Skocz do zawartości


Zdjęcie

I po co


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 10 kwiecień 2010 - 17:19

Cześć

CYTAT(Bzyk @ 16.03.2010, 15:54) *
P60 to ma taliowanie jak duża kaczka ( o ile kaczki mogą być duże ) a Oli slalomka to talię ma delikatną.
Jeździłeś tą P60 poza trasą ? przy takiej łopacie powinna całkiem nieźle iść poza trasą


Jeździłem, choć nie odważę się użyć słów "poza trasą". Po prostu odrobinkę obok trasy w kopnym śniegu i to na różnych P60, race tigerach, oraz atomikach, knaislach, hedach i szczerze mówiąc różnicy nie widziałem.


Jeśli Ty nie widzisz różnicy pomiędzy Volklem a Atomikie lub Hedem to ja Tobie proponuję zacznij uprawiać saneczkarstwo !!!
Uważam że Volkl jest tak specyficzną i niepowtarzalną deską , że nie można jej porównać do innych nart .

A o jakim Volklu mowa, ktory rok, model itd, że taki specyficzny? Jeździłem na sporej ilości i nie zauważyłem jakiś szczególnie chrakaterystycznych cech. Narta jak narta.
Pozdro
  • 0

#22 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 406 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:W-wa
  • Narty:Fischer RX Fire
  • Imię :Rysiek

Napisano 12 kwiecień 2010 - 13:57

Mnie przynajmniej chodziło o P60 SC racing z roku 04/05 z taliowaniem 120/64/107
  • 0

#23 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 12 kwiecień 2010 - 14:01

Cześć

Mnie przynajmniej chodziło o P60 SC racing z roku 04/05 z taliowaniem 120/64/107

Dzieki. Jeszcze przydałaby sie informacja z jakim Atomikiem czy Headem kolega łysy porównuje, co myslisz Bzyku?:thumbsup::taniec2:
Bo inaczej to pływanie po nieznanym akwenie raczej.
Pozdrawiam

Użytkownik Mitek edytował ten post 12 kwiecień 2010 - 14:02

  • 0

#24 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 13 kwiecień 2010 - 20:32

Dzieki. Jeszcze przydałaby sie informacja z jakim Atomikiem czy Headem kolega łysy porównuje, co myslisz Bzyku?wink.gifsmile.gif
Bo inaczej to pływanie po nieznanym akwenie raczej.
Pozdrawiam

No miałem tutaj na myśli np: Tigersharka lub Racetigera , wiesz też zjechałem kilka nart , ale żadna nie miała takiego odejscia i trzymania krawędzi jak Volkl , co do cięcia muld nawet nie będę się zagłębiał ,no może jeszcze Elan SLX świetne odejście przy wyjściu :)chyba każdy kto miał do czynienia z Volkiem to wie jak bardzo technicznie i technologicznie jest to zaawansowana narta , chyba żadna firma na świecie nie ładuje w nartę tyle drewna bo te wszystkie syntetyczne rdzenie to można sobie w d..ę wsadzić i dalej będzie miękko :hysterical:, co prawda nie miałem okazji testowania najnowszego Atomika , ale to kwestia następnego sezonu , ale jak to atomik , słaba krawędz i krótka żywotność , nie sądzę żeby się tutaj miało coś zmienić .

Ps. Co do krawędzi to tylko Head może równać się z Volkiem , mam na myśli twardość i żywotność ich ....:russian:
  • 0

#25 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 13 kwiecień 2010 - 20:45

Dzieki. Jeszcze przydałaby sie informacja z jakim Atomikiem czy Headem kolega łysy porównuje, co myslisz Bzyku?wink.gifsmile.gif
Bo inaczej to pływanie po nieznanym akwenie raczej.
Pozdrawiam

No miałem tutaj na myśli np: Tigersharka lub Racetigera , wiesz też zjechałem kilka nart , ale żadna nie miała takiego odejscia i trzymania krawędzi jak Volkl , co do cięcia muld nawet nie będę się zagłębiał ,no może jeszcze Elan SLX świetne odejście przy wyjściu :)chyba każdy kto miał do czynienia z Volkiem to wie jak bardzo technicznie i technologicznie jest to zaawansowana narta , chyba żadna firma na świecie nie ładuje w nartę tyle drewna bo te wszystkie syntetyczne rdzenie to można sobie w d..ę wsadzić i dalej będzie miękko :hysterical:, co prawda nie miałem okazji testowania najnowszego Atomika , ale to kwestia następnego sezonu , ale jak to atomik , słaba krawędz i krótka żywotność , nie sądzę żeby się tutaj miało coś zmienić .

Ps. Co do krawędzi to tylko Head może równać się z Volkiem , mam na myśli twardość i żywotność ich ....:russian:

Jezdzilem na obu wspomnianych Volklach i dla mnie Head Sl wygrywa.Kwestia osobistych preferencji.
  • 0

#26 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 13 kwiecień 2010 - 21:09

Ps. Co do krawędzi to tylko Head może równać się z Volkiem , mam na myśli twardość i żywotność ich ....smile.gif

No o tym właśnie pisałem i masz racje każdy ma inne gusta , a o gustach się nie dyskutuje :hysterical: pozdrawiam .
  • 0

#27 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 13 kwiecień 2010 - 22:02

Cześć

Ps. Co do krawędzi to tylko Head może równać się z Volkiem , mam na myśli twardość i żywotność ich ....smile.gif

No o tym właśnie pisałem i masz racje każdy ma inne gusta , a o gustach się nie dyskutuje :hysterical: pozdrawiam .


W takim razie nie należy pisać:

Jeśli Ty nie widzisz różnicy pomiędzy Volklem a Atomikie lub Hedem to ja Tobie proponuję zacznij uprawiać saneczkarstwo !!!
Uważam że Volkl jest tak specyficzną i niepowtarzalną deską , że nie można jej porównać do innych nart .


Każda firma ma modele bardziej lub mniej udane, wiele zalezy od przygotowania narty, warunków w jakich jeździsz, dyspozycji dnia itd. Tego typu, w miarę obiektywnych, porównań można dokonywać tylko w ramach jednolicie przeprowadzanych testów.
O Volklu mogę napisac ze 100% pewnością jedno - podoba mi się znaczek.:russian:
Pozdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 14 kwiecień 2010 - 10:04

  • 0

#28 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 14 kwiecień 2010 - 06:21

head world cup SL :russian: :russian: dziewczyńskie... polecam :hysterical:

Ola
  • 0

#29 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 14 kwiecień 2010 - 06:33

Mitek , nie pitol do mnie jakbym ja wczoraj na nartach zaczął jezdzić

Każda firma ma modele bardziej lub mniej udane, wiele zalezy od przygotowania narty, warunków w jakich jeździsz, dyspozycji dnia itd. Tego typu, w miarę obiektywnych, porównań można dokonywać tylko w ramach jdnolicie przeprowadzanych testów.

Żadna firma ze znanych mi w średniej już klasie nie robi nart na pełnym drewnianym rdzeniu i z tak dużym naciskiem na trzymanie krawędzi co Volkl , co do wytrzymałości krawędzi to tak się akurat składa że często jestem zmuszony jezdzić na oblodzonych stokach , i potrafię nawet 2 razy w sezonie ostrzyć narty , więc proszę Cię nie piernicz mi tutaj o przygotowaniu narty warunkach lub dyspozycji , wiesz ja jestem w tej komfortowej sytuacji że na stoki mam dość blisko i średnio spędzam na nartach min 40 dni , więc wierz mi ! wiem coś na temat tyrania nart .

Jasne można powiedzieć ,że każda sroka swój ogon chwali , ale po doświadczeniach z różnymi nartami jak na razie narty bym nie zmienił .
  • 0

#30 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 14 kwiecień 2010 - 06:37

to tak się akurat składa że często jestem zmuszony jezdzić na oblodzonych stokach



a dlaczego?
  • 0

#31 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 14 kwiecień 2010 - 06:39

head world cup SL tanczy23.gif tancze.gif dziewczyńskie... polecam thumbsup.gif

Chyba się przesiądę na nie .hihihihihihihi :hysterical:
  • 0

#32 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 14 kwiecień 2010 - 06:42

head world cup SL tanczy23.gif tancze.gif dziewczyńskie... polecam thumbsup.gif

Chyba się przesiądę na nie .hihihihihihihi :russian:


będzie Pan zadowolony :russian: :russian:

są też chłopczyńskie, Marek ma, ale ja ich nie znam, poza tym, dziewczyńskie są super!!! :hysterical:

ale dlaczego te oblodzone stoki j.w.?
  • 0

#33 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 14 kwiecień 2010 - 10:52

head world cup SL tanczy23.gif tancze.gif dziewczyńskie... polecam thumbsup.gif

Chyba się przesiądę na nie .hihihihihihihi :russian:


będzie Pan zadowolony :russian: :russian:

są też chłopczyńskie, Marek ma, ale ja ich nie znam, poza tym, dziewczyńskie są super!!! :hysterical:

ale dlaczego te oblodzone stoki j.w.?



No często zdarza mi się jezdzić po oblodzonych stokach Takich jak Palenica, Krynica , Lubinka więc nie trudno zajechać krawędzie na takich stokach zresztą w tym roku było od groma sztucznego śniegu , więc i oblodzęń też od groma :russian:
  • 0

#34 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 406 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:W-wa
  • Narty:Fischer RX Fire
  • Imię :Rysiek

Napisano 14 kwiecień 2010 - 11:16

.......................ale po doświadczeniach z różnymi nartami jak na razie narty bym nie zmienił .


zmienisz, zmienisz, jeszcze założysz "90" pod butem...wszystko w swoim czasie
  • 0

#35 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 14 kwiecień 2010 - 11:59

Cześć

Mitek , nie pitol do mnie jakbym ja wczoraj na nartach zaczął jezdzić

Każda firma ma modele bardziej lub mniej udane, wiele zalezy od przygotowania narty, warunków w jakich jeździsz, dyspozycji dnia itd. Tego typu, w miarę obiektywnych, porównań można dokonywać tylko w ramach jdnolicie przeprowadzanych testów.

Żadna firma ze znanych mi w średniej już klasie nie robi nart na pełnym drewnianym rdzeniu i z tak dużym naciskiem na trzymanie krawędzi co Volkl , co do wytrzymałości krawędzi to tak się akurat składa że często jestem zmuszony jezdzić na oblodzonych stokach , i potrafię nawet 2 razy w sezonie ostrzyć narty , więc proszę Cię nie piernicz mi tutaj o przygotowaniu narty warunkach lub dyspozycji , wiesz ja jestem w tej komfortowej sytuacji że na stoki mam dość blisko i średnio spędzam na nartach min 40 dni , więc wierz mi ! wiem coś na temat tyrania nart .

Jasne można powiedzieć ,że każda sroka swój ogon chwali , ale po doświadczeniach z różnymi nartami jak na razie narty bym nie zmienił .

Nawet dwa razy??? No to nie za bardzo mamy o czym rozmawiać.
Pozdrowienia
  • 0

#36 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2010 - 12:35

Cześć

Mitek , nie pitol do mnie jakbym ja wczoraj na nartach zaczął jezdzić

Każda firma ma modele bardziej lub mniej udane, wiele zalezy od przygotowania narty, warunków w jakich jeździsz, dyspozycji dnia itd. Tego typu, w miarę obiektywnych, porównań można dokonywać tylko w ramach jdnolicie przeprowadzanych testów.

Żadna firma ze znanych mi w średniej już klasie nie robi nart na pełnym drewnianym rdzeniu i z tak dużym naciskiem na trzymanie krawędzi co Volkl , co do wytrzymałości krawędzi to tak się akurat składa że często jestem zmuszony jezdzić na oblodzonych stokach , i potrafię nawet 2 razy w sezonie ostrzyć narty , więc proszę Cię nie piernicz mi tutaj o przygotowaniu narty warunkach lub dyspozycji , wiesz ja jestem w tej komfortowej sytuacji że na stoki mam dość blisko i średnio spędzam na nartach min 40 dni , więc wierz mi ! wiem coś na temat tyrania nart .

Jasne można powiedzieć ,że każda sroka swój ogon chwali , ale po doświadczeniach z różnymi nartami jak na razie narty bym nie zmienił .

Nawet dwa razy??? No to nie za bardzo mamy o czym rozmawiać.
Pozdrowienia

Wysypal sie kolega tymi dwoma razami.Ja spedzam dwa razy mniej czasu na nartach w sezonie od lodu uciekam i ostrze narty zanacznie czesciej.
A co do sprzetu to teraz ujezdzam Salomon 3v z krawedziami na 87 czyli troche juz wykastrowane i tez nie bardzo Tigerom ustepuja choc smiem twierdzic ze wykorzystuje moze polowe mozliwosci tej narty.

Użytkownik pytek 23 edytował ten post 14 kwiecień 2010 - 12:37

  • 0

#37 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 406 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:W-wa
  • Narty:Fischer RX Fire
  • Imię :Rysiek

Napisano 14 kwiecień 2010 - 12:45

he,he, jak się nie jedzie na krawędzi to tylko .......Pazur pozostaje
  • 0

#38 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2010 - 13:37

he,he, jak się nie jedzie na krawędzi to tylko .......Pazur pozostaje

A czasami i Pazurem na krawedzi tez.
  • 0

#39 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 14 kwiecień 2010 - 14:27

Faktycznie coś się kolega Łysy z tymi dwoma razami wysypał :russian: dwa razy ostrzenia to czasami na tydzień jazdy może braknąć :russian: Ja jeździłem na nartach różnych firm i zawsze starałem się aby były dla moich potrzeb jak najlepsze i tak było. Obecnie "męczę" od już kilku sezonów HEDA i uważam że są bardzo dobre nie wiem czy najlepsze ale dla mnie jak najbardziej najlepsze :russian:
Jak widzisz dziewczyny też go chwalą :russian: i uwierz wiedzą co mówią :okulary:
Mam w zanadżu przygotowanego Fischera RX 10 ale co on potrafi to tego jeszcze nie wiem, kolega jeżdżący na nim twierdzi że bardzo dobry. Pożyjemy zobaczymy, ale jak znam życie też mi będzie dobrze służył :hysterical:

Pozdrawiam

Użytkownik marecki edytował ten post 14 kwiecień 2010 - 14:54

  • 0

#40 Łysy

Łysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 14 kwiecień 2010 - 15:26

I tutaj właśnie doszliśmy do sedna sprawy , macie właśnie teraz obraz wytrzymałości swoich desek (krawędzi) , jeśli musicie częściej ostrzyć .
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych