Skocz do zawartości

Zdjęcie

Palenica - Ustroń

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 AdamSlask

AdamSlask

Nadworny Fotograf

• Użytkownik
  • 2 296 postów
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 29 grudnia 2010 - 00:25

Popołudniowe jeżdżenie w Ustroniu. Wyjazd z domu ok. 15, szybciutko przy padającym śniegu jestem pod wyciągiem.
Muzyka gra, (prawie taka jak w Spiskiej na Słowacji) samochodów nie dużo, wolnych miejsc na darmowym parkingu dostatek.
Wcześniej nie mogłem znaleźć strony internetowej Palenicy, ale patrząc na serwisy ogólno-narciarskie wyczytałem że warunki dobre.Od rana padał intensywnie śnieg więc tragedii być nie może.......A jednak może.

Stok z wyciągu (dwu osobowego krzesła) wyglądał tak...jakoś dziwnie. Może nie tyle sam stok co narciarze poruszający się po nim. Szczególnie zdziwił mnie widok narciarza, który od górnej polany wycinał piękne łuki, aż miło było popatrzeć, jednak w pewnym momencie było widać tylko kulę śniegu.
Jak się okazało, trasa była jak by to powiedzieli niektórzy "techniczna i twarda" jednak w praktyce był to sam lód! I to nie taki zwykły... testowaliśmy to, były to tak wyślizgane połacie po których nie dało się nawet zjechać starannym ześlizgiem. Jadąc "normalnie", wpadało się na coś takiego i 2 gleby na odcinku 15 m stawały się rzeczywistością. Po dwóch zjazdach żałowałem tego że kupiłem karnet od 16 do 20 za złotych 30.
Jednak po kilku zjazdach można było obrać optymalną trasę bokami, jednak i tam czekały legendarne pułapki, mianowicie kamienie. I to nie kamyczki, tylko prawdziwe kamole! Po jakimś czasie dostawiono jeszcze jedno utrudnienie - armatkę, która pomimo -8oC pluła wodą i utworzyła ogromną połać mokrego śniegu, który można było porównać do kałuży. Wielu ludzi, jadących szybciej po prostu wyskakiwało z nart i padało na twarze w tą maź.
Pod kasą większość kończących jazdę komisyjnie liczyło rysy i dziury w ślizgu.

Ktoś skomentował : "Dzieci płaczą, kobiety mdleją",

Pomimo tego pozostaję wierny swojemu przekonaniu, że nie ma nieudanych wyjazdów na narty, więc także i ten był wyśmienity i kompletny :D

Załączone pliki

Użytkownik AdamSlask edytował ten post 29 grudnia 2010 - 00:27

• 4

#2 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 29 grudnia 2010 - 06:24

To doprawdy zakrawa na dobry scenariusz do jakiegoś dobrego dreszczowca ! :) , niech mi ktoś odpowie co się dzieje w tym Beskidzie Śląskim ?
  • 0

#3 kiedar

kiedar

..i..

• Użytkownik
  • 1 771 postów

Napisano 29 grudnia 2010 - 07:38

Klasyk pisał kiedyś "ot taka mała przygoda narciarska", no ale to dotyczyło bardzo poważnego wyjazdu, a nie takiej popierdułki :zeby:
  • 1

#4 AdamSlask

AdamSlask

Nadworny Fotograf

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 296 postów

Napisano 29 grudnia 2010 - 10:53

To doprawdy zakrawa na dobry scenariusz do jakiegoś dobrego dreszczowca ! :) , niech mi ktoś odpowie co się dzieje w tym Beskidzie Śląskim ?

Łysy, ogólnie to dobrze się dzieje. Z tym, że mogą spotkać człowieka właśnie takie niespodzianki. Myślę że można zwalić winę na odwilż przedświąteczną :)
  • 1

#5 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1 862 postów

Napisano 29 grudnia 2010 - 11:29

Myślę że można zwalić winę na odwilż przedświąteczną

Racja. W porywach w dzień miałem ponad 20 stopni, a w nocy 13 więc jeśli został śnieg to już sukces. Co do kamieni i lodu, to jestem pewny, że dało się zrobić tak, żeby ich nie było, ale to już wymaga czujności, dodatkowego nakładu pracy i wyłożenia pieniędzy, czyli warunków nie do spełnienia.
Z ceną to tam nie szaleją, o dziwo.
Paliki slalomowe udało się wam wkręcić?
  • 1

#6 Alojz

Alojz
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 29 grudnia 2010 - 11:43

Wszystko fajnie tylko że teraz JA muszę kleić te dziury w nartach moich pociech i małżonki. Dobrze że nikomu nic się nie stało.
  • 1
Skimania

#7 AdamSlask

AdamSlask

Nadworny Fotograf

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 296 postów

Napisano 29 grudnia 2010 - 12:43

Paliki slalomowe udało się wam wkręcić?

Do ziemi bo do ziemi ale się udało :D

Wszystko fajnie tylko że teraz JA muszę kleić te dziury w nartach moich pociech i małżonki. Dobrze że nikomu nic się nie stało.

Przykra sprawa z dziurami, u mnie tylko jedna "taka nie za duża". Ale tak jak mówiłem i tak było fajnie! A że wszyscy wrócili do domu w jednym kawałku to najważniejsze :)
  • 1

#8 barcel

barcel
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 29 grudnia 2010 - 16:37

Adam miałeś twardo być u babci w Cieszynie i śmigać w tamtych okolicach??
  • 0

#9 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2 090 postów
  • Narty:Salomon X-Max X10

Napisano 23 kwietnia 2024 - 09:35

Kolejna ciepła zima, nowy właściciel rezygnuje, może ktoś chętny na SN w Ustroniu: https://www.biznesof...erty,97947.html

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych