Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak ustawić wiązania?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#1 ALPEJKA

ALPEJKA
  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:HEAD PEAK 72
  • Imię :Kasiek
  • Ulubiony stok:carosello 3000, Motolino

Napisano 18 grudzień 2012 - 19:09

Hejka mam pytanko,,,,, jak mam ustawić wiązania dla 8 latka (27 kg) - nartki 100cm i 4 latka ( 15 kg) nartki 70 cm. Oboje mają pierwszy raz styczność z nartami? JAk patrzyłam na tabele wychodzi mi ze starszemu na 2 , młodszemu na 1......hmmmm ale wolę porady ekspertów.....z góry dziękuję :)
  • 0

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 grudzień 2012 - 20:18

Hejka mam pytanko,,,,, jak mam ustawić wiązania dla 8 latka (27 kg) - nartki 100cm i 4 latka ( 15 kg) nartki 70 cm. Oboje mają pierwszy raz styczność z nartami? JAk patrzyłam na tabele wychodzi mi ze starszemu na 2 , młodszemu na 1......hmmmm ale wolę porady ekspertów.....z góry dziękuję :)

mały max. 1,0
duży max 1,75
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 18 grudzień 2012 - 20:45

a dobrze ze ten temat poruszyłas... gdzie Ty się podziewałas? :)
mi gościu w sklepie powiedział że coś -20 od wagi...
Bo ja tez musze sobie przy tych moich ustawic...
  • 0

#4 ALPEJKA

ALPEJKA
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:HEAD PEAK 72
  • Imię :Kasiek
  • Ulubiony stok:carosello 3000, Motolino

Napisano 18 grudzień 2012 - 22:11

dzieki serdeczne Janku ..... jutro ustawie... :)
Asiu troche roboty w pracy przed swietami...a sobota w Czarnej Gorze... mimo deszczu...rozpoczecie sezonu udane... ;) a w jak??? smigacie ????pozdrowionka....
  • 0

#5 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 18 grudzień 2012 - 22:18

No to kolejnej osobie gratuluję rozpoczęcie sezonu :) ja jeszcze nie śmigam, ale za 10 dni będę juz na stoku :boogie:
  • 0

#6 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2012 - 23:06

a dobrze ze ten temat poruszyłas... gdzie Ty się podziewałas? :)
mi gościu w sklepie powiedział że coś -20 od wagi...
Bo ja tez musze sobie przy tych moich ustawic...


Asiu, Ty lepiej sama nie kombinuj. Zdaj sie na serwis, choc rada goscia w sklepie brzmi sensownie: -20 od wagi i podzielic przez 10. Tak na pierwszy strzal. A potem sa tabele. Np. ta: http://www.narty.pl/...rciarskich.html
  • 0

#7 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 18 grudzień 2012 - 23:08

tylko nie wiem czy w Małe Ciche mają serwis taki, a jak narazie na dzien dzisiejszy, jutrzejszy i wogole do wyjazdu, to nie mam za bardzo kiedy jechac np. na Poznań.

Dzieki Andrzeju za tabelke :) zgodnie z nią muszę ustawić na 4,5 :)

...jeszcze mam takie pytanko malutkie... a jesli np. ustawi sie za mało albo za duzo? to co wtedy?

Użytkownik asiuta82 edytował ten post 18 grudzień 2012 - 23:51

  • 0

#8 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 19 grudzień 2012 - 00:19

jeszcze mam takie pytanko malutkie... a jesli np. ustawi sie za mało albo za duzo? to co wtedy?

To wtedy narta albo nie wypnie się podczas upadku albo wypnie się podczas jazdy :)
  • 0
Dołączona grafika

#9 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 19 grudzień 2012 - 00:32

a czy jest jakas średnia, tzn. max.ile mozna zawyzyć a ile zanizyć tak żeby było bezpiecznie? ja wg. tabelki musiałabym ustawić na 4,5, ale pisze że wartości podane w tabeli mogą się różnić u innych producentów wiązań, bo każdy producent posiada swoje własne tabele dostosowane do swoich rozwiązań technologicznych zastosowanych w wiązaniach.
  • 0

#10 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 19 grudzień 2012 - 00:39

To już musi się wypowiedzieć osoba znająca się na temacie. Ja nie pomogę. Osobiście narty oddaję do serwisu :)
  • 0
Dołączona grafika

#11 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 19 grudzień 2012 - 00:40

:czekam: hmmm... jak będę miała gdzie to tez oddam :)
  • 0

#12 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 19 grudzień 2012 - 00:48

Jestem pewien, że załatwisz to w Małe Ciche :)
http://www.maleciche...rciarska-serwis
  • 0
Dołączona grafika

#13 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 19 grudzień 2012 - 00:50

dzieki :) miłe z Twojej strony że się pofatygowałes :) tez oglądałam tą stronkę dzis, ale zapomniałam patrzec na serwis :P
Nie musze nic robic z nowymi nartami w serwisie nie? tzn. smarowanie, ostrzenie... no oprocz ustawienia wiązan :)
  • 0

#14 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 19 grudzień 2012 - 00:56

Jeżeli są zupełnie nowe ze sklepu to trzeba je oczyścić z warstwy ochronnej i przygotować do jazdy ( smarowanie ) :)
  • 0
Dołączona grafika

#15 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 19 grudzień 2012 - 00:59

pytam, bo słyszałam juz od którejs osoby że nic zupełnie nie trzeba robic!
  • 0

#16 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 19 grudzień 2012 - 01:01

Może jeszcze ktoś na naszym forum się wypowie, żebyś miała pewność czy trzeba coś robić czy nie :)
  • 0
Dołączona grafika

#17 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 19 grudzień 2012 - 01:06

:) i tak na 90% wyląduja w serwisie w M.C. bo o te wiązania mi chodzi :)
  • 0

#18 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 19 grudzień 2012 - 08:49

Na nowych nartac trzeba jezdzic.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#19 ALPEJKA

ALPEJKA
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:HEAD PEAK 72
  • Imię :Kasiek
  • Ulubiony stok:carosello 3000, Motolino

Napisano 19 grudzień 2012 - 09:06



...co do wiazan..tez mialam za mocno ustawione na 6 i narta jedna mi sie nie wypiela... dostalam po kolanie -uszkodzilam wiazadla... rehabilitacja i cwiczenia wzmocnily kolano.. ale ten sezon zaczelam w ortezie z szyna i cale szczescie.. tydzien temu gruchlam...i dzieki ortezie nie skrecilam kolanka ;) tym razem wiazania na 5.5 i wypinaja sie..wtedy kiedy trzeba ;)
......co do nowych nart...ja przed pierwszym uzyciem dalam do serwisu na smarowanie.. ;)...ale sa tu eksperci... ja laik....milego szusowania( moze ktos wybiera sie do Szczyrku w okresie 26.12-02.01.13????
  • 0

#20 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 grudzień 2012 - 09:41

...co do wiazan..tez mialam za mocno ustawione na 6 i narta jedna mi sie nie wypiela... dostalam po kolanie -uszkodzilam wiazadla...

no to jednak chyba przesadziłaś z tą 6, osobiście mam ustawione na 7
koniecznie zobacz naszą dyskusję w tym temacie

http://www.kochamnar...ch-a-iso-11088/

w pierwszym poście jest link - i dobrze działający przeliczacz
podajesz wzrost, wagę, długość skorupy, poziom umiejętności i klik - masz wartość Z

wracając do dzieci to znalazłem bardzo stary rachunek ze sklepu gdzie kupowałem
narty dla moich córeczek , mała miała wtedy 4 latka i ustawili jej na 0,75 a duża 7 lat i 1,5
ale wtedy były to drobne dziewczynki
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych