Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak nasze mięśnie mogą pomóc w nauce jazdy

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#61 miecz

miecz
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Narty:bobo
  • Imię :Miet
  • Ulubiony stok:dla poczatkujacych

Napisano 29 styczeń 2013 - 04:16

Przepraszam ale nie zrozumiałem ???

:laughing: :rotfl2: :hysterical:

Dla wsystkich, co nie zrozumieli - pyt oczywiscie jest do MrMiecz'a, tworcy nowehj anatomii.

pomylkowo poszlo z nieodpowiednim postem..

PS ale pomoc w zrozumieniu pow aspektow i nazw anatomicznych przyjme od kazdego!

Wyjasniam koledze czepialskiemu :)))

Jurgen Kemmler Jak jezdzic na nartach ,strona 15,przekład Mariusz Pindel Dom Wydawniczy Bellona 1999r.
I z tym pytaniem prosze do pana Mariusza Pindel odnosnie nazewnictwa .

Powodzenia

Cenzorem nie jestem:)))
  • 0

#62 miecz

miecz
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 04:24

Dla wsystkich, co nie zrozumieli - pyt oczywiscie jest do MrMiecz'a, tworcy nowehj anatomii.

PS ale pomoc w zrozumieniu pow aspektow i nazw anatomicznych przyjme od kazdego!

Odpowiadam :)))

Jurgen Kemmler

Richtig Skifahren 1996r Niemcy

Jak jezdzic na Nartach ,strona 15.
Przekład Mariusz Pindel

To wiesz do kogo sie zwrócic odnosnie nazewnictwa moze nie mial przy sobie atlas anatomii człowieka ???

Teraz jest w necie wiec sprawdzenie nazewnictwa nie stanoiw problemu :)))

Tez jestesmy fachowcami,tylko ja w cenzora sie nie bawie:))

Szkodz ze jako fachowiec w tej dziedzinie bo za takiego sie uwazasz nie poruszyles tego tematu wczesniej, opisujac grupy miesniowe które pracuja przy jezdzie na nartach zgodnie z atlasem anatomii i było by po problemie:)))

Użytkownik miecz edytował ten post 29 styczeń 2013 - 05:11

• 0

#63 miecz

miecz
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 11:23

Moja wypróbowana metoda na ból mięśni po całym dniu jazdy to prysznic i lanie bardzo ciepłą ( gorącą ) wodą na obolałe miejsca. Po takim 20 minutowym prysznicu efekt jest naprawdę kapitalny :)

BARDZO CIEKAWA propozycja nowej anatomii...
prosze o wyjasnienie nast rzeczy
co to jest:

prosty i gruby boczny uda
mm prostujace stopy
mm plaskie sciegien

Lekarzem nie jestem ale chyba chodziło mu o :)))

Fectus temoris
Vastus iateralis

miesnie stopy
grzbietu i podeszwy troche ich jest przywodziciele i zginacze

a ten ostatni mm plani

szkoda ze trzeba wzjasniac to lekarzowi a wystarczy wejsc na neta
  • 0

#64 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 2963 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 29 styczeń 2013 - 13:02

Jurgen Kemmler

Przekład Mariusz Pindel

To wiesz do kogo sie zwrócic odnosnie nazewnictwa moze nie mial przy sobie atlas anatomii człowieka ???

Szkodz ze jako fachowiec w tej dziedzinie bo za takiego sie uwazasz nie poruszyles tego tematu wczesniej, opisujac grupy miesniowe które pracuja przy jezdzie na nartach zgodnie z atlasem anatomii i było by po problemie:)))

Jezeli cala ksiazka jest przetlumaczona w taki sposob, to juz wiecej pytan nie mam - dziekuje za wyjasnienia
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#65 miecz

miecz
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 15:18

Jurgen Kemmler

Przekład Mariusz Pindel

Jezeli cala ksiazka jest przetlumaczona w taki sposob, to juz wiecej pytan nie mam - dziekuje za wyjasnienia

Mysle ze i tak ta wiedza i w tej ksiazce jest za wielka skoro prosza o wzjasnienia ,a widocznie i ta pozycja jest Tobie obca.

Masz szanse napisz lepsza

Użytkownik miecz edytował ten post 29 styczeń 2013 - 15:25

• 0

#66 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 1939 postów
  • Narty:Dynastar
  • Imię :Jacek
  • Ulubiony stok:Grands Montets

Napisano 29 styczeń 2013 - 15:28

Jurgen Kemmler

Przekład Mariusz Pindel

Mysle ze i tak ta wiedza i w tej ksiazce jest za wielka skoro prosza o wzjasnienia ,a widocznie i ta pozycja jest Tobie obca.

No jak juz tak zachecasz do przeczytania tej ksiazki to poszukalem tego dziela na amazonie.
http://www.amazon.de...r/dp/3405140560

Niestety chyba nie zdecyduje sie na jej kupno bo tylko 2 gwiazdki dostala no i ta recenzja.
Dla tych co nie szprechaja wklejam tlumaczenie z googla - mysle ze wielu bedzie to bardziej zrozumialen niz Twoj opis.

Książka charakteryzuje się wieloma zdjęciami pięknych narciarskich instruktorów demo zespołu St Christopher. Mimo to, jednak, jak to widać w postaci odzieży, czasem nieco przestarzałe.Główną kwestią merytoryczną moim zdaniem, że nie ma publiczności dla tej książki. Jak autor przyznaje we wstępie, to nie może być substytutem dla początkującego nauczania narciarstwa, od uczenia się czysto teoretycznym sportu od podstaw to chyba zawsze niemożliwe. Zwłaszcza początkujący techniki są opisane ale najbardziej intensywnie. Zatem sekwencje ruch boczny poślizg, pług śnieżny pług jazdy i nadal prezentowane w pięknych ramach, z wszystkich technik zaawansowanych, ale nie więcej. Dla zaawansowanych narciarzy, książka poprawić swoją technikę nie jest odpowiedni w celu, między innymi dlatego, że wszystkie ćwiczenia są podane jedynie w skrócie. Szczegół jest tylko rozdział na stoku na nartach. Ja kupiłem książkę przed zakończeniem kursie instruktora poprawy moją technikę, ale był raczej rozczarowany zawartością, i można naprawdę polecam go w jakikolwiek sposób. (To jest Amazon.de w studentka przeglądzie).

A zapomnialbym jeszcze dodac: Uczmy sie uczymy i jeszcze raz uczmy :boogie:

Użytkownik JacK edytował ten post 29 styczeń 2013 - 15:30

• 2

George Merck: 'You don't sell the drug, you sell the disease'.

#67 miecz

miecz
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 16:40

Jurgen Kemmler

Przekład Mariusz Pindel

No jak juz tak zachecasz do przeczytania tej ksiazki to poszukalem tego dziela na amazonie.
http://www.amazon.de...r/dp/3405140560

Niestety chyba nie zdecyduje sie na jej kupno bo tylko 2 gwiazdki dostala no i ta recenzja.
Dla tych co nie szprechaja wklejam tlumaczenie z googla - mysle ze wielu bedzie to bardziej zrozumialen niz Twoj opis.

Książka charakteryzuje się wieloma zdjęciami pięknych narciarskich instruktorów demo zespołu St Christopher. Mimo to, jednak, jak to widać w postaci odzieży, czasem nieco przestarzałe.Główną kwestią merytoryczną moim zdaniem, że nie ma publiczności dla tej książki. Jak autor przyznaje we wstępie, to nie może być substytutem dla początkującego nauczania narciarstwa, od uczenia się czysto teoretycznym sportu od podstaw to chyba zawsze niemożliwe. Zwłaszcza początkujący techniki są opisane ale najbardziej intensywnie. Zatem sekwencje ruch boczny poślizg, pług śnieżny pług jazdy i nadal prezentowane w pięknych ramach, z wszystkich technik zaawansowanych, ale nie więcej. Dla zaawansowanych narciarzy, książka poprawić swoją technikę nie jest odpowiedni w celu, między innymi dlatego, że wszystkie ćwiczenia są podane jedynie w skrócie. Szczegół jest tylko rozdział na stoku na nartach. Ja kupiłem książkę przed zakończeniem kursie instruktora poprawy moją technikę, ale był raczej rozczarowany zawartością, i można naprawdę polecam go w jakikolwiek sposób. (To jest Amazon.de w studentka przeglądzie).

A zapomnialbym jeszcze dodac: Uczmy sie uczymy i jeszcze raz uczmy :boogie:

Widze kolego ,ze masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem nie polecalem tej ksiazki i nie polecam podalem jedynie ktore miesnie pracuja podczas jazdy na nartach do tego postu i zródlo.

Ta pozycja była przeznaczona dla osób chcacych doskonalic swoja technike jazdy na nartach jakies 14 lat temu a nie dla poczatkujacych ale pewne zagadnienia sa nadal aktualne.
Jakie ??? przeczytaj :))

Nie opierajmy sie na recenzji a przeczytajmy a z pewnoscia kazdy cos znajdzie ciekawego dla siebie aby wzbogacil swoja wiedze na temat narciarstwa nawet w takiej 14 letniej ksiazeczce.

Co sie tyczy przerabianie ksiazek dla narciarzy w atlasu anatomii to zostawmy badaczom :))) i jak ktos napisze miesnie stopy tez dla narciarza wystarczy a jak nie to niech szuka jakie to sa i zobaczy ze lepiej zostac przy miesniach stopy:))

Jestem na stoku co tydzien i widze co sie dzieje i jesli 10 narciarzy posiadało by 1/2 tej wiedzy z tej ksiazeczki to było by dobrze tak do 53 strony i wtedy z jazda na krawedziach nie było by problemu ,ale doskonalimy sie cały czas.

Wlasnie w tej 14 letniej ksiazeczce z przedrukiem takim jaki jest czy dobrym czy złym z taka recenzja czy inna podano odpowiedz na pytanie zawarte w tym poscie :

jakie grupy miesniowe pracuja podczas jazdy na nartach ? i o to chodziło prawda???

Szkoda ,ze nie podjol sie tego wczesniej i nie napisał w tym temacjie jakis lekarz specjalista ,czy inny fachowiec.
Szkoda ,ze kolega nic konstruktywnego nie napisał na ten temat a jedynie przytoczył recenzje ktora z tematem postu nie ma nic współnego.

Wiec przypomne temat postu :Jak nasze miesnie moga pomoc w nauce jazdy ,

wiec ja podałem jakie grupy miesni pracuja podczas jazdy na nartach podajac zródło,nie wnikajac w nazewnictwo zawarte w teksie zrodlowym.

Moze ktos napisze lepsza ksiazke?a moze ktos ma niech poda na forum.

Od 1953roku do 2007roku na temat narciarstwa wydano w Polsce około 40 publikacji jest to bardzo mało.

Uczmy ,Uczmy i jeszcze raz Uczmy sie:)) a nie czytajmy recenzji

Użytkownik miecz edytował ten post 29 styczeń 2013 - 17:45

• 0

#68 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 29 styczeń 2013 - 17:30

:hi:

Użytkownik hintertux edytował ten post 29 styczeń 2013 - 17:48

• 0

#69 AdamSlask

AdamSlask

Nadworny Fotograf

• Użytkownik
  • 2296 postów
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 29 styczeń 2013 - 17:37

Panowie, proszę o utrzymanie odpowiedniego poziomu dyskusji :) Nie chodzi o wypominanie innym braków wszelkiego rodzaju. Temat dotyczy mięśni i ich użyteczności podczas nauki jazdy na nartach.

I jeszcze jeden apel :

Proszę, nie cytujcie tak wielu swoich wypowiedzi, bo powolutku staje się to nieczytelne.

Użytkownik AdamSlask edytował ten post 29 styczeń 2013 - 17:40

• 0

#70 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3632 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 17:54

Panowie, proszę o utrzymanie odpowiedniego poziomu dyskusji :) Nie chodzi o wypominanie innym braków wszelkiego rodzaju. Temat dotyczy mięśni i ich użyteczności podczas nauki jazdy na nartach.

Skoro tak, to powiem, ze zawsze mnie bolaly wszystkie miesnie po pierwszych dniach jezdzenia na nartach. Najgorszy jest, wiadomo, trzeci dzien. Jakkolwiek bym sie sportowo nie przygotowal, bolalo i juz. Z jednym wyjatkiem, o ktorym dla rozluznienia atmosfery opiwiem.

W dawnych czasach (ok.72-73'), jako student dorabialem roznoszeniem mleka. Mlodzi nie wiedza co to, ale kiedys, klienci zawierali umowe z mleczarnia i, wczesnie rano, pod drzwi mieszkan mleczarze zostawiali butelki mleka, zabierajac wystawione puste. Przez ponad rok pracowalem jako taki mleczarz, zwany roznosicielem mleka. Startowalem ok. 5.30 (dla mnie dramat), bieglem do mleczarni, ladowalem wozek i kamienica po kamienicy, pietro po pietrze, roznosilem mleko. Dwa kursy, calosc trwala ok. 1.5-2 h. Bardzo wyczerpujace zajecie, tym bardziej, ze gonilem po pietrach jak szalony, niekiedy z jedna butelka (pamietam taka jedna oficyne z waskimi schodami i jedna butelke, ktora wybiegalem na 3 pietro). Spocony, umordowany wracalem do domu i niekiedy, jesli sil starczalo, szedlem na zajecia na uczelnie. Kondycje mialem wtedy nieprawdopodobna, jak dobrze wytrenowany sportowiec. W tamtym sezonie prowadzilem jako instruktor kurs na Gubalowce. Kurs trwal do 14-ej, a do wieczora jezdzilem juz dla wlasnej przyjemnosci. I wlasnie wtedy, po praz pierwszy w zyciu, po tych mleczarskich przygodach, nie czulem zadnych boli w miesniach. Ba, cale to jezdzenie wydawalo mi sie lagodna gimnastyka w porownaniu z gonieniem po pietrach z butelkami. :)
  • 3

#71 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 2963 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 21:12

Do miecz'a (bo nie che powtarzac )
niedbalosc i nichlujstwo jezykowe sa do przyjecia pod budka z piwem, ale nie w ksiazce, ktora pretenduje do miana powaznej pozycji
I tak, jezeli ktos opisuje anatomie, powinien albo sie na tym znac, albo dac komus do zweryfikowania i poprawki - komus, kto jest fachowcem
chyba to jest oczywiste?
  • 0

#72 miecz

miecz
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 21:19

Sa z pewnosia na forum tacy co te mleko wypijali :)))ale tak powaznie z biegiem lat trzeba zerknac w pesel i jak jestesmy na stoku ilu z nas przeprowadza rozgrzewke przygotowuje te czy tamte miesnie do pracy .Sam widze jak wjezdzam na gore i przeprowadzam rozgrzewke ,usmieszki narciarzy ,pierwsze kilka zjazdow robie spokojnie bez szalenstw :))Po przerwie ponownie rozgrzewka i dwa trzy zjazdy wolno a potem wracam do swojego rytmu jazdy .Gdy odczuwam zmeczenie narty zaczynaja mi myszkowac a miesnie sa coraz bardziej napiete to sygnał na zakonczenie jazdy i koniec nie ma jeszcze jednego zjazdu.
Wiem ,ze sa narciarze ktorzy licza zjazdy 15 -20 ja tego nie licze po co.
Pracujmy nad swoja technika,za kazdym zjazdem bo jezdzenie góra dól nic nam nie da a jezeli dojdzie jeszcze zmeczenie to łatwo o jakis uraz .
Słyszałem ,ze najlepsza reganeracja po jezdzie na nartach jest sauna.
Co o tym sodzicie?
  • 0

#73 miecz

miecz
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 21:44

niedbalosc i nichlujstwo jezykowe sa do przyjecia pod budka z piwem, ale nie w ksiazce, ktora pretenduje do miana powaznej pozycji
I tak, jezeli ktos opisuje anatomie, powinien albo sie na tym znac, albo dac komus do zweryfikowania i poprawki - komus, kto jest fachowcem
chyba to jest oczywiste?

Ja dotarlem do takiej wiedzy zródlowej przeznaczonej dla narciarzy jak ktos ma lepsza to prosze podac i po sprawie.Czekam na lepsze opracowania tylko dla narciarzy a nie fachowców od anatomii.

Użytkownik miecz edytował ten post 29 styczeń 2013 - 22:47

• 0

#74 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 2963 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 18:28

chyba to jest oczywiste?

Ja dotarlem do takiej wiedzy zródlowej przeznaczonej dla narciarzy jak ktos ma lepsza to prosze podac i po sprawie.Czekam na lepsze opracowania tylko dla narciarzy a nie fachowców od anatomii.

nie chce tutaj wzniecac pyskowy, wiec po raz ostatni pytam - czy Ty w ogole czytasz, co inni pisza?? I czy starasz sie zrozumiec????

zestaw sobie moja wypowiedz, z Twoja odpowiedzia... I sie zastanow troche, zanim odpowiesz. bedzie to z korzyscia dla wszystkich
  • 0

#75 miecz

miecz
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 07:14

chyba to jest oczywiste?

nie chce tutaj wzniecac pyskowy, wiec po raz ostatni pytam - czy Ty w ogole czytasz, co inni pisza?? I czy starasz sie zrozumiec????

zestaw sobie moja wypowiedz, z Twoja odpowiedzia... I sie zastanow troche, zanim odpowiesz. bedzie to z korzyscia dla wszystkich

To napisz wrescie cos na temat tego postu w koncu uwazasz sie za fachowca w tej dziedzinie ,krytykujesz wydana publikacje to moze wielki znawco narciarstwa sam napiszesz ksiazke , taka dostepna dla 10 i 65 latka bez przepisywania atlasu anatomii .

Jak widze to w twoich wypowiedziach na tym forum tylko sie z kims nie zgadzasz lub krytykujesz i przechwalanie sie gdzie sie było.

Twoje motto tez o czym swiadczy - znawcy tematu wiedza:)))
Z tego co widze to nie jestes instruktorem narciarstwa obojetnie jakim /MENS ,PZN,SITN/ ani trenerem narciarstwa wiec nie posiadasz zadnych jeszcze raz powtarzam ZADNYCH uprawnien do nauczania narciarstwa jestes zwykłym narciarzem na tym forum jak wszyscy inni a miedzy nami jest mała róznica ja jestem instruktorem narciarstwa i mam odpowiednie zdane egzaminy i nadane uprawnienie a Ty kolego nie ,no chyba ze je ukrywasz :))
Na tym zakoncze z toba polemike bo o czym tu z Toba rozmawiac dokształc sie:)))

Użytkownik miecz edytował ten post 31 styczeń 2013 - 07:55

• 0

#76 AdamSlask

AdamSlask

Nadworny Fotograf

• Użytkownik
  • 2296 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 09:32

Panowie Miecz i Jan Koval! Na forum nikt nie jest lepszy i gorszy. Zanim rozpoczniecie dyskusje na temat wyższości czegokolwiek nad czymkolwiek zastanówcie się jak to zrobić w taki sposób, żeby nie prowokować drugiego.

Miecz, pomimo wszystkich swoich uprawnień i egzaminów, nie zyskałeś umiejętności prowadzenia dyskusji. Twój argument o tym, że "ja jestem a Ty nie" jest karygodny.

Pozdrawiam i wiadra zimnej wody życzę.
  • 1

#77 miecz

miecz
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 11:21

Prosze zachowac stronniczosc jedni moga a inni nie ,a ja stwierdzam fakt.

Zegnam i uczcie sie do fachowca Jana Kowala bez uprawnien ale z biegła znajomoscia anatomii:))
  • 0

#78 AdamSlask

AdamSlask

Nadworny Fotograf

• Użytkownik
  • 2296 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 11:30

Nie obrażaj się po raz kolejny, nic to nie da. Wymiana zdań na tym właśnie polega. Może i nie musisz zgadzać się z argumentami innych, ale je szanuj.
  • 0

#79 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 31 styczeń 2013 - 12:18

Z tego co widze to nie jestes instruktorem narciarstwa obojetnie jakim /MENS ,PZN,SITN/ ani trenerem narciarstwa wiec nie posiadasz zadnych jeszcze raz powtarzam ZADNYCH uprawnien do nauczania narciarstwa jestes zwykłym narciarzem na tym forum jak wszyscy inni a miedzy nami jest mała róznica ja jestem instruktorem narciarstwa i mam odpowiednie zdane egzaminy i nadane uprawnienie a Ty kolego nie

To ja sie dolacze do pyskowy :boogie: .Nie wiele to dla mnie znaczy,ze ktos jest instruktorem narciarstwa bo ma zdane egzaminy,sam zdawalem takie i dalej uwazam sie za zwyklego narciarza i jest mi z tym dobrze.Natomiast Mieczu wielokrotnie natym forum udowodniles,ze instruktor(zdany egzamin dobrego instruktora nie robi) z Ciebie zaden,przynajmniej teoretycznie...
  • 0
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#80 miecz

miecz
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 12:53

Nie obrażaj się po raz kolejny, nic to nie da. Wymiana zdań na tym właśnie polega. Może i nie musisz zgadzać się z argumentami innych, ale je szanuj.

Ja moge zyc bez tego forum i na odwrot.

Dobrze bylo aby osoby uczyly sie jazdy na nartach od osob posiadajacych stosowne przygotowanie teoretyczne jak i praktyczne czyli instruktorow, trenerów a nie od osob bez takiego przygotowania ktorym sie tylko wydaje ,ze posiadaja taka wiedze .

Osoby posiadajace wiedze w waskiej dziedzinie :anatomii ,fizyki itd,niech pomoga i wyjasnia, poruszany problem na forum a nie krytykuja, nie wnoszac nic po za krytyka.

Na tym forum fajne uwagi dla osob chcacych poprawic swoja technike proponuje ;web,JacK,o-andrzej,a jas koval robi sobie jaja i wszystko najlepiej wie i umie a najlepiej wychodzi mu tepienie krawedzi w narcie taliowanej :))) Zrob to Sam Jan Koval -narta zawodnicza -myszkowanie.

Jak to wyglada widzimy sami na stoku .

Jeden podniesie 100 z podlogi to dowod wdziecznosci a inny to juz lapowka ???

Powodzenia w szusowaniu przez wiele lat.

Zegnam
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych