednostki od nieznanych firm jak np oetinger? Do przemyslenia.

 

O Zag słyszałem w kontekście nart freerideowych. I to pozytywnie. Myślę, że to są wyjątki polegające na rozpracowaniu jakiejś niszy. Konstrukcja współczesnej narty trasowej, z zachowaniem właściwej sztywności podłużnej i poprzecznej, z całą masą mniej lub bardziej potrzebnych pierduł, jest bardzo kosztowana. To tzw. "rocket science" jak mówi mój młody kolega informatyk. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że mała firma jest w stanie to zrobić. Zresztą w każdej dziedzinie tak jest. W motoryzacji jest jeszcze gorzej. Konstrukcja nowego silnika kosztuje wielkie pieniądze idące w miliardy euro. Dlatego firmy tak rzadko je wymieniają, a czas życia przeciętnego modelu silnika trwa ok. 20 lat. Nie mówię o poprawkach i unowocześnieniach następujących dość często. Np. silnik w moim Peugeocie, powstał a połowie lat 80-tych i przetrwał, z różnymi zmianami, ale to ten sam silnik, do ok. 2010 r. Jeszcze gorzej jest w elektronice, nie mówiąc o komputerach. Ale już w wykorzystaniu tego wszystkiego jest mnóstwa miejsca dla małych pomysłowych firm.

 

Oczywiście, te małe innowacyjne firmy są bardzo ważne i potrzebne. Przeważnie jednak kończą na wykupieniu ich, i ich pomysłów, przez wielkich. 


  • 1

#36 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 styczeń 2019 - 21:28


Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że mała firma jest w stanie to zrobić.

 

Mala firma kupuje stara linie produkcyjna duzej firmy wrac z operatorem tej linii. Do tego bierze sie speca od marketingu i grafika i sprzedaje sie narte 3 razy drozej od tej markowej.

 

Sporo klientow jest na cos innego i przede wszystkim drogiego i nie dostepnego dla innych.

 

Takie mnie przynajmniej mysli doszly gdy widzialem te deski w St Moritz:

 

https://www.ak-ski.com/

 

Zreszta tak jak Michal pisze - w prawie kazdej wiosce u Swistakow znajdzie sie sklep z takimi wynalazkami.

 

Do dzis nie lapie jakim cudem czlowiek mogl jezdzic na polsportach i czerpac z tego przyjemnosc?????

Cos z nami bylo nie tak chyba...


  • 2

#37 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 23 styczeń 2019 - 10:51

Cześć

 

Do dzis nie lapie jakim cudem czlowiek mogl jezdzic na polsportach i czerpac z tego przyjemnosc?????

Cos z nami bylo nie tak chyba...

 

Wystarczyło... umieć jeździć. Polsport miał bardzo udane modele nart a jednym z najbardziej udanych i poszukiwanych produktów była baletka, bardzo charakterystyczna z wysoko podgiętym tyłem. Zrobiono jej podobno tylko 24 pary ale była znakomita.

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 23 styczeń 2019 - 11:49

  • 1

#38 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 23 styczeń 2019 - 14:37


Wystarczyło... umieć jeździć.
nie umiałem a mimo to czerpałem ogromną radość, pamiętam dokładnie moje pierwsze wściekle pomarańczowe Alu PU,

na Kasprowym katowaliśmy tylko czarne trasy,  zaliczając maksymalną liczbę zjazdów w jednym dniu.

Po przesiadce z czerwonych plastików WIERCHY - Szaflary ( fabryka jeszcze nie nazywała się Polsport) były to dla mnie rewelacyjne narty.

Niestety rozleciały się po 2 sezonach i dostałem od wujka EPOXY 2000 - to było dopiero odkrycie ,

cieszyłem się na nich bardziej niż na następnych Kneisslach - białych z zieloną gwiazdą


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych