Skocz do zawartości


Zdjęcie

Praciaki-Rzyki-Czarny Groń


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 luty 2010 - 15:42

Witam serdecznie forumowiczów.

Po przeczytaniu w jednym z tematów uwag Bakterii i jej zachwytu nad Praciakiem, odszukałem w internecie ich stronę i po dwudniowej obserwacji kamer i poczytaniu informacji o ośrodku, postanowiłem się tam wybrać. Wprawdzie termin wyprawy nie był za szczęśliwy, ale co tam - sobota wyjazd z Krakowa ok 8:20 i po półtorej godzinie na miejscu, a dokładniej na parkingu koło szkółki narciarskiej i przystanku skibusów. Aut na parkingu umiarkowanie, ale widzę ,że pomału przyjeżdża więcej, a po około 20 min cały autobus wysypał się na parking. Z mieszanymi uczuciami i nie nastawiony na pozytywne wrażenia człapie z 2 parami nart, a za mną Szokobons wlecze się jak za karę. Dochodzimy do skibusa i wsiadamy - nam się pofarciło i z Szokobonsem zasiedliśmy koło kierowcy w kabinie :)
Powolna ostrożna jazda w górę i za chwilę jesteśmy pod wyciągiem. Ludzi jednak już trochę jest, ale nie jestem nastawiony dziś na zjeżdżanie, a raczej na rekonesans! Zakupiłem bilet na 10 zjazdów za 30 zł i w kolejkę. Oczekując na swoją kolej rzucam okiem na parking pod samym wyciągiem, na którym nagle robi się tłoczniej i przecieram oczy ze zdziwienia - stoi bus z napisem SLOVAKIA PARAOLIMPIC TEAM VANCOUVER 2010 !!! A ze stoku jeden po drugim schodzą bądź zjeżdżają do niego zawodnicy!!! Pomyślałem sobie za wysokie progi na takiego amatora jak ja i pewno zjadę raz (w tempie 1,5 godziny) i tyle, a Szokobons się wścieknie, odepnie narty i zejdzie ze stoku, no ale cóż trzymam fason i w górę. Orczyk łapie człowieka za człowiekiem.



A teraz konkrety: stor super, godz. 10:20 ludzi sporo, ale nie ma tłoku na stoku!!! Kolejka jednak robi się coraz większa do wyciągu. Po pierwszym wyjeździe tylko do połowy (pierwszym orczykiem) drugi raz jedziemy wyżej - do pokonania wtedy są dwa orczyki jednak niestety, każdy z nich kasuje punkty z karty, tak że jeden wyjazd do samej góry to skasowane 2 wjazdy punktowe :) Przede mną jeden człowiek z paraekipy - patrzę z podziwem na jego sprzęt (jedna narta z przypiętym w wiązaniu takim "krzesełkiem", na rękach "kijko-nartki") - wyjechał w górę, i nim zdążyłem aparat wyciągnąć to już był na dole!!! Jechał, że aż miło patrzeć, ale niestety zjechał on i cała ekipa błyskawicznie się spakowała, tak, że jak ja dotarłem na dół to już nie było nawet śladów kół busa (on zjechał z wysokości pierwszego orczyka, a my jeszcze drugim w górę pojechaliśmy). Zjeżdżamy z samej góry, wprost rewelacyjnie, mimo tylu ludzi brak muld, stok świetnie przygotowany, zero oblodzenia, chwilami nawet wydaje się że z godzinę wcześniej świeży puch na niego siadł. Drugi zjazd do wyciągu i szok: TŁUMY!!! dopchaliśmy się wreszcie do orczyka, ja dziarsko walczyłem ze wszystkimi "cwaniaczkami" co niby oni tylko za dzieckiem idą by go pilnować, a w rzeczywistości puszczają smarkaczy na "krzysia" a sami na bezczelnego za nim! Wyjechaliśmy na górę i to było tyle z jazdy na dzień dzisiejszy! Szokobons źle się czuł, a kolejka do wyciągu zrobiła się szalona!!!

A teraz wrażenia: stok świetny i na pewno zastosuję się do rady Bakterii i w tygodniu pojadę na 18-stą by sobie spokojnie pojeździć. Stok choć stromy, to jak powiedziała Bakteria, mniej nachylony niż w Poniwcu. Dobrze przygotowany, pięknie położony i co dziwne, mimo dużych kolejek do orczyka to na stoku nie ma w ogóle tłoku.

Negatywy? Oczywiście: kupując przejazdy punktowe dojazd do samej góry zjada 2 punkty (na obydwu orczykach trzeba skasować kartę), a zakup biletu czasowego w tym tłoku jest bez sensu! Ciekaw jestem też jak wygląda kursowanie busów dowożących pod stok gdy nie ma dużo ludzi, czy wtedy długo się czeka? Bo dojazdu indywidualnego pod sam wyciąg, jak się zorientowałem, nie praktykuje się, zresztą nie mieli by ci ludzie za bardzo gdzie tam stanąć, a i nie każdy potrafiłby dojechać - ale to na pewno Justyna uściśli :)

Wnioski: warto jeśli to prawda pojechać w tygodniu na 18-stą, bo wtedy stok świeżo po ratrakowaniu (stok zamknięty między 16-18 i w tym czasie ratrakowanie), a wg relacji Bakterii ludzi wieczorami jak na lekarstwo. Stok naprawdę rewelacyjny i ciekawie usytuowany, różne możliwości konfigurowania sobie zjazdów, dojazd na nartach pod sam barek :) wyjazd orczykiem przygotowany tak dobrze jak cała trasa, żadnych nierówności - sztruksik :). W kasie ciekawa promocja: Kupisz u nas kask za 300 zł masz 30 zjazdów gratis :) Owego kasku za 3 stówy nie widziałem, ale 30 zjazdów to 90 zł więc kask chyba wysadzany diamentami nie był :)

Gdybyście chcieli zasięgnąć informacji u źródła to zapraszam na stronę: http://www.czarnygro.../skicentrum.htm



A oto kilka fotek z w/w pobytu ;) pozdrawiam i czekam na doinformowanie i relacje innych bywalców Praciaka :)




Edit: muszę dopisać, że owa kolejka do kasy nie była największą zaobserwowaną w tym dniu :)

Użytkownik kiedar edytował ten post 07 luty 2010 - 16:51

  • 1

#2 Pazur

Pazur

    TOEG

  • Użytkownik
  • 422 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 luty 2010 - 19:53

Witam,
ale za to pogoda przepiękna.

Pazur
  • 0

#3 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 luty 2010 - 20:10

Pogoda rewelacyjna i cała reszta też na plus, z wyjątkiem masy ludzkiej do wyciągu ;)
  • 0

#4 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 07 luty 2010 - 21:06

Znam to miejsce, więc Twoja relacja z Pracicy była dla mnie w 100% przewidywalna ;)
Bakterii bym za bardzo nie wierzył, bo kiedyś przekonywała mnie, żeby jechać do Istebnej, bo zawsze trafiała tam na pustki :)
Pojechałem... i musiałem parkować nie pod wyciągiem, ale gdzieś na drodze dojazdowej w absolutnych ciemnościach (wieczór). Na stoku było czarno od kamikadze walących w dół na krechę.
Co do Pracicy sprawa jest prosta: w tej chwili na górę wozi narciarzy pojedynczy orczyk i dzięki temu stok nie jest zatłoczony, ale są kolejki do wyciągu. Ruszy wieloosobowa kanapa, wtedy być może kolejki się zmniejszą, ale na stoku zrobi się gęsto.
Całe szczęście, że chociaż pogodę mieliście :)
  • 0

#5 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 luty 2010 - 21:11

D_i tłoku się spodziewałem i dlatego jechałem na rekonesans nie na jazdę ;), powiem nawet, że na parkingu byłem miło zaskoczony niezadużą ilością aut, ale koło 12 to już niestety była masa ludków. Faktycznie inwestycja w krzesło jest tam już mocno zaawansowana (stoją dolna i górna stacja, są słupy i liny porozciągane), tylko że to wzdłuż górnego orczyka nie dolnego.

Użytkownik kiedar edytował ten post 07 luty 2010 - 21:15

  • 0

#6 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 07 luty 2010 - 21:23

Wzdłuż górnego? :) Tego króciutkiego? ;) Kanapa tam? :) Nie, to niemożliwe :)
No, chyba, że czegoś nie wiem, albo nie łapię.

Użytkownik deczko inny edytował ten post 07 luty 2010 - 21:24

  • 0

#7 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 luty 2010 - 21:26

No właśnie też się zdziwiłem, że nie od dolnego orczyka, tylko jak nim jedziesz, to tak w połowie górki po prawej stronie trochę w dół stoi nowa stacja (dolna) i od niej idzie trasa nowego krzesła do miejsca gdzie górny orczyk się kończy (no chyba, że ja ślepy jakiś czy co??) Bakteria przyszła to pewnie zaraz mnie naprostuje ;)

Ale spoko nastepnym razem zrobię dokumentację zdjęciową, to się zweryfikuje co, kto i z kim :) :)

Użytkownik kiedar edytował ten post 07 luty 2010 - 21:28

  • 0

#8 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 09 luty 2010 - 11:59

Cześć

No właśnie też się zdziwiłem, że nie od dolnego orczyka, tylko jak nim jedziesz, to tak w połowie górki po prawej stronie trochę w dół stoi nowa stacja (dolna) i od niej idzie trasa nowego krzesła do miejsca gdzie górny orczyk się kończy (no chyba, że ja ślepy jakiś czy co??) Bakteria przyszła to pewnie zaraz mnie naprostuje :hysterical:

Ale spoko nastepnym razem zrobię dokumentację zdjęciową, to się zweryfikuje co, kto i z kim :tease2: :lusterko:

Wyciąg jest praktycznie gotowy ale problemy z leśnikami nie pozwalają na uruchomienie inwestycji. Pierwotnie kanapa miała iść z parkingu dolnego na sma szczyt i takbedzie docelowo stąd dość enigmatyczna trasa krzeseł.
Pozdrawiam
  • 0

#9 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 09 luty 2010 - 12:12

Wyciąg jest praktycznie gotowy ale problemy z leśnikami nie pozwalają na uruchomienie inwestycji.


A np. marynarze coś mówili, albo nauczyciele akademiccy ? Czy oni też mają coś przeciw ?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#10 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 luty 2010 - 18:00

Mitku dzięki za doinformowanie, a równocześnie uspokoiłeś mnie, że z wzrokiem i pamięcią fotograficzną wszystko ok :tease2:.

Dobrze, że nie mają tam świstaka, bo dopiero mieliby problem, jak z nim się dogadać :lusterko: Pit akademicy jak podejmą dyskusję, to problem stanie się nieaktualny w chwili gdy już coś ustalą :hysterical:
  • 0

#11 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 luty 2010 - 20:19

Wczoraj zawitałem ponownie do Pracicy (Czarnego Gronia - czy jak tam zwał, bo na znakach raz napisane Praciaki, a raz Czarny Groń).

Skuszony pierwszym choć tłocznym pobytem, postanowiłem sprawdzić zapewnienia o ratrakowaniu stoku po 16-tej i warunkach na nim w czasie nocnej jazdy (18-22) - Bakteria w samych superlatywach mówiła o tym zjawisku :thumbsup:.

Po pracy do domu, szybkie włożenie ekwipunku w samochód i o 16:15 przebijamy się przez Kraków, by wyrwać się z miejskiego tłoku. Nie było sukcesu, ale po 2 godzinach dotarliśmy na miejsce. W porównaniu z sobotą ludzi niemal brak. Przebieram się (w Krakowie było +12 to odwagi by jechać w spodniach narciarskich nie miałem), temp znośna +4, pakujemy się w trójkę do skibusa i pod stok. Zakup biletu na 2 godziny ( jest wtedy 19:07), kolejki do orczyków brak, a więc w górę.

Jadąc zerkam na stok - RATRAKOWANY!!!!

Warunki świetne, ludzi niewiele, stok naprawdę przygotowany (obydwa jego odcinki, tzn górny i dolny). Ludzi na stoku naprawdę niewiele, można spokojnie pojeździć, ale i amatorzy szybszych zjazdów mogą całkiem spokojnie dla siebie i innych pojeździć. My z Szokobonsem parę razy zjeżdżamy z samej góry do samego dołu, a tak to dziarsko towarzyszymy mamie :thumbsup:. Wszyscy naprawdę zadowoleni, nikt na nikogo nie wpada, nie ma tłoku, pod orczyk wprost ze stoku bez kolejek, bezpiecznie można poćwiczyć i potrenować.
Gorąco polecam wszystkim, którzy mają po drodze i chcą sobie spokojnie pojeździć - stok naprawdę przygotowany i bez tłoku!!!

Na górnym odcinku stoku (od górnej stacji nowej kolejki - w budowie) znów jak przed trzema tygodniami trenowali para narciarze - jeśli użyłem złej nazwy przepraszam
Z podziwem obserwowałem jak trenują slalom, jeden z zawodników bez nóg, a drugi tylko z jedną, a jeździli tak, jakby urodzili się na nartach! Wielki szacunek i podziw z mojej strony za umiejętności, wytrwałość, odwagę, a przede wszystkim, że się WAM drodzy Państwo chce trenować, jeździć i stawać z nartami i życiem w konkury!



A na koniec do beczki miodu łyżka dziegciu - drodzy Państwo właściciele, mamy XXI wiek i po jednej ubikacji (kabinie) dla pań i panów, to już chyba coś za mało?! Ale, żeby jej nie sprzątać, to już tak od lat 90 XX w. nie do przyjęcia - pajęczyn i kurzu, nie da się zwalić na narciarzy brudasów!!! A już o tym by było gdzie kurtkę powiesić, to chyba w Czarnym Groniu nie słyszeli (wieszak to takie coś na czym w kabinie można zawiesić kurtkę)!!! Drodzy właściciele, minimum z minimum to jeden, ale czysty wc-et - to już jest po prostu cywilizacyjny standard, a nie fanaberia!!!!!!

P.S.

Mimo naprawdę luzu na stoku, tym razem nam się przytrafił narciarz ślepiec! Stoimy z Szokobonsem przy barze, czekamy na Agnieszkę, która właśnie kończy swój skręt przez cały stok, a tu 2 metry od końca trasy hamuje przed nią facet na maxa!!! Zasypał ją całą śniegiem, wyminął na milimetry i jakby się nic nie stał pojechał spokojnie w dół, nawet nie pytając czy wszystko ok.!!! A na stoku byli tylko we dwoje – Aga i on, przy czym Aga kończyła już skręt. Ot i na pustym stoku chamstwo może w ciebie człowiecze wjechać razem z nartami!
  • 0

#12 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 27 luty 2010 - 00:03

Cześć
Praciaki walczą o krzesła i krzesła będą. Wyciąg jest zbudowany i mógłby ruszyć w ciągu 8-10 dni (zawieszenie paru krzeseł i zestrojenie automatyki. Zarzuty ekologów są w tym wypadku naprawdę wyssane z palca.
Inna sprawa to to że na stoku nie ma ludzi im zawdzięczamy. To że kolejka jest na dole a na stoku w miarę przestronniew jest oczywiste bo przpustowość wyciągu reguluje ruch na stoku. Gdy krzesło ruszy juz tak fajnie nie będzie. Projekt był oczywiście zupełnie inny ale równiez został zmieniony.
Szcezgółów nie przytaczam a cieszyć się Praciakami należy bo to kiejsce gdzie kochaja i szanują narciarzy.
Pozdrawiam

Użytkownik Mitek edytował ten post 27 luty 2010 - 00:04

  • 0

#13 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 luty 2010 - 11:02

Mitku troszkę nie doczytałeś :thumbsup:

Kolejki nie było wcale do orczyka!!! Ani na dole ani na górze - zupełnie inaczej niż to miało miejsce w sobotę do południa!!! Miejsce jest wspaniałe i rewelacyjne dla narciarzy! Mnie się podoba tam bardzo! Swoją drugą relacją chciałem podzielić się, by przekonać niedowiarków, że stok ratrakują i że nie ma tam wieczorem dużo ludzi!
  • 0

#14 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 listopad 2011 - 09:09

może ktoś wie czy to będzie w tym sezonie działało ?
Dołączona grafika
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#15 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 07 listopad 2011 - 09:44

Tak będzie działało.

Użytkownik Adrian edytował ten post 07 listopad 2011 - 09:45

  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#16 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 listopad 2011 - 09:59

Cześć

Tak będzie działało.

Uscislając Adrian: Krzesło działa cały czas. Regulanie są realizowane przejazdy techniczne bo lina nie może stac w jednym miejscu tak długo. Czy wyciąg w tym roku wycinie na górke ludzi to nie jest powiedziane niestety. jest szansa i robia wszytsko aby sie udało.
Pozdro serdeczne
  • 2

#17 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 07 listopad 2011 - 18:12

Dzięki Mitku za info. Trzymam kciuki by ruszyli wraz z nadejściem pierwszego śniegu.
  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.


#18 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 28 styczeń 2014 - 12:30


Trzymam kciuki by ruszyli wraz z nadejściem pierwszego śniegu.

 

10 stycznia 2014 r. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie odmówiła uzgodnienia projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Andrychów. Projekt Studium wprowadzał rozległe „rejony aktywizacji rekreacji narciarskiej” w najcenniejszych terenach Beskidu Małego. Na bagatela 370 ha terenów leśnych Parku Krajobrazowego Beskidu Małego zaplanowano budowę urządzeń i tras narciarski. Wyznaczono także nowe tereny turystyki, rekreacji i sportu, w których dopuszczono między innymi lokalizację pensjonatów, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, ośrodków rekreacji narciarskiej, wyciągów, kolei linowych, hal sportowych itp.

RDOŚ odmówił uzgodnienia Studium m.in. z uwagi na:

  • generowanie znaczącego negatywnego oddziaływania na duże drapieżniki,
  • sprzeczność z zasadą zrównoważonego rozwoju,
  • sprzeczność z celami ochrony parku krajobrazowego i rezerwatu przyrody,
  • sprzeczność z „Koncepcją polityki przestrzennej zagospodarowania kraju”, w której nie dopuszcza się utraty istotnych i cennych elementów środowiska przyrodniczego.

źródło: Pracownia na rzecz wszystkich istot


Użytkownik jabol edytował ten post 28 styczeń 2014 - 12:33
źródło

  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#19 tomczero

tomczero
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomasz

Napisano 25 listopad 2014 - 10:56

Hej

Słyszeliście o problemach na Czarnym Groniu? Czytałem, że część ośrodka jest postawiona nielegalnie. Samowolą budowlaną jest rozbudowa o wyciąg krzesełkowy, system sztucznego zaśnieżania i oświetlenia stoku. Prace budowlane przeprowadzono bez żadnych uzgodnień i pozwoleń. Sprawa toczy się w sądzie. Co to może oznaczać dla przyszłości ośrodka?

http://pracownia.org...ktualnosci,1114


  • 1

#20 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 listopad 2014 - 15:20

Słyszeliście o problemach na Czarnym Groniu

hej Tomek

witam na forum - chyba z wcześniejszych postów łatwo jest wywnioskować że SŁYSZELIM

wiesz coś nowego ?

byłeś tam ostatnio ? jeździłeś?

jeśli faktycznie zostało pogwałcone prawo to chyba w końcu jakaś instancja rozstrzygnie ten spór


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych