Skocz do zawartości


Zdjęcie

Słowenia - Bled - Apartamenty Tina


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 annaPW1980

annaPW1980
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 01 luty 2012 - 21:51

Słowenia jest świetnym krajem zarówno na letnie, jak i zimowe wypady. Dlaczego? Ten niewielki kraik posiada aż trzy diametralnie różne krainy geograficzne, a każda z nich charakteryzuje się innym klimatem. Konkretnie: Alpy wraz z pasem przedgórza – przechodzącym na południu kraju w Góry Dynarskie, kraj nizinny – przy granicy z Węgrami oraz wybrzeże Adriatyku (mikroskopijne wprawdzie) z klimatem śródziemnomorskim. Ja osobiście preferuję Alpy. A jeśli Alpy, to oczywiście bajeczne Bled, położone nad jeziorem o tej samej nazwie z przepiękną wyspą, na której znajduje się malowniczy stary kościół. Do serca Alp Julijskich, czyli do Triglavskiego Parku Narodowego jest tak blisko, jak z Zakopanego do wnętrza Tatr. Zimą działają tam wyciągi, funkcjonują wspaniałe trasy narciarskie, no i jest przysłowiowy „rzut beretem” do Planicy, czyli do mekki lotów narciarskich. Latem natomiast za wszystko wystarczają przepiękne alpejskie szlaki. W Słowenii jest wszędzie blisko, więc na upartego można rano zdobyć jakiś szczyt alpejski, a po południu już kąpać się w Adriatyku. Można też wyskoczyć na błyskawiczną wycieczkę do Austrii, albo do Włoch. Z Bled do Austrii to można wybrać się nawet rowerem. Jeśli chodzi o noclegi, to Bled przyjmuje jednorazowo niemal tylu turystów, ilu ma mieszkańców. Hoteli jest tu sporo, lecz czasami niestety ceny nie zawsze odpowiadają standardowi. Ja osobiście preferuję kameralny klimat prywatnych kwater. Oczywiście jazda w ciemno i szukanie kwatery na miejscu to loteria. Słoweńcy są pod tym względem trochę podobni do Polaków. Co niektórzy kombinują, by turyście za bardzo portfel nie ciążył na alpejskich szlakach :) Ja dwukrotnie już korzystałam z pokoju w willi Tina. Właścicielką jest bardzo miła pani o tym imieniu. Domek jest bardzo czysty, przytulny i zadbany. Ceny przystępne, a poza sezonem jest taniej. Nie podaję ile za nocleg – można to sobie sprawdzić na stronie www.apartments-tina.net
Polecam bez obawy, raz że byłam bardzo zadowolona, a dwa że przez najbliższe dwa lata na pewno do Słowenii się nie wybiorę, więc mogę udostępnić informację o dobrej i sprawdzonej kwaterze. Do Słowenii i do Bled na pewno jeszcze wrócę, bo jest to miejsce, które zawsze będzie mnie przyciągać.
  • 1

#2 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 01 luty 2012 - 22:32

Ładna i konkretna relacja, bardzo dziękuję ze swojej strony. A czy możesz ją jeszcze uzupełnić, tak jak to określiliśmy w regulaminie. To istotne i ważne informacje:


-region narciarski
-miasto w którym mieści się dana kwatera
-nazwa hotelu, apartamentu
-podanie adresu kwaterunku,
-podanie adresu strony internetowej,
-podanie numeru telefonu do recepcji lub właściciela,
-opis miejsca zakwaterowania własnymi słowami,
-zdjęcia tegoż miejsca, robione osobiście, bardzo mile widziane, choć nie obowiązkowe

ps.
i witaj na forum ;) Tak mi się wydaje że wiem ktoś Ty i super że do nas wpadłaś. Jak znajdziesz czas, to w wolnych chwilach podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem. A jest tego sporo :)
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#3 annaPW1980

annaPW1980
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 01 luty 2012 - 23:25

Ładna i konkretna relacja, bardzo dziękuję ze swojej strony. A czy możesz ją jeszcze uzupełnić, tak jak to określiliśmy w regulaminie. To istotne i ważne informacje:


-region narciarski
-miasto w którym mieści się dana kwatera
-nazwa hotelu, apartamentu
-podanie adresu kwaterunku,
-podanie adresu strony internetowej,
-podanie numeru telefonu do recepcji lub właściciela,
-opis miejsca zakwaterowania własnymi słowami,
-zdjęcia tegoż miejsca, robione osobiście, bardzo mile widziane, choć nie obowiązkowe

ps.
i witaj na forum ;) Tak mi się wydaje że wiem ktoś Ty i super że do nas wpadłaś. Jak znajdziesz czas, to w wolnych chwilach podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem. A jest tego sporo :)

:blink: Przecież wszystko podałam... Niech sprawdzę... Region narciarski - podałam, miasto - podałam, nazwę apartamentu - podałam, adres jest na stronie apartamentu, którą podałam, numer telefonu jest na stronie, opis miejsca własnymi słowami... o tym może zapomniałam :) a zdjęcia są na stronie :P
  • 1

#4 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 02 luty 2012 - 08:45

Ok, mocno naciągane, niech i tak będzie ;) :ukryty:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych