Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy jeździsz w kasku? cd...

GOPR alkohol stok jazdna na nartach wypadek narciarze piwo Beskidy

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

#41 Kaem

Kaem
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Mazury
  • Narty:Salomon WXing8, Rossi 8SL
  • Imię :Marek
  • Ulubiony stok:Kubinska Hola

Napisano 23 październik 2011 - 11:16

Hej 4 all,
kask to bezpieczeństwo i podwyższony komfort jazdy (rakże na nieosłonietym krześle przy wietrze).
Ja kask zakładam zawsze.
Pozdrawiam
Marek
  • 0

#42 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 23 październik 2011 - 21:43

Hej 4 all,
kask to bezpieczeństwo i podwyższony komfort jazdy (rakże na nieosłonietym krześle przy wietrze).
Ja kask zakładam zawsze.
Pozdrawiam
Marek



gdyby ode mnie zalezalo ( a jestem daleki od metod policyjnych) prawo obowiazujace zakladanie kaskow bylo by na rowni z jazda w pasach. i koniec. ludzie sa w sumie za glupi,zeby czasami decydowac, co jest dla nich lepsze.
i dla mnie, jezdzacego w kasku "od zawsze" tez nie jest obojetne, czy walnie mnie inna glowa w lub bez kasku
  • 3
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#43 Mateo

Mateo
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Limanowa
  • Imię :Mateusz
  • Ulubiony stok:Limanowa-ski

Napisano 06 listopad 2011 - 18:16

Witam wszystkich po mojej chwilowej nieobecnośći :)
nie zdążyłem jeszcze przeczytać wszystkich tematów, ale nie spotkałem wzmianki o nowej ustawie.
W dniu 8 września Prezydent podpisał Ustawę o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach oraz na zorganizowanych terenach narciarskich. Jest to pierwsza ustawa, która porządkuje sprawy związane z ratownictwem górskim i bezpieczeństwem osób przebywających w górach.

w związku z tym tematem przytoczę Art. 29. tejże ustawy:

Osoba uprawiająca narciarstwo zjazdowe lub snowboarding na zorganizowanym
terenie narciarskim, do ukonczenia 16 roku życia, obowiazana jest używać w czasie
jazdy kasku ochronnego konstrukcyjnie do tego przeznaczonego.



i Art. 45. ust. 2.:

2. Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad osobą do ukończenia 16 roku życia, dopuszcza do uprawiania narciarstwa zjazdowego lub snowboardingu przez tę osobę, na zorganizowanym terenie narciarskim, bez kasku konstrukcyjnie do tego przeznaczonego, podlega karze grzywny.


a więc kwestia kasków dla dzieci została rozwiązana. co do noszenia kasku przez pozostałych narciarzy już się kiedyś wypowiadałem. gorąco polecam jeżdżenie w kasku ;)

Użytkownik Mateo edytował ten post 06 listopad 2011 - 18:18

  • 1

#44 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 07 listopad 2011 - 08:54

Hej 4 all,
kask to bezpieczeństwo[...]


od kiedy? Słyszałem gdzieś, że narciarze najczęściej skrecają kolana - nieco to odległe okolice od głowy... ;)
A poważniej: kask zabezpiecza przed NIEKTÓRYMI obrażeniami głowy. Traktowanie go jak synonimu bezpieczeństwa jest niebezpiecznym nadużyciem!

ludzie sa w sumie za glupi,zeby czasami decydowac, co jest dla nich lepsze.


W zasadzie to masz rację.... ale to kto ma za nich decydować? Ci wybrani w wyborach? Przecież niektórzy twierdzą, że ludzie są zbyt głupi by dobrze wybrać.... ;)


i dla mnie, jezdzacego w kasku "od zawsze" tez nie jest obojetne, czy walnie mnie inna glowa w lub bez kasku


?? a ja wolałbym by był to ktos w futrzanej uszance..... A najlepiej żaden z nich!


--
Pozdrawiam
michał

Użytkownik mig edytował ten post 07 listopad 2011 - 08:56

  • 3

#45 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 listopad 2011 - 09:18

a ja ciągle jeszcze jestem przekonany że kask
wielu narciarzom i nie tylko
dodaje odwagi - jadą często szybciej i niebezpieczniej niż robili by to bez
  • 4
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#46 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 listopad 2011 - 10:03

Cześć

Hej 4 all,
kask to bezpieczeństwo i podwyższony komfort jazdy (rakże na nieosłonietym krześle przy wietrze).
Ja kask zakładam zawsze.
Pozdrawiam
Marek

Kask to zabezpieczenie. Z bezpieczeństwem ma jedynie wspólny źródłosłów. Człowiek lepiej zabezpieczony (w kasku) jest jednie lepiej zabezpieczony ale ani nie jeździ w sposób bezpieczniejszy ani nie podnosi ogólnego poziomu bezpieczeństwa.
Pozdro serdeczne
  • 3

#47 Kratka

Kratka
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 07 listopad 2011 - 15:59

Ja dopiero zaczynam szusowanie na stoki i bez kasku się nie obejdzie na pewno :)
Moim zdaniem powinni wszyscy jeździć w kaskach, podnosi on poziom bezpieczeństwa
  • 1

#48 airborn

airborn
  • Użytkownik
  • 41 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:okolice Tarnowa
  • Narty:Tigershark 10 FT PS, REV85 PRO
  • Imię :Krzysiek

Napisano 07 listopad 2011 - 20:29

Jestem zdecydowanie za jazdą w kasku. Dzieci (a raczej już młodzież), przynajmniej do 15-tego roku życia winny zakładać kask obowiązkowo. Przekonałem się o tym naocznie, kiedy rozpędzona maniaczka - nie desek dwóch a deski jednej - wylądowała na mojej córce. Sama w kasku nie "zjeżdżała" ale miała trendy czapeczkę. I nie wyglądało to wesoło - a kask spełnił swoje zadanie. A co do komfortu - są kaski cięższe i lżejsze, wygodniejsze i twardsze, każdy znajdzie coś dla siebie, nawet na "kwadratową łepetynę" :)
  • 1

#49 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 07 listopad 2011 - 23:36

Cześć


Hej 4 all,
kask to bezpieczeństwo i podwyższony komfort jazdy (rakże na nieosłonietym krześle przy wietrze).
Ja kask zakładam zawsze.
Pozdrawiam
Marek

Kask to zabezpieczenie. Z bezpieczeństwem ma jedynie wspólny źródłosłów. Człowiek lepiej zabezpieczony (w kasku) jest jednie lepiej zabezpieczony ale ani nie jeździ w sposób bezpieczniejszy ani nie podnosi ogólnego poziomu bezpieczeństwa.
Pozdro serdeczne


Mitku to tylko gra słów. Poduszka kierowcy w samochodzie też nie podnosi ogólnego bezpieczeństwa.
Kask ma zabezpieczać moją głowę.
Czując się dobrze zabezpieczony mogę lepiej skupić się na jeździe przez co jednak podnoszę ogólny poziom bezpieczeństwa.


MIg
A poważniej: kask zabezpiecza przed NIEKTÓRYMI obrażeniami głowy. Traktowanie go jak synonimu bezpieczeństwa jest niebezpiecznym nadużyciem!



Mig kask nosimy celem zmniejszenia ryzyka obrażeń głowy. Przez co kask sam w sobie kojarzy się z bezpieczeństwem.

Oczywiście że kask nie zastąpi nam tzw. "oleju w głowie".



Jabol a ja ciągle jeszcze jestem przekonany że kask
wielu narciarzom i nie tylko
dodaje odwagi - jadą często szybciej i niebezpieczniej niż robili by to bez


Niestety Jan jest to prawda. Przykładem jest np. Daniel Albrecht, Kubica a ostatnio Simoncelli. Smutne ale prawdziwe.
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#50 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 08 listopad 2011 - 08:18


Mig kask nosimy celem zmniejszenia ryzyka obrażeń głowy. Przez co kask sam w sobie kojarzy się z bezpieczeństwem.

Oczywiście że kask nie zastąpi nam tzw. "oleju w głowie".


Wiem po co mam kask.. ;) Jednak zestawienie "kask to bezpieczeństwo" budzi mój radykalny sprzeciw! Prowadzi prostą droga do postawy: " włoże kask (ochaniacze, żołwia czy inna zbroje) i będę bezpieczny". A to juz jest niebezpieczna nieprawda.

>>Oczywiście że kask nie zastąpi nam tzw. "oleju w głowie".

Mam wrażenie, że niektórzy chcą go własnie kaskiem zastąpić.... ;)
  • 0

#51 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 08 listopad 2011 - 19:28


Wiem po co mam kask.. ;) Jednak zestawienie "kask to bezpieczeństwo" budzi mój radykalny sprzeciw! Prowadzi prostą droga do postawy: " włoże kask (ochaniacze, żołwia czy inna zbroje) i będę bezpieczny". A to juz jest niebezpieczna nieprawda.

Mam wrażenie, że niektórzy chcą go własnie kaskiem zastąpić.... ;)


Mig na pewno dla niektórych narciarzy jednym z motywów kupowania tych zabezpieczeń jest chęć zrobienia na nartach czegoś bardziej niebezpiecznego.
Widać to na filmach jak zjeżają z pionowych ścian, skaczą po 7 metrów w górę. Dla nich ten osprzęt to być albo nie być całym po takim zjeździe. I pewnie tak jak pisał Jabol jest to motywem do przekraczania pewnych barier.
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#52 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 09 listopad 2011 - 00:19



Wiem po co mam kask.. ;) Jednak zestawienie "kask to bezpieczeństwo" budzi mój radykalny sprzeciw! Prowadzi prostą droga do postawy: " włoże kask (ochaniacze, żołwia czy inna zbroje) i będę bezpieczny". A to juz jest niebezpieczna nieprawda.

Mam wrażenie, że niektórzy chcą go własnie kaskiem zastąpić.... ;)
Cześć


Mig na pewno dla niektórych narciarzy jednym z motywów kupowania tych zabezpieczeń jest chęć zrobienia na nartach czegoś bardziej niebezpiecznego.
Widać to na filmach jak zjeżają z pionowych ścian, skaczą po 7 metrów w górę. Dla nich ten osprzęt to być albo nie być całym po takim zjeździe. I pewnie tak jak pisał Jabol jest to motywem do przekraczania pewnych barier.


Nie o to chodzi. Ci ludzie muszą dbać o zabezpieczenia bo wykonują trudny zawód lub ryzykowne hobby.
Jeżdżenie po trasach nie ma z tymi ludźmi nic wspólnego!
Chodzi o iluzoryczny wzrost pojęcia bezpieczeństwa własnego po założeniu ochraniaczy różnego rodzaju przez trasowych przecinaków.
Częste i wymagające tępienia.
Pozdo serdeczne
Pozdro serdeczne
Reszta to
Czes
  • 0

#53 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 09 listopad 2011 - 07:19

Mitku nie bardzo wiem o co chodzi w Twoim poście.

Chyba "przepadła" w nim część tekstu.
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#54 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 09 listopad 2011 - 08:20

Mig na pewno dla niektórych narciarzy jednym z motywów kupowania tych zabezpieczeń jest chęć zrobienia na nartach czegoś bardziej niebezpiecznego.
Widać to na filmach jak zjeżają z pionowych ścian, skaczą po 7 metrów w górę. Dla nich ten osprzęt to być albo nie być całym po takim zjeździe. I pewnie tak jak pisał Jabol jest to motywem do przekraczania pewnych barier.


Zabezpieczenia u "Tych od pionowych ścian' nie budzą żadnych moich wątpliwości. Ryzykuja sami, swoim zdrowiem i zyciem, wiec zapewne wiedzą co robią i co jest dla nich ważne. Najwazniejsze, że pod skała z której zjeżdzają nie siedzą deskarze i nie jeżdą dzieci na smyczy......
Niepokoi mnie natomiast inna postawa: "założyłem kask i zbroje to teraz mogę pojechać 2 x szybciej po normalnej trasie - bo sie zabezpieczyłem".... ;)
  • 1

#55 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 09 listopad 2011 - 19:36

Niepokoi mnie natomiast inna postawa: "założyłem kask i zbroje to teraz mogę pojechać 2 x szybciej po normalnej trasie - bo sie zabezpieczyłem".... ;)


Dałeś takiego emonka że nie wiem czy to żart czy mam to traktować poważnie. Wobec powyższego nie wiem jakiej Ci udzielić odpowiedzi.
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#56 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 09 listopad 2011 - 19:42

Kpi, ewidentnie...... kpi :)
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#57 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 09 listopad 2011 - 21:19

Koledzy! Drugie zdanie jest jak najbardziej poważnie (pierwsze zresztą też, czasem zdarza mi sie pisać poważnie) ...
kilka raz juz spotkałem sie z taką postawą. Czasem wprost, czasem wynikającą z kontekstu.... za każdym razem byłem nieco przerażony...

(musze bardzie uważać na emotki- sorki)

--
Pozdrawiam
Michał

Użytkownik mig edytował ten post 09 listopad 2011 - 21:22

  • 0

#58 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 09 listopad 2011 - 21:36

Niepokoi mnie natomiast inna postawa: "założyłem kask i zbroje to teraz mogę pojechać 2 x szybciej po normalnej trasie - bo sie zabezpieczyłem"...


Pewnikiem może tak być. Jednak jest to trochę (z naciskiem na trochę) naciągane.

Czasami to rodzice kupują kask w obawie o zdrowie swojej pociechy.
Zawodnicy kupują bo inaczej nie zostaną dopuszczeni do zawodów i na trening.
Młodzież kupuje też pod wpływem mody.
Starzy tak jak my Mig kupują by dawać przykład innym.

Swoją drogą wydaje mi się że każdy powód dobry by ten kask kupić.
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#59 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 09 listopad 2011 - 22:15

Starzy tak jak my Mig kupują by dawać przykład innym.


Przykład akurat mi 'zwisa'. Niech kazdy decyduje sam.....

Swoją drogą wydaje mi się że każdy powód dobry by ten kask kupić.

Byle powodem nie jest nakaz..... ;)
No i używać.... choc po ostatniej wywrotce mam duuuuże wątpliwości czy bez kasku obrażenia nie byłyby mniejsze. Coż...tego nigdy nie będę wiedział.

Użytkownik mig edytował ten post 09 listopad 2011 - 22:16

  • 0

#60 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 09 listopad 2011 - 22:36

Byle powodem nie jest nakaz..... ;)


Cel uświęca środki.

No i używać.... choc po ostatniej wywrotce mam duuuuże wątpliwości czy bez kasku obrażenia nie byłyby mniejsze. Coż...tego nigdy nie będę wiedział.


życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: GOPR, alkohol, stok, jazdna na nartach, wypadek, narciarze, piwo, Beskidy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych