Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kubińska Hola


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Katarynka

Katarynka
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:volkl attiva

Napisano 20 grudzień 2010 - 19:59

W sobotę, 18 grudnia rozpoczęłam na Kubińskiej Holi sezon narciarski 2010/2011 :D Stacja znajduje się w pobliżu Dolnego Kubina (ok. 6 km), z Krakowa jechaliśmy 2,5h. Trasy narciarskie z pięknymi górskimi widokami na Tatry Zachodnie, Małą i Wielką Fatre, bardzo dobrze przygotowane na otwarcie sezonu :D. W ośrodku na wysokości 720 i 1396 m.n.p.m. jeździł w poprzednim sezonie był tylko jeden czteroosobowy wyciąg krzesełkowy oraz 8 orczyków. Na ten sezon została uruchomiona dodatkowa czteroosobowa kanapa, która wywozi narciarzy na szczyt góry, gdzie są superowe, szerokie czerwone trasy :thumbsup: Całkowita długość wszystkich tras zjazdowych łącznie wynosi 14 km. W ośrodku są też przygotowane trasy biegowe o całkowitej długości 10 km. Stoki są dośnieżane w razie potrzeby. W samym ośrodku znajdują trzy knajpki z jedzeniem i przekąskami, serwis narciarski, sklep i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, jest też duży darmowy parking. Nartostrady posiadają certyfikat FISowski.
Z mojej subiektywnej oceny, bardzo fajny ośrodek, chociaż podobno rzadko zagląda tam słońce, taki specyficzny mikroklimat, często zamglony ;). W sobotę było bardzo zimno, minus 11 stopni przez cały dzień, i, o ile wcześniej nie zauważyłam, że krzesełka jadą bardzo powoli, w sobotę w pewnym momencie było to nie do zniesienia. Są odsłonięte, więc człowiek wystawiony jest na wiatr i padający mroźny śnieg, przez jakieś 14-15 min. W pewnym momencie nie było wyjścia i trzeba było zrezygnować z górnych tras, wielka szkoda, bo cała trasa czerwona z góry na sam dół jest super! Jeszcze to nadrobimy ! Mogę ocenić też jedzenie w knajpce po środku góry, bo jadłam pyszną zupę gulaszową za 1 euro (promocja) i wypiłam pyszną gorącą herbatę, z pysznym sokiem rozgrzewającym i cytryną :D Jak na pierwszy wyjazd narciarski w tym sezonie, było fajnie, tylko zimno... Zdjęcia nie wyszły najlepiej bo w łapki zimno było :aaaaa: Fajne też było to, że pomimo, że karnety były gratis w ten weekend z okazji otwarcia sezonu :D jeździło się swobodnie, nie wpadając na nikogo :lol:

Załączony plik  Kubinska_1.jpg   58,05 KB   52 Ilość pobrań
lansik w nowej kurtce :zawstydzona:

Załączone pliki


  • 10

#2 bum

bum
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Artur

Napisano 20 grudzień 2010 - 22:45

Witaj :witaj:
Byliśmy tam 4-ro osobową męską ekipą (w wieku od lat 9 do...wiele więcej :) ) następnego dnia, czyli w niedzielę. Dodam więc swe "12 groszy" i ponieważ mi ręce nie zmarzły - nadrobię luki w foto... :)
Wyjechaliśmy przed 6:00 rano, 175 km pokonaliśmy w ciągu ponad trzech godzin - podróż przez Bielsko,żywiec,Korbielów...Do pokonania dwie przełęcze, które były na biało: Glinne i Prislop po Słowackiej stronie. Po dotarciu do Dolnego Kubina, należy przez niego przemknąć i skręcić za nim w prawo na Benova Lehota. Na miejscu trzy bezpłatne parkingi z obsługą, która kieruje na wolne miejsca.

Wyciąg dolny: 1300 m/ przewyższenie 340m
Wyciąg górny: 1050 m/ przewyższenie 350m
Ponadto chyba 8 orczyków o dł. 150-1500m - większość na chodzie.
Czyli razem niczego sobie...
Ośrodek czynny od godz. 8:30 do 15:30. Południowa wystawa stoku - tak więc nie zgodzę się z przedmówczynią :witaj: o braku słońca - jeździ się cały czas ze słoneczkiem w twarz (oczywiście jeśli nie ma chmur). Z tego powodu ośrodek zazwyczaj nie przędzie do późnej wiosny.

Najdłuższa trasa zjazdowa to niebieska w górnej części i czerwona w dolnej trasa nr 3. Ma ponad 4 km długości. To właśnie ją zapodaliśmy sobie, wraz synem na rozgrzewkę. Pomyślicie: 4 km zjazdu na rozgrzewkę? Ano tak - trasa w górnej części jest tak łagodna, że jedzie się praktycznie na "kreskę". O zgrozo: są nawet odcinki gdzie trzeba podchodzić. Po jednym zjeździe odpuszczamy (na biegówki następnym razem).
Zdecydowana większość tras to czerwone z krótkimi odcinkami czarnymi. Tak więc czerwień nie opuszcza nas już do końca nartowania. Stoki są szerokie, miejscami bardzo szerokie - mimo sporej ilości ludzi (do 10 min czekania na krzesło w kolejce)- tłoku się nie odczuwało. Moim zdaniem również górna część jest najciekawsza. Jednak spora różnica wysokości powoduje, że na dole jest słońce, błękitne niebo i ciepło; u góry natomiast jeździliśmy w chmurach, wiał spory wiatr było zimno.
Wierzchołek góry jest w miarę płaski, leży powyżej górnej granicy lasu, zapewnia w razie pogody doskonałe widoczki. Niestety nam nie było dane, ale...wystarczyło zjechać trochę niżej, by cieszyć się słońcem i widokami na zachodnie Tatry.
U góry, trochę poniżej szczytu rosną w sporej ilości pojedyńcze choinki, pomiędzy którymi można fajnie pośmigać - polecam :)
Szczegóły n/t ośrodka znajdziecie tu: http://www.skikubinskahola.sk/pl/

Wracaliśmy inną drogą; Przez Terchovą, Lutise, Cadcę, Cieszyn. Również do pokonania dwie "białe" przełęcze, jednak od Cadcy droga wyśmienita, dużo lepsza niż w trasie porannej. Km wyszło dokładnie tyle samo - przejazd jednak zajął ciut mniej czasu.

Podsumowanie :

*infrastruktura 5/6---wyciągi krzesełkowe z matą podjazdową, snow park, krótkie orczyki dla uczących się, bezpłatny parking. Krzesła jednak jadą wolno - z nudów wyciągnąłem moje "magiczne cudo", które pokazywało średnio prędkość 8 km/h. Dla porównania: talerzyk - 12 km/h.

*przygotowanie stoków 5/6 ---- Pod koniec dnia było już czuć różnicę, ale jak na początek sezonu: OK

*gastronomia 4/6 ---- na dole duża, przeszklona knajpka z widokiem na stok, wybór dań wystarczający - 3 rodzaje zupy, kilka dań głównych... Przekąsiliśmy tylko langosze (1,5 ejro + dodatki). Może być. Ponadto inne knajpki, w których nie byliśmy.

*nocleg ?/6 ----nie wiem, nie spałem, ale pensjonaty i hotele w okolicy są.

*dojazd 3/6 ----niestety, po opadach śniegu nie jest dobrze - przejechaliśmy dwa warianty trasy i w każdym są dwie przełęcze do pokonania, które spowalniają podróż. Odległość jak na jednodniowy wyjazd - może być męcząca dla jednego kierowcy...

*stosunek jakość/cena 6/6 ----Bo jeździliśmy na otwarcie sezonu za FREE! Jednak cena skipassów, w porównaniu z innymi słowackimi ośrodkami wydaje się być co najmniej interesująca...

Załączone pliki


  • 10

**********************************ŚNIEGU!


#3 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 grudzień 2010 - 23:48

Bardzo sie ciesze, ze Kubinska sie rozwija. To moj ulubiony slowacki osrodek. Dobrze grzebiac w archiwach KN mozna znalezc moje niesamowite chocholy, ktore cyknalem kilka lat temu, w tym prawdziwa sniezna Pietę. Jak Kasia, jezdzilem tam wielokrotnie z Antalkiem, w czasach jeszcze sprzed Euro. Bardzo sie ciesze, ze dorobiono krzeselko na sama gore, bo przyznam, ze jazda orczykiem z polowy na gore byla niezlym wyzwaniem dla... kregoslupa. Nalezalo niezle sie przygotowac na potezne szarpniecie. Ile kosztuje karnet dzienny? Wiecie pomimo dnia free? No i te widoki.
  • 2

#4 bum

bum
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Artur

Napisano 21 grudzień 2010 - 12:48

Aktualny cennik znajdziesz tu: http://www.skikubins...a.sk/pl/cennik/
  • 2

**********************************ŚNIEGU!


#5 Katarynka

Katarynka
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:volkl attiva

Napisano 21 grudzień 2010 - 13:38

Dzięki bum za uzupełnienie relacji :) piękne zdjęcia :) My byłyśmy w sobotę trzyosobową damską ekipą, zazdroszczę słoneczka :)
o_andrzej, prawdę napisałeś z tym orczykiem, trochę jak Małysz na skoczni ;) :lol: Wg Antałka cena karnetu na Kubińskiej Holi to 18,5 euro ...
  • 2

#6 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 luty 2012 - 17:13

Chyba wybiore sie tam w najblizsza niedziele z Antalkiem i z pewna... dziewczyna. :) Konkretnie z wlasna corka. Musze dotestowac moje nowe Volkle i sprawdzic czy kregoslup wciaz dokucza. Moze jeszcze ktos sie zdecyduje?
  • 2

#7 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 16 luty 2012 - 11:38

My gdzieś wyskoczymy w sobotę, bo w niedziele odbieramy młodzież z zimowiska harcerskiego
  • 2

#8 Skyflyer

Skyflyer
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice
  • Narty:Fischer Hybrid H5
  • Ulubiony stok:Kasprowy (Pl), Jasna i Kubinska Hola (Sk), Kappl (Aus)

Napisano 03 marzec 2012 - 22:33

Relacja z dnia dzisiejszego (sobota, 3 marca):

DOJAZD
Z Gliwic dość daleko jak na 1-dniowy wypad, bo około 3,20h (przez Korbielów) i niezbyt przyjemnymi drogami. Jest nowa obwodnica Bielska i to jedyny plus. Po stronie słowackiej podobnie, tyle że dużo mniejszy ruch. Droga pod wyciągi wąska, kręta i trochę dziurawa, ale obecnie bezśnieżna. Parkingi duże, w dniu dzisiejszym prawie całe zapełnione (czyli ok. 300m marszu pod wyciągi jak się dojedzie na godzinę 11 tak jak ja). Natomiast ośrodek warto odwiedzić np. wracając z Jasnej - wtedy można jeszcze zdążyć na poranne, ubite trasy. Chyba że ktoś lubi wstawać o 5.

WYCIĄGI/TRASY
Jest to właściwie jeden niezwykle szeroki (i długi) stok, podzielony na II odcinki. Od mojego ostatniego pobytu dobudowano II odcinek krzesełek. Oba odcinki dość wolne, jak ktoś chce szybciej dostać się na górę to może skorzystać z wyciągów talerzykowych (również II odcinki, tyle że po drugiej stronie trasy). II odcinek wyciągów jest jednym z najdłuższych na Słowacji - 1500m.
Trasy - w części dolnej i górnej wspólny zjazd o imponującej szerokości około 200m, a w środkowej tzn. od połowy górnego wyciągu rozdziela się na 2 węższe (ale wcale nie wąskie). Ten przy wyciągach talerzykowych jest znacznie bardziej uczęszczany niż pod krzesłami - pewnie dlatego że pod krzesełka prowadzą 2 krótkie czarne odcinki (jeden nieubijany, oznaczony tablicą "Freeride zone"). Ale na tym ubijanym prawie każdy sobie da radę, a warto przejechać na trasę pod kanapą, bo reszta już nie jest trudna.

II krzesełko spowodowało niestety znacznie większy tłok na trasach, bo żadnej nowej trasy nie przybyło. Mimo że trasy są b. szerokie, to 4-osobowa kanapa + 3 równoległe wyciągi to trochę za wiele jak na jeden stok. Zwłaszcza dało się to odczuć dziś, przy tłumie ludzi który odwiedził Kubińską Holę - nie ma co się dziwić, gdyż pogoda była iście "plażowa" - bezchmurne niebo i + 3 stopnie (na dole).

WARUNKI ŚNIEGOWE
Śniegu oczywiście mnóstwo, nawet na łąkach w okolicach miast (inaczej niż w Polsce). Niestety śnieg na trasach bardzo miękki (nasłoneczniony stok), a masa ludzi dodatkowo przyczyniła się do ogromnych muld już od południa. Mimo wszystko wyjazd bardzo udany, ale w marcu polecam raczej wyłącznie rano.

Załączone pliki


  • 3

#9 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 05 marzec 2012 - 15:22

Widzę że tłok miałeś niezły. Tam jest tak zawsze, czy to pech?
ps. Dzięki za relację.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#10 Skyflyer

Skyflyer
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice
  • Narty:Fischer Hybrid H5
  • Ulubiony stok:Kasprowy (Pl), Jasna i Kubinska Hola (Sk), Kappl (Aus)

Napisano 05 marzec 2012 - 15:25

Jak bywałem wcześniej to nie działały wszystkie wyciągi i trasy (nie było wszędzie armatek), a II odc. krzesełek w ogóle nie było, więc trudno powiedzieć. Ale przypuszczam że to raczej wyjątek - sobota i piękna pogoda.
  • 2

#11 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 05 marzec 2012 - 15:27

sobota i piękna pogoda.

Czyli podobnie jak u nas podczas pobytu w Szczyrku. Pogoda zrobiła swoje, sezon się kończy powoli i stąd takie tłumy. Widać że w ten weekend kto żyw, dalej na narty :)
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#12 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 grudzień 2018 - 11:10

Odgrzebuję stary wątek, żeby nowego nie musieć zakładać  :zeby:

 

Wczoraj, zanim jeszcze o świcie można było pomarzyć, zdarłem młodszą latorośl, wykopsałem z ciepłej pościeli i cierpiącego ponad wszelką miarę zapakowałem w autko i zawiozłem na szkolnego busa. W autobusie rzutem na taśmę znalazło się dodatkowe jedno miejsce więc beż zastanowienia przepakowałem narty z pożyczonego boxa do bagażnika autobusowego, rzutem na taśmę zapłaciłem za parking i wrzuciłem własne 4 litery do autobusu. I już bladym świtem wyruszyliśmy sprawnie w kierunku Słowacji. Droga przeleciała szybko i o 10 zaopatrzeni w karnety rozpoczęliśmy sezon 2018/19 na Kubińskiej Holi.

 

To była moja druga wizyta na tym stoku. Pierwszy raz zdarzyło mi się być tam na wiosnę z 4 lata temu. Wiele to się tam nie zmieniło ;) Wczoraj otwarta była większość tras, śnieg sztuczny, aczkolwiek rano było jeszcze odrobinę puchu na trasie. Ludzi niewiele, w kolejce do wyciągu nie staliśmy dłużej niż minutę. Pogoda wczorajsza była typowo grudniowa. Górne wyciągi w gęstych chmurach z widocznością na 10-15m. Czasem lepiej, czasem gorzej. Do tego silny wiatr i zacinający od czasu do czasu lekki śnieżek. Dolna część z bardzo dobrą widocznością więc większość ludzi tam jeździła.

 

Organizacyjnie na plus to zamontowane karty zbliżeniowe zamiast czytników kodów kreskowych, chociaż te wciąż są i do tego sprawne ;) Na minus - praktycznie wszędzie tylko gotówką można płacić, nie licząc barku z kawą (właściwie to głownie z :cheers: ) na dole i restauracji po lewej stronie wyciągu na stacji przesiadkowej (jak mi mówiono). Tak więc ci wszyscy to z "wiecznie głodnymi" dziećmi jeżdżą powinni zaopatrzyć się zawczasu w odpowiednią ilośc gotówki. No ale święty spokój cenniejszy  :zeby:

 

I na koniec, żeby uprzedzić pytanie Jana kilka zdjęć z komórki (pamiętałem, żeby cyknąć :alegosc: ). 

Załączone pliki


Użytkownik kwik44 edytował ten post 16 grudzień 2018 - 11:13

  • 5

#13 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 grudzień 2018 - 22:55

Wyjazd #3, pierwszy tej zimy ;) Taka refleksja mnie naszła dzisiaj w autobusie wywołana pogodą. Jeszcze 2 lata temu przy takiej pogodzie jak dzisiaj nie wyściubiłbym pewnie nosa z domu/apartamentu. Dzisiaj jeździłem cały dzień.

 

Kubińska przywitała nas rano dość rzęsistym deszczem. Nim zaspany naciągnąłem kask na głowę kominiarka zdążyła już przemoknąć. Radzi nie radzi postanowiliśmy dzielnie z synem chociaż raz wyjechać i zobaczyć co i jak. Na dole +4 (i jak w kieleckim), na środku +2 więc jedziemy wyżej. Chmury wiszą gęsto , wiatr się tłucze ale co tam. Dziwacznie dzisiaj te chmury się przewalały bo góra bez deszczu i w miarę dobrze widocznie, środek momentami bardzo kiepska widoczność, a dół z deszczem, chociaż w ciągu dnia było miejscami lepiej. Warun ciężki, śnieg mokry, ale o dziwo wyjeździłem się. Jedyne 2 zdjęcia na koniec dnia.

Załączone pliki


  • 2

#14 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 27 grudzień 2018 - 16:00


Jeszcze 2 lata temu przy takiej pogodzie jak dzisiaj nie wyściubiłbym pewnie nosa z domu/apartamentu. Dzisiaj jeździłem cały dzień.
poprostu starzejesz się  :) 


bladym świtem
ile czasu zajmuje dojazd z KRK ?

wykopali już ten tunel dla zakopianki ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#15 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 grudzień 2018 - 18:38

Janie, "szkolny" autobus spod stadionu Wisły wyrabia się w niecałe 3 godziny. Bliżej 2:40 ;) Tunelu niestety nie wykopali jeszcze. Ale wiadukty wyglądają obłędnie. 


  • 2

#16 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2021 - 20:13

No… A czekam na Kubińską…


  • 2

#17 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 listopad 2021 - 09:41

No… A czekam na Kubińską…

A jak się tam dostaniesz? Nieekologicznie samochodem? :) Czy może autokarem. Na dłużej czy na jeden dzień? Kiedys jeździłem tam prawie co niedzielę autokarem Antałka. Kilka razy ze znanym nam Witkiem W. Miałem nawet nieprzyjemność zderzyć się z nim z wiadomym skutkiem licząc niekorzystny dla mnie stosunek masy. :)

Kilka zdjęć z 2006 r. z niesamowitymi chochołami.

 

Załączony plik  kubinska10.jpg   98,58 KB   1 Ilość pobrań Załączony plik  kubinska11.jpg   129,52 KB   1 Ilość pobrań Załączony plik  kubinska15.jpg   134,23 KB   1 Ilość pobrań


  • 4

#18 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 listopad 2021 - 11:28


A jak się tam dostaniesz? Nieekologicznie samochodem?
Do Dolnego Kubina można dojechać pociągiem
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych