Skocz do zawartości


Zdjęcie

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 23 maj 2011 - 20:25

Szpindlerowy Młyn

Špindlerův Mlýn jest najbardziej znanym ośrodkiem górskim Republiki Czeskiej.

Ośrodek narciarski Špindlerův Mlýn obsługuje w lecie w ośrodkach Svatý Petr i Medvědín dwie nowoczesne kolejki linowe z możliwością przewożenia rowerów górskich. Końcowe stacje obydwu kolejek są punktem wyjściowym tras turystycznych, oferują również wspaniałe widoki na grzbiety Karkonoszy wraz z widokiem na najwyższą górę Republiki Czeskiej - Śnieżkę (1602 m). Špindlerův Mlýn jest miejscem do uprawiania turystyki na wysokości 700 - 1400 m.n.p.m.

Na terenie ośrodka Svatý Petr znajdują się otwarte codziennie od maja do października korty tenisowe z możliwością zorganizowania turniejów, a od czerwca działa nowa, podwójna trasa zjazdowa dla rowerów górskich. Na wyczynowych trasach dla rowerów górskich można trenować oraz korzystać z kolejki linowej Na Plání. Ośrodki Svatý Petr i Medvědín są miejscami startu do paraglydingu.

Špindlerův Mlýn oferuje ponadto dużą ilość miejsc noclegowych, kryte baseny, wypożyczalnie rowerów górskich, mnóstwo restauracji, dyskotek i winiarni z możliwością tańczenia. Goście mogą również korzystać z centrum fitnessu, squasha oraz letniego toru bobslejowe

źródło - http://www.skiareal.cz/

Byłem w tym roku tam pierwszy raz w życiu.
Pierwszy raz na zawodach Pucharu Świata kobiet.Drugi raz na zawodach Burtona.
Super ośrodek. Dobrze zorganizowany.Dojazd bezproblemowy, na wjeździe duże bezpłatne parkingi i tablice informujące czy są puste. Dużo sklepów narciarskich najlepszych firm. Restauracje,kawiarnie,piwiarnie. Podobno jest basen.
Byłem tylko jednym stoku (FIS). Obsługiwana przez wolne krzesło,orczyk i kanapę 4osobową.
Stok dość szeroki, wymagający, doskonale przygotowany,bezpieczny.
Polecam ten stok zaawansowanym narciarzom.
Jest drogo ale i warunki adekwatne do cen.

Ogólna ocena ośrodka - +4
Warunki śniegowe - ocena +5
Przygotowanie stoków bardzo dobre lub doskonałe. Naśnieżane, ratrakowane, trasy długie(+), szerokie. - ocena 5
Rewelacyjny snowpark z niesamowitą rynną - ocena 5+++
Wyciągi nowoczesne ale bez rewelacji - ocena 4
Parkingi duże, czyste i czytelnie oznakowane - ocena 5
Dojazd był bardzo dobry.- ocena 5
Karnet na cały dzień 700 koron.- ocena 4
Gastronomia, drogo - ocena 4
Hotele są ale nie byłem.

Wkleję parę fotek tego ośrodka.

Załączone pliki


  • 3

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#2 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 24 maj 2011 - 11:36

Widać że jest gdzie pojeździć. Z tego co wiem, to masz tam chyba w miarę blisko? Orientujesz się może czy można płacić w złotych?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#3 rossignol

rossignol
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 24 maj 2011 - 17:32

Nie wiem, kupuję zawsze korony w Kudowie i Międzylesiu a wracając oddaję nadmiar w tym samym przeliczniku.

Mam jakieś 100 km ale droga jest bardzo dobra a ruch mały.

Ale znalazłem Pit super opcję karnetu na cały sezon za 9000 koron. :thumbup: :yahoo: :szczesliwy:

Załączone pliki


  • 1

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#4 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 25 maj 2011 - 22:56

Cześć

Ale znalazłem Pit super opcję karnetu na cały sezon za 9000 koron. :thumbup: :yahoo: :szczesliwy:


A ile to jest 9000 koron??
Pozdro
  • 0

#5 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 26 maj 2011 - 07:50

A ile to jest 9000 koron??


1447,2 PLN
http://www.kochamnar...&attach_id=8648

Użytkownik jabol edytował ten post 26 maj 2011 - 07:52
1447,2

  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#6 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 26 maj 2011 - 07:57

Cześć

A ile to jest 9000 koron??


1447,2 PLN
http://www.kochamnar...&attach_id=8648


No to jednak jest duzo kasy. Jak dla mnie zdecydowanie za dużo ale jak ktos mieszka w pobliżu. Z drugiej strony w takim np. Baltowie można wydac 1000 w trzy cztery dni na górce, której praktycznie nie ma - ale sypią przedłużenie. :)
Pozdro
  • 0

#7 rossignol

rossignol
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 29 listopad 2011 - 20:12

Dzięki uprzejmości naszego kolegi który śledzi ten stok mam link do kamery : http://www.holidayin...&gstart=0&raw=#

A tam już można jeździć :D
Wieczorem na kamerce może być ciemno ale za dnia widać pięknie przygotowany stok i narciarzy.
Kamerka ma też filmy z historii całego dnia.
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#8 rossignol

rossignol
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 03 grudzień 2011 - 14:07

Nowy cennik dla Spindla. - http://www.skiareal.cz/cennik.aspx

ps. Najbardziej mnie cieszy że nie zmieniła się cena biletu na cały sezon : 9000 koron / 1600 zł Mam zamiar spędzić tam większość sezonu.

Użytkownik Adrian edytował ten post 03 grudzień 2011 - 14:07

  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#9 lst

lst
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Jakub

Napisano 19 grudzień 2011 - 13:51

Czołem, byłem wczoraj w Młynie. Obszerna relacja tutaj http://lightstone.wo...19/czeski-mlyn/ ;)
  • 4

#10 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 27 grudzień 2011 - 12:25

Ist,

a czy ten obrońca zawodów, chociaż Cię przeprosił za rozlaną krew w imię walki i miłości do pasji ;)

Fajna relacja :)

Ola
  • 0

#11 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 27 grudzień 2011 - 20:21

obawiam się, że to Ist powinien przeprosić, tak to jest, że nie należy korzystać z tego co się samemu nie postawiło.
Ale relacja super :D
  • 1

#12 lst

lst
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Jakub

Napisano 27 grudzień 2011 - 20:44

kowboje nie przepraszają, albo walą w pysk albo rzucają pogardliwe spojrzenie i odjeżdżają. Z racji tego, że wtedy poczułem ciężar winy skorzystałem z drugiego wariantu :houk:
  • 3

#13 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 03 styczeń 2012 - 22:35

kowboje nie przepraszają, albo walą w pysk albo rzucają pogardliwe spojrzenie i odjeżdżają. Z racji tego, że wtedy poczułem ciężar winy skorzystałem z drugiego wariantu :houk:



w moich oczach podziw i pełen szacun :hi: ;) jak u tych kobiet, co w czasie takich akcji spoglądają sprzed Saloon'u :lusterko:

:) Ola
  • 0

#14 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 styczeń 2012 - 08:35

Czołem, byłem wczoraj w Młynie. Obszerna relacja tutaj http://lightstone.wo...19/czeski-mlyn/

witaj Jakubie
Twoja relacja i cały blog jakoś nie chce mi się otwierać i widzę tylko strzępy
jeśli możesz to wkopiuj go na nasze forum,
widzę że jesteś fanatykiem La Grave, może napiszesz coś więcej o swoich przeżyciach
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#15 lst

lst
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Jakub

Napisano 04 styczeń 2012 - 10:06


Czołem, byłem wczoraj w Młynie. Obszerna relacja tutaj http://lightstone.wo...19/czeski-mlyn/

witaj Jakubie
Twoja relacja i cały blog jakoś nie chce mi się otwierać i widzę tylko strzępy
jeśli możesz to wkopiuj go na nasze forum,
widzę że jesteś fanatykiem La Grave, może napiszesz coś więcej o swoich przeżyciach



Czołem,
La Grave to jest mój pierwszy cel do zdobycia który sobie wyznaczyłem na PRZYSZŁOŚĆ . W tym momencie nie mogę napisać nic poza tym, że kiedyś jak już będę posiadał odpowiednie umiejętności ...zdobędę bo nie odpuszczam łatwo :) chyba ze zdrowie nie pozwoli albo inne czynniki niezależne ode mnie.

Zamierzam zwiedzić większość europejskich ośrodków narciarskich bo narty stały się moją pasją. Blog przydaje mi się żeby tą moją nazwijmy to umownie "karierę narciarską" jakoś usystematyzować, żebym kiedyś na stare lata jak już będę owładnienty alzheimerem mógł sobie poprzypominać conieco.

ps. jeśli, ktoś jakimś cudem wywnioskował z moich opisów, że jestem świetnym narciarzem to w tym miejscu wyprowadzam z błędu. 2011/2012 to mój drugi sezon na deskach więc droga długa przede mną hehe

EDIT: Osetia, jesteś zajęta? :D

Użytkownik pytek45 edytował ten post 04 styczeń 2012 - 10:57
korekta nieprzyzwoitych slow

  • 0

#16 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 styczeń 2012 - 10:18

Zamierzam zwiedzić większość europejskich ośrodków narciarskich bo narty stały się moją pasją


no to gratuluję wyboru naszego forum
jestem pewien że będzie ono źródłem informacji przy realizacji kolejnach wyjazdów
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#17 averon

averon
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Elan Speedwave 8 160
  • Imię :Dawid
  • Ulubiony stok:sztruks

Napisano 03 luty 2012 - 22:29

Witam. Wyjeżdzam do Mlyna za 2tyg, dziekować za relacje. Sam takze postaram zamiescic kilka zdjęć jak wróce
  • 2

#18 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 04 luty 2012 - 09:43

Jak najwięcej :) koniecznie i oczywiście kilka słów skreśl..
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#19 lst

lst
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Jakub

Napisano 18 luty 2012 - 19:19

Jadę jutro z samego rana, mogę zabrać kogoś z wrocka albo z trasy.
  • 0

#20 lst

lst
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Jakub

Napisano 20 luty 2012 - 12:14

miało być wczoraj profesjonalne kręcenie materiału przez organizatorów spotkania ale nie przybyli więc zmontowałem sobie sam ;]

jest parcie na szkło :D
  • 3




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych