Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wisła - Nowa Osada - Wróblonki


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#61 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 22 grudzień 2009 - 06:47

Dziękuję bardzo za zaproszenie, chętnie ale niestety w okresie świątecznym nie będzie mnie w Polsce.
PS. Nawet po drodze by było :)


Proszę, jak to się niektórym powodzi :)
Tak czy tak szkoda, ale potem organizujemy się po Nowym Roku, może wtedy będziesz mógł!!! :alegosc:

Ola

P.S. I nie dziękuj za zaproszenie, bo to nie na zaproszenia, tylko każdy, kto ma ochotę to zapina sanki i jedzie!!! oczywiście po wpłaceniu wpisowego, :thumbsup: najlepiej na moje konto, bo ja ze wszystkich tutaj najuczciwsza jestem, :alegosc: a żeby nie było najlepiej wpłać już teraz będziesz miał na "zaś" :alegosc:

P.S.1. I witaj w gronie "pokręconych" :aaaaa:
  • 1

#62 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 28 grudzień 2009 - 11:26

Wrzucam dla potomnych link do relacji. Tak dla systematyczności i przyszłości informacji. W wypadku opcji :szukaj, będzie łatwiej. Nowa Osada po powrocie.

http://www.kochamnar...t=20#entry11511
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#63 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 29 grudzień 2009 - 09:36

A ja się skazuję tym postem może na publiczny lincz, ale co tam :thumbsup:

Nie podzielam w pełni entuzjazmu tych, którzy uważają, że nowa Osada jest idealna do nauki... Stok jest w miarę szeroki, a na pewno szerszy niż był przed przebudową (wiem, od Adasia Sląskiego), ale... Stojąc na dole nie widać górnego odcinka... dlaczego? Bo ułożony jest schodowo, tzn. ma 3 miejsca, które zasłaniają to, co na dole. Jadąc ze szkółką, czy instruktorem, czy nawet swoim wolnym, początkowym tempem, szerokim łukiem, narażamy się na szybszego narciarza, który wyłaniając się ze schodka zwyczajnie nas nie widzi. Ja kilkakrotnie wyskoczyłam i musiałam dość szybko szukać miejsca do ominięcia szkółki, dzieciaczka czy uczącego się narciarza. Może gdy jest mniej ludzi... Dodatkowo na jednym z odcinków, który jest mocno nasłoneczniony, śnieg się szybciej topił, sporo ludzi tam leżało lub zwyczajnie siedziało i tam tez trzeba było wyhamować, że nie zrobić sobie i innym kuku, w tym miejscu najszybciej zrobiły się muldy... i sporo ludzi tam stawało, leżało lub usiłowało przejechać.
Moja opinia. Na pierwszy raz polecałabym Rowienki lub mały orczyk na Stożku, zdecydowanie bezpieczniej.

Pozdrawiam, Ola
  • 1

#64 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 29 grudzień 2009 - 09:53

Moja opinia. Na pierwszy raz polecałabym Rowienki lub mały orczyk na Stożku, zdecydowanie bezpieczniej.

Pozdrawiam, Ola


Muszę sprostować :alegosc: Rówienki to wyciąg w dolinie Jawornika - na przeciwko Soszowa (też kiedyś myliłem Soszów i Stożek :alegosc: )
Świetny park tam mają! Jedynym minusem jest dość "twardy" orczyk, tzn. lubi szarpnąć, co może powodować upadki początkujących.
Najlepszy chyba na tą chwilę wyciąg dla początkujących (pod względem szerokości, nachylenia) to Klepki, zainteresowanych odsyłam : http://www.kochamnar...lepki-t139.html

Pozdrawiam! :thumbsup:
  • 1

#65 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 29 grudzień 2009 - 21:20

Moja opinia. Na pierwszy raz polecałabym Rowienki lub mały orczyk na Stożku, zdecydowanie bezpieczniej.

Pozdrawiam, Ola


Muszę sprostować :alegosc: Rówienki to wyciąg w dolinie Jawornika - na przeciwko Soszowa (też kiedyś myliłem Soszów i Stożek :alegosc: )
Świetny park tam mają! Jedynym minusem jest dość "twardy" orczyk, tzn. lubi szarpnąć, co może powodować upadki początkujących.
Najlepszy chyba na tą chwilę wyciąg dla początkujących (pod względem szerokości, nachylenia) to Klepki, zainteresowanych odsyłam : http://www.kochamnar...lepki-t139.html

Pozdrawiam! :thumbsup:



ale ja nic nie pomyliłam.... pełna świadomość i premedytacja... Rowienki owszem pod Soszowem i orczyk na Stożku, stojąc przodem do czerwonej trasy... patrz na prawo, za okrągłym barem..., tak?

Ola
  • 1

#66 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 29 grudzień 2009 - 21:28

Zwracam honory po stokroć! :thumbsup:
Nie doczytałem słowa "lub", proszę wybaczyć ten brak czytania ze zrozumieniem (a matura coraz bliżej...)

:alegosc:
  • 1

#67 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 29 grudzień 2009 - 21:33

Zwracam honory po stokroć! :alegosc:
Nie doczytałem słowa "lub", proszę wybaczyć ten brak czytania ze zrozumieniem (a matura coraz bliżej...)

:alegosc:


nic to matura :aaaaa: , pięknie na nartach jeździsz i to się liczy :thumbsup: :alegosc:

kwiaty jak zawsze chętnie, są w wazonie....

Ola
  • 1

#68 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 27 grudzień 2012 - 22:21

Dziwnym trafem, udało się dziś (chyba już po raz 4) rozpocząć sezon na Nowej Osadzie w Wiśle.

Pomysł powstał o godzinie 14, o 15 byliśmy w samochodzie a przed 16 na stoku - i tu pierwsze zaskoczenie, a mianowicie ilość ludzi. Przyzwyczajony jestem do pustych stoków późnym popołudniem. Jednak nic bardziej mylnego, ludzi na prawdę sporo choć prawie bez kolejki do wyciągu.

To właśnie jeden z nielicznych minusów Nowej Osady - przepustowość. Mimo braku kolejki, na stoku jest tłoczno.
Dość biadolenia, teraz o warunkach. Jak na to "coś" co mam za oknem, było całkiem przyzwoicie i mogę zaryzykować stwierdzenie, że rano prawdopodobnie było świetnie. Śnieg sztuczny i mokry ale w sporej ilości, żadnych kamieni, trawy etc.

Ogólnie całkiem sympatyczne, przypadkowe otwarcie sezonu :)


P.S
Zdjęcia są.... ale kabel zaginął w bliżej nie określonych okolicznościach. Firmie Sony dziękuję za kartę duo-stick której nie mogę dopasować do żadnego czytnika.
  • 2

#69 ross1

ross1
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bytom
  • Narty:blizzard xcs iq
  • Imię :patryk
  • Przedstawiciel:-

Napisano 27 grudzień 2012 - 22:29

AdamSlask myslisz ze te ,,dobre" warunki utrzymaja sie chociaz do konca weekendu ??? od soboty do wtorku jestem w wisle i wlasnie Nową Osadę ob ralem jako glowny stok :D tez na rozpoczecie sezonu
  • 1

#70 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 27 grudzień 2012 - 22:43

a mnie się wydaje, że

jeden z nielicznych minusów Nowej Osady

tkwi tu:
http://www.nowaosada.pl/9,cennik.html
Moim skromnym zdaniem przegięli pałę już dawno, a teraz to ją złamali, ale z drugiej strony jak klienci płacą, to czemu nie.
  • 1

#71 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 27 grudzień 2012 - 23:05

Zgadzam się z Deczkiem - jeśli chodzi o jazdę przez cały dzień.
5 wjazdów kosztowało mnie 30 zł, więc nie jest źle. Chyba, że wgłębimy się w szczegóły typu zł/za metr trasy - to wtedy jest źle. Bardzo źle.

AdamSlask myslisz ze te ,,dobre" warunki utrzymaja sie chociaz do konca weekendu ??? od soboty do wtorku jestem w wisle i wlasnie Nową Osadę ob ralem jako glowny stok :D tez na rozpoczecie sezonu


Śniegu naprodukowali sporo, o sobotę i niedzielę bym się nie martwił. Jednak zdecydowanie martwił bym się o ilość ludzi. Skoro w czwartek popołudniu było ich dużo, nie chcę wiedzieć co będzie działo się przed Sylwestrem. Mimo wszystko, miłej jazdy :)

Użytkownik AdamSlask edytował ten post 27 grudzień 2012 - 23:06

  • 1

#72 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 11 grudzień 2014 - 21:40

Sezon udało się rozpocząć - po raz kolejny- na Nowej Osadzie. Sporo chętnych na szusy, śniegu malutko, temperatura dodatnia. Ogólnie na pierwszy raz w porządku. 

 

Rzecz jasna - zasadniczy i największy minut to ceny! W zasadzie ogromne, monstrualne i nie proporcjonalne do "atrakcji" ceny.

 

pre_1418330445__10845921_893631620676520


Użytkownik AdamSlask edytował ten post 11 grudzień 2014 - 21:41

  • 4

#73 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 12 grudzień 2014 - 06:18

Dla samego szaszłyczka warto nawet z Wawy jechać
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#74 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 14 grudzień 2014 - 19:27

Adam a jakie te ceny na Osadzie.


  • 0

#75 AdamSlask

AdamSlask

    Nadworny Fotograf

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2296 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Lusti RCT
  • Imię :Adam
  • Ulubiony stok:pusty i dobrze przygotowany

Napisano 14 grudzień 2014 - 22:59

Adam a jakie te ceny na Osadzie.

 

45zł za 2h jazdy  :banana_smiley_16:


  • 1

#76 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 15 grudzień 2014 - 09:19

Oż.......
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#77 bum

bum
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Imię :Artur

Napisano 15 marzec 2016 - 13:39

12.03.2016. Drugi dzień wiślańskiej jazdy. Rankiem wychodzę na balkon, by organoleptycznie sprawdzić co to będzie.

Załączony plik  resized_SAM_7349.jpg   162,24 KB   2 Ilość pobrań

Nie jest dobrze - wczorajsza mżawka przekształciła się w MŻAWĘ.

Kierujemy się do Nowej Osady. Parking prawie pusty, MŻAWA DALEJ PIZGA.  Nic to - wyciągamy sprzęt i na stok.

Ostatni raz byłem tu...ho,ho,ho...a może jeszcze wcześniej. W każdym razie były tu orczyki. No i...już ich nie ma.

Dół wygląda dobrze. Jeśli to co widać - może być dobre.

Załączony plik  resized_SAM_7353.jpg   59,32 KB   2 Ilość pobrań

Wyżej - niespodzianka:

Załączony plik  resized_SAM_7355.jpg   60,31 KB   2 Ilość pobrań

Załączony plik  resized_SAM_7357.jpg   91,5 KB   2 Ilość pobrań

Załączony plik  resized_SAM_7359.jpg   55,11 KB   2 Ilość pobrań

Na szczęście to około 100 metrów - tu trzeba boczkiem, gdzie jest jeszcze biało.

Powyżej tego docinka - może być:

Załączony plik  resized_SAM_7360.jpg   36,7 KB   1 Ilość pobrań

Jeździmy. MŻAWA PIZGA DALEJ. Śnieg mokry i ciężki. Jednak znikomy ruch pozwala na niczym nie skrępowane śmiganie.

Niestety - MŻAWA ma to do siebie, że wk***ia. Najbardziej przez to, że nie ustaje. Z każdym zjazdem ubrania stają się cięższe.

Krzesła nie są składane i ich gąbkowana powierzchnia nasiąka wodą. Moje super-gacie-markera z membraną o bardzo wysokich parametrach dają radę. Jednak - żona nie ma super-gaci-markera... :mad: Tylko jakieś nie-super-gacie -nie-markera.

No i - pupsko mokre... A wtedy co? Żona niezadowolona.- czyli nie jest dobrze - atmosfera robi się coraz bardziej gęsta...

Z tego też powodu robimy dłuższą przerwę na podsuszenie się przy palenisku w knajpie.

A MŻAWA jakgdybynigdynic: DALEJ PIZGA...

Teraz wypada napisać coś pouczającego.  Piszę przeto:

Kupujcie super-gacie-markera. Albo inne super-gacie. Wtedy: dupa sucha. A jak dupa sucha, to wiadomo - żona zadowolona...Każdy chyba przyzna mi rację, że dupa sucha jest lepsza, niż dupa mokra. Nie wspominając już o niezadowolonej żonie...

Podsuszeni wracamy na stok. Zjeżdżamy jakieś 20-cia razy i...dupa mokra=ewakuacja.

 

Dodam tu jeszcze wątek kulinarny. Otóż po przebraniu się w suche ciuszki - udalim się do centrum Wisły, by odreagować MŻAWĘ... Zaparkowaliśmy przed nowym wiślańskim ośrodkiem Skolnity:

Załączony plik  resized_SAM_7366.jpg   163,73 KB   3 Ilość pobrań

Niestety, śniegu brakło i padł martwy przed naszym przyjazdem. Może za rok...

Sugerując się z zasłyszanymi tu i ówdzie wieśćmi - odwiedziliśmy wiślański GS:

Załączony plik  resized_SAM_7365.jpg   138,65 KB   2 Ilość pobrań

Miejsce funkcjonuje pod nazwą: JADŁODAJNIA WISŁA.

Prawdziwy PRL w 2016. Na stołach ceraty, z kuchni bucha para... Są na świecie miejsca, gdzie za taki stylizowany dizajn, trzeba sporo płacić, A tu nie. Jest autentyczny. Uchował się do dzisiejszych czasów i funkcjonuje. Chyba nawet nieźle - sądząc po ilości osób. Dlaczego warto znać to miejsce? Bo:

1. Jest wręcz nieprzyzwoicie tanie - dwudaniowy obiad z kompotem (a jakże:PRL!) i surówkami, które są dostępne w     ilościach nieograniczonych: 13 złotych polskich. Dziennie do wyboru trzy zestawy. Śniadanie - 5 złotych polskich.

2. Porcje są nieeezwykle słuszne i konkretne rozmiarowo.

3. Pychota! Nie pamiętam, kiedy w knajpie nie miałem żadnych zastrzeżeń co do smaku/świeżości.

4. Oryginalny już dziś klimat minionych czasów - PRL, GS-y i takie tam..Młodsi narciarze już pewno nie kumają, o co chodzi...

 

No proszę...Okazało się, że sucha dupa i wizyta w GS-ie może przywrócić chęć do życia.

:hi:

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  • 3

**********************************ŚNIEGU!


#78 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 marzec 2016 - 15:07

Taki smak PRL-GS mozna poczuc w knajpce w Kasince Małej (jest jeszcze Kasina Wielka, ta od Justyny Kowalczyk, ale troche dalej). Knajpka nazywa sie Rafcio i pysznie karmi. Tuz obok kosciola. Nawet napisalem kiedys recenzje do tripadvisor.


  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych