Skocz do zawartości


Zdjęcie

Davos Klosters mountains- Jakobshorn


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 14 grudzień 2012 - 13:28

Zacznę dość nietypowo. Z jednej strony dla tego, że mój wyjazd na narty się jeszcze nie skończył z drugiej strony zaś ponieważ zaczął się kilka lat temu :D

Kiedyś mieszkałem nad morzem Bałtyckim jednak z racji kompletnej fascynacji mojej mamy górami, która między innymi była przewodnikiem Tatrzańskim oraz odwiedziła "wspinaczkowo" również kilka wierzchołków w Himalajach nie mieszkało mi się tam "optymalnie". Praktycznie od kiedy pamiętam marzyłem o tym by mieszkać w górach, a cały czas między "wakacjami" spędzałem na rozmyślaniu o górach. Gdy zbliżała się trzydziestka na karku a w domu pojawił się syn postanowiliśmy rodzinnie, że dłużej już tak być nie może i czas najwyższy zamieszkać tam gdzie nas ciągnie. Na liście miejsc do zamieszkania znalazły się: dolina Chamonix, Verbier, Zermat, Saas Fee, St.Moritz i Davos.
Ponieważ najważniejsze w życiu to wiedzieć co się chce na prawdę reszta poszła dość szybko. Wystarczyło tylko znaleźć pracę ;) sprzedać wszystko w PL i po temacie. Choć wydaje się to abstrakcyjnie miesiąc po podjęciu decyzji o realizacji tego planu mieszkaliśmy już w Davos. Zupełnie przypadkowo zaczął się właśnie sezon zimowy na Jakobshorn. A skoro jesteśmy już przy Jakobshorn'ie musicie wiedzieć, że jest jedną z 6 "aren" stanowiących w całości wielki ośrodek narciarski Davos Klosters mountains.

Jakobshorn z górną stacją kolei linowej na 2590mnpm ma do zaoferowania 3 koleje linowe, 5 wyciągów krzesełkowych i UWAGA tylko jeden orczyk. Tras zjazdowych jest 65kilometrów. U podnóża dolnej stacji jest miejsce zwane Bolgen gdzie znajdują się kolejne dwa wyciągi orczykowe.
Jedno co MUSICIE wiedzieć to właśnie TU na BOLGEN otwarto PIERWSZY na świecie wyciąg orczykowy. A było to w 1934r. Tak więc na wiele wcześniej niż we współczesnych, tak zwanych nowoczesnych, ośrodkach narciarskich wiedzieli co to narty ;)

Dołączona grafika

Sam Jakobshorn jest właśnie taką nowoczesną przystanią w tym "świecie orczyków". Postaram się Wam później wytłumaczyć dla czego orczyki są lepsze od reszty wyciągów i dla czego jesteście w błędzie myśląc, że są oznaką braku inwestycji. Tym czasem słów kilka o "klimacie" panującym na Jakobshorn. Jest to "górka" raczej rozrywkowa, z nieustannym baletem w knajpach u góry ( Guggel i Jatz) nieopodal funpark'u a wieczorem na/w Bolgen Plaza z oświetloną do 22 rynną i skoczniami. Dzięki "klimatowi baletu", wyciągom krzesełkowym i "kompaktowym" trasom (znaczy takim gdzie się nie zmęczy wprawny narciarz bo są za krótkie) przyciąga ogromną ilość gości.

Troszeczkę inaczej o Jakobshorn'ie. Film doskonale oddaje zarówno klimat tego miejsca jak i klimat panujący w Davos w okresie oczekiwania na śnieg.

http://www.youtube.com/watch?v=_Dw3AoJ_1l4


cdn...

Pozdrawiam Serdecznie
Michał

Ps. jeszcze nie wiem jak się załącza film, jak się dowiem to poprawię.

Użytkownik jabol edytował ten post 03 kwiecień 2013 - 21:59

  • 7

#2 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 14 grudzień 2012 - 13:41

Genialnie! Na taką opowieść liczyłem i czekałem - a teraz czekam na ciąg dalszy! Dziękuje!
  • 0

#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 grudzień 2012 - 13:51

jednym słowem nasz człowiek w Davos :D
masz duże mieszkanie - można Cię odwiedzić tak na chociaż na tydzień ? :boogie:
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 grudzień 2012 - 14:29

Postaram się Wam później wytłumaczyć dla czego orczyki są lepsze od reszty wyciągów i dla czego jesteście w błędzie myśląc, że są oznaką braku inwestycji.


A czyli bedzie o Madrisa :alegosc:
  • 1

#5 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 14 grudzień 2012 - 17:25

Od orczyków pewnie lepsze jest wczołgiwanie się........ ;) Dzięki za relację, bardzo mi się podoba również. Liczę na więcej i dziękuję.
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#6 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 14 grudzień 2012 - 18:39

jednym słowem nasz człowiek w Davos :D
masz duże mieszkanie - można Cię odwiedzić tak na chociaż na tydzień ? :boogie:

hihiiiii chociaż na tydzien :)
ale Ty nas Michale w napięciu trzymasz :)
ale fajne to jest :)

Użytkownik asiuta82 edytował ten post 14 grudzień 2012 - 18:40

  • 1

#7 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 14 grudzień 2012 - 19:22

Dziękuję za ciepłe słowa, może nawet za bo się strasznie ociepliło dzisiaj ;)



Postaram się Wam później wytłumaczyć dla czego orczyki są lepsze od reszty wyciągów i dla czego jesteście w błędzie myśląc, że są oznaką braku inwestycji.


A czyli bedzie o Madrisa :alegosc:


O Madrisa też będzie, choć osobiście za tym miejscem nie przepadam. No może poza...... orczykiem o tej samej nazwie wjeżdżającym na 2602mnpm.

Pozdrawiam Serdecznie
Michał
  • 1

#8 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 16 grudzień 2012 - 18:23

Wczoraj został otwarty Fun Park na Jakobshorn'ie zwany też inaczej Jatzpark. Wygląda to mniej więcej tak:



Film dość mocno poglądowy gdyż w sumie nie pokazuje parku ;) Ale to nic oddaje klimat tego miejsca oraz ....... pokazuje po co jest potrzebny orczyk :D Trzeba przecież jakoś wjechać te 390m do góry. Na krzesło to trochę mało, poza tym nie trzeba siadać a to przecież rozleniwia ;)

Poniżej 2 moje fotki obrazujące klimat "baletu" panującego u góry.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wcześnie rano więc dopiero startują. Na pierwszym zdjęciu Jatzhutte na drugim Chalet Guggel. Tu ciekawostka: do Chalet Guggel zjeżdża ze szczytu kolejka linowa. Pełni ona rolę "taksówki" do restauracji. Wystarczy nacisnąć dzwonek i wysyłają kabinę po ciebie :D

Na zakończenie opowieści o Jakobshorn'ie mapka:

Dołączona grafika

przy okazji mapki jeszcze jedna ciekawostka. Trasy oznaczone czarnym przerywanym / żółtym nr 13 i 14 są.... nazwijmy to oznakowanymi trasami freeridowymi. Na początku każdej z nich stoi informacja o rozkładzie jazdy autobusów z przystanku na którym trasa się kończy.

Pozdrawiam
Michał

Użytkownik Michał edytował ten post 16 grudzień 2012 - 18:25

  • 4

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 17 grudzień 2012 - 08:33

hej Michale
czy możesz ocenić położenie tych apartamentów
http://www.solaria.ch/
jeśli chodzi o dojście , dojazd do kolejek w całej dolinie
da radę z buta czy trzeba podjechać skibusem ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 17 grudzień 2012 - 18:21

Miejsce jak dla mnie jest słabe. Znam je dokładnie bo mój syn chodzi niedaleko do przedszkola. Generalnie na Dischmastrasse jest słaba miejscówka. Cały ośrodek Davos Klosters jest rozległy i nawet jak będziesz mieszkał obok jednej "górki" to na resztę będziesz musiał jeździć autobusem. Nie ma w tym nic złego, ja jeżdżę zawsze autobusem. To są zwykłe miejskie autobusy, jeżdżą bardzo często i są za darmo oczywiście z karnetem. Tak samo jak pociąg na trasie od Kublis do Davos. Z komunikacją jest generalnie super i jest to ostatnia rzecz jaką bym się martwił. No chyba, że mieszkasz w Solaria to masz 10-15 minut z buta na przystanek z dużą ilością autobusów ;) bo akurat tą ulicą jeździ tylko jeden autobus na godzinę. 15- 20 minut masz z buta stamtąd na Parsen o którym nieco później. Akurat wróciłem z całodziennej jazdy na Parsen. Co do samochodu zaś to zapomnij, parkingi są wszędzie płatne Parsen i Jakobshorn 5CHF za dzień, jedynie na Rinerhorn'ie i Pischa są za darmo. Do tego szybko się zapełniają a na reszcie parkingów w okolicy możesz stać zazwyczaj 1 godzinę.
Podsumowując najważniejsze żeby mieszkać niedaleko przystanku :D to rozwiązuje temat całkowicie.

Dobra sprawdziłem rozkład i autobus jest co 30 minut. Tyle, że tym autobusem możesz tylko na Parsen dojechać. Na reszte trzeba się przesiąść.

Pozdrawiam
Michał

Ps w sumie w/g google to nie tak źle jak mi się wydaje. Autobusem na Parsen 4 minuty, potem można się przesiąść i po sprawie w zasadzie. Jak fajna cena za apartament a ekipa "mobilna" to chyba warto.

http://maps.google.p...=w&mra=ltm&z=16

Użytkownik Michał edytował ten post 17 grudzień 2012 - 18:24

  • 3

#11 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 grudzień 2012 - 08:24

dzięki za info
możesz napisać
- ile jest szybkich wyprzęganych krzesełek w całym ośrodku objętym 1 skipasem ?
- czy są kolejki do kolejek na początku marca ?
- czy ten słynny najdłuższy podobno zjazd do Kublis jest nasniezany i mozliwy w marcu ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#12 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 18 grudzień 2012 - 08:56

Ja chcę do Davos :boogie:
  • 0

#13 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 18 grudzień 2012 - 13:06

dzięki za info
możesz napisać
- ile jest szybkich wyprzęganych krzesełek w całym ośrodku objętym 1 skipasem ?
- czy są kolejki do kolejek na początku marca ?
- czy ten słynny najdłuższy podobno zjazd do Kublis jest nasniezany i mozliwy w marcu ?


Szybka odpowiedź na przerwie:
1) nie wiem co to jest ?
2) kolejek tutaj nie ma. Chyba, że rozumiesz przez to kilka osób przed Tobą. No max na 5 krzeseł.
3) ten zjazd nie jest naśnieżany. Jest możliwy nawet na początku kwietnia jeśli jest śniegu tyle ile było w zeszłym sezonie. Ten zjazd jest na 1 raz. Nie bardzo opłaca się nim jeździć więcej chyba, że mieszkasz w Kublis. Z Kublis wracasz pociągiem w cenie karnetu.

Z długich tras jest jeszcze m.in. 15km zjazd do Klosters i kilka innych o długości ok 12km

Pozdrawiam
Michał
  • 3

#14 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 grudzień 2012 - 14:14

Szybka odpowiedź na przerwie:
1) nie wiem co to jest ?

coś takiego - krzesałka wyprzęgają się i jadą wolno przez stacje a szybko do góry
Dołączona grafika

Dołączona grafika

w odróżnieniu od czegoś takiego - krzesełka na stałe zamontowane
Dołączona grafika
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#15 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2012 - 15:10

Wyglada na to ze maja 10 detachable (wypinanych) w calym osrodku.

http://www.skiresort...ters/ski-lifts/

Gdy my bylismy tam w okresie noworocznym kilka lat temu, to niestety trzeba bylo sporo stac w kolejkach do kolejek.
Sporo waskich gardel - gondolki do ktorych trzeba bylo stac dlugo zeby dostac sie wyzej - gdzie juz bylo lepiej.
No ale w marcu pewnie jest lepiej.

No i niestety nie dalo sie zaliczyc calego osrodka - bardzo to rozproszone tam jest...
  • 1

#16 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 18 grudzień 2012 - 19:24

Nie wiem jak te 10 się nazbierało bo chyba tyle nie ma :D

W święta to jest jedyny czas kiedy jest większy "tłok", chociaż ja nigdy "sporo stać" nie doświadczyłem. W porównaniu np do Avoriaz to mi się wydaje, że tu nikogo nie ma. Prawda jest też taka, że do wspomnianych gondolek w pierwszy dzień świąt się stoi troszkę bo to bardzo uczęszczany szlak, wystarczy jednak przed krzesłami odbić na Klosters i zamiast stać 5 minut w kolejce (co jest niczym przy kolejnych 20 minutach siedzenia w niej ;) ) jedziesz kolejne 10km w dół. Wystarczy spojrzeć na mapkę i rozwiązujesz takie problemy w mgnieniu oka ;)

Co do krzeseł to:
1 jest takie starszej generacji nazywa się Schwartzseealp i jest na Parsenn, ale jedzie szybko.
4 kolejne szybkie na Parsenn, 2/4/6 osobowe 4 i 6 zakrywane.
5 kolejnych na Jakobshorn'ie
1 na Madrisa
i to wszystko. Reszta to kraina "orczyków" ;)

Czyli się zgadza mamy 10 takich krzesełek :D

No i niestety nie dalo sie zaliczyc calego osrodka - bardzo to rozproszone tam jest...


Nie wiem ile dni byliście, ale wystarczy 5 dni żeby wszystko zaliczyć. Ewentualnie +1 jeśli chcesz również na Schatzalp pojeździć. 1 dzień na jedną "górkę" w zupełności wystarczy, żeby się dobrze z nimi zapoznać. Oczywiście wszystko zależy jak jeździsz, jaką masz kondycję itd. bo mimo wszystko trzeba wziąć pod uwagę, że na Parsenn masz 115km tras z czego dłuższe zjazdy mają 15km do pokonania na raz.

No i jeszcze jeden film z jednej z pięciu "górek" narciarskich w Davos Klosters mountains. Jest to film reklamujący Jakobshorn. Doskonale oddaje klimat tego miejsca.

http://youtu.be/B89Sr0qevME

Pozdrawiam
Michał

Użytkownik Michał edytował ten post 18 grudzień 2012 - 19:38

  • 3

#17 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 07 kwiecień 2013 - 20:20

Jakobshorn gdzieś spada zapomniany więc podbijam :D

Widok z Weissfluhgipfel. Wydaje się śmiesznie niski biorąc pod uwagę Piz Kesch 3418 widoczny w "tle".

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Michał

Użytkownik Michał edytował ten post 07 kwiecień 2013 - 20:20

  • 2

#18 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 14 kwiecień 2013 - 21:00

Dziś był ostatni dzień sezonu 12/13 na Jakobshorn.
Na zdjęciu Jatzpark w pełnej okazałości. Jak widać nie ma już "jeżdżących". Jest kilka minut po 16, wszyscy są w knajpach na "ostatkach".

Dołączona grafika

Wybrałem inny kierunek. Postanowiłem w "ostatnim" zjeździe końca sezonu zaliczyć żółtą 14-tkę.
Dołączona grafika

Tabliczka na starcie informuje nas, że trasa otwarta. Obok mapka gdzie nie wolno jeździć bo zwierzaki tam zimują. To dla tych co im wyznaczona trasa nie wystarcza.
Dołączona grafika

Jedni mają 4 rodzaje czarnych, my w Davos mamy żółte. Bez ratraka, bez kontroli. Żółta 14 na Jakobshorn 2590 kończy się w Teufi 1700, oczywiście na przystanku autobusowym. Ma 5600m długości i zaczyna się tak.
Dołączona grafika

Tutaj mała panorama z miejsca "startu".
Dołączona grafika


Chwila namysłu i jedziemy. Tutaj przekraczamy magiczne 30 stopni na mojej mapie. O ile jak zwykle nie wiem.
Dołączona grafika

Po pokonaniu pierwszej ściany. Dwie opcje do wyboru zaznaczone na zdjęciu kolorem czerwonym, trawersujemy plato do następnej ściany.
Dołączona grafika

I kolejna ściana, tym razem dłuższa choć nie tak stroma.
Dołączona grafika

Normalnie trasę wyznaczają kijki widoczne na zdjęciu poniżej. Dziś trasa była już zamknięta.
Dołączona grafika

I widok w drugą stronę
Dołączona grafika

Kolejny trawers. Celem są ostatnie zabudowania po prawej stronie w dolinie.
Dołączona grafika

Jesteśmy już prawie w lesie. Ciągle trawersujemy więc ciężko nie jest.
Dołączona grafika

Lawina przeszła przez pole z muldami. Na szczęście mnie tam nie było.
Dołączona grafika

Na szczęście końcówki nie zasypało.
Dołączona grafika

Jeszcze tylko przejazd przez mostek, podejście na przystanek i koniec podróży.
Dołączona grafika

I tak (mniej więcej) wygląda najtrudniejsza w mojej ocenie oznakowana trasa w Davos Klosters mountains.
W sezonie mamy 2 autobusy powrotne do Davos na godzinę. Teraz jeździ tylko raz. Na szczęście syn po mnie przyjechał :D A dla tych co nie mają tak dobrze i muszą czekać na autobus jest dobra informacja. Tuż obok przystanku jest bardzo fajna restauracja :D

Pozdrawiam
Michał
  • 5

#19 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 15 kwiecień 2013 - 12:15

Dziś był ostatni dzień sezonu 12/13 na Jakobshorn.
Na zdjęciu Jatzpark w pełnej oka mountains.
W sezonie mamy 2 autobusy powrotne do Davos na godzinę. Teraz jeździ tylko raz. Na szczęście syn po mnie przyjechał :D A dla tych co nie mają tak dobrze i muszą czekać na autobus jest dobra informacja. Tuż obok przystanku jest bardzo fajna restauracja :D

Pozdrawiam
Michał



na koncu trawersowales, zeby namierzyc cel, czy dlatego, ze snieg byl trudny?

Użytkownik jan koval edytował ten post 15 kwiecień 2013 - 12:17

  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#20 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 15 kwiecień 2013 - 17:35

Ani jedno, ani drugie. Po prostu tak prowadzi trasa. To wszystko.

Jeden raz trafiłem tam na "trudny" śnieg. Wybrałem się na "łyżwach" Stockli a tam 2cm lodu a pod nim puch. Jak wpadałem do środka to mogłem tylko czekać aż gdzieś się wydostanę. Na tych nowoczesnych nartach śnieg nigdy nie jest za trudny ;)

Pozdrawiam
Michał

Na zdjęciu widoczna górna stacja kolei linowej na Jakobshorn, oraz wagonik kolejki o nazwie Guggelbahn. Jest tylko jeden. Wozi nas na balety do Chalet Guggel.
Dołączona grafika
  • 3






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych