Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biały Krzyż - sezon rozpoczęty!


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 01 grudzień 2014 - 19:10

Tym razem tradycja dotyczyła tylko tego że ruszył i pierwsi ślizgacze zaliczyli zjazdy. Ja trochę nie dowierzając że tam się coś dzieje pojechałem sprawdzić jak się sprawy mają na .............. rowerze  :) Po wyjechaniu na górę, przyznaję że trochę byłem zaskoczony tym że to już jeździ!!!

 

Oprócz Suchego sypią jeszcze Golgotę i FIS-a na Skrzycznym, może coś na koniec tego tygodnia uruchomią!!!

 

D_I  buty koniecznie wyciągaj, ja już swoje odkurzyłem no i do Szczyrku na .............., no może w takim razie zaczniemy od łyskacza  :cheers:  :hi:

 

PS. wspólny karnet na COS i SON jak dla mnie niewiele wnosi, poza tym że na SON-ie będzie wyraźnie drożej w stosunku do zeszłego sezon.

Czytając cennik obu stacji, jazda na karnecie wykupionym w kasach COS-u lub SON-u będzie możliwa tylko na trasach danego ośrodka a nie tam gdzie będę chciał!!! Albo czegoś nie rozumię!!!


Użytkownik marecki edytował ten post 01 grudzień 2014 - 19:24

  • 2

#22 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 01 grudzień 2014 - 22:31

pojechałem sprawdzić jak się sprawy mają na .............. rowerze

 

Kurcze, masz fantazję, czyli to co uszło ze mnie, ale może jeszcze powróci...

 

 

wspólny karnet na COS i SON jak dla mnie niewiele wnosi, poza tym że na SON-ie będzie wyraźnie drożej w stosunku do zeszłego sezon.

 

Wspólny karnet? Rozumiem, że coś takie mogło by występować gdy na stronach obu ośrodków widniałby ten sam cennik... :blink:

Knedle szybko się uczą byznesu od polactwa i domyślam się że pod pozorem "wspólnego cennika" nic na razie nie wnosząc do Szczyrku nieźle podnieśli ceny krótkoterminowe. Niech mi jeden z drugim knedel lub cosowski geniusz wytłumaczy jak dysponując trzygodzinnym karnetem jeździć w sonie i cosie, które nie są połączone?

Jedno jest prawie pewne (chyba, że cennik jeszcze niekompletny) skończyły się nocne zjazdy we w miarę rozsądnej cenie.

 

a na Dębowcu cisza i spokój... :D


  • 2

#23 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 07 grudzień 2014 - 15:39

Nie wiem kiedy, ale COS zmienił cennik i jest taki sam jak cennik SON-u. Teraz ma to sens z wyłączeniem tego o czym pisze D_I,  brak połączenia SON -COS, choć w drugą stronę trasę nr 3 -zieloną można uznać za połączenie  :D

Nie zmienia to faktu że knedle (spodobało mi się nazewnictwo ) nie wnosząc na ten sezon nic do ośrodka podnieśli ceny w stosunku do zeszłego sezonu o około +/- 25%, jak dla mnie zwykłe chciwe dziadostwo  :thumbdown:

 

D_I niestety, nie tylko nocne jazdy ale i dzienne, rozsądnej ceny już nie będą miały  :( i mimo dużych chęci będziemy musieli jednak zacząć od łyskacza, śniegu trochę zrobili ale nie na tyle aby dało się na tym jeździć. Póki co zimy i mrozu jednak nie widać, więc o jeździe nie ma mowy  


Użytkownik marecki edytował ten post 07 grudzień 2014 - 15:42

  • 2

#24 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 07 grudzień 2014 - 22:36

No,a ze strony Słowackiego Ośrodka Narciarskiego dowiedziałem się że nastały "NOWA ERA NOWE MOŻLIWOŚCI" :boogie:

Era jak najbardziej nowa, bowiem pierwszy raz w czasach nowożytnych 7 grudnia nie działa ani jedna kamera i ani jeden pomiar temperatury. Poważnie! Czegoś takiego nie było nawet za najbardziej zapyziałych czasów. Kamery były trzy od Soliska do M. Skrzycznego, a pomiar jeden więcej, w Czyrnej. Wszystko zawsze było odpalane koło listopada. Hmmm, może zaczęło się wyprowadzanie majątku i zaczęli od elektroniki, którą najłatwiej sprzedać w lombardzie

Jako że temat dotyczy Białego K. pozwolę sobie nadmienić, że tam jest kamera.

Flacha stoi i czeka na hasło do jej odpalenia :houk:


Użytkownik deczko inny edytował ten post 07 grudzień 2014 - 22:38

  • 2

#25 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 08 grudzień 2014 - 21:36

Mirek, knedle na razie "dają d..y" jeszcze lepiej niż robił to Richter   :chair:


  • 2

#26 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 09 grudzień 2014 - 03:57

 

 

 

 

ja na swoim terenie nic nie wysypuje - mam driveway pod gorke ok 80m, i na niej po prostu sie ubija coraz wyzsza i grubsza warstwa sniegu/lodu i zadne swinstwo chemiczne czy piaskowe na niej nie lezy (dodam, ze tutejszy klimat jest nieco podobny do centralnej POlski - zimy tylko sa lepsze bo nieco zimniej i sniezniej, lata za to nieco cieplejsze), wiec taka warstwa lezy sobie gdzies od polowy grudnia do polowy marca - raz miekka, inne dnie twarda jak skala...

 

raz nas pokaralo - w srodku zimy musielismy wymienic chyba pralek albo lodowke - 2 dni zajelo nam skucie 20cm warstwy lodu, zeby  dostawczy mogl zjechac do polowy driveway i pozniej z niej wyjechac…..

 

sezon rozpoczety i tutaj - w sobote lalo niemilosiernie.za to wczoraj  minus 3-4 i slonce..

snieg bardzo szybki


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#27 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 09 grudzień 2014 - 08:44

Mirek, knedle na razie "dają d..y" jeszcze lepiej niż robił to Richter   :chair:

hej Marecku - mieszkasz tam niedaleko

wychodzisz rano przed dom, robisz zdjęcie Skrzycznego, mierzysz temp. i wstawiasz na forum

przynajmniej będziemy mieli forumową kamerkę z warunkami w Szczyrku

 


sezon rozpoczety i tutaj - w sobote lalo niemilosiernie.za to wczoraj minus 3-4 i slonce..snieg bardzo szybki

foto chociaż jedno zrobiłeś ?


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#28 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 09 grudzień 2014 - 13:54

foto chociaż jedno zrobiłeś ?

mam troche zaleglosci,bo po drodze wczesniej zamiast na wczesne rarty , to zahaczylem o Acapulco....

wkrotce nadrobie


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#29 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 09 grudzień 2014 - 16:26


hej Marecku - mieszkasz tam niedaleko
wychodzisz rano przed dom, robisz zdjęcie Skrzycznego, mierzysz temp. i wstawiasz na forum
przynajmniej będziemy mieli forumową kamerkę z warunkami w Szczyrku
 

 

Janek, na razie nie ma co fotografować, wszędzie zielono że aż w oczy szczypie a Skrzycznego nie widać bo taka zdechła pogoda. Co prawda dzisiaj trochę się ochłodziło i teraz jest koło -3stC. więc mam nadzieję że naśnieżanie Fis-a oraz kilku tras na SON-nie o których pisałem wyżej kontynują i wkrótce będzie można chociaż po tej sztuciźnie pojeździć. Naturalnego śnieżku niestety nie widać i nie wiele zapowiada aby miało się to w najbliższym czasie zmienić.

Obiecuję jednak, że postaram się poprawić - co do zdjęć.


  • 1

#30 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 10 grudzień 2014 - 19:30

Póki co sypią na COS-ie i SON-ie, mróz w okolicy -5stC, może coś z tego będzie  :)


Użytkownik marecki edytował ten post 10 grudzień 2014 - 19:31

  • 2

#31 Bako86

Bako86
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 grudzień 2014 - 20:33

Mi sie wydaje , ze zmienili cenniki bo i wlasciciel sie zmienil . Podobno wykupil skrzyczne cale i reszte wlasciciel Jasna- Chopok . Mają zrobić w szczyrku na wzór chopoku, a zaczeli jak widać od cen i połaczenia w całosc. Chyba ze sie myle:D


  • 1

#32 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 14 grudzień 2014 - 19:21

Bako86, wszystko się zgadza, poza tym że wyciągi w obrębie Skrzycznego są własnością COS-su i na razie nic nie wskazuje na to aby COS chciał się ich pozbyć. Wspólny karnet jak dla mnie, to taki trochę zabieg reklamowy, bo póki nie będzie dobrego połączenia między COS i SON poza podwyżką ceny nie wiele wnosi.

 

PS. niestety temperatura poszła znowu w górę i to znacząco 7,8 st C w dzień. To co zrobili znowu płynie i chyba żeby pojeździć, do nart trzeba będzie montować rolki  :stres:


Użytkownik marecki edytował ten post 14 grudzień 2014 - 19:24

  • 2

#33 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 24 grudzień 2014 - 15:37

Niestety, póki co w Szczyrku można pojeździć na ...............rowerze, rolkach i tym podobnych urządzeniach  :zemdlal: Żeby nie być posądzonym o kłamstwa to dodam że jedynym miejscem gdzie można liznąć nart to Biały Krzyż jednak dzisiejsza tem.  +10 stC wciągu dnia nie napawa optymizmem, a może jednak coś się zmieni  :thumbsup:


  • 1

#34 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 12 listopad 2016 - 09:39

Na Białym Krzyżu już się ślizgają  :)

 

http://www.bialykrzyz.com.pl/index.php


  • 1

#35 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 30 listopad 2016 - 19:33

Po tygodni całkiem fajnej jesieni, Biały Krzyż znowu jeździ  :)


  • 0

#36 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 21 listopad 2017 - 20:43

Żeby nie było, dla bardzo spragnionych nart Biały Krzyż od soboty jeździ !!!    http://www.bialykrzyz.com.pl/


  • 2

#37 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 24 listopad 2017 - 10:46

Żeby nie było, dla bardzo spragnionych nart Biały Krzyż od soboty jeździ !!!    http://www.bialykrzyz.com.pl/

 

Fajną wiosenną pogodę teraz macie


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#38 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 24 listopad 2017 - 19:00

Piękne słońce dzisiaj świeciło :), już zapomniałem jak wygląda bo ostatnie dwa miesiące jak nie deszcz to pochmurne niebo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych