Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wierchomla Dwie Doliny Muszyna


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 decent

decent
  • Użytkownik
  • 372 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fisher Rx8
  • Imię :Radek
  • Ulubiony stok:Brak :((

Napisano 05 luty 2011 - 20:18

Stacja Narciarska Wierchomla Dwie Doliny Muszyna

Lokalizacja
Wieś Wierchomla Mała w województwie małopolskim, powiat nowosądecki, położona 10 km na wschód od Piwniczna-Zdrój

Wyciągi/Trasy
Wierchomla 1 - długość 2000 m niebieska/czerwona
Toczek - 550 m czerwona
Fiedor - 650 m niebieska
Polanki - 1000 m niebieska
Płatek - 900 m niebieska
Frycek - 900 m niebieska
Szczawnik 1 - 2200 czerwona
Szczawnik 2 - 1060 niebieska/zielona
Stonoga - 110 m zielona

Cennik
Cennik

Kamera
Kamery

Wypożyczalnia
Wypożyczalnia

Szkoła narciarska
Szkoła narciarska


Parking
Poniżej ośrodka, bezpłatny oraz w okolicy wyciągu płatny

Geolokalizacja
Mapa

Kontakt
Biuro Wierchomla, informacje dla narciarzy:
Wierchomla Mała 21
33-350 Piwniczna Zdrój
tel. (18) 414 32 64

tel./fax (18) 414 32 65

Użytkownik decent edytował ten post 05 luty 2011 - 20:19

  • 2

#2 decent

decent
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 372 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fisher Rx8
  • Imię :Radek
  • Ulubiony stok:Brak :((

Napisano 05 luty 2011 - 20:42

Relacja z wyjazdu w dniach 22 -28 Stycznia 2011

Zima tego roku była w kratkę


Załączony plik  parking.jpg   558,92 KB   42 Ilość pobrań
Parking bezpłatny jakieś 300 m przed stacją

Załączony plik  droga z parkingu.jpg   250,58 KB   51 Ilość pobrań
Załączony plik  droga do wyciągu.jpg   584,75 KB   56 Ilość pobrań
Załączony plik  droga z parkingu1.jpg   290,95 KB   55 Ilość pobrań
Droga do stacji

Załączony plik  stacja dolna.jpg   602,75 KB   57 Ilość pobrań
Stacja (uff)

Załączony plik  droga do wyciagu.jpg   559,79 KB   57 Ilość pobrań
Jeszcze kilka stopni i można zakładać narty

Załączony plik  trasa końcówka.jpg   500,34 KB   60 Ilość pobrań
Załączony plik  trasa dół z góry.jpg   587,41 KB   55 Ilość pobrań
Widok na największe utrapienie początkujących narciarzy (wąsko, stromo, lód, muldy)

Załączony plik  środek trasy z krzesła.jpg   431,71 KB   53 Ilość pobrań
Załączony plik  środek trasy.jpg   541,01 KB   50 Ilość pobrań
Załączony plik  szalas.jpg   521,81 KB   49 Ilość pobrań
Środek trasy wypłaszczenie ale jest Karczma/Szałas - gdzie można się ogrzać :)

Załączony plik  kanjpa na górze.jpg   847,57 KB   53 Ilość pobrań
W drodze na Szczawnik można zasilić baterie

Załączony plik  ze szcawnika.jpg   546,76 KB   53 Ilość pobrań
Droga na Szczawnik po naładowaniu bateri

Załączony plik  frycek.jpg   401,76 KB   42 Ilość pobrań
Frycek czyli w drodze na Szczawnik

Pozdrawiam
  • 6

#3 Katarynka

Katarynka
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:volkl attiva

Napisano 07 luty 2011 - 21:07

W niedzielę, 6 lutego pojechałyśmy z koleżankami do Wierchomli :) Po przyjeździe na miejsce po godz. 9.00 miny miałyśmy trochę niewesołe, na głównej trasie krzesełkowej z Wierchomli ziemia wystawała spod sniegu, były lodowe kałuże na trasie :unsure: Szarość krajobrazu nie napawała optymizmem. Ale nic, pojechałyśmy krzesełkiem, potem spróbowałyśmy orczyka i później, zdecydowałyśmy się przejechać na drugą stronę, południowy stok od Szczawnika. I to był bardzo dobry pomysł :Papryczka: . Ja byłam tam pierwszy raz, moje koleżanki pamiętały Wierchomle z poprzednich sezonów.
Po trasie Szczawnika pojeździłyśmy dłuższą chwilę, bardzo fajna trasa, początkowo na rozruch łagodna, śnieg też super, choć na południowym stoku. To tam tak jakoś na odwrót? :baby: Na północnym miękki, mokry śnieg jak kasza, na południowym utwardzony, super :D
Załączony plik  DSCN4437.jpg   36,12 KB   31 Ilość pobrań
orczyk po lewej stronie od krzesłka jeszcze na północnej stronie stoku, też fajna trasa o fajnym nachyleniu
Załączony plik  DSCN4439.jpg   48,56 KB   34 Ilość pobrań widok na góry, tam, gdzieś daleko na horyzoncie słoneczko świeci :foch:
Załączony plik  DSCN4449.jpg   23,85 KB   43 Ilość pobrań
to już na południowej stronie
Załączony plik  DSCN4451.jpg   28,38 KB   47 Ilość pobrań
Załączony plik  DSCN4453.jpg   25,67 KB   46 Ilość pobrań groźne chmury się zbliżają
Niestety krótko po 14tej zaczął padać deszcz, najpierw taki delikatny, no a potem już było coraz gorzej. Na koniec to już na całego sie rozpadało, więc koło 16tej wróciłyśmy do autokaru :( Pomimo tego deszczu uważam wyjazd za bardzo udany, pomimo niedzieli i ferii nie było dużo ludzi, żadnych kolejek do wyciągów po południowej stronie super :D Myślę też, że na północnym stoku przy lepszych warunkach śniegowych trasa jest równie fajna. Super pomysł z połączeniem obu stoków. Pojadę tam jeszcze bez dwóch zdań :) A, tylko czemu kawa i herbata są aż po 6,50 zł, frytki też, chyba, że tam wszystko po 6,50 zł? :luz:

Załączone pliki


Użytkownik Katarynka edytował ten post 07 luty 2011 - 22:13

  • 6

#4 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 luty 2011 - 22:04

Po trasie Szczawnika pojeździłyśmy dłuższą chwilę, bardzo fajna trasa, początkowo na rozruch łagodna, śnieg też super, choć na południowym stoku. To tam tak jakoś na odwrót? :baby: Na północnym miękki śnieg jak kasza, na południowym utwardzony, super :D


Jaworzyna, gdzie bylismy w weekend jest blisko. Tzn. idac lub jadac gorami, bo szosa trzeba objechac kawal drogi. Faktycznie w niedziele od 13-14 zaczelo mżyc, bo trudno to padaniem nazwac. Po pobycie w obu stacjach, stwierdzam, ze trasy Jaworzyny Krynickiej sa duzo lepsze, nawet od Szczawnika. Idealem byloby polaczenie wszystkich trzech stacji i byc moze kiedys to nastapi. Herbata na Jaworzynie troche tansza. Niecale 5 zl. :)

PS. Mozesz dawac troche wieksze zdjecia? Ja swoje zmniejszam do 800x600 i to wydaje sie optymalne.

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 07 luty 2011 - 22:06

  • 0

#5 Katarynka

Katarynka
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:volkl attiva

Napisano 07 luty 2011 - 22:18

Faktycznie w niedziele od 13-14 zaczelo mżyc, bo trudno to padaniem nazwac.

Później już padało na całego, nie było przyjemności z jazdy. Mżawkę od deszczu umiem odróżnić :) O której skończyliście jeździć?
  • 0

#6 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 luty 2011 - 22:57

Później już padało na całego, nie było przyjemności z jazdy. Mżawkę od deszczu umiem odróżnić :) O której skończyliście jeździć?


Jakis kwadrans po 15-ej. Faktycznie pod koniec padalo. Ta mzawka czy deszczyk przeszkadzala mi glownie w jednym. Zalewala gogle i bardzo spadala widocznosc. A bez gogli jezdzic nie moge.
  • 0

#7 Katarynka

Katarynka
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:volkl attiva

Napisano 08 luty 2011 - 09:43

Zalewala gogle i bardzo spadala widocznosc.

U mnie podobnie :) wycieraczki by się przydały :lol: i ciuchy mokre ;)
A jeszcze miałam zapytać, czy deczko_inny, czy Ty nie byłeś przypadkiem w Wierchomli w niedzielę? Z jakiegoś zdjęcia zapamiętałam Twoje blue spodnie (mój ulubiony kolor, dlatego zapamiętałam ;) i widziałam takiego pana w Twoich spodniach - super na krawędziach carvingiem jeździł :D - obserwowałam z krzesełka :D
  • 1

#8 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 08 luty 2011 - 17:10

A jeszcze miałam zapytać, czy deczko_inny, czy Ty nie byłeś przypadkiem w Wierchomli w niedzielę?


był!

super na krawędziach carvingiem jeździł

to go nie było !
  • 2

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#9 Katarynka

Katarynka
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:volkl attiva

Napisano 08 luty 2011 - 20:25

to go nie było !

to był, czy go nie było ? czy był, tylko nie on ? :hysterical: :ukryty: i tak po ptokach, nie podeszłam, nie zapytałam ;)
:uklon2:
  • 1

#10 decent

decent
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 372 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fisher Rx8
  • Imię :Radek
  • Ulubiony stok:Brak :((

Napisano 09 luty 2011 - 19:31

Uzupełnię swoją relację a więc chciałem podziękować o_Andrzejowi, Kiedarowi oraz Łysemu że chciało im się jechać do Wierchomli dziękuje za miłe towarzystwo i spotkanie.
Na w Wierochomli był również Janior wraz z rodziną serdecznie pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Pogoda nam dopisała pierwszego dnia spadło z 20 - 30 cm śniegu później również dopadało więc na śnieg i pogodę nie mogliśmy narzekać. Co innego stok i jego przygotowanie dwa razy pod rząd trafiły nam się średnie warunki - widać że stok jest ratrakowany ale raczej w nocy a później to już totalna zlewka co się dzieje na stoku jeżeli śnieg spadnie nad ranem gwarantowaną mamy jazdę w puchu :) nawet pan ze szkoły narciarskiej narzekał na stan stoku.
Co do samego stoku jest w sam raz dla osób początkujących mi osobiście nie odpowiadał tzn jego ukształtowanie jest taki schodkowy stromo płasko stromo długooooo płasko i znowu stromo lubię jak stok jest nachylony jednolicie tak abym widział co się dzieje przede mną a tu trzeba zwolnić aby upewnić się że nikt nie stoi za załamaniem.
Jest kilka tras Polanki doskonały dla uczących się i Frycek ten dla bardziej ambitnych ale też taki z załamaniami :) reszta tras była zamknięta, dojście do Szczawnika jest w miarę łatwe co innego z powrotem trzeba się trochę napracować.
Szczawnik też jest bardzo dziwny początek jest płaski jak stół powiedział bym że to trasa zielona druga część już ciekawsza, równo nachylona tylko w niektórych miejscach dość ciasna zwłaszcza tam gdzie stoją słupy kanapy.
Czy pojadę tam jeszcze raz - nie wiem...............

jeszcze film


A jeszcze coś dla osób z dziećmi gorąco polecam kwaterę w której spaliśmy Mirabelka w Piwnicznej. Kwatera oddalona od centrum i wszędzie jest daleko ale osoby z małymi dziećmi będą naprawdę szczęśliwe jest specjalny pokój zabawa w którym nasza Weronika spędzała dużo czasu mnóstwo zabawek, książek gier, pokój zabaw jest połączony z dwoma pokojami więc polecam go każdemu kto wybiera się z dziećmi od roku w wzwyż dziecko ma co robić i się nie nudzi zwłaszcza gdy na narty jeszcze za wcześnie a ktoś musi z dzieckiem posiedzieć w domu.

Pozdrawiam
  • 7

#11 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 09 luty 2011 - 20:35

Wrzuć jakieś fotki, nie bądz żyła ! Musiało być ciekawie, a ja lubię poplotkować ;)
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#12 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 09 luty 2011 - 20:47

był!


to go nie było !

to był, czy go nie było ? czy był, tylko nie on ?


Chciałem odpowiedzieć, ale teraz już sam nie wiem, czy był, czy go nie było :hysterical:

i tak po ptokach, nie podeszłam, nie zapytałam


I bardzo dobrze, bo go nie było :zab:
  • 2

#13 Katarynka

Katarynka
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:volkl attiva

Napisano 10 luty 2011 - 21:39

I bardzo dobrze, bo go nie było :zab:

O, kurcze, dzięki, dobrze, że nic nie mówiłam :D wyobrażam sobie minę tego pana: "Przepraszam, czy pan deczko inny?" :zemdlal: :lol: :lol:
  • 5

#14 decent

decent
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 372 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fisher Rx8
  • Imię :Radek
  • Ulubiony stok:Brak :((

Napisano 10 luty 2011 - 21:48

Katarynka dziękuje

:hysterical: :hysterical:

Pozdrawiam

Użytkownik decent edytował ten post 10 luty 2011 - 21:48

  • 0

#15 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 10 luty 2011 - 21:56

O, kurcze, dzięki, dobrze, że nic nie mówiłam :D wyobrażam sobie minę tego pana: "Przepraszam, czy pan deczko inny?" :zemdlal: :lol: :lol:


Nie, nie tak. Najlepiej zapytać: "Przepraszam, czy pan przypadkiem nie jest deczko inny". Ciekawe co by odpowiedział? :hysterical:
  • 0

#16 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 luty 2013 - 17:47

znalezione w necie

http://www.sadeczani...rciarskim,38251
Burmistrz Muszyny chce budować kryty stok narciarski





Jan Golba, burmistrz Muszyny, po trafionym pomyśle z kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką, chce realizować kolejny innowacyjny projekt – kryty stok narciarski w Muszynie. Zwrócił się do marszałka województwa o wpisanie przedsięwzięcia na listę projektów regionalnych na lata 2013-2020.

Dołączona grafika Niektórzy mówią, że to wariacki pomysł, a ja uważam, że innowacyjny. Tak samo było z kolejką gondolową. Jak na tamte czasy – rok 1995 – była to śmiała inwestycja, która spotkała się z protestami i niedowierzaniem. Mówiono, że gmina zbankrutuje, a kolejką nikt nie będzie jeździł – mówi Jan Golba, burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. – Sam musiałem sobie poradzić z tak innowacyjnym przedsięwzięciem jak kolejka gondolowa. Ale udało się i Krynica tylko na tym zyskała – dodaje.
Golba sam przeprowadził badania, które pokazały, że po otwarciu kolejki gondolowej na Jaworzynę – jedynej takiej w Polsce – rozwój gospodarczy Krynicy-Zdroju wzrósł o 500 proc. To dzięki atrakcji, która zaczęła przyciągać turystów i stworzyła potrzebę nowych hoteli, obiektów gastronomicznych, a wkrótce tras narciarskich.
Jeśli mamy mówić o rozwoju turystyki w naszym regionie musimy działać, inwestować w takie projekty, które będą atrakcyjne dla ludzi – zaznacza burmistrz uzdrowiska. – Już nie wystarczy ładny pokoik, dobre jedzenie i góry. Turyści chcą czegoś więcej – dodaje.
Na rozwój turystyki wpływ mają nie tylko posiadane naturalne zasoby, Dołączona grafikaale przede wszystkim atrakcje infrastrukturalne, które te zasoby naturalne wzbogacają. Świat i Europa prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej niewiarygodnych inwestycji, które ściągną rzesze turystów nawet w miejsce nie obdarzone specjalnymi walorami turystycznymi. Według burmistrza Muszyny właśnie takim pomysłem jest kryty stok narciarski, który powinien zostać wpisany do strategi rozwoju województwa małopolskiego na najbliższe lata jako projekt regionalny. Przedsięwzięcie to mogłoby być realizowane w partnerstwie publiczno- prywatnym.
Szacunkowy koszt tej inwestycji to 120150 mln zł. Bezpośrednio da ona 50 nowych miejsc pracy. Szacujemy, że pośrednio może przynieść około 500 kolejnych miejsc pracy – zaznacza Golba. –Taki stok w Muszynie wypełniłby niszę, bo takiej atrakcji nie ma ani na Słowacji, ani w Austrii, ani na Węgrach. Jestem przekonany, że dziennie korzystałoby z niego od dwóch do trzech tysięcy osób – dodaje.
Projekt obejmuje budowę krytego stoku narciarskiego, rynny snowboardowej, parkingów, stoku otwartego (w okresie zimowym), systemu sztucznego naśnieżania, obiektu gastronomii, systemu Dołączona grafikarezerwacji i informacji elektronicznej. Na dachu krytego stoku byłyby zamontowane baterie fotowoltaiczne, które wytwarzałyby energię elektryczną potrzebną do obsługi urządzeń i obsługi instalacji sztucznego naśnieżania.
Burmistrz Muszyny przyznaje, że po raz pierwszy o takiej inwestycji mówił 10 lat temu podczas jednego z Kongresów Uzdrowisk Polskich. Jego pomysł wcielono w życie na Litwie w uzdrowisku Druskienniki.
Ten stok to nie jest mój kaprys. Uważam, że naprawdę wpłynie na rozwój turystyki w regionie i będzie jedną z największych atrakcji w całym województwie – podkreśla Golba. – Myślę, że marszałek Marek Sowa myśli przyszłościowo i poprze mój wniosek, który do niego przesłałem – dodaje.
Samo wybudowanie takiego obiektu zajęłoby rok. Wcześniej jednak będzie trzeba uzyskać wszelkie wymagane przy inwestycji pozwolenia. Gmina posiada nawet miejsce na kryty stok narciarski.
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#17 ARN

ARN
  • Użytkownik
  • 245 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster x7
  • Imię :Marcin

Napisano 03 luty 2014 - 12:05

Mam pytanie: czy bardzo trzeba się napocić, aby pokonać ten łącznik między wyciągami, ale w kierunku od Szczawnika do górnej stacji Wierchomla? Czytałem, że kierunek Wierchomla-Szczawnik jest przystępniejszy. Ze względów logistycznych interesuje mnie kierunek podany przeze mnie.


  • 0

#18 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 03 luty 2014 - 12:36

Mam pytanie: czy bardzo trzeba się napocić, aby pokonać ten łącznik między wyciągami, ale w kierunku od Szczawnika do górnej stacji Wierchomla? Czytałem, że kierunek Wierchomla-Szczawnik jest przystępniejszy. Ze względów logistycznych interesuje mnie kierunek podany przeze mnie.

Cześć

Z tego co wiem to w ogóle nie trzeba się tam pocić ale wysłałem pytanie do kolegi, który tam pracuje to dam znać jaka sytuacja na dzisiaj. 

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 03 luty 2014 - 12:43

  • 1

#19 ARN

ARN
  • Użytkownik
  • 245 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Atomic Redster x7
  • Imię :Marcin

Napisano 03 luty 2014 - 22:35

Z góry dzięki, Mitek. Na pewno będzie to cenna informacja dla każdego, kto zeche zawitać w Dwie Doliny. A w swoim pytaniu sugerowałem się filmem kolegi Radka (kilka postów wyżej) i ujęciem 2.35 gdzie ładnie widać pedałujących pod lekkie wzniesienie narciarzy. Niestety urokliwy opad śniegu nie pozwala mi na szerszą ocenę sytuacji.

czołem


  • 0

#20 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 04 luty 2014 - 10:00

Z góry dzięki, Mitek. Na pewno będzie to cenna informacja dla każdego, kto zeche zawitać w Dwie Doliny. A w swoim pytaniu sugerowałem się filmem kolegi Radka (kilka postów wyżej) i ujęciem 2.35 gdzie ładnie widać pedałujących pod lekkie wzniesienie narciarzy. Niestety urokliwy opad śniegu nie pozwala mi na szerszą ocenę sytuacji.

czołem

DWIE DOLINY JUŻ POŁĄCZONE!!!
CZYNNE PONAD 8 KM TRAS ORAZ
6 WYCIĄGÓW I KOLEI KRZESEŁKOWYCH!!!
W CHWILI OBECNEJ - NR 2 W POLSCE!!!

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla to w jeden z dwóch największych, czynnych w tej chwili kompleksów narciarskich w Polsce.

W godzinach 9.00 – 19.00 czynne są: po stronie Wierchomli, 4- osobowa kolej krzesełkowa Wierchomla I (1600 m długości, 305 m różnicy wzniesień), b.
popularny wyciąg "Polanki", który od tego sezonu uzyskał oświetlenie znajdującej się przy nim trasy zjazdowej, wyciąg talerzykowy „Frycek” (w godz. 9.00-16.00) oraz wyciąg szkoleniowy dla początkujących "Stonoga"; a także szybka, wyprzęgana kolej krzesełkowa Szczawnik I (od strony Muszyny) o długości 1525 m i 273 m różnicy wzniesień oraz szybki talerzyk Szczawnik II (w godz. 9.00-18.30; 1000 m dł.), wraz z łatwą trasą położoną przy nim.
Specyficzny mikroklimat, umiejętne utrzymanie stoku w ostatnich dniach oraz zakończone w ubiegłym tygodniu naśnieżanie powodują, że Dwie Doliny to jedno z tych miejsc w Polsce, gdzie jest pewność, że warunki do jazdy po trasach utrzymują się i będą wciąż trwały w trakcie obecnych ferii zimowych.
 

Załączone pliki


  • 1






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych