Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Polska kontra S³owacja, czyli gdzie na narty pod Tatrami?


  • Nie mo¿esz napisaæ tematu
  • Zaloguj siê, aby dodaæ odpowied¼
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 kiedar

kiedar

    ..i..

  • U¿ytkownik
  • 1771 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna

Napisano 29 grudzieñ 2009 - 17:45

Witam serdecznie wszystkich. Poni¿ej za³±czam link do artyku³u na Onecie o temacie: "Polska kontra S³owacja, czyli gdzie na narty pod Tatrami?" mo¿e komu¶ siê to przyda, mo¿e kto¶ kto by³ i wie jak jest odniesie siê do tego artyku³u, bo ja nie by³em nigdy, a z do¶wiadczenia wiem, ¿e s³owo dziennikarskie, od rzeczywisto¶ci lubi odbiegaæ znacznie!!!

http://narty.onet.pl...1,artykuly.html

Mi³ej lektury i czekam na komentarze i subiektywne opinie :thumbsup:
  • 1

#2 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Sk±d:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imiê :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 30 grudzieñ 2009 - 08:54

Wiele ju¿ na naszym forum napisali¶my na temat S³owacji. Jeden z tematów newsowych:

http://www.kochamnar...

Mi siê osobi¶cie podoba to co S³owacy wyrabiaj±, jak pilnuj± tego co robi±, jak dbaj± o swój interes narciarski.
U nas to wszystko jest jako¶ sztucznie podzielone, nie trzyma siê kupy. W jednym mie¶cie, ma³ym, kilka stacji narciarskich i nawet nici porozumienia, konsolidacji. Ka¿da stacja sobie, ka¿da odciêta, czasami poró¿niona od drugiej. A przecie¿ wiadomo ¿e podstawa to konsolidacja. Narty maj± ³±czyæ, ma to byæ zabawa przede wszystkim dla nas, turystów którzy jad± czêsto pó³ Polski by zostawiæ sporo pieniêdzy w górach.
Nie mo¿na siê porozumieæ w obrêbie kilku kilometrów ? Czy zawsze ka¿dy sobie i tyle ?
Ka¿dy sam ci±gnie kasê z unii europejskiej na swoje armatki ¶nie¿ne, na swoje wyci±gi nowe, na swoje stoki...
To mi siê u nas najbardziej nie podoba.
I jestem przekonany ¿e ró¿nice bêd± siê powiêkszaæ, niestety na korzy¶æ narciarzy s³owackich. Tam jest inne podej¶cie do tego biznesu. Bo to wielki biznes z którego mo¿na czerpaæ ogromne zyski z rado¶ci± dla obu stron: narciarz-w³a¶ciciel górki.
Wspólne karnety, wspólne promocje, wspólne skibusy, wspólne atrakcje. Tylko wielk± ofert±, bardziej atrakcyjn± przyci±gnie siê narciarza.
U nas niestety odwrotnie: moje, wszystko moje. Z jednego stoku widaæ 5 innych i ka¿dy z innym w³a¶cicielem. Choæby tylko karety wspólne zrobili, nag³o¶nili to w prasie, tv i sieci ! Trochê reklam: mamy wspólne karnety na ca³e miasto, czyli jezdzisz gdzie chcesz!!!
Itd.

Ale w sumie tak na zakoñczenie: nie mam ci¶nienia na nic :thumbsup:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#3 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • U¿ytkownik
  • 1771 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna

Napisano 30 grudzieñ 2009 - 14:58

A tu zrobie odno¶nik do innego atku ale o tym samym.
Szkoda gadaæ i siê denerwowaæ na polsk± g³upotê:

http://www.kochamnar...1628#entry11628
  • 0

#4 deczko inny

deczko inny
  • U¿ytkownik
  • 1861 postów
  • P³eæ:Kobieta
  • Sk±d:czarna d...ziura

Napisano 30 grudzieñ 2009 - 15:32

U mnie w sezonie na ogó³: S³owacja 80% Polska 20%
Te 20% tylko dlatego, ¿e mam parê górek za darmo.
  • 0

#5 Pazur

Pazur

    TOEG

  • U¿ytkownik
  • 422 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna

Napisano 30 grudzieñ 2009 - 15:34

U mnie w sezonie na ogó³: S³owacja 80% Polska 20%
Te 20% tylko dlatego, ¿e mam parê górek za darmo.

Taki to po¿yje - za darmochê.
Pazur
  • 0

#6 deczko inny

deczko inny
  • U¿ytkownik
  • 1861 postów
  • P³eæ:Kobieta
  • Sk±d:czarna d...ziura

Napisano 30 grudzieñ 2009 - 16:07

Taki to po¿yje - za darmochê.
Pazur


Tylko, ¿eby nie nadu¿ywaæ dobroci wpuszczaj±cych je¿d¿ê sam, na ogó³ w tygodniu, a z rodzin± i innymi na S³owacjê. Kalkulacja jest prosta: 75 euro za 300 wyjazdów na 1000 m stoku = 1,05 z³ za wyjazd :alegosc:
S³owacy poza tym maj± co¶ na co w Polsce d³ugo nikt nie móg³, lub nie chcia³ wpa¶æ: karnety godzinowe. U nas, przynajmniej jeszcze w zesz³ym roku popularne o¶rodki narciarskie zmusza³y narciarzy do meldowania siê na stoku o okre¶lonej godzinie 8-11, 8-14, 14-18 itd. Ja osobi¶cie wolê sobie przyjechaæ o dowolnej porze i je¼dziæ od 11.23 lub 14.58 tyle godzin na ile mam ochotê i za te godziny p³aciæ.
Jest jednak i u nas postêp. Ta s³ynna ostatnio Nowa Osada ma 4-o godzinne za 60 z³ Do³±czona grafika
Nie jest to chyba drogo skoro maj± takie ob³o¿enie stoku :thumbsup:
http://www.kochamnar...ost-a2942-.html
Tylko jak je¼dziæ przy takiej ilo¶ci ludzi. Chyba lepiej obok w lesie, bo drzewa s± przewidywalne i siê nie przemieszczaj±Do³±czona grafika
Pozdro. di
  • 0

#7 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Sk±d:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imiê :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 30 grudzieñ 2009 - 16:32

Chyba lepiej obok w lesie, bo drzewa s± przewidywalne i siê nie przemieszczaj±

z tego co widzê na zdjêciu, to ju¿ kto¶ próbowa³ :thumbsup:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#8 Pazur

Pazur

    TOEG

  • U¿ytkownik
  • 422 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna

Napisano 30 grudzieñ 2009 - 16:35

Chyba lepiej obok w lesie, bo drzewa s± przewidywalne i siê nie przemieszczaj±

z tego co widzê na zdjêciu, to ju¿ kto¶ próbowa³ :thumbsup:

£adnie poszed³.
Pazur
  • 0

#9 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • U¿ytkownik
  • 1987 postów
  • P³eæ:Kobieta
  • Sk±d:SO
  • Imiê :Trolka

Napisano 01 pa¼dziernik 2010 - 05:50

Witam, wrzucam ciekawy link, który £ysy podes³a³ na SB. £ysy :)

http://biznes.interi...lientow,1538786
  • 0

#10 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • U¿ytkownik
  • 1771 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna

Napisano 01 pa¼dziernik 2010 - 06:31

:) hehe Królowa powiela tematy?? :)

A na powa¿nie to o tym samym pisz± te¿ w krakowskiej wyborczej w linku co zamiesci³em w http://www.kochamnar...p...ost&p=20675.

Oznacza to, ¿e tam - na S³owacji - mo¿na, da siê co¶ zrobiæ i siê chce!!! Ja przecie¿ mam niedaleko do nich :)
  • 0

#11 £ysy

£ysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Imiê :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 01 pa¼dziernik 2010 - 14:31

Ja sobie my¶lê , ¿e je¶li ceny bêd± w tym roku przyzwoite to mo¿na skoczyæ do Tatrzañskiej £omnicy tam jest kawa³ ¶wietnego stoku i co wa¿ne blisko granicy :)

http://www.slowackie...ka-lomnica.html
  • 0

#12 Tadeusz T

Tadeusz T
  • U¿ytkownik
  • 404 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Dynastar CR74 pro 178 cm, Voelkl Racetiger SL 165 cm

Napisano 01 pa¼dziernik 2010 - 22:44

Ja sobie my¶lê , ¿e je¶li ceny bêd± w tym roku przyzwoite to mo¿na skoczyæ do Tatrzañskiej £omnicy tam jest kawa³ ¶wietnego stoku i co wa¿ne blisko granicy :)
....


Niestety ceny nie s± przyzwoite... :)
£omnica:
http://www.vt.sk/cen...kipasy/sk/zima/

Pleso, Donovaly i Racza:
http://www.parksnow....y.php?zob1=5#cn

Chpok:
http://www.jasna.sk/...er-juh/sk/zima/

A tu przyzwoite!!! :)
Bachledowa:
http://zima.skibachledova.sk/pl/ceny/

Kubinska Hola jeszcze nie poda³a :)

Pozdrawiam.
Tadek

U¿ytkownik Tadeusz T edytowa³ ten post 01 pa¼dziernik 2010 - 22:45

  • 1
Tadek
Forum narciarskie kochamnarty :-))

#13 £ysy

£ysy
  • Zbanowany
  • 806 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Imiê :Roman-Alojzy-Ferdynand ..... do wyboru

Napisano 02 pa¼dziernik 2010 - 06:57

Ale Tadziu przecie¿ te ceny s± jak najbardziej zbli¿one do naszych cen , przed ¶wiêtami 1 dzieñ oko³o 70z³ , w czasie ¶wi±t oko³o 120z³ troszkê przesadzili ,ale jak zaczn± ¶wieciæ pustkami to pieronem zjad± z cen :)
  • 1

#14 Tadeusz T

Tadeusz T
  • U¿ytkownik
  • 404 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Dynastar CR74 pro 178 cm, Voelkl Racetiger SL 165 cm

Napisano 02 pa¼dziernik 2010 - 21:27

1.
Ale Tadziu przecie¿ te ceny s± jak najbardziej zbli¿one do naszych cen ,
2.
przed ¶wiêtami 1 dzieñ oko³o 70z³ , w czasie ¶wi±t oko³o 120z³ troszkê przesadzili ,ale jak zaczn± ¶wieciæ pustkami to pieronem zjad± z cen :)


Ad 1.
Je¶li masz na my¶li Krynicê i Szklarsk± to siê zgadzam. Ale w wiêkszo¶ci polskich o¶rodków jest to cena poni¿ej 70 z³ przez ca³y sezon.

Ad 2.
Jest szansa, ¿e przesun± termin zmiany "normalny sezon" na "koniec sezonu" z 21 marca na wcze¶niejszy, ale nie liczy³ bym specjalnie na to. W zesz³ym sezonie ceny by³y podobne. Nic nie zmieniali. Ale planowa zmiana sezonów by³a chyba 8 marca. Czyli prawie ca³y marzec mo¿na by³o poje¼dziæ taniej.

Czyli je¶li chodzi o S³owacjê to w tym sezonie nastawiam siê Bachledow± i Kubiñsk±. No i mo¿e Chopok pod koniec marca.
Tadek

U¿ytkownik Tadeusz T edytowa³ ten post 02 pa¼dziernik 2010 - 21:30

  • 0
Tadek
Forum narciarskie kochamnarty :-))

#15 majkd

majkd
  • U¿ytkownik
  • 36 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Rossignol

Napisano 03 pa¼dziernik 2010 - 13:12

Niestety w opinii o stokach narciarskich nie mogê byæ patriot±. S³owacja zdecydowanie jest bardziej cywilizowana pod wzglêdem infrastruktury narciarskiej ni¿ Polska. Jedyny minus teraz na S³owacji to waluta Euro, który trochê zwiêksza ceny karnetów. My¶lê, ¿e w Polsce ciê¿ko bêdzie o zmiany, bo niestety Nasz naród ma charakter Kargula i Pawlaka, a tak¿e "psa ogrodnika", czyli sam nie we¼mie ale innemu te¿ nie da.

Pozdrawiam,
majkd
  • 0
www.ski-portal.pl

#16 Tadeusz T

Tadeusz T
  • U¿ytkownik
  • 404 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Narty:Dynastar CR74 pro 178 cm, Voelkl Racetiger SL 165 cm

Napisano 07 pa¼dziernik 2010 - 13:45

Kubinska Hola jeszcze nie poda³a :)


Wreszcie poda³a :)
http://www.kubinska.sk/cennik/

Cennik taki jak w zesz³ym roku.
G³ówny sezon (od 10.01.2010 do 6.03.2011) - 17 euro
Po 7.03.2011 - 14,50 euro. Pewnie jak im siê uda uruchomiæ o¶rodek przed 23.12 to te¿ bêdzie cena 14,50 euro.

Pozdrawiam.
Tadek
  • 0
Tadek
Forum narciarskie kochamnarty :-))

#17 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Sk±d:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imiê :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 07 pa¼dziernik 2010 - 14:37

Kameralna górka :) Cena jak dla mnie przyzwoita. Tylko za daleko troszkê.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#18 Go¶ka

Go¶ka
  • U¿ytkownik
  • 8 postów

Napisano 29 listopad 2010 - 19:09

dla tych, którzy nie słyszeli jeszcze o slovakia super skipass
ze swoich tajemnych źródeł wiem też, że początek sezonu 3 grudnia, i ze na chopoku i w tatrzańskiej skipassy wtedy za euro;)

U¿ytkownik kiedar edytowa³ ten post 29 listopad 2010 - 19:35
usuniêcie linku reklamowego

  • 0

#19 gizm00

gizm00
  • U¿ytkownik
  • 10 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna

Napisano 29 grudzieñ 2011 - 09:12

Porównywanie Polski do Słowacji mija się z celem. Nasze sąsiady w Jasnej czy Tatrach Wysokich prędzej mogą konkurować z Austrią, Francją czy Włochami i to właśnie dzięki euro, bo jechać w tamtą część Europy a na Słowację, to w paliwie jest różnica. U nas infrastruktura słaba, więc jedynie co, to faktycznie jak ktoś liczy się z każdym groszem, a nie warunkami, to sobie może porównywać nasze do ichniejszych. Zresztą tak źle z tą różnicą cenową nie jest.
  • 0

#20 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Sk±d:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imiê :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 29 grudzieñ 2011 - 19:51

Słowacja to taki średnik pomiędzy Austrią a Polską. Chyba nie mogą konkurować ani z Austrią ani z Polską.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,





U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych