Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tour de France


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 lipiec 2021 - 15:25

w niedzielę meta w TIGNES

https://www.bergfex..../webcams/c3821/

 

Tyle tylko ze meta troche nizej niz na Twojej kamerce :)  2100m a nie 3100m (tam jednak mogli by miec problem wjechac na swoich rowerach :boogie: )

 

Jeden z niewielu finishow na szczycie w tym roku, niestety.


  • 1

#22 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 01 lipiec 2021 - 17:37

Cześć
Gravel, gravelem ale to co Pogacar poszedł wczoraj na czasówce to jego!
Zwróćcie uwagę, że z rowerami w Polsce to jak z nartami. Niby wszyscy jeżdżą ale żeby porządnie.... :)
Pozdrowienia


Hehe , na rowerach na szczęście mamy sporo więcej utytułowanych zawodniczek i zawodników . Typowi górale jak Rafał Majka, TT po prostu muszą odbyć, ale raczej na luzie jadą a walczą na swoich etapach górskich .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#23 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 01 lipiec 2021 - 18:54

 

Cześć
Gravel, gravelem ale to co Pogacar poszedł wczoraj na czasówce to jego!
Zwróćcie uwagę, że z rowerami w Polsce to jak z nartami. Niby wszyscy jeżdżą ale żeby porządnie.... :)
Pozdrowienia


Hehe , na rowerach na szczęście mamy sporo więcej utytułowanych zawodniczek i zawodników . Typowi górale jak Rafał Majka, TT po prostu muszą odbyć, ale raczej na luzie jadą a walczą na swoich etapach górskich .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Cześć
W historii tego sportu w Polsce, może. Natomiast jak się ma np. liczba Włochów, Hiszpanów czy Szwajcarów w peletonie TdF do liczby naszych reprezentantów?

POzdro


  • 1

#24 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 01 lipiec 2021 - 19:47

Jest przyzwoicie, jakość naszych jest bardzo dobra. Młodych zdolnych cała masa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#25 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 lipiec 2021 - 20:19


Typowi górale jak Rafał Majka, TT po prostu muszą odbyć, ale raczej na luzie jadą a walczą na swoich etapach górskich .

 

Majka na zadnym etapie nie bedzie walczyc w le Tour. Jego rola jest pomagac Tadejowi.

No chyba ze Tadej odpadnie, wtedy moze sie zmienic strategia zespolu.

Kolarstwo to sport zespolowy i my Polacy jestesmy swietni w nim - jako pomocnicy - patrz Kwiato.


  • 1

#26 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 01 lipiec 2021 - 20:50

No, niestety Majka w roli lidera nie sprawdził się do końca. Pozostała rola gregario, i ewentualnie wolna ręka w sprzyjających warunkach.
  • 2

#27 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 01 lipiec 2021 - 21:30

Niestety. Kiedyś miałem nadzieję, że Majka coś zwojuje ale faktycznie może być tylko pomocnikiem w górach. Jedynie przy duzej stracie dostanie pozwolenie na atak w górach i walkę o wygranie etapu.
  • 2

#28 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 lipiec 2021 - 10:11


Niestety. Kiedyś miałem nadzieję, że Majka coś zwojuje ale faktycznie może być tylko pomocnikiem w górach.

 

Nie Ty jeden. Niestety przejecie Tinkoffa przez Niemcow nie wyszlo Majce na dobre. W tym samym momencie skonczyly sie jego sukcesy.

Miejmy nadzieje ze u Arabow bedzie mu lepiej.

 

Mark Cavendish pokazal ze jak sie chce to nawet dojrzaly (36l sprinter to juz staruszek) kolarz potrafi wygrac, no ale trzeba byc we wlasciwym zespole, ktory Ci pomoze i uwierzy w ciebie, no troche sprzyjacych okolicznosci tez potrzeba.


  • 0

#29 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 02 lipiec 2021 - 15:49

W górach wygrywa dziś Mohoric na Merida Reacto Team-Bravo!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#30 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 lipiec 2021 - 15:54

W górach wygrywa dziś Mohoric na Merida Reacto Team-Bravo!

 

A nagrode Darwina Crapaz i zespol Ineos.


  • 1

#31 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 02 lipiec 2021 - 15:56

Góry to dopiero się zaczną. Dziś to zaledwie przedsmak prawdziwych gór. I pomyśleć, że w kraju który liczy niewiele więcej mieszkańców niż sama Warszawa jest tyle talentów. Roglic jeszcze odczuwa skutki upadku i pewnie w tym Tour niewiele już zwojuje, ale Pogacar w dużych górach pewnie jeszcze zamiesza, bo pokazał w jakiej jest formie na czasówce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#32 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 02 lipiec 2021 - 16:06

Cześć

W perspektywie Słoweńców rozważania co mógł a czego nie mógł Rafał Majka (skądinąd bardzo go lubię, chociażby za to słynne oko) i jak to Niemcy go skrzywdzili, są po prostu śmieszne.

Pozdrowienia


  • 1

#33 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 lipiec 2021 - 16:20


Roglic jeszcze odczuwa skutki upadku i pewnie w tym Tour niewiele już zwojuje

 

Dokladnie. Jumbo Visma madrze po tym upadku zmienila strategie i stawia na Wout van Aert.

Ciekawe jak on sobie w gorach poradzi (Ciezki jest, ale kto wie...)?

Dwa nastepne dni powinny dac odpowiedz.


  • 0

#34 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 02 lipiec 2021 - 17:21

W górach wygrywa dziś Mohoric na Merida Reacto Team-Bravo!

 
A nagrode Darwina Crapaz i zespol Ineos.


Hehe, niezłe poszedł w tango , ale czego Powless szukaj na francuskich polach ;) ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#35 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 02 lipiec 2021 - 17:24

Cześć
W perspektywie Słoweńców rozważania co mógł a czego nie mógł Rafał Majka (skądinąd bardzo go lubię, chociażby za to słynne oko) i jak to Niemcy go skrzywdzili, są po prostu śmieszne.
Pozdrowienia


Rafał 3-krotnie był najlepszym góralem TdF, kto ma mu cokolwiek do zarzucenia, może sie z nim sprawdzić osobiście już we wrzesniu w jego rodzinnych Dobczycach - powodzenia , ja na El Teide nawet nie próbowałem dotrzymać kroku tak doskonałemu góralowi!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#36 J@n

J@n
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 02 lipiec 2021 - 18:02

A może mi ktoś powiedzieć dlaczego Kwiato na takim krótkim etapie na czas prawie 6 minut stracił?
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#37 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 lipiec 2021 - 18:12

A może mi ktoś powiedzieć dlaczego Kwiato na takim krótkim etapie na czas prawie 6 minut stracił?


Kwiato to super pomocnik, a nawet szef pomocnikow teraz.
Jego rola to pomagac liderom.
Jego czas sie nie liczy, on pracuje dla innych.
Musi tylko sie zmiescic w limicie czasu.
Kolarstwo to sport zespolowy.
  • 1

#38 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 lipiec 2021 - 18:19

Rafał 3-krotnie był najlepszym góralem TdF, kto ma mu cokolwiek do zarzucenia, może sie z nim sprawdzić osobiście już we wrzesniu w jego rodzinnych Dobczycach - powodzenia


Byl. Kiedy jezdzil dla Tinkoff.

Twierdzisz ze jak ktos jest w czyms lepszy od Ciebie to juz nie mozna mu nic zarzucic?

Ja np moge byc kiepskim kucharzem.
Pojde do knajpy dostane zarcie ktore mi nie smakuje i nadal mam to jesc bo nie jestem kucharzem. Albo mam to zjesc bo 5 lat tu mi to samo danie smakowalo?
  • 0

#39 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 02 lipiec 2021 - 18:36

A może mi ktoś powiedzieć dlaczego Kwiato na takim krótkim etapie na czas prawie 6 minut stracił?

Cześć

A widziałeś jak ruszył... Ja jestem bardziej napięty jak startuję rano do pracy. :)
Pozdrowienia


  • 2

#40 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 02 lipiec 2021 - 19:21

Rafał 3-krotnie był najlepszym góralem TdF, kto ma mu cokolwiek do zarzucenia, może sie z nim sprawdzić osobiście już we wrzesniu w jego rodzinnych Dobczycach - powodzenia

Byl. Kiedy jezdzil dla Tinkoff.

Twierdzisz ze jak ktos jest w czyms lepszy od Ciebie to juz nie mozna mu nic zarzucic?

Ja np moge byc kiepskim kucharzem.
Pojde do knajpy dostane zarcie ktore mi nie smakuje i nadal mam to jesc bo nie jestem kucharzem. Albo mam to zjesc bo 5 lat tu mi to samo danie smakowalo?


Twierdzę, że jeśli uważasz go za słabego , to możesz się z nim skonfrontować :) . Nic poza tym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0



Podobne tematy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych