Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wspinaczka ściankowa


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
53 odpowiedzi w tym temacie

#41 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 17 maj 2010 - 22:33

Cześć

Kobylany spoko, ale jeśli więcej chętnych by chciało się zintegrować, to chyba w Rzędkach lub w Podlesicach jest więcej łatwych dróg. Chociaż w sumie na Kuli też jest ich trochę.
Ale znowu w Podlesicach można by zrobić ciekawy zjazd dla niezaawansowanych z Kazermy. Trochę by gaciami potrzęśli.

Jakby doszło co do czego to spać można w Rzędkowicach na campingu u Bożeny. Tanio, warunki spartańskie, żarcie paskudne, krzywy bilard, ale za to dużo piwka i jaka atmosfera... :beer:

Jak dla mnie mogą byc Rzędki, na przykład rejon Narożnej - same łątwe drogi, nawet bliżej, choc nie ukrywam, że Kobylańska jest mi najbliższa. Na Filarkach czy Pienikach łatwych dróg multum.
I nie strasz mnie zjazdami bo przy zjeździe miałem wypadek, który praktycznie zakończył moje wspinanie.:houk:
A w Podlesicach mozna na Wielbłądzie - wysoki i też same łatwe.
Pamietam jak kiedyś zwaliłem sie przy drugiej wpince z Dziurek i przez nastepne trzy dni chodziłem cały czas na palcach a Kefir z którym byłem miał modelowego asekuranta.:):) Fajne czasy.
Piwo zawsze lepiej smakuje pod gołym niebem.:):)
Pozdro
  • 0

#42 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 17 maj 2010 - 22:51

Tak dla zachęty. Poniższe zdjęcia przedstawiają kolejno:

1. Zjazd ze wspomnianej Kazermy:
Załączony plik  DSCF0063.JPG   1,72 MB   25 Ilość pobrań
Załączony plik  DSCF0028.JPG   1,77 MB   35 Ilość pobrań

2. Początek prowadzenia (mojego) i wpinka:
Załączony plik  IM002063.JPG   306,61 KB   34 Ilość pobrań
Załączony plik  IM002065.JPG   282,84 KB   29 Ilość pobrań

3. Oraz Deczko_inny w akcji:
Załączony plik  IM002017.JPG   303,62 KB   32 Ilość pobrań
Załączony plik  IM002020.JPG   337,44 KB   31 Ilość pobrań

Na nartach teraz raczej nie pojeździmy, ale w tak ładnych okolicznościach przyrody można się spotkać :houk:

Użytkownik bacteria edytował ten post 17 maj 2010 - 22:56

  • 1

#43 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 18 maj 2010 - 06:39

Cześć
Hehe Masz interesujący sposób zjeżdżania. Zawsze jest wrażenie ze znajdujesz się bliżej ziemi.:houk::beer:
Pozdro
  • 0

#44 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 18 maj 2010 - 09:10

Ależ mnie teraz zaimponowałaś bacteria.

ale za to dużo piwka i jaka atmosfera...


..... dla mnie kluczowy wyznacznik spotkania, proszę mnie zapisać....przyjdę na zlot z przyjemnością :houk: :beer:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#45 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 18 maj 2010 - 10:42

No to skoro chętni są to teraz tylko na pogodę czekać i wyzanaczamy termin :houk:

:beer: fajnie :)
  • 0

#46 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 18 maj 2010 - 15:43

Cześć
W temacie:
http://www.wspinanie...artin-krpan.php
Pozdro
  • 0

#47 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 18 maj 2010 - 19:42

Tak dla zachęty. Poniższe zdjęcia przedstawiają kolejno:

Fajne fotki. Tylko dlaczego podeszwy stóp mnie bolą i łapki się pocą? :houk:
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#48 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 18 maj 2010 - 20:20

Bacteria,
kogo dotyczy określenie

"panelowych pajacyków" ?

Studentów ? Sztubaków ?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#49 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 maj 2010 - 20:37

Cześć
W temacie:
http://www.wspinanie...artin-krpan.php
Pozdro


fajnie się nazywa ten wspinacz - Haładaj (Mammut, Boreal, Atest.......
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#50 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 18 maj 2010 - 23:05

Cześć

Cześć
W temacie:
http://www.wspinanie...artin-krpan.php
Pozdro


fajnie się nazywa ten wspinacz - Haładaj (Mammut, Boreal, Atest.......

Nazwisko jak nazwisko - chłopak daje radę a nie wali hały i to najważniejsze.:beer:
Pozdro

Cześć

Bacteria,
kogo dotyczy określenie

"panelowych pajacyków" ?

Studentów ? Sztubaków ?

Gości, którzy przychodzą na ściankę i ćwiczą jakąś sekwencję ruchów do znudzenia aby później szpanować nią przed mało zorientowanymi. Nawet w skałach i to za moich czasów byli goście, którzy umieli przejść tylko jedną drogę w pięknym stylu żeby zaszpanować. Wtedy był to zwykły leszczyk ale panelowy pajacyk jest bardziej dobitny. Bakteria :houk:
Zobaczcie jak tu sobie chłopiec pieknie radzi:
http://www.wspinanie...a-crazy-mix.php

Jako, że nie da się praktycznie rozmawiać ani bawić we wspinanie (nie mówiąc o uprawainiu tej dyscypliny) bez znajomości skali trudności poniżej zestawienie próbujące dopasowac stopnie w najczęściej uzywanych skalach:

Załączony plik  skale_trudno_ci.jpg   729,91 KB   10 Ilość pobrań

Wszystkie skale trudności mają charakter otwarty czyli nie sa ograniczone od góry. Unika się w ten sposób kłopotów jakie nastręczać zaczęła przymiotnikowa skala tatrzańska. Na poczatku XX wieku wprowadzono do niej stopień nadzwyczaj trudno później jeszcze przed druga wojna światową pojawiło sie skrajnie trudno - i co dalej. Czy może byc cos więcej niz skarjnie trudno??
Dlatego zamieniono przymiotniki na liczby (w tym wypadku rzymskie) i taka skala uzywana jest najczęsciej w Tatrach. Podobną konstrukscje ma skala niemiecka. W naszych skałach stosuje sie skalę Kurtyki z otwartą szóstką z zastrzeżeniem że róznica pomiędzy VI.1 a VI.2 jest taka sama jak pomiędzy V a VI. Wymiennie stosuje się skalę francuską jako, że jest to najpopularniejsza skala w Europie kontynentalnej. Uzywana jeszcz kilkanaście lat temu skala Podlesicka czy tez łódzka z otwartą piatką odeszła w niebyt choć bazują na niej starsze przewodniki po Rzędkowicach.
Osobna sprawą jest skala trudności bulderów. Tutaj obowiązują dwie skale trudności pamietac jednak należy, że bulder 8B ma się nijak do drogi 8b.
Wycena dróg to sprawa skomplikowana i bardzo często wyceny są weryfikowane przy kolejnych przejściach, zazwyczaj w dół choc w górę tez sie zdarza. Wprowadzono tez stopnie pośrednie + a nawet łamane. Troche trąci to paranoją bo swego czasu pomiędzy VI.4 a VI.5 mozna było spotkać: VI.4/VI.4+, VI.4+, VI.4+/VI.5.
Temat jest naprawdę ciekawy tu tylko tytułem ciekawostki ale jeżeli kogoś zainteresuje to można rozwinąć.
Pozdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 19 maj 2010 - 09:12

  • 0

#51 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 19 maj 2010 - 16:32

Ja myślę, że zainteresowanych wyjazdem dotyczy od III do (silniejszych) VI. Chyba na początek nic więcej.

Acha, a do Mitkowego wyjaśnienia panelowych pajacyków (bardzo zresztą trafnego) można jeszcze dodać, że widzą oni większą przyjemność z przesiadywania na materacu w zamkniętej, śmierdzącej potem hali niż w pięknych wapiennych skałach, otoczonych zielonymi drzewkami, na trawce, słuchając śpiewu ptaszków.

Dlatego właśnie tak dobitnie ich nazywamy. A jak przychodzi co do czego to gość co na panelu przewieszki robił w skałach ma z IV problem, bo nikt mu stopni na kolorowo nie pomalował.
Są oczywiście tacy co sztuczne ściany, czyli tzw. pakernie traktują jako typowy trening i zazwyczaj wysokość ich wspinania nie przekracza 2m wyskości, a wyznaczone trawersy są różne, z regóły coraz trudniejsze. Oni zazwyczaj siedzą na pakerni wtedy kiedy nie mają możliwości pojechać w skały, żeby nie stracić kondycji.

Użytkownik bacteria edytował ten post 19 maj 2010 - 16:43

  • 0

#52 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 19 maj 2010 - 17:21

Uf, dzięki że i tacy też są. Bo już myślałem że tylko same asy. W sumie wspinanie w górach do mnie przemawia, wspinanie w hali w ogóle.
Nie licząc treningu oczywiście.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#53 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 31 maj 2010 - 20:21

Dosyc ciekawa odmiana wspinaczki:
http://www.youtube.c...M...=1&index=32
  • 0

#54 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 01 czerwiec 2010 - 00:06

Cześć
Wprawdzie ze wspinaczką nie ma to wiele wspólnego ale wielkie dzięki za ten filmik.
Idea Monty Pythona była zawsze dla mnie wielka - Nie ma świętości!
Wszystko można wyśmiać.
Np.

Tutaj idą nieco wyżej.:houk:
Ale sens życia pozostaje zawsze ten sam.:beer:
Pozdro
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych