Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smerekowiec


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 koch

koch
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Narty:Fisher RX4
  • Imię :Kuba
  • Ulubiony stok:Sesto

Napisano 04 listopad 2010 - 17:35

Magura Małastowska ma tą wadę, że niema tam prostej trasy dla początkujących.
Co prawda w Małastowie poniżej stacji istnieją niewielkie wyciągi ale zaplecze mają marne a śnieg jeszcze gorszy (położone są bardzo nisko a włada nimi OSiR nie bardzo dbający o warunki).

Istnieje jedna pewien ratunek dla rodzin w których część osób początkuje a inni jeżdżą dobrze
(tak było z nami gdy po latach strzeliło mi do głowy nauczyć się jazdy na desce, rodzina jeździła na nartach)

Jest to ośrodek w Smerekowcu (z przełęczy Małastowskiej na południe w stronę granicy i w Gładyszowie na zachód około 3 km.)

Trasa jest króciutka ale oprócz głównego wyciągu znajduje się też wydzielona strefa ze specjalnym wyciągiem dla najmłodszych (100m).
Jest też:
- dobrze wyposażona wypożyczalnia i serwis,
- szkoła narciarska
- niedroga restauracja
- bezpłatny parking (w przeciwieństwie do magury)

Strona ośrodka: http://www.wyciag-smerekowiec.pl
Opis z OPK: http://www.krajoznaw...zy-raz-a297.php
  • 0

#2 koch

koch
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Narty:Fisher RX4
  • Imię :Kuba
  • Ulubiony stok:Sesto

Napisano 04 listopad 2010 - 17:38

Odnalazłem poza tematem "Beskid niski i Bieszczady" bardzo szczegółowy opis Kiedara.
Linkuję go tu dla porządku i łatwości poszukiwań.

http://www.kochamnar...owiec-t980.html
  • 1

#3 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2010 - 22:55

W celu sprostowania - koch to co napisałem w linku podanym przez Ciebie dotyczyło tylko tego gdzie jechać, a nie było relacją z wyjazdu i dlatego jest w innym dziale, ale dzięki za zebranie informacji w jednym miejscu :uklon2:

Teraz właściwa relacja.
Choć temp w drodze z Krakowa w okolice Gorlic nie napawała optymizmem [attachment=6695:DSC00318.JPG]
dnia 18 grudnia A.D. 2010 wybrałem się - będąc w pobliżu po swoje narty - na otwarcie sezonu na Magurze co zakończyło się odwiedzeniem Smerekowca z powodów wymienionych w tej relacji, oraz z czystej ciekawości (mój pierwotny plan zakładał 3-4 zjazdy na Magurze i potem odwiedzenie Smerekowca).

Droga do Smerekowca była piękna i malownicza, choć od skrętu z głównej drogi na Uście Gorlickie całkowicie biała.

[attachment=6696:PC180390.JPG] [attachment=6697:PC180400.JPG] [attachment=6698:PC180402.JPG] [attachment=6699:PC180401.JPG]

Po drodze można wstąpić na jazdę konną i podziwiać piękną całkowicie czystą przyrodę

[attachment=6701:PC180405.JPG] [attachment=6700:PC180404.JPG]

Docieram na miejsce i jaka miła niespodzianka, razem ze mną jest siedem osób na stoku!
No może stok to dużo powiedziane, górka długości jakieś 500-600 metrów, prosta, łagodna i szeroka. Działa jeden główny orczyk, śniegu pod dostatkiem, działa serwis i wypożyczalnia nart, bufet i toaleta - szkółki narciarskiej nie widziałem. Zakupuje w kasie bilet - miła pani pyta, czy ma być na karcie zbliżeniowej, czy taki papierowy z kodem, ja jako wygodnicki (nie muszę wyciągać z kieszeni) wybieram kartę magnetyczną.

Cennik prosty i klarowny, choć jak wszędzie nie przewiduje zwrotów niewykorzystanych przejazdów ( i tak jak wszędzie jest to podobno nielegalne)
[attachment=6709:PC180406.JPG]

Na stoku jak pisałem wyżej "tłum" ogromny - dwóch panów i czwórka dzieci pod ich opieką, oraz ja :D. Panowie zapytali mnie czy byłem na Magurze, zdałem sumienną relację i stwierdzili, że jednak już dziś się na nią już drugi raz nie wybierają.
Pojeździłem sobie miło, sezon otworzyłem i bardzo dobrze mi z tym, że trafiło mi się to w Smerekowcach. Czysta przyroda, cisza, spokój, świeże powietrze, głusza jak okiem sięgnął, super warunki, śniegu sporo, stok ratrakowany, przygotowany rewelacyjnie i wszystko niemal na wyłączność.
Jeśli ktoś z dzieckiem chciałby wybrać się na zimową agroturystykę, z dala od zgiełku miasta, przy okazji pojeździć na koniach i na nartach - to polecam z całego serca. Przy głównym stoku jest też orczyk dla maluchów - dziś był nieczynny i nieprzygotowany, ale zapewnili, że wkrótce się to zmieni.
Jeśli do przyjemności z jazdy na nartach nie potrzebujesz "nartostrad" po 1500 metrów, czarnych tras i tłumów, to chyba to miejsce jest dla Ciebie.
Jednak czy warto tam pojechać z centralnej Polski? Nie wiem szmat drogi jest, a ten jeden stok to trochę mało. Ja na szczęście mam ten plus, że będąc u teściów mam niedaleko i bardzo chętnie tam wrócę.
[attachment=6702:DSC00319.JPG] [attachment=6703:DSC00320.JPG] [attachment=6704:DSC00322.JPG] [attachment=6705:DSC00325.JPG] [attachment=6706:DSC00326.JPG] [attachment=6707:DSC00327.JPG] [attachment=6708:DSC00328.JPG]

P.S.1 Przepraszam za jakość zdjęć - aparat padł mi na zimnie i został jedynie telefon pod ręką.

P.S. 2 Nasi i tam byli ;) :zeby:
[attachment=6710:PC180409.JPG] [attachment=6711:PC180411.JPG]
  • 5

#4 koch

koch
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Narty:Fisher RX4
  • Imię :Kuba
  • Ulubiony stok:Sesto

Napisano 24 listopad 2012 - 23:25

Strona ośrodka: http://www.wyciag-smerekowiec.pl
Opis z OPK: http://www.krajoznaw...zy-raz-a297.php


Eh, zmiany, zmiany. Kolejny mój dawny link nie działa.
Oto aktualny: http://www.krajoznaw...erwszy-raz-9114
  • 0

#5 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 listopad 2012 - 13:09

Eh, zmiany, zmiany. Kolejny mój dawny link nie działa.

tak to niestety jest z linkami :stres:
będzie prościej gdy wkleisz tutaj całą relację

witam ponownie na forum KN
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych