Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z rozmiare.

buty

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 adhdexpect

adhdexpect
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 13 październik 2011 - 10:48

Witam

Z góry bardzo przepraszam za tak głupie pytanie , ale mam buty(HEAD) które kupiłem kilka lat temu i chce je sprzedać niestety w żaden sposób nie potrafię określić jego rozmiaru. Na podeszwie jest oznaczenie 250/255 wiec wydaje się że jest to rozmiar 35 ale nie znam się na tym a muszę mieć pewność przed sprzedażą.

Pozdrawiam Sebek
  • 0

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 październik 2011 - 10:58

Witam

Z góry bardzo przepraszam za tak głupie pytanie , ale mam buty(HEAD) które kupiłem kilka lat temu i chce je sprzedać niestety w żaden sposób nie potrafię określić jego rozmiaru. Na podeszwie jest oznaczenie 250/255 wiec wydaje się że jest to rozmiar 35 ale nie znam się na tym a muszę mieć pewność przed sprzedażą.

Pozdrawiam Sebek


witaj Sebastian ?
http://www.convertwo...l/rozmiar-buta/
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 13 październik 2011 - 10:59

Bardzo proszę, pełen zestaw rozmiarów. Interesuje Cię w tym przypadku rozmiar euro:

Załączone pliki


  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#4 gajowy01

gajowy01
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysztof
  • Ulubiony stok:...alpejski ;)
  • Właściciel:+
  • Instruktor:+

Napisano 13 październik 2011 - 11:02

Witam

Z góry bardzo przepraszam za tak głupie pytanie , ale mam buty(HEAD) które kupiłem kilka lat temu i chce je sprzedać niestety w żaden sposób nie potrafię określić jego rozmiaru. Na podeszwie jest oznaczenie 250/255 wiec wydaje się że jest to rozmiar 35 ale nie znam się na tym a muszę mieć pewność przed sprzedażą.


To 250-255 to jest rozmiar czyli długość skorupy buta - a w tym wypadku najprawdopodobniej wskazanie dla rozstawu wiązań.
Kontrolnie zapytam: zgaduję, że chodzi o buty narciarskie? : ) ...i że ten rozmiar podany jest na skorupie buta? : )

Rozmiar określisz przez długość wkładki (!).
Wyjmij ją, weź linijkę, zmierz długość - wyjdzie prawdopodobnie coś ok. 215? W necie znajdziesz tabele jak się przelicza na rozmiary EU i in. - choć w wypadku butów narciarskich najczęściej podaje się właśnie dł. wkładki w mm.
Przy okazji zmierz skorupę - sprawdzisz czy mam rację : )

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 13 październik 2011 - 11:06

  • 0

#5 adhdexpect

adhdexpect
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 13 październik 2011 - 11:27

Tak tak chodzi o buty narciarskie. Niestety skorupa ma długość ok 29 cm i rzeczywiście jest to opisane ale z boku buta (290 mm) A wkładki nie mam możliwości wyjąć , gdyby się dało to nie zawracał bym wam głowy :) W każdym razie Pit udzielił mi wystarczających informacji but musi mieć rozmiar 39-39.5 :) Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc :)))

Pozdrawiam Sebastian:)
  • 0

#6 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 14 październik 2011 - 17:38

Tak tak chodzi o buty narciarskie. Niestety skorupa ma długość ok 29 cm i rzeczywiście jest to opisane ale z boku buta (290 mm) A wkładki nie mam możliwości wyjąć , gdyby się dało to nie zawracał bym wam głowy :) W każdym razie Pit udzielił mi wystarczających informacji but musi mieć rozmiar 39-39.5 :) Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc :)))

Pozdrawiam Sebastian:)

gwoli scislosci to nie jest dlugosc buta a PODESZWY (od konca do konca spodu)
but narc bez mozliwosci wyciagniecia wkladki??????????????????????????????????????????
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#7 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 14 październik 2011 - 20:15

but narc bez mozliwosci wyciagniecia wkladki??????????????????????????????????????????



Czyli Janku, "cuda" się zdarzają. :hysterical: :goraco: :hysterical:
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#8 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 22 październik 2011 - 19:14

but narc bez mozliwosci wyciagniecia wkladki??????????????????????????????????????????



Czyli Janku, "cuda" się zdarzają. :hysterical: :goraco: :hysterical:

przeprsaszam,ze kopiuje moja wypowiedz ze skiforum.pl

ale ponizsze zestawienie wymagalo duzej roboty, zeby mialo rece i nogi i chcialbym, zeby przydalo sie jak najwiekszemu gronu narciarzy!!!

mam nadzieje, ze chociaz komus sie przyda!!



szerokosc butow na 2012


pozwole sobie uszeregowac buty wg tzw width, czyli szerokosci srodstopia

waskie
(tzw narrow last/narrow fit);
w nawiasie flex i W, jezeli for women)



97 mm szerokosci maja nastepujace buty
Garmont 2-110h (110) i g2-90 (90,W)
Lange rs 130(130) i rs110 SC (110, W)
Rossignol experience sensor inside 130 (130) i electra prosensor inside 110 (110, W)

98 mm


Dalbello scorpion SR 130 (130) i dalbello scorpion 105 (105, W)
Head raptor 130 rs (130) i 115 rs (105/115, W)
Nordica girishpro (130) i hotpro 105 w (105, W)
Tecnica inferno 130 (130) i viva inferno crush (100, W)
Atomic medusa 90 (90, W)


medium, srednie


99mm


Dalbello mantis 12 (95, W)

100mm

Atomic hawx 120 (120) i hawx 100 W (100,W)
Dalbello viper 12 (120)
Fsher soma x-110 (110) i soma zephyr 110 (110)
Head vector 100 (90/80 , W)
Lange rx130 (130) i exclusive rx 100 (100)
Nordica fire arrow f1 (16 , ?????) i f3 (13,5 W)
Rossignol experience sesnor 120 (120) i electra sensor 100 (100, W)
Salomon idol 85 cs (85)
Tecnica demon 130 (130) i viva demon 100 air shell (100,W)


szeroki, wide fit


takie , jak
Dalbello boss ; szer 103 flex (110/120)
Fisher viron 103 ; (125) my style 103 (90, W)
Head vector 103 (120/110)
Lange exclusive delight super 102 (100)
Rossignol synergy sensor 102 (110) vita sensor 102 (90, W)
Salomon mission rs12 102 (120)

zmienna szerokosc



Salomon x3 120 cs 98-104mm (120) i impact 100-106 (120/120+) oraz idol 100-106 (85, W)
Atomic livefit 120 102 - 1056 (100) i livefit 90 W 102-106 (90,W)
Head adaptedge ltd 102-104 (110/100) i adaptedge 100 one 102-104 90/80 , W)
Tecnica viva phenix max 10 airshell 98-102 (09/80, W)

mysle, ze to zestawienie przyda sie na poczatek, oczywiscie nie sa to wszystkie buty na rynku, w/w sa raczej z wyzszej polki
prosze o uzupelnienie wg podanego wzoru
PS dalbello maja byc oferowane (scorpion oczywiscie) w 130 , 150 i 160 flex w dwoch szer ; 95 i 98


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: buty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych