Skocz do zawartości


Zdjęcie

odzież wierzchnia oraz termoaktywna


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 styczeń 2016 - 11:08


Ale Ty mówisz o kurtce za 250 zł, a ja mówię o takiej co w dyskoncie sprzedają za 70 zł i kolejki po nie ustawiają się od 7 rano

 

Fakt, zreszta ja tez troche przeewoluowalem i teraz kupuje juz z nieco wyzszej polki, choc najlepiej z przeceny. W koncu jestem Krakus. :) Mimo wszystko, ale dotyczy to raczej ciuchow, zaczalbym od takiego Decathlonu. Calkiem niezla bielizna termo, czasem mozna znalezc niezle buty turystyczne, a nawet narciarskie, ale te raczej ze sredniej polki.


  • 1

#22 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 12 styczeń 2016 - 13:50

sorry- nie ma dobrych butow narc ze sredniej polki.......


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#23 Tini

Tini
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:04

i jakie warunki w Zieleńcu?

W sobotę warunki były dobre, ale po tym deszczowym i plusowym tygodniu nie wiem czy coś z tego śniegu zostało ;(

Fakt, zreszta ja tez troche przeewoluowalem i teraz kupuje juz z nieco wyzszej polki, choc najlepiej z przeceny. W koncu jestem Krakus. :) Mimo wszystko, ale dotyczy to raczej ciuchow, zaczalbym od takiego Decathlonu. Calkiem niezla bielizna termo, czasem mozna znalezc niezle buty turystyczne, a nawet narciarskie, ale te raczej ze sredniej polki.


Zawsze trzeba sprawdzić materiał, membranę, wykonanie. Nie chcę wyjść na snobkę, ale są marki do których po prostu mam zaufanie i wiem, że mam dobre i porządne ciuchy na lata.

sorry- nie ma dobrych butow narc ze sredniej polki.......

Jak to nie ma! Dla amatorów są. Z moich obserwacji wynika, że mężczyźni są dużo bardziej wybredni przy wyborze butów niż kobiety. U nas tak właśnie było.

Użytkownik Tini edytował ten post 13 styczeń 2016 - 21:07

  • 1

#24 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 14 styczeń 2016 - 03:55

 

i jakie warunki w Zieleńcu?

W sobotę warunki były dobre, ale po tym deszczowym i plusowym tygodniu nie wiem czy coś z tego śniegu zostało ;(

Fakt, zreszta ja tez troche przeewoluowalem i teraz kupuje juz z nieco wyzszej polki, choc najlepiej z przeceny. W koncu jestem Krakus. :) Mimo wszystko, ale dotyczy to raczej ciuchow, zaczalbym od takiego Decathlonu. Calkiem niezla bielizna termo, czasem mozna znalezc niezle buty turystyczne, a nawet narciarskie, ale te raczej ze sredniej polki.


Zawsze trzeba sprawdzić materiał, membranę, wykonanie. Nie chcę wyjść na snobkę, ale są marki do których po prostu mam zaufanie i wiem, że mam dobre i porządne ciuchy na lata.

sorry- nie ma dobrych butow narc ze sredniej polki.......

Jak to nie ma! Dla amatorów są. Z moich obserwacji wynika, że mężczyźni są dużo bardziej wybredni przy wyborze butów niż kobiety. U nas tak właśnie było.

 

jezeli ktos jest zadowolony z butow ze sredniej polki, to………….nie dyskutuje z takimim osobami - amatorzy mnie nie interesuja

co do firm odziezowych………chyba sie dokladam do Twego zdania - sa pewne f-my, ktore po prostu wypuszczaja bomby w dziesiatke trafione.. 

 

wlasnie zastanawialem sie nad doborem  warstw 1 i 2 na wyjazd (jutro wczesnie rano) - okazalo sie, ze patagonia kroluje……. z domieszka HardWear


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#25 Tini

Tini
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 21 styczeń 2016 - 20:44

Ta marka jest mi niestety obca :)

Musimy jeszcze zdecydować co kto rozumie przez średnią półkę. Ja mam buty Salomona i nie wymieniłabym je na żadne inne.
Jaką odzież kupiłeś?
  • 1

#26 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 22 styczeń 2016 - 12:01

ktora marka?

sorry za kategoryczny wydzwiek poprzedniego postu ( o butach), ale tego nie zmienie....

tutaj najwiekszy przyklad, jak  masowa produkcja jest potrzebna - bo "masowy" narciarz I tak polknie wszystko - ktos mu powie,ze twardsze buty  urwia mu nage I juz - kupujemy papcie...................


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#27 skor88

skor88
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 marzec 2016 - 21:34

Ja jeżdżę na nartach dopiero 4 sezon i na początku kupowałem w miarę tanią odzież bo nie wiedziałem czy odnajdę się w tym sporcie. W tym roku kupiłem sobie odzież termoaktywną z Burtona Midweight Long Neck, można takie znaleźć na stronie sklepu Distrikt  i spodnie Midweight Pant. Mój brat jeździ na snowboardzie i polecał mi ich ubrania. Faktycznie jest różnica gdyż w ogóle się nie pocę. W tych koszulkach z Lidla było mi ciepło, ale się pociłem, a w tych z burtona - nic, a nic. Z doświadczenia mogę polecić. Jednak pewnie każdy musi poszukać czegoś odpowiedniego dla siebie ;)


Użytkownik J@n edytował ten post 07 marzec 2016 - 08:18
- link komercyjny

  • 1

#28 ArmadaGunner

ArmadaGunner
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Armada
  • Imię :Piotr

Napisano 22 marzec 2016 - 14:49

I bardzo dobrze zrobiłeś, ja też na początku nie wydawałem kasy na sprzęt bo musiałem się do końca przekonać do nart. Zawsze albo coś pożyczałem, albo kupowałem jakieś jedno-sezonówki. Raz nawet cały sezon przejeździłem w kurtce pożyczonej od matki (przynajmniej było mnie widać z daleka) :D

 

Od Burtona ubrań termoaktywnych nie miałem, ale mam od Brubeck (taką jak opisana w artykule........edit adm.)  i też sobie chwalę, bo nie muszę się w niej ubierać na cebulę a po jednym zjeździe już mam odpowiednią temperaturę ciała do sprawnej jazdy.


Użytkownik J@n edytował ten post 22 marzec 2016 - 18:50
- link komercyjny

  • 0

#29 Mirozab

Mirozab
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Rossignol ZENITH SX XEL

Napisano 14 wrzesień 2016 - 15:32

Jestem nowy na forum, więc się ładnie przywitam: witam wszystkich narciarzy. Ja jeździłem w decathlonie i jak dla mnie nie było najgorzej, ale później mój pan szwagier kupi mi na urodziny komplecik z termoaktywną czapką firmy berens. Przyznam szczerze, że zajrzałem na ich stronę, żeby sprawdzić cenę i naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony. Super cena, super jakość. Szwy porządne, przyjemny materiał, nic nie obciera. Myślę nad zakupem bluzy, szkoda, że nie mają satcjonarnego sklepu, bo boję się trochę zakupów ubrań przez internet. A może ktoś może coś polecić?

 

Swoją drogą duży plus dla firmy berens, że na swojej stronie wrzucają artykuły na temat swoich ubran. Zawsze lepiej poczytać co na dany temat mówi specjalista, bo na tych niektórych portalach takie bzdury wypisują... Polecam:

http://berens.pl/blo...dlaczego-w.html


  • 0

#30 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 wrzesień 2016 - 17:20


Swoją drogą duży plus dla firmy berens, że na swojej stronie wrzucają artykuły na temat swoich ubran. Zawsze lepiej poczytać co na dany temat mówi specjalista, bo na tych niektórych portalach takie bzdury wypisują... P

 

O jakim artykule mówisz? Chyba nie masz na myśli marketingowego wstępniaka, jaki zapodałeś. Nawet nie napisali jakiego materiału użyli. Coolmax? Masz racje, lepiej od takich firm co to nie mają sklepów stacjonarnych i działają tylko w internecie trzymać się z daleka. ;)


  • 3

#31 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 wrzesień 2016 - 21:34


Jestem nowy na forum, więc się ładnie przywitam: witam wszystkich narciarzy.
no witaj,

normalnie to wywalamy linka do strony komercyjnej w pierwszym poście ale ładnie się przywiałeś to może w drodze wyjątku przymakam oko

Linka otwarłem, wygląda na polską firmę, ceny ciekawe 10x taniej jak w Odlo albo  X-bionic sam jestem ciekaw jak to się sprawdzi

zobaczymy jak się rozwiniesz w dalszej działalności forum, mam nadzieję że nie jako spamer


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#32 SklepBiker

SklepBiker
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 październik 2016 - 10:01

Co do wyboru odzieży to jest tak jak w przypadku akcesoriów narciarskich- zdecydowanie bardziej wole dołożyć i kupić coś solidnego niż co sezon szukać i zmieniać, to w praktyce nie ma sensu, nie mówiąc już o marnowaniu czasu. Nigdy nie byłem zwolennikiem kupowaniu taniej odzieży narciarskiej z sieciówek, to jak dla mnie pomyłka.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych