Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nastawianie siły wypięcia wiązań narciarskich a ISO 11088


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#41 yukisan

yukisan
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:rossi x-fight4

Napisano 07 listopad 2009 - 12:51

W moim przypadku zauważyłem, że przy zaliczaniu gleby częściej wypinała się lewa deska, choć wiązania ustawione tak samo.



Jeśli nie masz nart ściśle określonych jako prawa i lewa to przyczyny należy szukać gdzie indziej. Najprędzej u Ciebie.


Nie jestem specjalistą w dziedzinie wiązań, ale pójdę za Twoim przykładem i będę obniżał siłę w prawej desce.


Chyba źle mnie zrozumiałeś. Zaproponowałem różnicę w sile wypięcia między przodem, a tyłem wiązania.
To co proponujesz jest co najmniej dziwne.

Tak jak napisałem wyżej zwróć uwagę na swoje odruchy w czasie jazdy. Być może nie jeździsz "symetrycznie" i stąd przyczyna wypięcia lewej deski.
Kiedyś miałem taki uraz po złamaniu lewej kostki. Nieświadomie ją odciążałem nie zwracając na to uwagi. Znajomi mi mówili, że wyraźnie krzywo chodzę. Powrót to normy wymagał samozaparcia i rehabilitacji.
  • 1

#42 Pazur

Pazur

    TOEG

  • Użytkownik
  • 422 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 listopad 2009 - 15:33

W moim przypadku zauważyłem, że przy zaliczaniu gleby częściej wypinała się lewa deska, choć wiązania ustawione tak samo.



Jeśli nie masz nart ściśle określonych jako prawa i lewa to przyczyny należy szukać gdzie indziej. Najprędzej u Ciebie.


Nie jestem specjalistą w dziedzinie wiązań, ale pójdę za Twoim przykładem i będę obniżał siłę w prawej desce.


Chyba źle mnie zrozumiałeś. Zaproponowałem różnicę w sile wypięcia między przodem, a tyłem wiązania.
To co proponujesz jest co najmniej dziwne.

Tak jak napisałem wyżej zwróć uwagę na swoje odruchy w czasie jazdy. Być może nie jeździsz "symetrycznie" i stąd przyczyna wypięcia lewej deski.
Kiedyś miałem taki uraz po złamaniu lewej kostki. Nieświadomie ją odciążałem nie zwracając na to uwagi. Znajomi mi mówili, że wyraźnie krzywo chodzę. Powrót to normy wymagał samozaparcia i rehabilitacji.

Witam,
narty nie są określone fabrycznie ale sam dla własnej wygody mam oznaczone : L - R
Czy jeżdżę symetrycznie? Nie wiem, myślę, że raczej tak. Jest mi obojętne w którą stronę skręcam, nie stanowi to dla mnie żadnego problemu, choć większość ludzi ukierunkowani są w jedną stronę, druga przychodzi z trudnością. Staram się równo dociążać, ale to jest moje subiektywne zdanie.
Oczywiście w czasie jazdy deski nie wypinają się, pisałem, że przy zaliczeniu podłoża ( w bardzo różnych sytuacjach )częściej wypinała się narta lewa, choć według mnie powinna wypiąć się także prawa. Nie będą opisywał tych sytuacji - zbyt skomplikowane do opisania, sądzę jednak, że prawe wiązanie muszę odpowiednio wyregulować.
Pozdrawiam
  • 1

#43 Gość_MirekN_*

Gość_MirekN_*
  • Gość

Napisano 09 listopad 2009 - 08:09

...................częściej wypinała się narta lewa, choć według mnie powinna wypiąć się także prawa. ........

A dałeś kiedyś te wiązania do diagnostyki ?. Bo to że ustawiasz w/g skali tak samo to wcale nie znaczy ,że siła sprężyn jest taka sama.
Ja na jednej narcie przód mam napisane markerem +1.5 bo z diagnostyki wychodzi ,że do kreseczek ze skali właśnie tyle trzeba "dokręcić" by było identycznie.
  • 0

#44 Pazur

Pazur

    TOEG

  • Użytkownik
  • 422 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 listopad 2009 - 08:22

witam,
na diagnostyce niestety nie były.
Zdaję sobie sprawę, że siła sprężyn w obu wiązaniach może być różna, dlatego też mam zamiar odpowiednio ustawić prawe wiązanie. A może to lewe jest źle ustawione?
Chyba trzeba będzie udać się do diagnosty, wtedy zostaną rozwiane wątpliwości.
Pozdrawiam
  • 1

#45 Gość_MirekN_*

Gość_MirekN_*
  • Gość

Napisano 09 listopad 2009 - 08:50

witam,
na diagnostyce niestety nie były.
Zdaję sobie sprawę, że siła sprężyn w obu wiązaniach może być różna, dlatego też mam zamiar odpowiednio ustawić prawe wiązanie. A może to lewe jest źle ustawione?
Chyba trzeba będzie udać się do diagnosty, wtedy zostaną rozwiane wątpliwości.
Pozdrawiam

Bez "maszyny" to tylko macanie będzie :thumbsup:. Jak Ci wypina ciągle tę samą nartę to na 100% jest różnica . Pytanie jak duża.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych