Skocz do zawartości


Zdjęcie

volkl kuro i mantra


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 22 styczeń 2012 - 15:51

troche wstepu : wczoraj w nocy dostalismy ok 30cm sniegu. wczoraj rano wiec decyzja - biore kuro , 195cm, 2010/11 nigdy nie jezdzone ze wzgledu na kontuzje i mantra 184cm 2011/12

w gorach natomiast przez noc padal……deszcz (inversja) a rano zamarzlo i posypalo ok 10cm sniegu. po dojechaniu na miejsce warunki byly wymarzone dla np GS-a I SL-a , a moj wybor byl z "lekka" chybiony

no ale co zrobic - na pierwszy ogien poszly Kuro : i tu szok - mimo szerokiej platformy (132 pod stopa) narta da sie prowadzic na lodzie na krawedzi, a po wejsciu w platy swiezego sniegu dostaje niesamowitego przyspieszenia - tzn - oczekuje sie zwolnienia jak w zwyklej narcie a tu wrecz przeciwnie. 195 dlugosci wydaje sie byc dobra proporcja w stos do szerokosci narty…...

w sumie obawialem sie, ze w twardych warunkach kuro bedzie mordega, ale tu przyjemne zaskoczenie - a widok rozdziawionych gebali - bezcenny

w poludnie zmiana na mantra - ta z 2011/12 ma leciutenki tip rocker, co wydaje sie nie psuc doskonalej harmonii tej narty. gdybym nie mial nart pecjalnie na puch , zdecydowanie wybral bym dluzsza - ta mantra w zasadzie ma sluzyc do "robienia drzew" w glebokim snoiegu i dlatego 184 wydalo mi sie rozsadnym kompromisem

mangtra doskonale daje sobie rade w kazdych warunkach, bardzo wszechstronna. potwierdzam te pochwaly, ktore o tej narcie napisano w zilionie miejsc

na koniec - wybor punktu montowania wiazan. ja do freeride wybieram pozycje neutralna, zero i nie widze powodu, zeby przesuwac do przodu, chyba , ze ktos faktycznie mam zamilowanie do switch, grabs, 760-s itp . prawdopodobnie w nast freeride pojde minus 1cm…...
  • 3
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych