Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bielizna termoaktywna, warto?

bielizna oasi 99shop.pl

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#81 ARN

ARN
  • Użytkownik
  • 245 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster x7
  • Imię :Marcin

Napisano 22 grudzień 2013 - 11:15

Na górskim podejściu wygląda to tak: zależnie od temperatury, wiatru i wagi plecaka podchodzę w bieliźnie z długim rękawem. Gdy wymienione na początku warunki okazują się być cięższe, to pod spód zakładam jeszcze krótką koszulkę z Merino. Ale pamiętam, aby chronić węzły chłonne (buff się przydaje), głowę i dłonie. Dół to zawsze kalesony i spodnie gore (rozsuwane na bokach więc dają możliwość regulacji). Jeśli po drodze udaje się zaczepić o schron, to po kilkunastu minutach wychodzisz z niego suchy, więc problemu nie ma. Jak dymamy bezpośrednio pod ścianę to już w miejscu docelowym dokładam stretch i na niego SS. Na głowie kominiarka i czapka zależnie od warunków - zwłaszcza wiatru. Najczęściej mamy też puch lub primaloft, bywało, że jeden na zespół. Od kiedy 3-4 lata temu przekonałem się co do fenomenu SS, HS wisi w szafie.

 

Zaś narty to zawsze kombinacja wyżej wymienionych warstw. W lutym tego roku spotkałem gęsty opad bardzo mokrego śniegu w Szczyrku - mój pierwszy pobyt w życiu :) Z kasku kapały dosłownie krople wody. Po pewnym czasie SS robił się nieco "cięższy", ale spodnie gore dawały radę perfekcyjnie.  

 

Nie praktykowałem patentu z peleryną. Ciekawy pomysł.

Nie mam też paclite'a - więc się nie wypowiadam. Jakie jest Twoje zdanie - jeśli używałeś - na narty w dobrą pogodę ("przyjemne" zimno, brak opadów) lepszy SS czy paclite? Paclite może wymagać założenia czegoś cieplejszego pod spód...

 

Pozdrawiam i spokojnej niedzieli życzę.


  • 2

#82 Wujot

Wujot
  • Użytkownik
  • 226 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 grudzień 2013 - 13:31


Nie mam też paclite'a - więc się nie wypowiadam. Jakie jest Twoje zdanie - jeśli używałeś - na narty w dobrą pogodę ("przyjemne" zimno, brak opadów) lepszy SS czy paclite? Paclite może wymagać założenia czegoś cieplejszego pod spód...

 

Ja wolę paclite (koledzy mają SS - dla mnie to za ciepło). Z reguły wystarcza bielizna (a do zjazdu jeszcze kurtka) - turuję od marca do maja. W plecaku jest jeszcze sweter puchowy i bluza rowerowa, na dole spodnie trekingowe "techniczne" (z nylonu) w plecaku półkalesony i spodnie zewnętrzne z membraną (jakąś gorszą).

 

O pelerynie myślałem z różnych powodów po pierwsze kurtki membranowe są drogie a ich paroprzepuszczalność tylko dostateczna (tych najlepszych). Peleryny za 200 zł to już drogi model. Po drugie doskonała wentylacja od dołu. Dalej chroni też częściowo dół, nie potrzeba pokrowca na plecak. No i chroni o wiele lepiej od deszczu (bo nie ma zamków i prosty krój. A co najważniejsze wyciągam ją tylko wtedy gdy potrzeba - zakładam, że chodzę w bardzo lekkim SS. Z wad widzę ograniczoną możliwość wspinaczki ale ponieważ traktuję to jako dodatek do zjazdu to chyba nie będzie to takie uciążliwe. Chyba będę musiał spróbować bo to co jednym pasuje to innym niekoniecznie, każdy ma własne preferencje.

 

Pozdro

Wiesiek


Użytkownik Wujot edytował ten post 22 grudzień 2013 - 13:42

  • 1

#83 Enriqe

Enriqe
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 styczeń 2014 - 11:58

Odzież termoaktywna to zdecydowanie bardzo przydatna rzecz, szczegolnie jeśli chodzi o to odczuwanie wilgoci - bawełna po przyjeciu wilgoci zaczyna ziębić, a  bielizna termoaktywna sprawia, że w ogóle tej wilgoci nie czuć. No i zatrzymuje ciepło przy skórze. Dobrze da się do odczuć np. przy bieganiu. Polecam sprobować raz w normlanych, bawełnianych warstwach, a następnego dnia juz w odzieży termoaktywnej. Różnica jest kolosalna. Na nartach szczególnie ważne jest poczucie komfortu termicznego, więc nie warto tutaj oszczędzać i warto wyposażyć się w chociaż jedną, pierwszą warstwę. Od siebie mogę polecić kolekcję Thermo od Brubecka - używam jej od paru lat i już chyba nie potrafiłbym szusować bez niej :D


  • 1

#84 asiuta

asiuta

    asiuta

  • Użytkownik
  • 1098 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WLKP Jarocin
  • Narty:Salomon Enduro RS800 Ti

Napisano 20 styczeń 2014 - 13:30

 Od siebie mogę polecić kolekcję Thermo od Brubecka - używam jej od paru lat i już chyba nie potrafiłbym szusować bez niej :D

Moj facet ma własnie z Brubecka i jest mega zadowolony. Podobną (na oko wydawałoby sie ze nawet lepszą) kupił z Lidla i zauważył dużą różnice, tzn.ta z Lidla gorsza- bardziej według niego sprawdza sie z Brubecka, i jeśli chodzi o materiał-ta z Lidla po kilku praniach wygląda nie ciekawie, a co gorsze -w miejscach takich jak okolice pach -tam gdzie najbardziej styka sie jedna warstwa o drugą, to jedne wielkie zmechacenie materiału! 


  • 0

#85 wrep

wrep
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 22 styczeń 2014 - 16:41

Ja kupiłam budżetową wersję, z Decathlona. Tak na próbę - liczyłam się z tym, ze zaraz trzeba będzie kupować nową, bo ta okaże się byle jaka albo szybko się zniszczy. Ale póki co trzyma się nieźle ;)


  • 0

#86 Bolek74

Bolek74
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 styczeń 2014 - 18:28

Ja mam dwa zestawy z Gatty Active, cos z Decathlonu i dwie koszulki z Lidla. Najbardziej pasuja mi te Gattowe.
  • 0

#87 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 23 styczeń 2014 - 09:13

Co do bielizny jak i pozostałej odzieży, widać spory postęp dyskontowy. Jakościowo i przede wszystkim cenowo ( choć dyskonty to największe zło), ludzie coraz więcej zaopatrują się w ten sposób. Za kilka lat pewnie będzie to 90 % społeczeństwa.

Odzież tzw. markowa jest zbyt droga, a dodatkowo coraz jej mniej w sklepach narciarskich. Sieci już ich nie wpuszczają do siebie ( pewnie sporo chcą za zaindeksowanie).


  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#88 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 26 październik 2014 - 23:29

 

Odzież tzw. markowa jest zbyt droga, a dodatkowo coraz jej mniej w sklepach narciarskich. Sieci już ich nie wpuszczają do siebie ( pewnie sporo chcą za zaindeksowanie).

 

Mając chwilę czasu wpadłem z lotniska Wrocławskiego  outletu Faktory a tam powstały dwa nowe sklepy - Rossignol i Solomon-wyprzedaż. ( zwykly Salomon tez jest) /


  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#89 aadd34

aadd34
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 październik 2015 - 20:31

A ja ci polcę jeszcze coś z innej beczki

cena może nie bardzo niska ale też nie jakaś przesadna około 179zł

a UA ma pod sobą czy CRAFTa czy XBIONICa za naprawdę poważną kasę

Bluza męska ColdGear Compression Mock

Dołączona grafikaUnder Armour, bluza ColdGear Compression Mock

Bluza męska GoldGear Compression Mock świetnie sprawdza się czasie biegu, niemniej jest to bielizna bazowa (tzw. pierwsza warstwa), którą z powodzeniem możemy stosować uprawiając również inne sporty – oczywiście w warunkach zimowych. W niższych zakresach temperatur – ok. 0 st. C i poniżej, aby uzyskać lepszy komfort dobrze jest zastosować na wierzch dodatkowo cienki polar lub podobną warstwę. Natomiast w przypadku dodatniej temperatury sama bluza w zupełności wystarczy.

Parametry i właściwości bluzy pokrywają się w zasadzie z cechami legginsów. W obu zastosowano te same technologie ColdGear i krój Compression.

Dopasowanie/Krój/Termika

Bluza Mock została zaprojektowana jako elastyczny półgolf, rozciągający się w czterech kierunkach, optymalnie dopasowujący się do naszej sylwetki. Przy pierwszym kontakcie ze skórą, przy zakładaniu, bluza może sprawiać wrażenie ciasnej, a nawet zbyt ciasnej. To jednak świadomy zabieg producenta. Bezpośredni kontakt ze skórą i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz ma gwarantować maksymalny komfort cieplny w czasie wysiłku.

Dwuwarstwowa tkanina bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, utrzymując ciepłotę ciała przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej wentylacji. Wilgotne, zewnętrzne części tkaniny, wystawione na przepływ powietrza, szybko odparowują. Prawie zupełnie nie czuć zapocenia i przegrzewania. Wszystko to składa się na bardzo dobrą termikę nawet podczas bardzo intensywnego wysiłku.

Co najważniejsze, w przypadku testowanego modelu nie występuje wspomniane wyżej zjawisko „przegrzania”, co stanowi jedną z największych zalet bluzy. Bezpośrednio przed biegiem uczucie chłodu może wydać nam się nieco zbyt duże. Jednak już w czasie samego wysiłku termika staję się niemal idealna. Jest to zupełne przeciwieństwo odzieży bawełnianej, która – co wszyscy zaprawieni w biegach dobrze wiedzą – nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Idźmy dalej, długie rękawy pozwalają naciągnąć je za nadgarstek. Nie zsuwają się, ani nie „cofają”, przez co uzyskujemy bardzo dobry komfort w czasie intensywnego wysiłku. Bardzo dobrze wyprofilowana została również długość bluzy (wydłużony krój). Można ją naciągnąć sporo poniżej pasa, dzięki czemu chronimy okolice lędźwiowie, szczególnie wrażliwe na zimno.

Dołączona grafika

Under Armour, bluza ColdGear Compression Mock

Stójka pod szyją dość dobrze zakrywa jej dolny odcinek, dzięki czemu w przypadku niższych temperatur nie trzeba stosować dodatkowych opasek.

Dołączona grafika

Under Armour, bluza ColdGear Compression Mock

I znów, podobnie jak w przypadku legginsów, krój Compression – tworzący coś na kształt zewnętrznego gorsetu – zapewnia utrzymanie mięśni we właściwej pozycji, zmniejszając zmęczenie i jednocześnie zwiększając ich efektywność podczas wydłużonego wysiłku.

Poprzez współpracę z danymi grupami mięśni wspiera je w ich naturalnym ruchu, rozładowuje niepotrzebne przeciążenia i poprawia krążenie krwi, zapewniając optymalną siłę oraz zwiększając wytrzymałość podczas zwiększonego wysiłku. Poprawia sprawność i koordynację ciała.

Kontrola zapachu

Bluza jest przy tym bardzo lekka, a zastosowana technologia antybakteryjna redukuje nieprzyjemny zapach potu.

Odniosę się do prezentowanej bielizny. Rewelacja. Posiadam takowa. Wcześniej używałem, nadal używam bielizny z firmy brugi. Testowałem bieliznę termiczną z Lidla, biedronki lecz UA w mojej ocenie to klasa sama w sobie. Cena w oficjalnym sklepie może przeraza, ale ja kupiłem górę w TKMAXX za niecałe 100zł i widziałem takowe w tej cenie jeszcze trzy tygodnie temu na Targówku w Warszawie. Obecnie zarówno ze względu na komfort ciepło najchętniej nas narty wkładam bieliznę UA, brugi traktuję jako rezerwową, natomiast koszulki z Lidla czy biedronki wykorzystuje przy graniu w piłkę nożną�
  • 1

#90 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 październik 2015 - 21:26


Rewelacja. Posiadam takowa.
witam na forum KN
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#91 nartomaniak123

nartomaniak123
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Salomon X-Wing/Salomon Enduro 800 XT

Napisano 19 październik 2015 - 21:57

Ja ze swojej strony polecam koszulki z welny merino dobrych firm (nie napisze jakich, by nie byc posadzony o reklame :P). Kupilem za ok 250 zl, 5 lat temu i sluzy do dzis (i bedzie pewnie jeszcze przez 10 lat ;)

Zalety:

  • brak przykrego zapachu (po 20 dniach trekkingu koszulka byla, hmmm tylko lekko nieswieza - lepiej niz syntetyk niezlej firmy po jednodniowym wypadzie w gory)
  • bardzo ciepla - przy bezwietrznej pogodzie chodze w samej koszulce gdzies do -5
  • swietna regulacja - przy ok +15 nie jest w niej goraco
  • fajnie sie sprawdza na nartach ale nie wyglada cool ;) bo nie ma napisu ODLO

  • 1

#92 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 19 październik 2015 - 22:04

 

Ja ze swojej strony polecam koszulki z welny merino dobrych firm (nie napisze jakich, by nie byc posadzony o reklame :P). Kupilem za ok 250 zl, 5 lat temu i sluzy do dzis (i bedzie pewnie jeszcze przez 10 lat ;)

Zalety:

  • brak przykrego zapachu (po 20 dniach trekkingu koszulka byla, hmmm tylko lekko nieswieza - lepiej niz syntetyk niezlej firmy po jednodniowym wypadzie w gory)
  • bardzo ciepla - przy bezwietrznej pogodzie chodze w samej koszulce gdzies do -5
  • swietna regulacja - przy ok +15 nie jest w niej goraco
  • fajnie sie sprawdza na nartach ale nie wyglada cool ;) bo nie ma napisu ODLO

 

A co to Odlo??


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#93 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 19 październik 2015 - 22:24

A co to Odlo??

 

 

Odlotowa :)


  • 1

#94 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 27 październik 2015 - 14:31

 

 

Odniosę się do prezentowanej bielizny. Rewelacja. P

 

Wiadomo dobra firma dobry wyrób. Osobiście noszę firmy Solomon bo jest tańsza w Europie.


  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#95 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 27 październik 2015 - 14:37

 

 

 

Odniosę się do prezentowanej bielizny. Rewelacja. P

 

Wiadomo dobra firma dobry wyrób. Osobiście noszę firmy Solomon bo jest tańsza w Europie.

 

ja nie mam szczescia do S - mam  spodenki sportowe i tzw mesh rozdarl sie w praniu....ale to jednostkowy przyklad


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#96 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 27 październik 2015 - 14:41

 

 

 

 

Odniosę się do prezentowanej bielizny. Rewelacja. P

 

Wiadomo dobra firma dobry wyrób. Osobiście noszę firmy Solomon bo jest tańsza w Europie.

 

ja nie mam szczescia do S - mam  spodenki sportowe i tzw mesh rozdarl sie w praniu....ale to jednostkowy przyklad

 

 

 

pewnie podróbka :-) :boogie:


  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#97 SklepBiker

SklepBiker
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 listopad 2015 - 14:13

Popatrz na ceny i zobaczy czy faktycznie Salomon ma tańsze rzeczy,bo raz,że zależy gdzie kupujesz bieliznę,a dwa czy aby faktycznie nie jest to podróbka. ja w chwili obecnej korzystam z Brubeck- akurat nowej kolekcji i póki co złego słowa nie mogę o niej napisac,a wielu znajomych też odradzało "bo tańsze',a jednak u mnie zdaje egzamin.


  • 0

#98 Mensyrau

Mensyrau
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 06 styczeń 2016 - 10:55

Zgadzam się z tobą.


  • 0

#99 Tini

Tini
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 styczeń 2016 - 15:39

Nic odkrywczego w tym, że bielizna termo na narty jest niezastąpiona. Jak ktoś myśli inaczej polecam założyć raz bawełniane getry/kalesony itp. Od razu się odechce. 


  • 0

#100 Tini

Tini
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 styczeń 2016 - 15:43

Under Armour jest chyba najlepsze, super wykonanie, dobry materiał na pierwszy rzut oka widać, że to towar z najwyższej półki. Cenowo nie jest to tanie, ale wiadomo takich rzeczy nie kupuje się na jeden sezon. Warto zainwestować niż potem psioczyć i przeklinać własne skąpstwo. Chytry traci dwa razy. Sama osobiście mam teraz nowy zestaw z Fjord Nansen na ten sezon, kilka razy już wypróbowałam go i nie mam zastrzeżeń. 


  • 1






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych