Skocz do zawartości


Zdjęcie

z kijkami czy bez


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#41 J@n

J@n
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 grudzień 2012 - 10:04

i mam średnice 18, on 16, i te jego są takie jakieś ...szczuplejsze :P

uj to niedobrze bo jak ci przyłoży po pupie taką 16 to więcej boli jak 18 - koniecznie zamieńcie kije :D

A przy okazji moje osobiste pytanie do Szanownych Moderatorów; co mam zrobić żeby poprawić swoją reputację, bo jak patrzę na swoją "12" i porównuję to z reputacją np. Jabola, to taka mnie deprecha łapie że zaraz lecę do barku żeby zapić ten koszmar. Zlitujcie się!!!!


pisać trzeba tutaj :)
i nie marudź bo masz fantastyczny współczynnik reputacji w stosunku do ilości napisanych postów - prost :napoje10:

Użytkownik jabol edytował ten post 19 grudzień 2012 - 12:12

  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#42 ninja

ninja
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Elan
  • Imię :Marta
  • Ulubiony stok:Rusin-SKI

Napisano 19 grudzień 2012 - 15:55

Ja od początku jeździłam z kijkami i jakoś sobie teraz nie wyobrażam jazdy bez nich. To wygodniejsza opcja, chociażby przy wstawaniu itp.
  • 1
escapador.pl

#43 ross1

ross1
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bytom
  • Narty:blizzard xcs iq
  • Imię :patryk
  • Przedstawiciel:-

Napisano 19 grudzień 2012 - 16:58

Ostatnio przeszedłem 2 godzinną lekcję jazdy na krawędziach i instruktor kazał odłożyć kijki. Było kilka ćwiczeń których nie dało się wykonać z nimi w ręku . Jeździć kazał z kijkami :P ale nie określił ich konkretnej funkcji . Oglądając filmy z youtube nie widać jakoś ich wielkiej potrzeby, dużo osób jeździ bez a ci ktorzy ich używają mają je przed sobą tak jakby w celu utrzymania równowagi :). Najbardziej przydaja się podczas wstawania po upadku :P. Nie jestem ekspertem i nie wiem jak to książkowo powinno wyglądać ja ich jednak uzywam ;)
  • 1

#44 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 grudzień 2012 - 17:51

Oglądając filmy z youtube nie widać jakoś ich wielkiej potrzeby, dużo osób jeździ bez a ci ktorzy ich używają mają je przed sobą tak jakby w celu utrzymania równowagi :).


Zobacz to:
http://www.youtube.com/watch?v=a_WmsL-6szI
Idealny smig karwigowy.

A gdy nie da sie tak jechac wtedy jedzie sie tak:
http://www.youtube.com/watch?v=BrxFyWfRA24
Bez kijkow ani rusz.

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 19 grudzień 2012 - 18:10

  • 0

#45 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 19 grudzień 2012 - 19:21

hehe ciekawe filmy ale nie rozumiem ani słówka :P hihiiiii jakies tinga cinga itd...
  • 0

#46 ross1

ross1
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bytom
  • Narty:blizzard xcs iq
  • Imię :patryk
  • Przedstawiciel:-

Napisano 19 grudzień 2012 - 21:36

A tu używa kijków ?? oglądać od 4:40m




teraz działa

Użytkownik ross1 edytował ten post 19 grudzień 2012 - 23:03

  • 0

#47 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 19 grudzień 2012 - 22:32

:) u mnie nie idzie obejrzec tego filmiku, bo wyskakuje error occurred, więc nie wiem Patryku czu używa :)

Użytkownik asiuta82 edytował ten post 19 grudzień 2012 - 22:34

  • 0

#48 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 20 grudzień 2012 - 09:59

A tu używa kijków ?? oglądać od 4:40m

http://youtu.be/vlzIkIQa3e0


teraz działa

Uzywa.
  • 1
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#49 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 grudzień 2012 - 11:22

hehe ciekawe filmy ale nie rozumiem ani słówka :P hihiiiii jakies tinga cinga itd...


Te filmiki pochodza z dluzszego filmu nakrecona przez swietnego jezdzca, instruktora austriackiego, niejakiego Richarda Bergera, dla... Koreanczykow. Zrobil dla nich filmik, w torym zawarl cala swoja narciarska wiedze. Od klasyki po czysty karwing wlacznie z jazda po muldach, z glownym akcentem na krotkie skrety. Brakuje tylko jazdy w glebokim sniegu, a ogolnie - freeskiingu. Nazwa CD (po angielsku, nie koreansku :)): "Richard's Berger Elegant Skiing". Zawartosc CD podrzucil mi kiedys niejaki Mirek Nowak, ktory tu ostro dzialal. A ja wycialem niektore fragmentu z plytki i wypuscilem w youtube. Widze, ze znalazlem nasladowcow.
  • 3

#50 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 20 grudzień 2012 - 21:36


Kije odłoz abys nie zrobił sobie krzywdy i innym w odpowiednim czasie przyjdzie na to czas.

nie jestem instruktorem ale uważam że w tym wypadku jaknajbardziej z kijami
wyprowadźcie mnie proszę jeśli jestem w błędzie
bodykarwing już chyba powoli wychodzi z mody ?


Za każdym razem na stoku / filmiku na forum widzę efekty takiej nauki. 80%* ludzi nie wie po co je targa ze sobą ;) No i wydaje im się, że umieją.

Pozdrawiam
Michał

* nie dotyczy Davos Klosters mountains. Tutaj większość osób ogarnia, poważnie.

Użytkownik Michał edytował ten post 20 grudzień 2012 - 21:38

  • 0

#51 marianna.j

marianna.j
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:kilka par:)
  • Imię :Marianna
  • Instruktor:SITN PZN

Napisano 03 styczeń 2013 - 18:47

Uczy się na początku bez kijkow szczególnie dzieci. Czasami robię wyjątki, ale to z dorosłymi. Kijki mogą stanowić niebezpieczeństwo również dla instruktora w rękach osoby o słabej koordynacji ruchowej - można nieźle oberwać :). Pozatym według mnie najelpsza metoda to taka kiedy nie wprowadzasz wszystkich elementów na raz. Cięzko takiej osobie w jednym momencie pilnować poprawnego ułożenia nóg tułowia i rąk. Najpierw powinna zapanować na nartami, umieć na nich się swobodnie poruszać, może nauczyć się na wyciągu wyjeżdżać, hamować...Wtedy kijki wprowadza się jak najbardziej - one pomagają zachować odpowiednią równowagę, można się nim podeprzeć wstając, odepchnąć w kolejce i co najważniejsze w dalszym etapie nauki nauczyć się z nich korzystać podczas jazdy np śmigiem, jazdy w puchu lub skrętu NW - tam wbicie kijka stanowi istotny element odciążenia które pozwala zmienić kierunek jazdy(jest tzw impulsem skrętnym). W trakcie nawet już całkiem zaawansowanej jazdy instuktorzy szkoląc ludzi często zadają ćwiczenia wymagające odłożenia kijków.

Użytkownik marianna.j edytował ten post 03 styczeń 2013 - 18:50

  • 2

#52 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 03 styczeń 2013 - 18:57

Ja własnie wróciłam z nart... i teraz pierwszy raz w zyciu jeździłam z kijkami!
w skrócie powiem tak:
-po pierwszym zjeździe rzuciłam je w śnieg i powiedziałam że będę jeździć bez bo mi poprostu przeszkadzają, a napewno w niczym nie pomagają!
na drugi dzień z rana na stok poszłam bez kijków... stok był bardzo oblodzony i trudny do opanowania przeze mnie, mimo tego będąc już na dole stwierdziłam że chce kijki...
Nie wiem...może noc była mi potrzebna do przespania się z myślą o nich... Poszłam więc po kijki i... nie ruszałam się już bez nich nigdzie!
Nie wyobrażam sobie już jazdy bez!
Dzięki chłopaki że mnie do nich namówiliście!
Może do skrętów ich nie potrzebuję (a przynajmiej nie zwracam uwagi czy się przydają), ale poprawiłam postawe, nie wywijam rękami na boki jak czasem tracę równowagę, a do stania w kolejkach do wyciagu to mistrzostwo świata! zwłaszcza jak sie stoi 40 minut na górce!
  • 3

#53 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 05 styczeń 2013 - 14:45

Jak to się mówi " A nie mówiliśmy... " ha,ha,ha
  • 1
Dołączona grafika

#54 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 05 styczeń 2013 - 14:50

Jak to się mówi " A nie mówiliśmy... " ha,ha,ha

trza słuchać starszych stażem :D
...widzę że wróciłeś już?
  • 0

#55 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 05 styczeń 2013 - 14:51

Miałem trochę napięte ostatnie dni... :)
  • 0
Dołączona grafika

#56 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 09 styczeń 2013 - 18:13

Za 2-3 lata Litwa bedzie potega narciarska.Juz moja w tym glowa.Material z pierwszego w zyciu treningu po ok 30 minutach na sniegu.
P.S.BTW nauka od poczatku z kijami.Podobno nie przeszkadzaly.

  • 3
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#57 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 09 styczeń 2013 - 18:42

Szanowny Prezesie, czy możesz odpowiedzieć mi na pytanie gdzie aktualnie śmigasz :D ?
  • 0

#58 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 09 styczeń 2013 - 18:58

Material z pierwszego w zyciu treningu po ok 30 minutach na sniegu.


Dołączona grafika

i wykłady po Polsku :thumbsup:
  • 0

#59 peregrin

peregrin
  • Użytkownik
  • 183 postów
  • Skąd:Katowice
  • Imię :Maciek

Napisano 09 styczeń 2013 - 23:52

Cześć, fajny temat

Dla mnie narciarstwo bez kijów nie istnieje.

Może za wyjątkiem freestyle i jakichś tam "fun"-ów na stoku - ale to bardzo wąskie aspekty narciarstwa.
Rozumiem również naukę bez użycia kijów i (lub) pewne ćwiczenia, które mają za zadanie naukę lub poprawienie pewnych elementów jazdy.

Uważam jednak, że pewna i skuteczna jazda w każdych warunkach śniegowych jest możliwa tylko z kijami.

Nie wspominając już o stromych, wąskich czy trudnych zjazdach, gdzie bez kijów ani rusz (chyba, że zastąpimy je np. czekanem)

pzdr
  • 1

#60 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 10 styczeń 2013 - 21:14

Pytek45 - widzę że idziesz w dobrym kierunku ;) a raczej jedziesz :)
  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych