Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak ja jeżdżę na nartach?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#1 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 05 luty 2011 - 23:10

Takiego tematu nie znalazłem, więc zakładam.
Kilka słów wyjaśnienia: człowiek na filmiku jeszcze rok wcześniej nawet nie śnił, że kiedykolwiek w życiu założy narty. Dość stromo i bardzo konkretny trawers co widać w prawym skręcie. Nie wiedział, że był filmowany. Jazda z poprzedniego sezonu.
Postępy z tego za jakiś czas.

Slow motion 210 fps, czyli ok 8,5 x wolniej.


Użytkownik decent edytował ten post 07 luty 2011 - 14:24
poprawienie linka do YT

  • 6

#2 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 05 luty 2011 - 23:25

Cześć
A co on tak wolno jedzie, źle się czuje?
Pozdro
  • 2

#3 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 05 luty 2011 - 23:34

Dobrze, że go nie puściłem tyłami pod górę, bo dziś taka technika nastała :zeby:
  • 2

#4 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 06 luty 2011 - 08:05

Takiego tematu nie znalazłem, więc zakładam.
Kilka słów wyjaśnienia: człowiek na filmiku jeszcze rok wcześniej nawet nie śnił, że kiedykolwiek w życiu założy narty.

Narty jak narty - ale dlaczego ma moją kurtkę? :lol:
Poważniej: który to jego dzień na nartach i ile ma lat?
  • 1
pozdrawiam
Jarek

#5 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 06 luty 2011 - 18:16

Widziałem to na "cudze oczy. Jezdzi bardzo dobrze jak na ilość dni spędzonych na nartach. Ma talent i dobrego nauczyciela, do spółki przynosi to efekty. Serdecznie Cię pozdrawiam Macieju i trzymaj tak dalej. Strach się bać co będzie za 2-3 lata !!

Cześć
A co on tak wolno jedzie, źle się czuje?
Pozdro


Jedzie wolno, bo myśli.
  • 3

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#6 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 06 luty 2011 - 19:41

Narty jak narty - ale dlaczego ma moją kurtkę? :lol:
Poważniej: który to jego dzień na nartach i ile ma lat?


Porządni narciarze mają porządne kurtki :)
Myślę, że do tego momentu miał za sobą jakieś 25 "dni".
  • 2

#7 bocian74

bocian74
  • Użytkownik
  • 370 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Marcin

Napisano 06 luty 2011 - 19:53

Szczerze mówiąc wolałbym obejrzeć ten film w normalnym tempie. Po obejrzeniu filmu zwolnionego mam mieszane uczucia, które film w normalnej prędkości mógłby rozwiać.
Pozdr
Marcin

Użytkownik bocian74 edytował ten post 06 luty 2011 - 19:53

  • 1

#8 pytek45

pytek45
  • Użytkownik
  • 2358 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Texas Ranger
  • Ulubiony stok:21 Bardonecchia

Napisano 06 luty 2011 - 20:49

Wlacz przewijanie do przodu(przycisk fwd) :zeby: .
  • 2
So many angles,so many lines.
Dołączona grafika

#9 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 07 luty 2011 - 09:27


Takiego tematu nie znalazłem, więc zakładam.
Kilka słów wyjaśnienia: człowiek na filmiku jeszcze rok wcześniej nawet nie śnił, że kiedykolwiek w życiu założy narty.

Narty jak narty - ale dlaczego ma moją kurtkę? :lol:
Poważniej: który to jego dzień na nartach i ile ma lat?


Lat ma 32, a dzień na nartach mógł być może 25, nie więcej. To jest marzec, a pierwszy raz miał narty na nogach chyba w grudniu.

A poza tym to właśnie film w zwolnionym tempie rozwiewa wszelkie wątpliwości, bo każdy majmniejszy błąd jest idealnie widzoczny. W normalnym tempie widać, ze po prostu jedzie.

Użytkownik bacteria edytował ten post 07 luty 2011 - 09:34

  • 2

#10 bocian74

bocian74
  • Użytkownik
  • 370 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Marcin

Napisano 07 luty 2011 - 10:43

A poza tym to właśnie film w zwolnionym tempie rozwiewa wszelkie wątpliwości, bo każdy majmniejszy błąd jest idealnie widzoczny. W normalnym tempie widać, ze po prostu jedzie.


He, no właśnie chciałbym zobaczyć jak po prostu jedzie :) Ty masz tą przewagę że to widziałaś, więc wiesz na co zwracać uwagę przy zwolnionym tempie. Ja, do wszystkich wad filmów (spłaszczenie perspektywy na przykład) muszę jeszcze dodać zwolnienie. Pewne rzeczy są akceptowalne w jednej sytuacji a w innej już nie i to am mi film w naturalnej prędkości wyjaśnić. Jeśli oczywiście to nie problem.
Pozdr
Marcin
  • 1

#11 Ewa13

Ewa13
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Salomon GT PRO 24
  • Imię :Ewa
  • Ulubiony stok:Pilsko

Napisano 07 luty 2011 - 11:31

Ha no ja widze ze jedzie.., przeciez po kilku dniach jestes w stanie zjechać ;) no radzi sobie, to widać.
Myslę ze normalnym tempie, lepiej by to zobaczyć.

ale szura, tak mi sie wydaje. Wiadomoze wiele nauki jescze;)
  • 0
-------------------
Pozdrawiam
Ewa

#12 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 07 luty 2011 - 11:51

D_I dozuje emocje :hysterical: ja widziałam Maćka kilka dni temu, pamiętam jego pierwszy sezon... nie ma porównania! Poza tym on, kiedy tylko może lub ma chwilę jedzie gdzieś na narty :hysterical: , trenuje non stop!

A temat faktycznie super! Jak ktoś od poziomu zero w jakim czasie, przy jakiej częstotliwości jazdy do jakiego może dojść etapu. :dziekuje:

Ola
  • 3

#13 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 07 luty 2011 - 12:27

Maciek w zeszłym tygodniu był na nartach we wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę :D Fakt TRENUJE he he

A poza tym to jest już prawie sławny, skoro cały temat jest na jego temat :hysterical:

A szurać musiał, bo tego nie widać, ale tam było bardzo stromo z takim wrednym, lewym trawersem.

Użytkownik bacteria edytował ten post 07 luty 2011 - 12:30

  • 2

#14 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 07 luty 2011 - 13:58

Lat ma 32, a dzień na nartach mógł być może 25, nie więcej.

Kiedyś w innym wątku wklejałem swoje próbki sprzed trzech lat:
http://www.kochamnar...ie-znecajcie-d/
Piszę tam o 4-5 tygodniach, ale to jest z uwzględnieniem obozu narciarskiego 20 lat wcześniej, więc myślę, że okres nauki zbliżony. Na moje oko porównanie wypada zdecydowanie na korzyść Maćka :uklon2:
  • 2
pozdrawiam
Jarek

#15 decent

decent
  • Użytkownik
  • 372 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fisher Rx8
  • Imię :Radek
  • Ulubiony stok:Brak :((

Napisano 07 luty 2011 - 14:26

A ja mam pytanie o kamerę DI co to za model ????


Pozdrawiam
  • 1

#16 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 07 luty 2011 - 16:20

A ja mam pytanie o kamerę DI co to za model ????


Pozdrawiam


Kamera czy Deczko ?
  • 2

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#17 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 luty 2011 - 16:49

Maciek w zeszłym tygodniu był na nartach we wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę :D Fakt TRENUJE he he


Niech kijki wlaczy. Ma calkiem dobry uklad, dynamike, nawet uklad rak jest OK, co u poczatkujacych zdarza sie rzadko. Dobrze byloby uruchomic kijki.
  • 1

#18 Niko130

Niko130
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Karkonosze
  • Narty:heady 163
  • Imię :Jerzy

Napisano 07 luty 2011 - 20:44

Takiego tematu nie znalazłem, więc zakładam.
Kilka słów wyjaśnienia: człowiek na filmiku jeszcze rok wcześniej nawet nie śnił, że kiedykolwiek w życiu założy narty. Dość stromo i bardzo konkretny trawers co widać w prawym skręcie. Nie wiedział, że był filmowany. Jazda z poprzedniego sezonu.
Postępy z tego za jakiś czas.

Slow motion 210 fps, czyli ok 8,5 x wolniej.

http://www.youtube.com/watch?v=aX2Ne3QVpTk


25 dni jazdy to nie mało. Moze obsłużyc nawet 4 sezony, 4 obozy narciarskie.
Jesli jezdzone było w towarzystwie dobrego narciarza to to tez dużo znaczy. Sam wiek mężczyzna lat 32 tez jest pozytywną wartoscią.

A teraz o filmiku. Wspaniała pomoc dla ucznia i szkoleniowca. W normalnej frekwencji widac znacznie mniej.
Stok jest nieprzyjemny ze względu na trawers. Stromosc ? Nie problem. Snieg jest miękki, puch zsiadly.

Technika jadącego nie pozwala na uzyskanie większej prędkosci.
Ogólnie jazda jest siłowa , szerokie stałe i plaskie prowadzenie nart nie sprzyja utrzymaniu równowagi.
Szeroko rece, szerokie ustawienie nart, obciązenie rownomierne obu nart to zawsze pozycja "niedzwiedzia" sprzyjająca "szuraniu " nart (ale szura, tak mi sie wydaje. napisala EWA 13 (78) .
Chodzi tu o jazdę na narcie górnej. Szuranie to poruszanie się bez przenoszenia cięzaru ciała (z nogi na nogę).

To własnie widac w bezradnosci pokonywania linii spadku w prawych skrętach (dochodzi do układu oporowego nart).

Dla mnie jazda jest typowa dla narciarzy o takim "resursie dni".

Aby czynic dalsze postępy trzeba skonczyć z "szuraniem" (Ewa kupuję to określenie)i zaczac jezdzic w "chodzonego"
tzn jazda z obciązeniem dolnej narty. :) :)
  • 4

#19 deczko inny

deczko inny
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 07 luty 2011 - 22:28

To ja szybko bo robota.....

A ja mam pytanie o kamerę DI co to za model ????

To foto-aparat Casio, mała mydelniczka. Zdjęcia robi kiepskie i zaszumione, ale ma dwie niezwykłe cechy: szybkie filmowanie 210, 400 i 1000 kl/sek oczywiście przy bardzo spadającej rozdzielczości, oraz szybkie zdjęcia do 30 kl/s. przy 6 Mpx

25 dni jazdy to nie mało. Moze obsłużyc nawet 4 sezony, 4 obozy narciarskie.
Jesli jezdzone było w towarzystwie dobrego narciarza to to tez dużo znaczy. Sam wiek mężczyzna lat 32 tez jest pozytywną wartoscią.

A teraz o filmiku. Wspaniała pomoc dla ucznia i szkoleniowca. W normalnej frekwencji widac znacznie mniej.
Stok jest nieprzyjemny ze względu na trawers. Stromosc ? Nie problem. Snieg jest miękki, puch zsiadly.

Technika jadącego nie pozwala na uzyskanie większej prędkosci.
Ogólnie jazda jest siłowa , szerokie stałe i plaskie prowadzenie nart nie sprzyja utrzymaniu równowagi.
Szeroko rece, szerokie ustawienie nart, obciązenie rownomierne obu nart to zawsze pozycja "niedzwiedzia" sprzyjająca "szuraniu " nart (ale szura, tak mi sie wydaje. napisala EWA 13 (78) .
Chodzi tu o jazdę na narcie górnej. Szuranie to poruszanie się bez przenoszenia cięzaru ciała (z nogi na nogę).

To własnie widac w bezradnosci pokonywania linii spadku w prawych skrętach (dochodzi do układu oporowego nart).

Dla mnie jazda jest typowa dla narciarzy o takim "resursie dni".

Aby czynic dalsze postępy trzeba skonczyć z "szuraniem" (Ewa kupuję to określenie)i zaczac jezdzic w "chodzonego"
tzn jazda z obciązeniem dolnej narty. :) :)


Ten chłopak ma niezwykle ważne cechy, niebywałą chęć do nauki. Słucha uwag i stosuje się do nich do bólu. Popełnia jak każdy dużo błędów, ale z mojego punktu widzenia są to błędy do wyeliminowania w "dwie, trzy sekundy", a on w zeszłym sezonie miał za zadanie uczyć się pewnie stać na nartach i próbować skręcać z zachowaniem tego poprawnego stania na nartach, bo zakodowanego złego "stania" nie wypleni się przez znacznie dłużej niż trzy sekundy, alb nawet nigdy.
Co do słynnego już szurania, a niech se szura ile dusza zapragnie :lol:. Jak się umie jeździć to w jednym skręcie się karwinguje, a w następnym szura w zależności od potrzeby, a świadomość szurania jest w społeczeństwie bardzo niewielka o czym świadczy choćby totalne olanie bardzo istotnej w narciarstwie sprawy kopa w skręcie, czyli tematu bliźniaczego do szur-szur ;)
Pozdrowionka i miłego wieczoru :hi:
  • 5

#20 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 22 marzec 2011 - 11:24


Lat ma 32, a dzień na nartach mógł być może 25, nie więcej.

Kiedyś w innym wątku wklejałem swoje próbki sprzed trzech lat:
http://www.kochamnar...ie-znecajcie-d/
filmy:
http://www.youtube.c...h?v=EKx_5e5EK7Q
http://www.youtube.c...h?v=tEVubt9zAG4
Piszę tam o 4-5 tygodniach, ale to jest z uwzględnieniem obozu narciarskiego 20 lat wcześniej, więc myślę, że okres nauki zbliżony. Na moje oko porównanie wypada zdecydowanie na korzyść Maćka :uklon2:

A teraz dodaję próbki tegoroczne. Odstęp to jakieś 3-3,5 tygodnia (na nartach), instruktorzy korespondencyjni z kochamnarty.pl.

http://www.youtube.com/watch?v=mPsC59mlRJ8

http://www.youtube.com/watch?v=YJo0qiIL4G0


Zrobiłem jakieś postępy czy jestem przypadek beznadziejny?


Ps. Edit - wyciąłem zbędne dane :)

Użytkownik JarekS edytował ten post 22 marzec 2011 - 12:20

  • 2
pozdrawiam
Jarek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych