Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jazda poza trasą

jazda poza trasą freeride głęboki śnieg szerokie narty

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 16 listopad 2011 - 21:39

Jazda poza trasą nie ma nic wspólnego z jazdą po ubitym. Sam się o tym przekonałem na własnej tyłku.
Prawda jest taka:
aby śmigać poza, trzeba być bardzo dobrym na!
Nie da się odwrotnie, niestety!

ps.
agawawa skąd Ty bierzesz te wszystkie książki?
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#2 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 17 listopad 2011 - 08:34

Cześć

Jazda poza trasą nie ma nic wspólnego z jazdą po ubitym. Sam się o tym przekonałem na własnej tyłku.
Prawda jest taka:
aby śmigać poza, trzeba być bardzo dobrym na!
Nie da się odwrotnie, niestety!

ps.
agawawa skąd Ty bierzesz te wszystkie książki?

I tu się zdecydowanie mylisz Piotrze. Sam zresztą wiesz dlaczego. Narciasrtwo pozatrasowe w bardzo dużej mierze odbywa się w psychice. Tom po pierwsze. Po drugie znam przynajmniej parę osób, które po prosru jeżdża tylko poza i są fabtastyczni. Na trasie za to widać niedoskonalość ich techniki trasowej.
Pozdrawiam serdecznie
  • 0

#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 17 listopad 2011 - 09:23

I tu się zdecydowanie mylisz Piotrze. Sam zresztą wiesz dlaczego. Narciasrtwo pozatrasowe w bardzo dużej mierze odbywa się w psychice. Tom po pierwsze. Po drugie znam przynajmniej parę osób, które po prosru jeżdża tylko poza i są fabtastyczni. Na trasie za to widać niedoskonalość ich techniki trasowej.
Pozdrawiam serdecznie

hej Mitku,
wydaje mi się że odewracasz "kota ogonem"
ten kto nie potrafi zjechać z czarnej ubitej to może zapomnieć o narciarstwie pozatrasowym
a nie widziałem jeszcze dobrze jadącego w puchu co nie dał by sobie rady na każdej przygotowanej trasie

(pomijamy tutaj typowych skialpinistów dla których ważne jest wejście a nie zjazd)
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 17 listopad 2011 - 10:57

Cześć

hej Mitku,
wydaje mi się że odewracasz "kota ogonem"
ten kto nie potrafi zjechać z czarnej ubitej to może zapomnieć o narciarstwie pozatrasowym
a nie widziałem jeszcze dobrze jadącego w puchu co nie dał by sobie rady na każdej przygotowanej trasie

(pomijamy tutaj typowych skialpinistów dla których ważne jest wejście a nie zjazd)

Otóż mylisz się. Korelacja jest oczywista bo ten kto zjedzie po czarnej o jakiej pioszesz jest po prostu dobrynm narciarzem i zjedzie wszedzie ale nie jest tak, że "trzeba byc", wystarczy byc średnim (no oczywiście nie mozna byc jakims lapetą).
Byłem na paru wyjazdach z elementami jazdy pozatrasowej (proste zjazdy w tarach na przyklad) i tam ludzie czesto bardzo dobrzy na trasie - sami instruktorzy (minimum instruktorzy MENiS - tu widac to było najbardziej) nie radzili sobie zupełnie w dośc łatwym terenie. Baaaa nawet nie próbowali. Natomaist osoby, które na trasie jeździły co najwyżej przeciętnie ale miały obycie z warunkami pozatrasowymi jechały po prostu swoje. Poza trasą nie gra roli to czy pieknie wycianasz łuki na narcie o okreslonym promieniu. Liczy się czytanie podłoża, miękkość, psychika, szybka reakcja, pewne stanie.
Miałem kiedyś w grupie chlopaka, który jeździł na max 4 - przechodził z fazy pługu do jazdy równoległej. Po świzym opadzie zabrałem ludzi na taki przystokowy freeride, sniegu jakies 40 cm siadający bo gorąco było. Chłopak na poczatku leżał co chwila ale bardzo szybko zczaił o co chodzi i zaczął po prostu jechac swoje. nie bał sie uapdków i upadac umiał bo jeździł konno prawie wyczynowo. Po godzinie śmigal praktycznie na równi z narciarzami z kilkunastoletnim stażem ale mającymi opory przed jazdą.
Taka prawda.
Pozdro serdeczne
PS
A poza tym tytuł "Freeride - marzenie każdego narciarza" jest nieprawdziwy. Jednym z najczęściej czytanych przeze mnie na forach tekstów było: " Jeżdżę na co najmniej 7 a może i 8 ale jazda poza trasą mnie nie kręci "
a więc.....
POzdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 17 listopad 2011 - 11:04

  • 1

#5 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 17 listopad 2011 - 13:46

Troche sie z Mitkiem zgodze.W jezdzie poza trasowej psycha odgrywa naprawde ogromna role.Nie mozna sie bac bo to prowadzi do niepewnych ruchow i upadkow(czasami bardzo groznych).Najlepiej obejrzec linie zjazdu z dolu,zaplanowac skrety,ewentualne dropy,szukac ewentualnych miejsc ucieczki w razie niepowodzenia.Oczywiscie doswiadczenie jest wazne ale przeciez kazdy musi zaczac wiec najlepiej robic to z kims kto wie z czym to sie je.


trzeba rozroznic jazde w swiezym sniegu (np pod wyciagiem) od jazdy w dziewiczym terenie.
przy trasie, po swiezym opadzie, kazdy moze sobe poradzic tak czy owak.
jazda w prawdziwym terenie (mowie o stromym) to juz , jak ktos powiedzial, sprawa mentalna, z wielu wzgledow

- trzeba miec absolutna pewnosc, ze sobie damy rade
- PLANOWANIE - linia zjazdu, przystanki, uksztaltowanie terenu, prawdopodobienstwo lawiny
- opory psychiczne? tego bym nie powiedzial, na tym poziomie kazdy wie, na co go stac

kiedys, chyba joubert, powiedzial, ze mistrzowie jazdy pozatrasowej, gdyby tyle cwiczyli na trasie co poza trasa, byli by znakomici np na tyczkach. nie wiem, czy to prawda. widzialem wielu ludzi, na trasie wygladajacych "zwyczajnie" tzn dajacyu przyzwoicie czadu w gornym 10% na stoku, ale nic wybitnie szczegolnego, ktorzy po za trasa blyszczeli jak gwiazdy........

przy obecnych ulatwieniach sprzetowych, zaciera sie raczej granica, nie ma juz chyba takiej przepasci, jak jezdzenie dawniejw puchu na slalomkach 205

ale PRAWDZIWY off piste wymaga pewnego poziomu umiejetnosci, a jeszcze bardziej - rozumu. nie mowiac o podstawowym sprzecie...
  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 17 listopad 2011 - 14:00

temat się rozwija - proponuję kontynuować tutaj
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 17 listopad 2011 - 16:34

Prawda jest taka:
aby śmigać poza, trzeba być bardzo dobrym na!


Nigdy ale tym razem wyjątkowo zgadzam się z Mitkiem. Połowę dzieciństwa spędziłem błądząc w górach poza trasą. O wyciągach a tym bardziej ratrakach można było pomarzyć. ( o ratrakach to nikt nie słyszał). Tak więc można doskonale jeździć poza trasą bez jazdy na przygotowanym.
To tyle, o. :icon_ziew:
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#8 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 17 listopad 2011 - 16:40

kiedys, chyba joubert, powiedzial, ze mistrzowie jazdy pozatrasowej, gdyby tyle cwiczyli na trasie co poza trasa, byli by znakomici np na tyczkach. nie wiem, czy to prawda. widzialem wielu ludzi, na trasie wygladajacych "zwyczajnie" tzn dajacyu przyzwoicie czadu w gornym 10% na stoku, ale nic wybitnie szczegolnego, ktorzy po za trasa blyszczeli jak gwiazdy........



Od pewnego poziomu to musi działać w obie strony....
tak a propos Jouberta i jego mistrzów jazdy trasowej:
http://www.youtube.com/watch?v=gcs393efYmk&feature=related

Użytkownik mig edytował ten post 17 listopad 2011 - 16:41

  • 1

#9 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 18 listopad 2011 - 04:05

Tak naprawde dzieki sprzetowi to w puchu jest nawet latwiej technicznie,wystarczy skierowac narty w odpowiednim kierunku snieg zrobi za nas reszte roboty.Dobrze,ze wiekszosc ludzi kojarzy jazde pozatrasowa z potrzeba posiadania ogromnych umiejetnosci.


na szczescie tak latwo nie jest - i dlatego nie ma tloku

................................................
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#10 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 18 listopad 2011 - 10:32

Cześc
Poza trasą mozna jeździć na każdych nartach. Ułatwienia sprzetowe są dla tych co by sobie inaczej nie poradzili.
Pozdro serdeczne
  • 1

#11 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 18 listopad 2011 - 10:48

I tutaj znowu muszę się zgodzić z MItkiem ( :russian: :icon_ziew: ) . Pomykałem poza trasą nawet nartach drewnianych i zapięciami sprężynowymi. Oczywiście dzisiejsze narty specjalnie są projektowane do takiej jazdy, więc i komfort jazdy nieporównywalny.
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#12 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 18 listopad 2011 - 18:36

Cześć

Cześc
Poza trasą mozna jeździć na każdych nartach. Ułatwienia sprzetowe są dla tych co by sobie inaczej nie poradzili.
Pozdro serdeczne

Giganta tez mozna pojechac na snowblade'ach a z jakiegos powodu nikt tego nie robi.

Wśród zawodników oczywiście a wśród amatorów ludzie jeżdżą na tym co mają. Ostatnio kolega pojechał giganta na jakichś freestylówkach i pomimo pewnego już wieku dolał większości napietych. To tylko jeden z przykladów.
Jak się chce to wszystko mozna sprowadzić do absurdu. Obejrzyj sobie film zamieszczony prze Miga.
W większości Pytuś to moda labo zwykłe szpanerstwo - taka jest prawda.
Mozna zrobić ankietę sród napotkanych dgości na freeridówkach kto był gdzieś dlaej w górach. Jak stawiasz bo ja 1:20 minimum.
Pozdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 18 listopad 2011 - 18:50

  • 0

#13 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 18 listopad 2011 - 19:12

A w ktorym momencie napisalem,ze tylko na nartach freeridowych mozna jezdzic poza trasa?Fim Miga obejrzalem, a teraz cos dla Ciebie:
http://www.youtube.com/watch?v=0J_wYU6y_c4
Widzisz roznice miedzy tym a filmem wklejonym przez Miga?Lekkosc jazdy,to pierwsze co sie narzuca.W obu przypadkach mamy do czynienia z wybitnym narciarzami i podejrzewam,ze gdyby Killy wtedy mial dostep do szerokich desek to bylby w stanie zrobic w tych drzewach znacznie wiecej.
Nie pisalem,ze wspolczesny sprzet umozliwia jazde poza trasa a jedynie ja ulatwia.

masz racje, Pytek
jak jade na "wschodnie warunki" (czyt lod itp) to biore zwykle GS, wzgl SL lub oba
jak mi sie znudzi, to wsiadam na grizzly
na duzy snieg lubie katane, ale tez czasem, dla pokory, biore gigantke i tez sie zjedzie.

w sumie stajemy sie wygodni i dobieramy rozne narty do roznych warunkow. skoro mozemy, to czemu nie?
nie znaczy to, ze ktos by mnie powstrzymal od jazdy poza trasa, gdyby rozwoj nart zatrzymal sie w miejscu.....


to tak samo jak o dyskusji goretex vs bawelna...............
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#14 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 18 listopad 2011 - 21:51

A wracając do tematu Pita :

Prawda jest taka:
aby śmigać poza, trzeba być bardzo dobrym na!


to trzeba być dobrym czy nie trzeba?
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#15 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 19 listopad 2011 - 00:56

Cześć

....w sumie stajemy sie wygodni i dobieramy rozne narty do roznych warunkow. skoro mozemy, to czemu nie?
nie znaczy to, ze ktos by mnie powstrzymal od jazdy poza trasa, gdyby rozwoj nart zatrzymal sie w miejscu.....

to tak samo jak o dyskusji goretex vs bawelna...............

O właśnie. Ciebie nie - i chwała Ci za to. Innych tak i szkoda, że tak się nie dzieje.
Dla mnie umasowienie wiąże się z upadkiem.
Niestety.
Pozdrawiam serdecznie
  • 1

#16 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 19 listopad 2011 - 05:30

Cześć

....w sumie stajemy sie wygodni i dobieramy rozne narty do roznych warunkow. skoro mozemy, to czemu nie?
nie znaczy to, ze ktos by mnie powstrzymal od jazdy poza trasa, gdyby rozwoj nart zatrzymal sie w miejscu.....

to tak samo jak o dyskusji goretex vs bawelna...............

O właśnie. Ciebie nie - i chwała Ci za to. Innych tak i szkoda, że tak się nie dzieje.
Dla mnie umasowienie wiąże się z upadkiem.
Niestety.
Pozdrawiam serdecznie

nie chce byc taki pesymistytczny ,ale zgadzam sie z Toba
umasowienie zawsze nastraja mnie pesymistycznie
ale, na szczescie, gory sa duze i zawsze mozna wyszukac partie, na ktore cepry nie odwaza sie wladowac......
  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#17 barb

barb
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2 obsethed,K2 domain, Elan SLX
  • Imię :Maciek
  • Ulubiony stok:STOCK 84
  • Właściciel:WeSki.pl
  • Instruktor:SITN-PZN , SITS

Napisano 30 grudzień 2011 - 16:45

dla tych którzy poszukują "dzikich" terenów, w bieszczadach prawie 80cm sniegu i ciągle sypie :D krótkie wideo z wczorajszej wycieczki :

  • 4
YOU WILL NEVER SKI ALONE

#18 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 30 grudzień 2011 - 18:05

Aż się nie chce wierzyć :o

edit: wrzucę filmik do naszej galerii, jest rewelacyjny !
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#19 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 30 grudzień 2011 - 18:29

Pit prze domkiem mam 35 cm świeżego opadu. Nie pisałem ba bałem się że Cię trafi ( coś) :)
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#20 pinki

pinki
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Piotr
  • Instruktor:SITS

Napisano 04 styczeń 2012 - 20:52

A ja chciałem się pochwalić, oczywiście skromnie, trzema nagrywkami, które udało się zrealizować dotychczas, czyli w warunkach kiepskiej zimy..

Kasprowy


Chopok


Oczywiście HD Only!

Użytkownik pinki edytował ten post 04 styczeń 2012 - 20:54

  • 3
Masz pytanie odnośnie Freeride/Freestyle/Freetour? Pytaj śmiało!

HardkorNIEdisko
Backwards Magazine
Backwards Magazine FB
Vimeo TV
Youtube Channel





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jazda poza trasą, freeride, głęboki śnieg, szerokie narty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych