Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jasna - Chopok

TMR Tatralandia Chopok Tatranska Łomnica

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysztofwojcik

krzysztofwojcik
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 grudzień 2012 - 01:43

Na dobre ruszył sezon narciarski i snowboardowy w Jasnej na Słowacji. Dopiero co otwarta kolejka Funitel jeszcze pachnie nowością, a my już przetestowaliśmy trasy zjazdowe i wagoniki nowej gondoli.

Trzeba, rzec że wagoniki Funitela wyglądają naprawdę nowocześnie. W dolnej stacji Funitela czuć jeszcze zapach nowości, bo gondola ruszyła zaledwie kilkanaście dni temu. Wrażenie jest podobne, jakbyśmy wsiadali do nowego samochodu, który właśnie zjechał z taśmy w fabryce.

Dla każdego coś miłego
Jasna Tatry Niskie to największy ośrodek narciarski na Słowcji. posiadający doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Narciarze i snowbordziści mogą tam korzystać z 45 km tras. Ośrodek oferuje możliwość szusowania po stokach o różnym stopniu trudności, od niebieskich – łatwych, aż po trudne, czarne trasy narciarskie, lub strefy freeride'owe dla miłośników adrenaliny, lub świetnie przygotowany snow park.

- To najlepszy ośrodek narciarsko-snowboardowy u naszych południowych sąsiadów – mówi instruktor narciarstwa Krzysztof Piwnicki. – Każdy znajdzie coś tam dla siebie, od początkujących narciarzy po świetnych zjazdowców. O takich ośrodkach w Polsce możemy jedynie pomarzyć.


Co dla narciarzy i snowboardzistów
Ośrodek w Jasnej oferuje szeroki pakiet dla każdego narciarza. Słowacy z TMR zapowiadają, że Chopok, to oferta dla młodych, którzy są rządni wrażeń i adrenaliny, ale i osoby słabiej jeżdżące na nartach znajdą tam stoki dla siebie.

- Z górnej stacji Funitela można na północną stronę zjechać czerwoną trasą dla średnioozaawansowanych – mówi instruktor narciarstwa Krzysztof Piwnicki. – Przy dobrej widoczności zjazd nie powinien stwarzać większych problemów. Przy większej ilości śniegu są tam też świetne trasy na freeride zarówno po północnej, jak i południowej stronie Chopoka.

Czarne trasy i niebieskie dla początkujących
Poza górnymi partiami Chopoka, gdzie mamy najtrudniejsze (czarne) trasy część niżej położonych jest dla średniozaawansowanych (czerwonych) i każdy średnio jeżdżący narciarz lub snowboardzista powinien sobie poradzić na tych stokach.

Dodatkowo np. z Łukowej (1670 m n.p.m.) można zjechać na Zahradky (1028 m n.p.m.) niebieskim – łatwym szlakiem (trasa nr 5). Nachylenie stoku jest tam niewielkie i dla początkujących narciarzy kilka minut jazdy może być prawdziwą frajdą. Druga trasa, którą polecamy początkującym to 13. Tam można wjechać kanapą z Bielej Put (1117 m n.p.m.).

Jak nie jazda, to może...

Jeśli komuś znudzi się całodzienna jazda na nartach, to może stanąć na chwilę oddechu i rozmowę ze znajomymi w kilku barach, które działają na stoku. Herbatę, piwo, grzańca, czy coś ciepłego do jedzienia kupimy tam po przystępnych cenach, które nie odbiegają od tych znanych z Polski.

Jeśli komuś zabraknie wrażeń ze stoku może iść wieczorem do „Happy Endu“. To restauracja, bar i disco w jednym. Po całodziennym szaleństwie na stoku można tam się bawić w rytmach gorącej muzyki do białego rana.

Słowacy zadbali też o tych, którzy nie mają swojego sprzętu lub dopiero chcą prezkonać się do narciarstwa lub snowboardu. Na miejscu w Tatry Motion można wypożyczyć lub kupić całość sprzętu.

Supernowoczesna gondola
W tym roku po raz pierwszy zostały połączone stoki północne i południowe Chopoku. Gondola Funitel należy do najnowszych technologii na świecie. Najbardziej wietrzne miejsce na Słowacji, będzie tym samym gwarantować transport przez cały sezon. Ciekawostką jest zamontowanie kabiny na dwóch linach, co oprócz większego bezpieczeństwa transportu, pozwala na kursowanie kolejki nawet przy silnym wietrze. System pozwala na jazdę kolejką nawet przy prędkości wiatru osiągającej 120 km/godz.

Droga na szczyt prowadzi ze stacji Priehyba (końcowa stacja 6-osobowej kanapy), a goście ośrodka wjeżdżają na górną stację szczyt Chopoku w ciągu 6 i pół minuty. Zdolność przewozowa nowej gondoli wynosi 2 480 os./godz., każda z 22 kabin pokona dystans ponad 2 000 metrów i różnicę wzniesień 655 metrów.

Chopok północ i południe

Do kompleksowego połączenia Chopoku Północ i Chopoku Południe będzie również należało uruchomienie 15-osobowej gondoli w miejscu Kosodrevina – Chopok Południe. Ze względu na rozwiązania techniczne, kolejka ta jest bardzo podobna do ulubionej gondoli Grand Jet na Otupnym. Otwarcie planowane jest w dwóch etapach i zakończy się już w przyszłym roku.

- Oryginalność Jasnej to głównie to, że można tu szusować po północnej i po południowej stronie Chopoku - dodaje Katarina Sarafinova, dyrektor PR Tatry Mountain Resorts.

Ceny skipassów w Jasnej możesz znaleźć:

http://www.jasna.sk/...ennik-skipasov/
  • 1

#2 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 02 marzec 2017 - 18:40

Czy ktoś z kolegów jest obecnie na Chopoku? Jeśli tak to bardzo proszę o relację na temat aktualnych warunków śniegowych. Wybieram się tam w przyszłym tygodniu, więc będę wdzięczny za info.

                                                                                    Pozdrawiam.


  • 1

#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 03 marzec 2017 - 09:03


Czy ktoś z kolegów jest obecnie na Chopoku?
jestem wirtualnie :) - na kamerce całkiem dobrze wygląda

http://www.bergfex.c.../webcams/c5098/

 

i prognoza pogody też dobra

http://www.bergfex.c...na/wetter/berg/

 

nic tylko jechać :na narty:

 

napisz po powrocie jak było


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 03 marzec 2017 - 09:07

Dzięki. :). Napiszę wprost z Chopoka.

                                                                Pozdr. 


Użytkownik Niki edytował ten post 03 marzec 2017 - 09:09

  • 1

#5 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 07 marzec 2017 - 20:05

Zgodnie z obietnicą. Jestem na Chopoku od wczoraj. Wczoraj generalnie miękko. Śnieg mokry, ciężki. Umordowało. Ludzi bardzo mało, więc bez żadnego czekania.

  Dziś, od rana mrozik, sztruksik itp... Lampa do godz. 14.00. Potem trochę chmurek. Góra z obu stron rewelka. Bez muld, śnieg nośny. Po południu na dole temp. + no i oczywiście trochę miękko. Ale jeździliśmy głównie na górze (gondolkami). Przed południem na północy, od 13.00 na południu. Super. Ludzi jak na lekarstwo. Jazda góra - dół w gondolkach prawie pustych. Bez żadnego czekania. Nie dbam o to, ale przed chwilą przysłali mi maila " dziś przejechałeś 54km".

                                                                                        Pozdr.


  • 4

#6 Niki

Niki
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redestar Xti 176cm; Stockl Spirit Globe 170cm
  • Imię :Wiktor
  • Ulubiony stok:stromy

Napisano 07 marzec 2017 - 23:32

Ku przestrodze. Wypadek. Jak wspominałem wczoraj warunki były niełatwe. Miękko. Spróbowaliśmy wjechać na górę w nadziei, że tam będzie lepiej i parę razy lecieliśmy od gondolki północnymi trasami. Na górze jak tam często, mgła. Ale taka do wytrzymania. Puszczała gdzieś po 150m. Za trzecim razem mgła stężała. Jak to mówią: "Mgła, że konie się duszą". Widoczność tak na dwa, trzy metry. No i muldy do pasa. Nie widziałem prawie nic. Zsuwałem się walcząc o życie. Po około stu metrach glebnąłem. Wyrzuciło mnie na muldzie itp... Pozbierałem się i po chwili dojechało dwuch kolegów. Za trasą zobiaczyliśny tobogan i zbieranego narciaża. Był bez "czucia". I co żadko się widzi w takich wypadkach, wokół naprawdę sporo krwi na śniegu. Wyrzuciło go z trasy, przerąbał drewniane zabezpieczenia i po drodze prawdopodobnie zawadził o lance śnieżną. Źle to wyglądało. Prawdopodobnie wyrzuciło go na którejś muldzie, której nie widział. Pewnie potem próbował się ratować, wpadł na następną itd.... cały czas nabierając prędkości. Wynik jak opisałem. Normalnie ciary...


  • 2

#7 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 marzec 2017 - 09:04


Ku przestrodze. Wypadek.

 

Nie znoszę takich warunków. Mogą być najgorsze muldy, może być mokry, grząski śnieg, ale nie mgła. Dawno, odpukać, na nartach nic sobie złego nie zrobiłem. Ale ostatnie naciągnięcie ścięgna, jakieś 3-4 lata temu w Ischgl było właśnie we mgle. O kolanie żony w tym samym sezonie i miejscu, już pisałem. Mgłę należy przeczekać. A jeśli już jeździmy to wyjątkowo ostrożnie.


  • 1

#8 piter

piter
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar cham 2.0 97Atomic d2 sl,Voelkl RTM 84,rossignol experience 88HD,dynastar omeglass
  • Imię :piter

Napisano 08 marzec 2017 - 13:28

Cześć

Z okazji dnia kobiet i ja postanowiłem zrobić sobie prezent i wybralem się na Chopok. Droga z Krakowa dość paskudna, pogoda nie napawała optymizmem, trochę mżyło i mgły. O 8:30 zameldowałem się na Luckach, lekki mrozik, widoczność niezła. Powyżej Lukowej chmury. No to jazda. Twardo, zacząłem żałować że nie wziąłem ze sobą slalomek, moje dynastary dawaly radę, ale szczegolnej przyjemnosci z jazdy po betonie na tak szerokich nartach nie ma. Kręciłem sie na dole ze 2 godzinki:fis, Majstrowska. O 10 przejaśniło się na szczycie, no to jazda na sam szczyt. A tam bajka, sloneczko świeci i..... naturalny śnieg. Przestałem żałować ze nie wziąłem slalomek :DWarunki rewelacyjne. I na północ, i na poludnie. Tak było 3 godziny, a teraz znów chmury, na szczycie widoczność zerowa. Czas na przerwę. Pozdrawiam z Happy End.

A w sobotę BIKINI
  • 2

#9 piter

piter
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar cham 2.0 97Atomic d2 sl,Voelkl RTM 84,rossignol experience 88HD,dynastar omeglass
  • Imię :piter

Napisano 08 marzec 2017 - 13:59

Parę zdjęć
Pozdrawiam

Załączone pliki


  • 2

#10 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 08 marzec 2017 - 15:06

pITER - zdecyduj sie - wolisz byc Kobieta??

Andrzej - taka jazda jest rewelacyjnym sposobem na proprioception....


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#11 piter

piter
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar cham 2.0 97Atomic d2 sl,Voelkl RTM 84,rossignol experience 88HD,dynastar omeglass
  • Imię :piter

Napisano 08 marzec 2017 - 17:11

pITER - zdecyduj sie - wolisz byc Kobieta??
Andrzej - taka jazda jest rewelacyjnym sposobem na proprioception....


Każda okazja jest dobra żeby wyrwać się na narty
  • 1

#12 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 marzec 2017 - 18:16


Andrzej - taka jazda jest rewelacyjnym sposobem na proprioception....

 

Bardzo trudne słowo. Podobno z wiekiem jest z tym coraz gorzej. W każdym razie lepiej już u mnie nie będzie, nawet jakbym jeździł we mgle do upadu. :)

 

A jestem w Zakopanem, na konferencji. Śniegu niet. Koledzy właśnie wrócili z Jurgowa. Jeździć się da, ale co to za jazda. Górą zmrożone, dołem zupa.


  • 1

#13 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 08 marzec 2017 - 18:25


moje dynastary dawaly radę

 

Co mozesz mi napisac o tej narcie? Jaka masz dlugosc? Ile masz wzrostu? Jezdzliles we wszystkich okolicznosciach przyrody na nich? Chcialem sobie takie kupic. 


  • 1

#14 kuzon

kuzon
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon Enduro XT 850, Majesty Superior

Napisano 08 marzec 2017 - 18:50


Nie znoszę takich warunków. Mogą być najgorsze muldy, może być mokry, grząski śnieg, ale nie mgła. Dawno, odpukać, na nartach nic sobie złego nie zrobiłem. Ale ostatnie naciągnięcie ścięgna, jakieś 3-4 lata temu w Ischgl było właśnie we mgle. O kolanie żony w tym samym sezonie i miejscu, już pisałem. Mgłę należy przeczekać. A jeśli już jeździmy to wyjątkowo ostrożnie.

 

Pewnie jestem dziwny, ale uwielbiam takie warunki! I wlasnie na Chopoku, dane mi bylo doswiadczyc takiej konfiguracji muld z mgla jak mleko. Juz to gdzies wczesniej opisywalem. Zarys sylwetki czlowieka pojawial sie w odleglosci ok 10-15 metrow. Jazda na pelnej predkosci (pelnej w tych warunkach) wymagala idealnego ustawienia pozycji "zawieszenia" gora-dol. Jak za nisko, to na "grzbiecie" muldy dostawalem kolanami po zebach (doslownie) jak bylem zbyt wysoko i trafilem na dziure, to prostowalo mnie do pozycji bacznosc... a zaraz potem byla nastepna gorka, co oczywiscie konczylo sie gleba. Nie mozna bylo sie przygotowac, wszystko bylo biale, do tego stopnia, ze jak sie zatrzymalem, to blednik dostal zajoba i prawie sie przewrocilem, bo nie bylo zadnych punktow odniesienia. Jazda maksymalnie 2-3 minuty i odpoczynek, na dluzej nie bylem w stanie sie skoncetrowac, bo oprocz czucia podloza, trzeba bylo uwazac na ludzi, slupy, barierki itd. Jakbym spedzal w takich warunkach, kilka dni w roku na nartach, to moj poziom jazdy wzroslby ogromnie.


  • 1
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
- Maya Angelou

#15 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 08 marzec 2017 - 19:20

No dobra a co powiesz o Superior?

Mamy w domu Velvet, ale tego zdaje sie, nie mozna porownac.


  • 1

#16 kuzon

kuzon
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon Enduro XT 850, Majesty Superior

Napisano 10 marzec 2017 - 21:37

Za mało doświadczenia, żebym mógł się jakoś fachowo wypowiadać :D Na pewno odczuwa się dużą różnicę poza trasą. Miałem okazję porównać Superiory z Lumberjack i w puchu te drugie jednak wygrywają. Tylko cieżko znaleźć takie warunki. W trudniejszych śniegach, bardziej mi pasowały Superiory. Nawet nie próbuję ich oceniać do jazdy po normalnym stoku, bo raz, nie do tego zostały stworzone, dwa, mój styl jazdy na ubitym powoduje, że takie narty to  dramat. Jak gdzieś czytam, że można na takim sprzęcie pojeździć też na nartostradzie, to kompletnie tego nie rozumiem. No ale to już kwestia indywidualna.


  • 2
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
- Maya Angelou

#17 piter

piter
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar cham 2.0 97Atomic d2 sl,Voelkl RTM 84,rossignol experience 88HD,dynastar omeglass
  • Imię :piter

Napisano 12 marzec 2017 - 08:28

 


moje dynastary dawaly radę

 

Co mozesz mi napisac o tej narcie? Jaka masz dlugosc? Ile masz wzrostu? Jezdzliles we wszystkich okolicznosciach przyrody na nich? Chcialem sobie takie kupic. 

 

Kupiłem je do zabawy,....szeroką dechę z małym promieniem skrętu.Chłopaki na SF bardzo je polecali.Zgodnie z zaleceniem producenta długość równa wzrostowi :alegosc:

Wiem że to,jakby niektórzy powiedzieli..łyżwa :D ,ale zrobiłem to celowo,ponieważ narta ma mi głównie służyć na trasy(niestety zazwyczaj bardzo zdegradowane),i taki mały offpiste przytrasowy.Narty sprawdziły się,jestem bardzo zadowolony,oprócz jazdy po betonie, dają dużo radości w każdym terenie.Miłe ,łatwe i przyjemne...narta na cały dzień.

pozdrawiam


Użytkownik piter edytował ten post 12 marzec 2017 - 09:30

  • 2

#18 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 12 marzec 2017 - 21:40


Miłe ,łatwe i przyjemne...narta na cały dzień.
piszesz o Cham 97 ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#19 piter

piter
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar cham 2.0 97Atomic d2 sl,Voelkl RTM 84,rossignol experience 88HD,dynastar omeglass
  • Imię :piter

Napisano 12 marzec 2017 - 21:53

Tak

cham_2.0_97_dynastar_66613.jpg

 


  • 1

#20 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysiek

Napisano 24 sierpień 2021 - 19:28

Na Chopoku w Jasnej rozpoczęto budowę nowej kolei linowej

 

https://www.narty.pl...ei-linowej.html


  • 1







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: TMR, Tatralandia, Chopok, Tatranska Łomnica

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych