Skocz do zawartości


Zdjęcie

zimno na nartach


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 klenczonu

klenczonu
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 05 listopad 2012 - 09:30

Słuchajcie, chciałbym otworzyć temat do dyskusji sprowokowany problemami mojej żonki na stoku.
Chodzi o to, że po 3-4 godzinkach jeżdżenia robi jej się niesamowicie zimno w palce u rąk i nóg. Generalnie ubiera się według wszelkich prawideł tzn. odpowiednia bielizna, druga warstwa - polar i trzecia kurtka narciarska...Do tego bardzo ciepłe rękawice TNF.
Do tej pory stosowała skarpety Brubeck i wydaje mi się, że tu jest " pies pogrzebany "
Powiedzcie, czy można marznąć przez stopy?Jeżeli tak, to jakie skarpety proponujecie dla mojego " zmarźlucha " :blush:
Chyba, że jej marznięcie to inny powód...
Jeśli ktoś z Was miał/a podobny problem to napiszcie jak z tym walczyliście...

Z góry dzięki za porady

Maciek
  • 0

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 05 listopad 2012 - 09:46

dobry temat ale czasami żonki tak mają i nic nie pomoże
przy czym podwójne skarpety pogarszają sytuację
na ręce dobre są jednopalcowe puchowe rękawice
może być też problem z krążeniem
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 klenczonu

klenczonu
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 05 listopad 2012 - 09:58

może być też problem z krążeniem


Tego się właśnie obawiam...
Rękawice ma chyba dobre bo to puchowe TNF.
Myślałem o skarpetach X-Bionic, może one coś pomogą. A dodatkowo kupimy jej polar Polartec® Thermal Pro bo do tej pory jeździła w 100 -tce.
Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to piszcie bo na wyjazdach żoneczka ok. godz. 12-tej mi marznie i d..a zbita się robi :blush:
  • 0

#4 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 05 listopad 2012 - 10:09

Może po prostu coś na rozgrzewkę :D

Dołączona grafika

Teraz na poważnie, znam osoby którym nic nie pomaga na zimno... jedynie rozpięcie butów w ciepłym miejscu.
  • 0

#5 klenczonu

klenczonu
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 05 listopad 2012 - 10:17

Ha,ha,ha, chyba mój Golden Retriever na coś się w końcu przyda.... :D
No cóż, pozostało nam testować skarpety i polar... Potem zobaczymy.
Dobrze, że Aneta ( moja żona ) jest twardzielem i jeździ ze mną do samego końca :)
  • 0

#6 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 05 listopad 2012 - 14:38

kup buty z możliwością włączenia ogrzewania:)
  • 0

#7 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 05 listopad 2012 - 14:42

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to piszcie bo na wyjazdach żoneczka ok. godz. 12-tej mi marznie i d..a zbita się robi :blush:


na rynku jest coś takiego - żona kolegi sobie kupiła ale jeszcze nie testowała
Dołączona grafika
wkładka ktrórą ładujesz przez 2 godziny a grzeje podobno przez 8
wkładkia ma czujniki samoregulujące optymalną temperaturę w bucie
cena ok. 100 łojro

Dołączona grafika
  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#8 klenczonu

klenczonu
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 05 listopad 2012 - 14:49

Dzięki za info.Chyba nie będzie innego wyjścia jak kupno wkładek o których piszecie. Mam tylko nadzieję, że pomogą bo nie jest to tani gadżecik ;)
  • 0

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 05 listopad 2012 - 17:28

nie jest to tani gadżecik

Pamiętaj że kobieta, która niewiele kosztuje
jest niewiele warta :zawstydzona:
  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 05 listopad 2012 - 18:47

nie jest to tani gadżecik

Pamiętaj że kobieta, która niewiele kosztuje
jest niewiele warta :zawstydzona:

:D bardzo ładnie powiedziane :zawstydzona:

Użytkownik asiuta82 edytował ten post 05 listopad 2012 - 18:48

  • 0

#11 Evelina

Evelina
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Stockholm
  • Narty:K2 T Nine One Luv

Napisano 19 listopad 2012 - 23:50

Czytałam gdzieś ze wysokie i szczupłe osoby marzną szybciej i ze marzniecie stóp i dłoni powoduje tez stres, uczucie niepokoju, gdyż dochodzi wtedy do małych zaburzeń krążenia. Osoby bardziej emocjonalne mogą tez odczuwać zimne stopy.

Gdy ja marzłam na stoku, winne były skarpety, innym razem buty.

Są tez ogrzewacze do dłoni ale nie wiem czy są praktyczne na stoku i jak długo trzymają ciepło.
  • 0

#12 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 20 listopad 2012 - 00:21

Czytałam gdzieś ze wysokie i szczupłe osoby marzną szybciej i ze marzniecie stóp i dłoni powoduje tez stres, uczucie niepokoju, gdyż dochodzi wtedy do małych zaburzeń krążenia. Osoby bardziej emocjonalne mogą tez odczuwać zimne stopy.

Dzięki za odzew. Moja żona jest niska i szczupła. Nigdy mi się nie skarżyła, żeby jazda na nartach była dla niej stresem lub żeby z tego tytułu odczuwała niepokój. Także to odpada.

Gdy ja marzłam na stoku, winne były skarpety, innym razem buty.

Żonka używa dość dobrej bielizny i skarpet więc to chyba też nie jest ten powód

Są tez ogrzewacze do dłoni ale nie wiem czy są praktyczne na stoku i jak długo trzymają ciepło.

I nad tym się właśnie zastanawiamy :) Tylko po przejrzeniu ofert internetowych za głowę się złapałem ile takie wkładki na baterię bądź akumulator kosztują :eek:
No ale szukamy ...
  • 0
Dołączona grafika

#13 Stefan01

Stefan01
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin

Napisano 20 listopad 2012 - 10:29

Ja mam 201cm wzrostu i od dziecka poblem z krążeniem i palce mi mocno marzną jak dłużej stoję, siedzę w miejscu, ale na stoku robi mi się bardzo goraco. Nie raz jeździłem bez kurtki w samym polarku i było mi cieplutko po czubki palców. Często po ok. 2-3 godzinach na stoku miewam uczucie, jakby temperatura otoczenia/powietrza podniosła się o ok. 10 stopni w górę i odczuwalna była jakby wiosenna. Nie używam także specjalnej bielizny.

Użytkownik Stefan01 edytował ten post 20 listopad 2012 - 10:50

  • 2

#14 Evelina

Evelina
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Stockholm
  • Narty:K2 T Nine One Luv

Napisano 20 listopad 2012 - 11:54

Są również tańsze ogrzewacze, ale chyba trzymają ciepło tylko ok 1h a to za krotko na narty. W kieszeni ok ale w rękawiczce chyba byłoby niewygodnie.

http://allegro.pl/ze...2801336324.html
http://allegro.pl/og...2802250493.html

No i podgrzewane rękawiczki, ale w te tańsze nie wierze :(

http://www.jula.pl/r...grzewane-914057
http://cozywinters.c...CFdFL5Qod3jfBqA
  • 2

#15 Stefan01

Stefan01
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin

Napisano 20 listopad 2012 - 12:26

Fajnie :)

Jednak widac, że prawdziwa zima jeszcze nie nadeszła, ostatnio napadało trochę śniegu także na dnie doliny w samej miejscowości, ale bodajże w kilka dni to stopniało. Teraz jak w nocy popruszy to do południa/po południu na ulicach i poboczach śnieg znika, gdzieniegdzie tylko jakieś pojedyncze płaty "skrzą" się w słoncu.

Użytkownik Stefan01 edytował ten post 20 listopad 2012 - 12:33

  • 0

#16 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 20 listopad 2012 - 17:41

Ja mam 201cm wzrostu i od dziecka poblem z krążeniem i palce mi mocno marzną jak dłużej stoję, siedzę w miejscu, ale na stoku robi mi się bardzo goraco. Nie raz jeździłem bez kurtki w samym polarku i było mi cieplutko po czubki palców.

Myślę, że to zależy też od intensywności jazdy. Moja żona preferuje jazdę turystyczną, spokojną rzekłbym statyczną ( co widać na filmiku , który zamieściłem na forum) :) Być może dlatego nie może należycie się rozgrzać
  • 0
Dołączona grafika

#17 Stefan01

Stefan01
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin

Napisano 20 listopad 2012 - 21:48

Myślę, że to zależy też od intensywności jazdy. Moja żona preferuje jazdę turystyczną, spokojną rzekłbym statyczną ( co widać na filmiku , który zamieściłem na forum) :) Być może dlatego nie może należycie się rozgrzać


Filmiku nie widziałem, może jest w galerii.

Zapytaj ją ile wysiłku wkłada w jazdę. Jak jedzie bardzo spokojnie, w sposób rozluźniony, stara się unikać zmęczenia fizycznego, jej mięśnie się nie wysilają, to serce wtedy bije wolno, a krążenie jest na niskim poziomie. Może to jest powodem :P

Wcale nie musi jeździć szybko, wystarczy żeby więcej pracowała ciałem pod czas jazdy.

Użytkownik Stefan01 edytował ten post 20 listopad 2012 - 22:36

  • 2

#18 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 20 listopad 2012 - 22:26

Jak jedzie bardzo spokojnie, w sposób rozluźniony, stara się unikać zmęczenia fizycznego, jej mięśnie się nie wysilaną, to serce wtedy bije wolno, a krążenie jest na niskim poziomie. Może to jest powodem

O właśnie w tym upatruję sedno problemu :thumbsup: I nad tym trzeba popracować
  • 0
Dołączona grafika

#19 hike

hike
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Magda
  • Ulubiony stok:Kasprowy

Napisano 06 grudzień 2012 - 14:39

Mam ten problem od lat, i pomino dostępu do różnych rękawic problemu w prosty sposób nie załatwiłam. Co mnie osobiście pomaga
1. saszetki ogrzewajace Hand Warmers - w opakowaniu są dwie sztuki, na stok z reguły brałam jedną, trzeba pamiętać aby była dobrze zamknięta w woreczku, gdyż pod wpływem tlenu uwalnia się ciepło. Gdy dłonie zaczęły marznąć to wkładałm saszetkę do jednej a potem do drugiej rękawicy.
2. dodatkowe, cienkie rekawiczki z typu tzw. Liner np. Craft Zero, to próbowałam w ubiegłym roku, sprawdziło się, ale dobre liner;sy tanie nie są i muszą być dobrze dopasowane. Dodatkowa zaleta dwóch rekawiczek to to ,że gdy potrzebowałam ściągnąć grubszą narciarską to dłonie nie były narazone na zimno.

Pozdrawiam
Magda
  • 2

#20 maxiklenczonu14

maxiklenczonu14
  • Użytkownik
  • 597 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster D2 SL
  • Imię :Maciek

Napisano 06 grudzień 2012 - 19:05

Kilka dni temu kupiliśmy takie coś :)
Dołączona grafika
Niedługo będzie okazja żeby je przetestować i mam nadzieję, że będzie po problemie :boogie:
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych