Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bańska Bystrica i okolica ;D


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 barb

barb
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2 obsethed,K2 domain, Elan SLX
  • Imię :Maciek
  • Ulubiony stok:STOCK 84
  • Właściciel:WeSki.pl
  • Instruktor:SITN-PZN , SITS

Napisano 17 luty 2012 - 00:33

W sobotę wróciliśmy z rodzinnego obozu narciarskiego w Bańskiej Bystrzycy. Ostatni raz byłem tam 5 lat temu i trzeba słowakom przyznać że przez ten czas dużo zmieniło się na lepsze. Może to przez to że nie widziałem tych stoków dość długo i dlatego różnica wydaje się taka mocna, pewnie w Polsce przez te 5 lat też wiele się zmieniło tylko na bieżąco się tego nie dostrzega. W każdym razie okolice Bańskiej Bystrzycy mogę uznać za bardzo atrakcyjny region na rodzinne (i nie tylko) eskapady. Największą zmianę można zauważyć na przykładzie ośrodka Kraliky . 5 lat temu był tam jeden orczyk i może dwie trasy (albo raczej jedna podzielona orczykiem) . Z parkingu trzeba było podejść po śniegu (po opadach nawet po kolana), pod górę dobre kilkaset metrów (nie chcę skłamać ale podchodząc wydawało sie ze co najmniej 500) . Teraz jest tam parking pod samym wyciągiem , 4 osobowa kanapa , stok znacznie poszerzony wygłużony o ok 300-400m i dodatkowa nowa trasa. do tego orczyk dla dzieci i mały snowpark (głównie boxy i raile). Poza tym , naprawde duża i ładna knajpa . no i zero ludzi. Do tego w lesie znajduje się bardzo dużo tras skitourowych i biegowych. Jeździliśmy też na Selce-Cachovo , tam akurat przez 5 lat nie zmieniło się praktycznie nic. Także jeśli ktoś był ten wie ;) Na Sachticce (moja ulubiona góra w tym regionie), nie byliśmy ale poza tym ze zaczęli odśnieżać w końcu dojazd podobno nic się nie zmieniło. Zawsze stoki były tam dobrze przygotowane a i sama góra naprawde długa i wymagająca. Zresztą trenuje tam często pierwsza kadra słowacji, z Zuzulovą na czele która chyba nawet pochodzi z Banskiej Bystricy. No ale jeśli o infrastrukturę chodzi to mogliby w końcu coś zainwestować, bo są tam same orczyki . Dwa dni byliśmy w Donovalach . Kiedy byłem tam wcześniej była mgła a teraz mieliśmy ładną pogodę dlatego ciężko jest porównywać ale ośrodek bardzo przyzwoity. Składa się w zasadzie z dwóch części . Jedna dla bardziej zaawansowanych gdzie trasy są bardziej urozmaicone, węższe i stromsze -głownie czerwone i momentami czarne. Druga część bardzo szeroka, niebieska i o równym nachyleniu. W tej części znajduje się snowpark na alpejskim poziomie- w Polsce raczej nigdy nic takiego nie powstanie. Poza tym jest knajpa z lodu- iglo , gdzie alkohol pije się z lodowych kieliszków , za 20e można skorzystać z sauny i jacuzzi , a za 40e nawet przenocować (nie wiem czy sie oplaca bo strasznie zimno, ale podobno można). I najlepsze z tego wszystkiego, że co prawda dzienny skipass kosztuje 25e, ale zgłaszając się jako grupa kosztuje 7e-dla osoby dorosłej na cały dzień. nie wiem od ilu osób to liczą (my mielismy 50), ale podejrzewam ze mozna z nimi negocjować bo decyzje podejmuje pani w kasie. Wystarczy powiedzieć ze jest to zorganizowany kurs narciarski.

Poniżej krótki film z wyjazdu :


  • 3
YOU WILL NEVER SKI ALONE

#2 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 17 luty 2012 - 08:33

Dzięki za relację, bardzo konkretna. A czy możesz jeszcze podsumować wszystko na podstawie skali w tym temacie:
http://www.kochamnar...wania-osrodkow/

możesz też się pokusić o opis miejsca nocowania, w tym temacie:
http://www.kochamnar...jsca-noclegowe/
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 17 luty 2012 - 08:49

czy jest wspólny karnet na Donovaly i Bańską Bystrzyce ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 barb

barb
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2 obsethed,K2 domain, Elan SLX
  • Imię :Maciek
  • Ulubiony stok:STOCK 84
  • Właściciel:WeSki.pl
  • Instruktor:SITN-PZN , SITS

Napisano 17 luty 2012 - 13:27

Raczej nie ma wspólnego karnetu, kiedyś chyba były takie plany , ale teraz nikt o tym nie wspominał .Ale warto z nimi negocjować. Każdy ośrodek rządzi sie swoimi prawami. Na donovalach przez telefon pani powiedziała nam że dla grupy może zrobić 10% zniżki jeśli kupimy karnet na 5 godzin. Na miejscu Pani kasjerka była zdziwiona że chcemy 5 godzin za 20e skoro , całodzienny dla grupy kosztuje 7e. Z kolei na Kralikach, mimo że wlasciciel jest ten sam co na Donovalach nie chcieli obizyć nic z porównaniu z cennikiem mimo że na całym stoku jeździło może 10 osób a my przyjechaliśmy grupą ponad 50 ;> , później okazało sie ze nawet w cenniku mają zniżkę grupową tylko trzeba przyjachac na 2 dni.
  • 0
YOU WILL NEVER SKI ALONE

#5 barb

barb
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2 obsethed,K2 domain, Elan SLX
  • Imię :Maciek
  • Ulubiony stok:STOCK 84
  • Właściciel:WeSki.pl
  • Instruktor:SITN-PZN , SITS

Napisano 17 luty 2012 - 13:30

Podsumowanie :

*infrastruktura

4/6



*przygotowanie stoków

5/6



*gastronomia

3/6



*nocleg

4/6



*dojazd 4

/6,



*stosunek jakość/cena

5/6


  • 1
YOU WILL NEVER SKI ALONE

#6 bum

bum
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Artur

Napisano 17 luty 2012 - 14:07

Dzięki za relację. Niedługo będę w tej okolicy i zamierzamy śmigać przez dwa dni w Donovaly. Na ten snowpark ostrzy sobie zęby najmłodsza część mojej wycieczki... Co do wspólnych karnetów - sprawdzałem i jestem tego pewien, że istnieje takowy na Donovaly + Malino Brdo w Rużomberok.
:hi:
  • 0

**********************************ŚNIEGU!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych