Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oswajanie stromizny, nabieranie szybkości...


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 05 marzec 2010 - 12:55

Witam serdecznie!

Gdzieś tam w temacie obok Ewa wspomniała o lęku przed stromizną. Obok lęku przed stromym stokiem, często "początkujący" narciarze pytają, dlaczego ja jeszcze nie potrafię zjechać szybciej, dlaczego się boję?

Dlaczego początkujący - został ujęty w cudzysłów? Bo początkujący to termin szeroki. Początkującym może być ktoś, kto tyle, co zaczął jeździć na nartach, ale i ten, który ma już kilka lat za sobą, ale lęki jeszcze nie oswojone. Myślę, że kto ma się odnaleźć w tej definicji, to się odnajdzie. :thumbsup:

Nie jestem dydaktykiem narciarskim, ale pamiętam swoje początki. Może kiedy każdy, który już oswoił pewne etapy w swoim życiu napisze coś i wszyscy Ci, którzy są gdzieś tam na początku oswoją się ze swoim stanem, zaakceptują go i dowiedzą się, że wszystko jeszcze przed nimi.

Lata temu pojechałam ze znajomymi do Szczyrku. Uważałam, że umiem jeździć, bo tak też było. Ale w pewnym sensie była wtedy na początku. Sporadyczne wyjazdy gdzieś tam, na chwilę. Znajomi, z którymi pojechałam bywali gdzieś tam częściej i na dłużej. Nie pamiętam po jakich trasach jeździliśmy, bo miałam wtedy jakieś 15-16 lat :thumbsup: , ale pamiętam, że oni zjeżdżali na dół ot tak sobie, a ja spocona, jak kura po urodzeniu hipopotama dojeżdżałam na dół. Drżałam przed każdym zakrętem na stromym stoku, bałam się szybkości/ jej nabierania.

Teraz się nie boję, ale nie dlatego, że świetnie jeżdżę na nartach, bo mam w sobie dużo pokory, ale dlatego, że mam już wile zjazdów za sobą. Każdy kolejny wyjazd i każda kolejna trasa zjechana pozwala mi na naukę techniki, a przede wszystkim praktykę. Praktyka to nic innego jak doświadczenie/ nie mylić z kozaczeniem! Pokonałam pewien strach w sobie, ale nadal mam barierę pewnej prędkości, której nie przeskakuję! Zjazd na krechę, czyli zupełne poddanie się sobie, ciału, sprzętowi jest nie dla mnie. Boję się. Mam pokorę i wiem, że to nie dla mnie nawet przy pustym stoku z zabezpieczeniami. Nie chciałabym, aby ten temat wywołał lawinę postów o bezpieczeństwie, bo o tym już było i nie o to tu chodzi. Bardziej o pokazanie siebie "początkującym", jak to zrobiliście, ile to trwało, itp.

Mam nadzieję, że będzie ciekawie. :thumbsup:

Pozdrawiam, Ola
  • 2

#2 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 05 marzec 2010 - 17:21

Ja zaczalem jezdzic jako maly dzieciak a jak wiadomo dzieci ne chca sie bac.Przez kilka lat jezdzilem glownie tam gdzie bylo najblizej tj w rodzinnym Swieradowie.Pierwsze zetkniecie z wieksza stromizma spotkalo mnie jak mialem cos ok 8lat w Szklarskiej Porebie na scianie.Pogoda masakryczna,widocznosc prawie zero, silny wiatr.Ojciec powiedzial jedz,to pojechalem i strachu nie bylo zadnego.
O wiele wieksze opory mialem natomiast po dwuletniej przerwie w nartowaniu juz jako dorosly.Dopiero po tygodniu przypominania sobie technik narciarskich odwazylem sie zjechac z czarnej.Wydaje mi sie ze lek przed stromizmami mija wraz ze wzrostem naszych umiejetnosci i doswiadczenia.Ilu z nas drzalo ze strachu na czerwonej by po kilku(nastu) zjazdach stala sie ona dla nas bulka z maslem.Trzeba po prostu jak najwiecej jezdzic.
  • 0

#3 skiman6

skiman6
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 05 marzec 2010 - 18:05

...Bardziej o pokazanie siebie "początkującym", jak to zrobiliście, ile to trwało, itp.



Pozdrawiam, Ola


Olu
...to trwa nadal, nadal się boję, ale dla tej bojaźni też jeżdżę, a przy zjeździe ostatnio z Mt.Fortu, nawet narty brata się bały i jak stwierdził..."się zablokowały"...a ja często, by być dalej, bywam na początku...
/...a brat zmienił dzisiaj narty na dynastary- podobno omeglassy mniej się boją/
-adam
  • 1
Dołączona grafika

#4 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 07 marzec 2010 - 15:49

Strach przed stromiznami - u mnie tak jak u Adam, jest nadal :thumbsup: Oczywiście strach przed stromiznami z początków mojego nartowania, poprzez środek i to co jeżdżę teraz są zupełnie inne, ale są i to wynika przede wszystkim z doświadczenia, tego co widziałem na nartach i sam doświadczyłem. Myślę że każdy z Nas (początkujący, średniak czy zaawansowany ) ma tam gdzieś te swoje strachy, mniejsze lub większe ale ma. To jednak dobrze :thumbsup: jest to jakiś "bezpiecznik" w naszej wyobraźni i psychice który dba o nasze..... między innymi bezpieczeństwo :thumbsup:

Pozdrawiam :thumbsup:

Użytkownik marecki edytował ten post 07 marzec 2010 - 15:54

  • 1

#5 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 08 marzec 2010 - 12:26

Panowie! Strach jest ważny i być powinien!, bo tylko Głupiec się nie boi!

aczkolwiek, jak sami zauważacie strach gdzieś tam z początku, z pierwszych kroków narciarskich jest inny niż strach doświadczony!

Co do dzieci, to nie jestem zdziwiona. Dzieciaki zdecydowanie mniej się boją! Może jest to związane z tym, że ich wyobraźnia jeszcze pracuje w inną stronę i rozsądek kilkulatka jest zgoła inny niż starszego człowieka, bo mądrość życiowa już jest inna!

Pozdrawiam, Ola
  • 2

#6 skiman6

skiman6
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 08 marzec 2010 - 18:15

Panowie! Strach jest ważny i
Pozdrawiam, Ola


Olu
...a szukając ciekawszych miejsc i zjazdów, świadomie wybieramy te trudniejsze, a nieraz te "na granicy", bo tak naprawdę szukamy strachu, by go móc pokonać...
Pozdrawiam-adam
  • 2
Dołączona grafika

#7 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2010 - 19:27

Panowie! Strach jest ważny i
Pozdrawiam, Ola


Olu
...a szukając ciekawszych miejsc i zjazdów, świadomie wybieramy te trudniejsze, a nieraz te "na granicy", bo tak naprawdę szukamy strachu, by go móc pokonać...
Pozdrawiam-adam

Bo najlepsza zabawa jest wtedy kiedy wybierasz zjazd,ktoremu nie jestes pewien czy dasz rade a potem juz nie myslisz po prostu jedziesz,dzialasz instynktownie.Gdzies w takich sytuacjach ukryty jest ten "idealny moment".
  • 0

#8 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1862 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 09 marzec 2010 - 08:58

...a szukając ciekawszych miejsc i zjazdów, świadomie wybieramy te trudniejsze, a nieraz te "na granicy", bo tak naprawdę szukamy strachu, by go móc pokonać...
Pozdrawiam-adam


Długo przymierzałem się do zjazdu z tej górki. Oglądałem ją z dołu dziesiątki razy jadąc wyciągiem. W końcu wydrapałem się na nią przy pomocy krzesełek i z buta, popatrzyłem w dół i ... zawróciłem :thumbsup: 100% blokady :thumbsup:
70 czy nawet 75 stopni to jeszcze śmiało, ale 90 bez paru to dla mnie za dużo i już chyba nic z tym nie zrobię :thumbsup:

Załączony plik  001.jpg   124,95 KB   42 Ilość pobrań Załączony plik  002.jpg   59,34 KB   42 Ilość pobrań

Użytkownik deczko inny edytował ten post 09 marzec 2010 - 09:11

  • 2

#9 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 09 marzec 2010 - 19:24

D-I - myślę że we dwóch byłoby raźniej i dało by tej górece rady :thumbsup: Ładna jest :thumbsup: :thumbsup:

Zza komputera wygląda do zdobycia :thumbsup:

Pozdrawiam
  • 1

#10 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1862 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 09 marzec 2010 - 21:18

D-I - myślę że we dwóch byłoby raźniej i dało by tej górece rady :thumbsup: Ładna jest :zab: :thumbsup:

Zza komputera wygląda do zdobycia :thumbsup:

Pozdrawiam


Wiesz w czym problem? W tym, że tam zjeżdżają kobiety, starcy i dzieci :thumbsup: no, może nie za często :thumbsup:
Z dołu wygląda możliwie, ale z góry z krawędzi (mnie przynajmniej) zatyka. Pierwsze kilkadziesiąt metrów dość wąsko między skałami i prawie pionowo. Potem, jak widać już spoko. Zawsze widzę tam jakiś narciarzy.
Pozdro.di
  • 1

#11 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 742 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 09 marzec 2010 - 22:44

Długo przymierzałem się do zjazdu z tej górki. Oglądałem ją z dołu dziesiątki razy jadąc wyciągiem. W końcu wydrapałem się na nią przy pomocy krzesełek i z buta, popatrzyłem w dół i ... zawróciłem :thumbsup: 100% blokady :thumbsup:
70 czy nawet 75 stopni to jeszcze śmiało, ale 90 bez paru to dla mnie za dużo i już chyba nic z tym nie zrobię :thumbsup:

Załączony plik  001.jpg   124,95 KB   42 Ilość pobrań Załączony plik  002.jpg   59,34 KB   42 Ilość pobrań


Dwa lata temu widziałam jak gostek na kajcie stamtąd zjeżdżał (czy też zlatywał). Deczko dźwignij spadochron z lotniska i po sprawie.
  • 2

#12 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 10 marzec 2010 - 06:28

Wiesz w czym problem? W tym, że tam zjeżdżają kobiety, starcy i dzieci :thumbsup: no, może nie za często :thumbsup:
Z dołu wygląda możliwie, ale z góry z krawędzi (mnie przynajmniej) zatyka. Pierwsze kilkadziesiąt metrów dość wąsko między skałami i prawie pionowo. Potem, jak widać już spoko. Zawsze widzę tam jakiś narciarzy.
Pozdro.di


W drugim zdaniu, podczas wymieniania "grup etnicznych" i ja się znalazłam :thumbsup: To dopytam..., bo się załapałam i mam szanse! Doprecyzuj proszę "dość wąsko"... z dołu widać/ zza monitora w sumie ocierasz się o skałę... Wygląda jak trasa dla Maćka i Marcina, ze skituring team :thumbsup:

Ola
  • 1

#13 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 09 listopad 2015 - 15:44


Z dołu wygląda możliwie, ale z góry z krawędzi (mnie przynajmniej) zatyka.
podobnie miałem ostatnio w La Plagne

przez 9 dni stawałem na krawędzi,

gallery_10_349_442399.jpg

 

dopiero 10dnia się zdecydowałem

gallery_10_349_565024.jpg

:boogie:


  • 5
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#14 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3556 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 10 listopad 2015 - 01:42

 


Z dołu wygląda możliwie, ale z góry z krawędzi (mnie przynajmniej) zatyka.
podobnie miałem ostatnio w La Plagne

przez 9 dni stawałem na krawędzi,

gallery_10_349_442399.jpg

 

dopiero 10dnia się zdecydowałem

gallery_10_349_565024.jpg

:boogie:

 

musisz mi to pokazac..................


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#15 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 10 listopad 2015 - 08:15

musisz mi to pokazac..................

 

 

gallery_10_349_47042.jpg

 

Północno-wschodnie zbocze Roche de Mio, ok. 400m deniwelacji


  • 6
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#16 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3556 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 10 listopad 2015 - 13:44

 

musisz mi to pokazac..................

 

 

gallery_10_349_47042.jpg

 

Północno-wschodnie zbocze Roche de Mio, ok. 400m deniwelacji

 

widze dziekuje - ladna linia

wejscie u samej gory lekko  scary. dosc trudny fragment w polowie  stoku (jakies tam kamloty wystaja?)

 

oczywiscie jak pierwszy raz zjechales to juz  wracales czesto?


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#17 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 10 listopad 2015 - 13:59


oczywiscie jak pierwszy raz zjechales to juz wracales czesto
żałowałem tych straconych 9 dni
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#18 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 10 listopad 2015 - 19:56


żałowałem tych straconych 9 dni

 

Ze zdjęć, widać że powinieneś  :uklon2:

Zjeżdżałeś sam czy ktoś był z Tobą ? Ja mam zawsze obawy gdy w takich miejscach miałbym jechać sam!


  • 1

#19 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 11 listopad 2015 - 08:40

Nikogo z moich przyjaciół nie namawiam na takie zjazdy.

Wszystko jest dobrze widoczne z przeciwległego stoku i zawsze stoją tam kibice.


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#20 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 11 listopad 2015 - 09:53

Cześć

Bardzo fajny zjazd. Pod skórą czuje jak się czułeś. ;) Mnie podoba się jeszcze ten żlebik rozpoczynający się nieco na prawo patrząc od góry w momencie rozpoczęcia trawersu.

Samemu to można sobie jechać po lesie w czarnym Groniu. Podobnie jak Marecki w górach nigdy sam. A poza trasa zazwyczaj z kimś lepszym kto zna rejon. Nie mówię o jeżdżeniu po zakmniętych czy nie przeratrakowanych trasach ani wzdłuż tras bo to zabawa.

Pozdrowienia serdeczne


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych