Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szczyrk - Skrzyczne


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
446 odpowiedzi w tym temacie

#21 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 26 luty 2012 - 23:44

Zaczynam się obawiać, że pisanie po raz kolejny o Skrzycznem może być nudne w odbiorze, ale co mam poradzić, że musieliśmy tam znowu pojechać, żeby wystrzelać pozostałe punkty no i oczywiście zrobić test "89,5 stalkanta".
Mocno zaskoczyło nas, że można spokojnie zjechać na dół w jednym miejscu omijając bokiem przetarcia (nie problem). Wyszła jednak odwilż i tak góra Skrzycznego została konkretnie zlodzona. Szczerze powiedziawszy ten lód był najlepszy do jazdy, bo przewidywalny, a jak narty były naostrzone nie sprawiał wielkich problemów. Gorzej było w miejscach zabetonowanych i nierównych, do tego bezcieniowa pogoda, która momentami się poprawiała i pojawiał się cień...
Odmienna krawędź jak można było się spodziewać nie robiła żadnej różnicy w jeździe, a sprawdzałem ją przede wszystkim na lodzie od startu do Rozwidlenia i na zalodzonej połowie Grzebienia, oraz na ściance na Damskiej.
Takie warunki jak dziś solidnie pozbawiają (przynajmniej mnie) sił i tych wystarczyło na dwa Fisy i dwie Damskie, potem oklapłem. Dzielnie spisał się Maciek, który ciągle jest jeszcze bardzo młodym narciarzem. Po pierwszym Fisie myślał, ze mu nogi odpadną, ale jak zobaczył, że w tak trudnych warunkach da się jeździć ból odpuścił.
Na razie wykorzystaliśmy limit jazdy na Skrzycznem i raczej zmienimy górkę, chyba, że się tam zrobi tak jak powinno być na trudnej i dającej w kość trasie fisowskiej.
Skleiłem krótki, trochę niechlujny filmik ze Skrzycznego, obiecuję że ostatni. Tym razem wziąłem ze sobą Contoura 1080. W kręceniu z ręki i prostocie obsługi klocek Hero nie ma do niego startu.
http://www.kochamnar...nowu-skrzyczne/
  • 3

#22 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 27 luty 2012 - 07:36

Ty zrobiłeś test na 89,5 i nie stwierdziłeś różnicy w jeździe, to ja polecę jeszcze dalej ( pewno dostanę po uszach, no ale.....). W związku z tym że nie dorobiłem się jeszcze urządzenia do odstrzenia pod odpowiednimi kontami a byłem w ogromnej potrzebie naostrzenia nart więc ................!!!!!!!!!!! Postanowiłem przypomnieć sobie jak to robiłem jeszcze nie tak dawno - narta do imadła, do ręki odpowiedni pilnik ( teki akurat już mam ) i heja wziąłem się za ostrzenie, takie "od reki" i co, i efekt na stoku był praktycznie taki sam jak ostrzenie pod specjalnymi kontami, nartka trzymała i jechała tak jakl chciałem!!!! Oczywiście nie polecam takiego sposobu ostrzenia nie wprawionym, bo można sobie zniszczyć krawędzie ale za starych dobrych czasów gdy nie było maszyn a i kąty chyba nie grały takiej roli, to tylko tak człek ostrzył narty w swoim przydomowym warsztacie i to dziesiątki razy!!!!!!

D_I chyba wreszcie skuszę się na to Skrzyczne, fajnie tam, ostatnni raz byłem w zeszłym sezonie!!!!
Ja w sobotę "tłukłem" w Czyrnej, z rańca "betonik" był taki że po skręcie nawet najdrobniejszego śladu nie było, ale jazda bardzo fajna, szczególnie jak już troszkę puściło i trochę się to rozjeździło!!!!
Śniegu u nas faktycznie narazie nie brakuje ( mimo tego że spłynnęło przynajmniej ze 40 cm ), choć lekkie przetarcia się już pojawiły ale tylko na "czerwonej 1" tam to chyba zawsze naszybciej puszcza.
  • 4

#23 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 27 luty 2012 - 21:53

Hehe, a bo to się raz pilnikiem z ręki ostrzyło? Całe lata nie miałem pojęcia, że jakieś kąty mają być. Swoją drogą wprawiony w pilnikowaniu nie powinien zrobić odchyłki większej niż 2-4 stopnie, a taka różnica jak widać na Twoim przykładzie nie spowodowała, że przestałeś umieć jeździć. Jednak wszystkie maszynki do ostrzenia na kąt, czy to stały, czy regulowany mają parę plusów. Zapewniają przy prostocie obsługi szybkość i dokładność. Więc polecam cokolwiek do czego możesz włożyć pilnik, a przeostrzysz nartkę nawet bez imadła.
Skrzyczne,a raczej FIS jest fajny, ale daje po gnatach przeokropnie. Zasadniczy feler to brak komunikacji z dołu Dolin do szczytu, a to hamowanie przed Dolinami jest bez sensu, jak zresztą większość dziwnych rzeczy w tym miejscu.
Piszesz, że lekkie przetarcia pojawiły się na czerwonej 1, a pamiętasz ją kiedykolwiek bez przetarć, bo ja nie :hysterical: To chyba jedyna trasa na jakiej jeździłem, która zawsze kojarzyła mi się z przetarciami. Na jedynkę wróciłem w tym roku w styczniu, pierwszy raz po bardzo wielu latach i od razu trafiłem na przetarcia :lol: Choć Ty możesz ją mieć w lepszej pamięci, no bo jednak częściej tam bywałeś.
  • 2

#24 30BB

30BB
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR
  • Imię :Jakubek
  • Ulubiony stok:SZCZYRK
  • Właściciel:Hot-Sport

Napisano 28 luty 2012 - 13:08

A dziś mamy dodatkowe 7cm świeżego śniegu i nadal mocno sypie
  • 0

#25 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 29 luty 2012 - 09:11

A jak temperatura? U nas wczoraj padało bardzo, a dziś nie ma śladu!
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#26 30BB

30BB
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR
  • Imię :Jakubek
  • Ulubiony stok:SZCZYRK
  • Właściciel:Hot-Sport

Napisano 29 luty 2012 - 11:45

Po tym co wczoraj napadało śladu niema. W nocy juz lał deszcz teraz jest kolo 10+ ale w górach od 0 - -2. Piekna pogoda ci co dziś jeżdżą to jak w Alpach
  • 0

#27 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 29 luty 2012 - 18:44

Czyli tak jak u nas, śladu nie zostało. Wszystko zeszło. Mniemam że w sobotę można liczyć na dobre warunki narciarskie? Wybieramy się większą ekipą i byłoby fajnie pośmigać w słonku!
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#28 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 04 maj 2012 - 16:01

Po tym co wczoraj napadało śladu niema.


Jak nie ma? Wczoraj, zrobiliśmy inspekcję warunków śniegowych (Szyndzielnia, Klimczok, Żar, Brenna) Najwięcej śniegu jest na Skrzycznem. nawet poza trasą jakby lepsiejsze warunki niż na trasie. :lol:

Załączony plik  skrz_3_5_2012.jpg   70,81 KB   23 Ilość pobrań
  • 0

#29 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 17 marzec 2013 - 22:21

Jeśli ktoś chce jeszcze pojeździć na nartach (lub nawet ponartować) polecam Skrzyczne, przede wszystkim FIS. Warunki wzorcowe. Najlepiej zameldować się tam tak, żeby wyjechać pierwszym krzesełkiem. Wystarczy karnet trzygodzinny (35 zł) Nawet jeśli później puści to po trzech godzinach można wrócić do domu w poczuciu dobrze wykonanego zadania :)
Krótka wideo-pocztówka z dzisiaj.


  • 5

#30 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 17 marzec 2013 - 22:55

bajecznie :)

Doliny jak za dawnych lat
ale na dole nabudowali tyle tego że niedługo nie da się zjechać
na nartach pod krzesła
  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#31 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 17 marzec 2013 - 23:22

Adaś, dla własnego dobra psychicznego od razu odznacz ten temat jako przeczytany. Przecież prawie mogłeś tam dzisiaj być...


  • 1

#32 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 17 marzec 2013 - 23:46

Adaś, dla własnego dobra psychicznego od razu odznacz ten temat jako przeczytany. Przecież prawie mogłeś tam dzisiaj być...



Za filmik podziękowałem, ale zobaczę go dopiero za jakiś tydzień. Póki co ciśnienie jeszcze zbyt wysokie mnie trzyma!
  • 1

#33 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 18 marzec 2013 - 07:28

Trochę :stres: żałuję że wczoraj nie byłem z wami, ale byłem tam dzień wcześniej jak wiecie, i faktycznie wygląda to na razie super. Oby nie przyszła zbyt duża odwilż, to pojeździmy do świąt pewnikiem.
Ja wczoraj od rańca "ujeżdżałem" Czyrną ( czyli SON ) co prawda filmu ani zdjęć na dowód nie mam, ale warunki równie dobre, choć przetarć już nie brakuje a czerwona jedynka do Czyrnej jest już nie do jazdy.
Warunki na pozostałych trasach dobre, do tego dopisała wczoraj pogoda, rano -15stC i cały dzień piękne słońce, co widać u D_I na filmie. Śmiało mogę powiedzieć że to najpiękniejszy dzień pod wzgędem narciarskim tej zimy :)
  • 2

#34 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 18 marzec 2013 - 08:13

zupełnie nie pamiętam tego orczyka na trasie fis'owskiej. Świetne warunki
  • 0

#35 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 marzec 2013 - 08:42

zupełnie nie pamiętam tego orczyka na trasie fis'owskiej

nie możesz pamiętać bo zbudowali go dopiero w 1979
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#36 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 18 marzec 2013 - 09:28

wiśnia :D
  • 0

#37 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 18 marzec 2013 - 12:41

Doliny jak za dawnych lat
ale na dole nabudowali tyle tego że niedługo nie da się zjechać
na nartach pod krzesła


Tak. Na Dolinach nic się nie zmieniło i dobrze, bo to wyjątkowo urokliwe miejsce. No może prawie dobrze, ponieważ najstarszy orczyk w Polsce lekko nie wyrabia i jest kilkadziesiąt metrów za krótki powodując fatalny brak komunikacji na całej długości FIS-u łącznie z Dolinami. Co to za sens zjeżdżać do dołu Dolin, a potem tłuc się starym orczykiem, podchodzić spory kawałek z narty i wyjeżdżać na Skrzyczne?
"Prywaciarze" zainwestowali potężną kasę w hotele pod Skrzycznem, a banda COSowskich nieudaczników nie potrafi na Dolinach postawić najprostszej szybkiej jednoosobowej Tatrapomy.

zupełnie nie pamiętam tego orczyka na trasie fis'owskiej. Świetne warunki


Jak wyżej napisałem komunikacyjnie FIS składa się z dwóch orczyków. Główny zaczyna się na górze Dolin i prowadzi na szczyt. Doliny, czyli część dolnego FIS-u obsługuje najstarszy w Polsce, bardzo wolny orczyk. Pomiędzy jednym i drugim wyciągiem jest "dziura" powodująca, że chcąc zjechać na dół trzeba wyjeżdżać dwoma pokonując przerwę z buta.
Jest jeszcze kilkaset metrów poniżej Dolin bez możliwości wyjazdu do góry.

Załączony plik  001.jpg   92,5 KB   11 Ilość pobrań Załączony plik  002.jpg   100,96 KB   13 Ilość pobrań Załączony plik  003.jpg   88,02 KB   11 Ilość pobrań

Wtedy trzeba zjechać z 1,5 km do Szczyrku i wyjechać krzesłem. Gorzej jak na dole nie ma śniegu, a wystarczy połączyć najniższe z najwyższym miejsca FIS-u czymś byle czym, byle połączyć, bo na razie to jeden wielki skandal, rzekłbym nawet, że dywersja. Za ułamek sumy wydanej na bielski, kompletnie bez sensu Dębowiec można by było jeździć na całej długości najlepszej polskiej trasy zjazdowej.
  • 3

#38 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 18 marzec 2013 - 13:02

a jak stawiano tam gigant i zjazd, to meta wychodziła albo przed piekiełkiem abo za. Czy to było gdzieś na wysokości tego orczyka, czy trzeba było zjeżdżać na krzesło?
  • 0

#39 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 18 marzec 2013 - 13:18

Jak przed Piekiełkiem to da się dojechać do tego najstarszego orczyka o którym pisał D_I, ale jeśli pod Piekiełkiem a również meta była niejednokrotnie w Kanionie to już do dolnej stacji krzesła w Szczyrku, z tym że z Kanionu jeszcze trzeba pokonać ładny kawałek z buta zanim dotrze się do trasy biegnącej z Dolin, ale warto to zrobić, gdyż przejazd samym Kanionem ( oczywiście o ile jest przygotowany ) to naprawdę frajda!!!
  • 1

#40 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 18 marzec 2013 - 13:27

poddaje się, my chyba jeździliśmy krzesłem. Na męskiej stawiali giganty i zjazd... Slalomy były na Bieńkuli i koło hotelu / domu turysty/, tylko nie pamiętam jak to krzywe zbocze się nazywało :russian:
  • 1






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych