Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Testujemy" narty sezon 2001/2002


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 13 luty 2012 - 12:26

Dawno temu Dynastar zrobił nartki, które przerosły epokę i to zarówno właściwościami jezdnymi jak i wyglądem. Mam na myśli omeglasa 64 z rocznika 2001/2002. Wystarczy dziś popatrzyć na różne narty z początku wieku i rzeczonego dynastara. Ten prezentuje się na śniegu jak współczesna, o wiele lat młodsza narta narta bez jakichkolwiek oznak starości. Nawet kształt wiązań nie zmienił się do dziś.

Załączony plik  03.jpg   140,15 KB   25 Ilość pobrań

Mnie jednak zainteresowało co innego, mianowicie właściwości tzw. jezdne owych. Na forach internetowych aż dudni echo "narta wyklepana".
Wszyscy o tym piszą, ale nikt nigdy ani słowem nie wyjaśnił na czym owe wyklepanie ma polegać, no może z wyjątkiem średnio wnoszącego zdania: "narta wyklepana traci właściwości jezdne". Spotkałem się nawet z opiniami, że można poczuć owo tajemne wyklepanie już pomiędzy rankiem a wieczorem...
Dynastar ze zdjęcia jest dziś bardzo rzadką 11-sto sezonową nartą eksploatowaną przez ten czas mocno intensywnie, czyli przynajmniej 25 razy w sezonie, więc chyba spełnia z ogromnym naddatkiem normy "narty wyklepanej".
Postanowiłem nagrać (bez jej wiedzy i zgody) narciarkę jeżdżącą na omeglasach. Proszę o wskazanie w którym miejscu widać wyklepanie jadących nart. Od razu zaznaczam: jadąca dziołszka nie jest użytkowniczką jakiegokolwiek forum narciarskiego, tylko jest amatorką traktującą jazdę na nartach jako przyjemność. Co najgorsze jeździ się jej na tych stareńkich nartach bardzo dobrze, a chyba nie powinno?


http://www.youtube.com/watch?v=fktCc30bdB0
  • 2

#2 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 13 luty 2012 - 13:00

teraz zabierz statystkę na stromy, oblodzony stok i sprawdź jak z tym wyklepaniem :)
  • 0

#3 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 13 luty 2012 - 13:28

teraz zabierz statystkę na stromy, oblodzony stok i sprawdź jak z tym wyklepaniem :)


Jak się uda zorganizować wszystko logistycznie pokażę jak jadą w różnych skrętach z różnymi prędkościami. Sam jeżdżę na o całe wieki młodszych omeglasach, ale z przyjemnością zakładam te, a różnica jest tylko w tzw. funie, czyli zwinności na korzyść niestety starych. Moje mierzą 165, a te 157 :)
  • 1

#4 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 13 luty 2012 - 13:46

Dygresja:
Ostatnio jak wybrałam się na narty i z możliwych pięciu dostępnych par różnych roczników (Head SL, Head World Cup, Elan SL, Dynastar Omeglas "Nowy" i Dynastar Omeglas "Stary") poprosiłam o pożyczenie mi Seniorów, chyba właśnie dlatego, że świetnie mi się na niej jeździ.

Co do stromizny stoku to byłam wtedy na oblodzonej Golgocie.

Użytkownik bacteria edytował ten post 13 luty 2012 - 13:46

  • 0

#5 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 13 luty 2012 - 15:00

Omerglasów nigdy nie miałam, cenowo były poza moimi możliwościami, ale z chęcią kiedyś przetestuję:)
  • 0

#6 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 13 luty 2012 - 15:39

Uprzejmie. :) Zawsze są do dyspozycji. Te starsze jeszcze przez następny sezon, niestety krawędzie. Mimo bardzo delikatnego ostrzenia wszystko się kiedyś kończy. Szczerze mówiąc jeśli bym gdzieś trafił na takie z 2001/2002 byłbym niezmiernie szczęśliwy.
  • 0

#7 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 13 luty 2012 - 16:01

D_I niestyty nawet te najlepsze i najtrwalsze poddają się upływającemu czasowi i jak nie w ten sposób, to inny kończy się ich żywot. Moje "długasy" hedy gsi, maja cztery sezony i niestety po tym z powodu braku możliwości naostrzenia pójdą już do lamusa a nadal mi się na nich świetnie jeździ!!! Muszę jednak przyznać że jak były nowe to były genialne, oczywiście bez podtekstów ;) nie żebym coś sugerował :hi:
  • 0

#8 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 13 luty 2012 - 16:14

teraz narty się szybciej "kończą", wszystko przez to dawanie do zrobienia na maszynę. Samemu trudno naostrzyć na odpowiedni kąt, a juz pocięcie na 0.5 stopnia to chyba niewykonalne.
Jeżeli piszemy o powrotach, to mój szanowny stwierdził, że sobie pojeździ na Fischerach WC chyba z 2005 roku. A tak dobrze im się stało w piwnicy :D
  • 0

#9 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 13 luty 2012 - 16:28

web - oczywiście coś w tym maszynowym ostrzeniu jest!!! Tak apropo wyciagania staroci na stok, te moje hedy zastąpią własnie fischery RX PHONE z chyba 2004 r.( zielone ) ale w tym przypadku to nówki, jeszcze w foli!!!!
  • 0

#10 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 13 luty 2012 - 21:25

Muszę jednak przyznać że jak były nowe to były genialne, oczywiście bez podtekstów ;) nie żebym coś sugerował


Ty Marku miły możesz sobie sugerować i pisać co tylko zechcesz, a ja to łykam w ciemno ze spuszczoną głową bowiem jesteś jednym z tych "zweryfikowanych" na żywo i to w dodatku na niezagrożonej pozycji nr 1 :uklon2:

a juz pocięcie na 0.5 stopnia to chyba niewykonalne.


Jeśli spód jest wyrównany i krawędź ma szerokość pozwalającą na jej splanowanie zajmuje mi to 3 minuty oczywiście w obu nartach :lol:

Aha! Chcę podkreślić, że dynastary nie posiadają żadnych magicznych i nadprzyrodzonych właściwości jezdnych. Są to takie same dobre narty jak inne. Ja piszę tylko o dynastarach 11-o sezonowych na których można zrobić każdy skręt na każdej nawierzchni posypanej śniegiem, lub jego pochodnymi.
Przy okazji: moje buty starsze od tych dynastarów osiągnęły wczoraj fleks stalowego odlewu i od dawna mi się w nich tak dobrze nie jeźdżiło, więc chyba nadal potrzebna będzie srebrna taśma regeneracyjna :zab:
  • 2

#11 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 14 luty 2012 - 04:38


Muszę jednak przyznać że jak były nowe to były genialne, oczywiście bez podtekstów ;) nie żebym coś sugerował


Ty Marku miły możesz sobie sugerować i pisać co tylko zechcesz, a ja to łykam w ciemno ze spuszczoną głową bowiem jesteś jednym z tych "zweryfikowanych" na żywo i to w dodatku na niezagrożonej pozycji nr 1 :uklon2:

a juz pocięcie na 0.5 stopnia to chyba niewykonalne.


Jeśli spód jest wyrównany i krawędź ma szerokość pozwalającą na jej splanowanie zajmuje mi to 3 minuty oczywiście w obu nartach :lol:

Aha! Chcę podkreślić, że dynastary nie posiadają żadnych magicznych i nadprzyrodzonych właściwości jezdnych. Są to takie same dobre narty jak inne. Ja piszę tylko o dynastarach 11-o sezonowych na których można zrobić każdy skręt na każdej nawierzchni posypanej śniegiem, lub jego pochodnymi.
Przy okazji: moje buty starsze od tych dynastarów osiągnęły wczoraj fleks stalowego odlewu i od dawna mi się w nich tak dobrze nie jeźdżiło, więc chyba nadal potrzebna będzie srebrna taśma regeneracyjna :zab:

no to Cie pobije - raz w sezonie wyciagam cos ze starych zapasow - ostatnio P-30 200cm, chyba gdzies okolo 1992/3

zapeniam, da sie zjechac na wszystkim....................... byle bylo biale

a propos - tam gdzie jestem wlasnie zaczela sie burza sniezna: oj bedzie sie jutro dzialo!!!!!
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#12 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 14 luty 2012 - 07:56

zapewniam, da się zjechać na wszystkim..................byle było białe

Janie - i tu masz świętą rację!!!!!!!!!!!!!!!!!


a propos - tam gdzie jestem wlasnie zaczela sie burza sniezna: oj bedzie sie jutro dzialo!!!!!

a tego to akurat Ci zazdroszczę , i to pewnie nie tylko ja..................

D_I - z tą jedynką to przesadziłeś :uklon2: miałem nadzieję na chociaż dziewięć :hysterical: :chair:

Użytkownik marecki edytował ten post 14 luty 2012 - 08:27

  • 0

#13 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 14 luty 2012 - 08:22

może trzeba zrobić zjazd KN'owców na dobrych, starych nartach. Ja mam jeszcze volkl competition, długość 195cm z roku 1991/92, a T czyli najlepszy mąż P30 długość 203cm :)
  • 0

#14 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 14 luty 2012 - 08:31

...........a dlaczego by nie, u mnie też jakieś stare "rosoły 9X" się znajdą i właściwie to trzymam je już tylko przez sentyment, chyba jedne z lepszych nart na jakich jeździłem!!!
  • 0

#15 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 14 luty 2012 - 11:48

Pomysł zacny :D
Ja posiadam piękne, żółte Dynamici SL być może z roczników podobnych, do tych, podanych przez Jana :)

Użytkownik AdamSlask edytował ten post 14 luty 2012 - 11:48

  • 0

#16 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 14 luty 2012 - 11:52

czyli narty mamy, a jak ze spodniami piankami, kurkami puchowymi itp? :alegosc:
  • 0

#17 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 14 luty 2012 - 11:54

I tu też nie jest źle, wczoraj się dowiedziałem, że na strychu leżą dwa komplety pianek z lat 80 :)
  • 0

#18 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 14 luty 2012 - 11:57

jest dobrze, ja mam gdzieś odblaskowy ortalion, w którym robiłam furorę na Kasprowym we wczesnych latach osiemdziesiątych, nie wiem tylko, czy znajdę czapkę z kogutem ze słynnego zakładu w Zakopanem :boogie:
  • 0

#19 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 14 luty 2012 - 22:02

Na wszystko się zgadzam. Bambusowe kijki super, narty drewniane 210 ekstra, ale nie każcie mi się ubierać w jednoczęściowy kombinezon z kreszu. Mogę jeździć w samych gaciach byle nie to :aaaaa:
  • 0

#20 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 15 luty 2012 - 08:38

D_I wyobrażam sobie Ciebie w kombinezonie, i co................ i jestem popłakany ze śmiechu :hysterical: ale jeśli przyjedziesz w samych gaciach, to po jeżdżeniu :zemdlal:
  • 1



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych