Skocz do zawartości


Zdjęcie

automatyczne liczenie zjazdów

pętla pętle liczenie okrążenie okrążenia

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 orlangur

orlangur
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 grudzień 2011 - 20:27

Witam wszystkich.

Nie wiem jak wy, ale ja od czasu do czasu chciałbym wiedzieć ile razy udało mi się zjechać w ciągu dnia.

Od dawna używam GPS na nartach, ale on pokazuje "tylko" dystans dzienny, prędkość maksymalną, średnią, itp... . Oczywiście po powrocie do domu i wrzuceniu śladu GPS do kompa wszystko widać, można policzyć zjazdy palcem. Ale ja chciałem widzieć te dane będąc jeszcze na stoku.

Pomyślałem, że sporo ludzi ma chyba telefony z Androidem i napisałem aplikację, która właśnie to robi - liczy pętle w czasie rzeczywistym w terenie.
Jeśli ktoś z Was ma ochotę ją wypróbować, to jest do pobrania za darmo z Android Market:

Activity Assistant
https://market.andro....ivityAssistant

Ciekawe, czy kogoś oprócz mnie to interesuje Dołączona grafika

Pozdrawiam.

- Piotr

Użytkownik orlangur edytował ten post 28 grudzień 2011 - 21:19

  • 1

#2 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 28 grudzień 2011 - 20:42

Ciekawy pomysl jednak nieznalazlem tej aplikacji w markecie.Telefon znajduje mase podobnych a Twojego ani widu ani slychu.
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#3 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 grudzień 2011 - 21:08

Witam wszystkich.

Nie wiem jak wy, ale ja od czasu do czasu chciałbym wiedzieć ile razy udało mi się zjechać w ciągu dnia.

Od dawna używam GPS na nartach, ale on pokazuje "tylko" dystans dzienny, prędkość maksymalną, średnią, itp... . Oczywiście po powrocie do domu i wrzuceniu śladu GPS do kompa wszystko widać, można policzyć zjazdy palcem. Ale ja chciałem widzieć te dane będąc jeszcze na stoku.

Pomyślałem, że sporo ludzi ma chyba telefony z Androidem i napisałem aplikację, która właśnie to robi - liczy pętle w czasie rzeczywistym w terenie.
Jeśli ktoś z Was ma ochotę ją wypróbować, to jest do pobrania za darmo z Android Market:

https://market.andro....ivityAssistant

Ciekawe, czy kogoś oprócz mnie to interesuje Dołączona grafika

Pozdrawiam.

- Piotr


Pomysl fajny, nie nowy. Widzialem i uzytkowalem juz cos takiego pod Windowsa i pod Nokie (symbian)

Twoje screenshots nie wygladaja zachecajaco niestety.
Brak sensownych danych. Malo informacji. Dosc uboga aplikacyjka.
Duzo wiecej mozna z GPSa wyciagnac, szczegolnie kiedy wykorzystuje sie zewnetrzny na bluetooth a nie ten wbudowany.
Pytanie jeszcze jak wygladaja te algorytmy i filtry?
Predkosc i dystanse zapewne tez bierzesz tak jak leca z gps'a a przy jezdzie gora dol jest to obarczone bledem.

Chyba bede jednak nadal wlasnych wynalazkow uzywal:)
  • 0

#4 orlangur

orlangur
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 grudzień 2011 - 21:24

...
Twoje screenshots nie wygladaja zachecajaco niestety.
Brak sensownych danych. Malo informacji. Dosc uboga aplikacyjka.
...

Pewnie, że uboga, to wersja 1.0 . Skupiłem się na liczeniu zjazdów (pętli), testowałem to w terenie i zapewniam, że działa. Oczywiście planuję rozbudowę "licznika", liczę na sugestie użytkowników.
  • 0

#5 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 grudzień 2011 - 23:26

Pewnie, że uboga, to wersja 1.0 . Skupiłem się na liczeniu zjazdów (pętli), testowałem to w terenie i zapewniam, że działa. Oczywiście planuję rozbudowę "licznika", liczę na sugestie użytkowników.


Na nartach to chociaz testowales? Testowanie rowerem, samochodem etc niewiele daje niestety.

Ciekaw jestem jak to zliczanie zjazdow wg VERTICAL LAPS bedzie Ci wychodzic.
Problem nie jest banalny.
  • 0

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 29 grudzień 2011 - 06:43

Nie wiem jak wy, ale ja od czasu do czasu chciałbym wiedzieć ile razy udało mi się zjechać w ciągu dnia

i do tego potrzebujesz giepeesow telefonow programow i komputera???
jak jestem na nartach to poprostu wiem ile razy i skad zjechalem
nawet mam taki zwyczaj ze wieczorem odtwarzam sobie w pamieci (swojej w glowie)
i zapisuje do kajecika

witam serdecznie na forum KN
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 orlangur

orlangur
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 grudzień 2011 - 09:02

Ciekawy pomysl jednak nieznalazlem tej aplikacji w markecie.Telefon znajduje mase podobnych a Twojego ani widu ani slychu.


Podałem link, można ją też znaleźć jako Activity Assistant.
  • 0

#8 orlangur

orlangur
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 grudzień 2011 - 09:05

Pewnie, że uboga, to wersja 1.0 . Skupiłem się na liczeniu zjazdów (pętli), testowałem to w terenie i zapewniam, że działa. Oczywiście planuję rozbudowę "licznika", liczę na sugestie użytkowników.


Na nartach to chociaz testowales? Testowanie rowerem, samochodem etc niewiele daje niestety.

Ciekaw jestem jak to zliczanie zjazdow wg VERTICAL LAPS bedzie Ci wychodzic.
Problem nie jest banalny.


Jeszcze nie byłem na nartach w tym sezonie :( , na razie testowałem rowerem i pieszo. Byłoby fajnie, gdyby kilka osób sprawdziło ją w warunkach bojowych, na różnych telefonach i zgłosiło swoje uwagi. Wtedy będzie co poprawiać.
  • 0

#9 orlangur

orlangur
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 grudzień 2011 - 09:07


Nie wiem jak wy, ale ja od czasu do czasu chciałbym wiedzieć ile razy udało mi się zjechać w ciągu dnia

i do tego potrzebujesz giepeesow telefonow programow i komputera???
jak jestem na nartach to poprostu wiem ile razy i skad zjechalem
nawet mam taki zwyczaj ze wieczorem odtwarzam sobie w pamieci (swojej w glowie)
i zapisuje do kajecika

witam serdecznie na forum KN


Hmmm, jak jeżdżę w Alpach, to rzeczywiście, tych zjazdów (licząc na sztuki) nie jest aż tak wiele, żeby ich nie pamiętać. Ale u nas w Polsce stoki krótkie i przyznaję, że czasami mam problem z zapamiętaniem - 49 czy 50 zjazdów ;)

Pozdrawiam.
  • 0

#10 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 29 grudzień 2011 - 17:14

Może być bardzo przydatna rzecz. Tylko kwestia dopracowania. Jeśli rozwiniesz aplikację, chętnie zainstaluję u siebie.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#11 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 29 grudzień 2011 - 17:22



Nie wiem jak wy, ale ja od czasu do czasu chciałbym wiedzieć ile razy udało mi się zjechać w ciągu dnia

i do tego potrzebujesz giepeesow telefonow programow i komputera???
jak jestem na nartach to poprostu wiem ile razy i skad zjechalem
nawet mam taki zwyczaj ze wieczorem odtwarzam sobie w pamieci (swojej w glowie)
i zapisuje do kajecika

witam serdecznie na forum KN


Hmmm, jak jeżdżę w Alpach, to rzeczywiście, tych zjazdów (licząc na sztuki) nie jest aż tak wiele, żeby ich nie pamiętać. Ale u nas w Polsce stoki krótkie i przyznaję, że czasami mam problem z zapamiętaniem - 49 czy 50 zjazdów ;)

Pozdrawiam.


a w jakim celu zapamiętujecie :russian:
  • 0

#12 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 29 grudzień 2011 - 19:41

Web mężczyźni tak mają że sobie pokazują kto miał większe podwyższenie. :) :)

A na serio to fajnie by było chociaż raz wiedzieć ile razy się jeździło. Kiedyś karnecik gościu dziurkował to było wiadomo. :russian:
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#13 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 29 grudzień 2011 - 21:23

wolałabym wiedzieć ile km przejechałam, tak jak można sprawdzić w Dolomitach. Co prawda sprawdza się, ile km przejechało się wyciągami..... :alegosc:
  • 0

#14 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 29 grudzień 2011 - 22:42

Wieczorem odpalasz lapa z wifi, otwierasz stronę:
http://utilizzo.dolo...jsp?ccode=en-US
wpisujesz nr skipasa i masz wykaz wyciągów ktorymi jechałeś, w niektórych osreodkach superski również mapkę i prawdopodobne (najbliższe pasujące) do wyciągów.trasy...
  • 1

#15 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 grudzień 2011 - 23:01

wolałabym wiedzieć ile km przejechałam, tak jak można sprawdzić w Dolomitach. Co prawda sprawdza się, ile km przejechało się wyciągami..... :alegosc:


Wiesz taki program tez moze Ci to podac. Nie tylko km, ale srednie i maksymalne predkosci, sume przewyzszen, czas spedzacy zjezdzajac, czas spedzony wyjezdzajac etc.
Bardzo duzo mozna wyciagnac z GPS'a.
Niestety jest kilka problemow:
- wiekszosc tych programow nie jest pisanych dla narciarzy, przez narciarzy, a specyfika jazdy na nartach jest inna niz rowerem, czy samochodem.
(programisci zapominaja ze po plaskim sie na nartach nie jezdzi tylko po pochylym stoku, stad spore niedokladnosci i przeklamania)
- GPS musi miec swiatlo na satelity zeby byl dokladny - z tym jest problem w gorach, lasach, kiedy telefon jest w kieszeni.
Wychodza bzdurne dane - predkosc 1000km/h etc.
- zle napisana aplikacja moze wiecej kloptu sprawic, niz pozytku - bateria siadzie bardzo szybko w telefonie i bedziesz mogla zapomniec o dzwonieniu z telefonu gdy akurat go potrzebujesz, lub poplyniesz z oplatami za roaming bo telefon bedzie Ci sciagal przez GPRS'a.

Jest jeszcze wiele innych problemow do rozwiazania, ale to juz inna bajka.
  • 1

#16 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 30 grudzień 2011 - 00:55

Wieczorem odpalasz lapa z wifi, otwierasz stronę:
http://utilizzo.dolo...jsp?ccode=en-US
wpisujesz nr skipasa i masz wykaz wyciągów ktorymi jechałeś, w niektórych osreodkach superski również mapkę i prawdopodobne (najbliższe pasujące) do wyciągów.trasy...


Super sprawa. Latem z kolegami można powspominać te szczęśliwe chwile na nartach.

Dołączona grafika
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#17 Tarifasurf

Tarifasurf
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 30 grudzień 2011 - 22:03

A ja wole zapis z GPS, widzę dokładnie trasę predkość na każdym z 5 sekundowych odcinków. Jako ciekawostkę dodam że to morska wersja Garmina:) 76 MAP oczywiście z mapą topograficzną:) danego regionu nie morską:)
  • 0

#18 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 30 grudzień 2011 - 22:51

Stanisław jak się spotkamy w nowej roku na KN zjeździe to pokażesz to cudo GPS. ( Szczęśliwego nowego roku :) )
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#19 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 31 grudzień 2011 - 10:01

Wiadomość automatyczna

Ten temat został przeniesiony z forum: "Forum główneTutoriale l Artykuły l Porady l Recenzje "
do forum: "Forum główneNarciarstwo bez tajemnicWirtualni narciarze".


  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#20 orlangur

orlangur
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 styczeń 2012 - 18:12

Właśnie jestem na nartach w Korbielowie i testuję aplikację. Liczenie pętli w terenie na bieżąco działa idealnie. W każdej chwili mogę sprawdzić na telefonie ile zjazdów zaliczyłem do tej pory.

Skoro to działa, to mam motywację, żeby znacznie rozszerzyć funkcjonalność.

Warunki śniegowe trafiłem super - codziennie jeżdżę po świeżym śniegu.

Pozdrawiam wszystkich.

- Piotr

Użytkownik orlangur edytował ten post 16 styczeń 2012 - 18:21

  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych