Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie narty wybrać (biegówki dla początkującej)


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 shizonek

shizonek
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:DG
  • Narty:brak
  • Imię :Marta

Napisano 05 grudzień 2010 - 18:03

Witam. Mam nadzieję, że zostanę kolejnym "nabytkiem" narciarskim, ale zanim to nastąpi, mam kilka pytań do doświadczonych kolegów i koleżanek.
Nigdy dotąd nie jeździłam na nartach i postanowiłam w tym roku, że spróbuję 'pobawić się' na biegówkach. To nie mają być żadne wyczyny, zamierzam po prostu trochę się poruszać po pracy (siedzącej), w weekendy. Stąd też wybór nart biegowych, a nie zjazdowych - tym bardziej, że w góry mam kawałek. Chcę po prostu zastąpić narciarstwem moją letnio-wiosenno-jesienną aktywność, tj. rower, nordic walking i turystykę górską.
Jestem kompletnie zielona - tak bardzo, jak tylko możecie sobie wyobrazić. ;) Stąd prośba o pomoc w wybraniu odpowiednich nart. Niestety, nie mam możliwości wypożyczenia, optymalnie byłoby, gdybym mogła kupić używany sprzęt, ale już wiem, że łatwo nie będzie. Wobec tego szukam czegoś w miarę taniego na początek (bo nie mam 100% pewności, że narciarstwo mi się spodoba).

Ale do rzeczy. Tereny, na których używałabym nart to głównie podmiejski lasek, a więc w grę wchodzą nieprzygotowane trasy, często świeży, kopny śnieg. Czasem jakieś rozległe pola, łąki, nieużytki. Zależy mi po prostu na możliwości powłóczenia się po okolicy (może w przyszłości jakieś dalsze wycieczki, kto wie..).
Czy do tego rodzaju aktywności dobre byłyby narty śladowe, czy może nawet back country?
Jeśli chodzi o inne moje parametry, to wiek 32, wzrost 160, waga 59 - czy dobrze liczę, że powinny to być narty o długości 180-185 cm?

I jeszcze jedno lamerskie pytanie na koniec. Czy do zakupionych nowych nart da się zamontować dowolne wiązania, czy to także zależy od producenta, i trzeba wcześniej zapytać? O tym, że wiązania muszą być dopasowane do buta, wiem. ;)

Byłabym wdzięczna za odpowiedzi. Na razie nie szukałam konkretnych modeli i firm, bo nawet nie wiem, czy dobrze kombinuję z rodzajem nart. Oczywiście jeżeli ktoś ma jakieś nazwy dla mnie, będę ogromnie wdzięczna. :)
  • 1

#2 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 05 grudzień 2010 - 18:43

Marta, witaj. My tutaj to raczej narciarze zjazdowi, nie biegowi. Ale mam nadzieję że ktoś może się znajdzie i Wam doradzi. Może są u nas "biegacze" ??

Pozdrawiam serdecznie ;)
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych