Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak oni jeżdżą...


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 13 kwiecień 2010 - 14:03

Filip i też nie tylko Filip, mam pytanie!

Marek, Piotr, Mirek krzyczą o szerokich nogach ;) , a tu na świetnych prezentacjach widzę Panów super jeżdżących, którzy zwłaszcza przy jeździe synchronicznej kolanko do kolanka, nóżka przy nóżce... Czy to takich popisów, zresztą zjawiskowych, tak ma być? Mają inne narty niz taliowane?

Ola


Olcia, goście jeżdżą faktycznie perfekcyjnie i nie zawsze wszystko można zobaczć, jednak gdy się dokładniej przyjżeć to narty taliowane, kolanko prawie w kolanko a narty rozstawione co najmniej na szerokość bioder.
Tak że nic się nie zmieniło i nauka prowadzona przez tych kilku dżentelmenów :okulary: wymienionych przez Ciebie jest jak najbardziej dobra :russian:

PS. Olka szerzej nogi :hysterical: :russian: :russian: do dzisiaj mam z tego ubaw :russian:

Pozdrawiam Marek

Użytkownik marecki edytował ten post 13 kwiecień 2010 - 14:05

  • 0

#22 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 13 kwiecień 2010 - 16:33

Cześć
Szerzej nogi, węziej nogi - to skróty myślowe. Podstawa to prowadzenie niezależne nóg. W jeździe "kolanko w kolanko" nogi były ściśniete co powodowało zablokowanie możliwości ruchu.
W tej chwili tendencja jest taka aby jeździć szeroko - szeroko w porównaniu z kolanko w kolanko - a więc naszerokość bioder - pozycja naturalna.
Pozdrawiam
  • 0

#23 filinator

filinator
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 kwiecień 2010 - 17:06

Do wywodów kolegów dodam tylko,że najważniejsze to równoległe prowadzenie podudzi,a w pochyleniu do środka skrętu tułowia,nie jest to możliwe z układem "kolanko w kolanko",czyli nie ma ustawienia obu nart na krawędziach.
  • 0

#24 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 14 kwiecień 2010 - 06:51

Hellołłl Panowie!!!!

coś mi tu kity wciskacie! mitologia, mitologią, podudzie podudziem. Weźmy pierwszy filmy, zaraz na początku i mniej więcej od 1.03 do 1.20 chyba w tym czasie. jadą panowie synchronicznie i jeżeli oni maja nogi szeroko, przynajmniej na szerokość bioder, to jeżdżę na nartach konno i nigdy w życiu Marek już mi nie zawoła: Olka szerzej nogi! :hysterical:

Ja wiem, że faceci mają węższe biodra, ale kolanko przy kolanku to i ja zobaczę! Nie ganie tego, tylko pytam. Może to pewna forma figury przy jeździe synchronicznej?

Mitek, czy dawna szkoła narciarska, ta kolanko kolanko, była zła? Teraz jest lepsza?

Ola
  • 0

#25 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 14 kwiecień 2010 - 10:00

Cześć

Hellołłl Panowie!!!!

coś mi tu kity wciskacie! mitologia, mitologią, podudzie podudziem. Weźmy pierwszy filmy, zaraz na początku i mniej więcej od 1.03 do 1.20 chyba w tym czasie. jadą panowie synchronicznie i jeżeli oni maja nogi szeroko, przynajmniej na szerokość bioder, to jeżdżę na nartach konno i nigdy w życiu Marek już mi nie zawoła: Olka szerzej nogi! :hysterical:

Ja wiem, że faceci mają węższe biodra, ale kolanko przy kolanku to i ja zobaczę! Nie ganie tego, tylko pytam. Może to pewna forma figury przy jeździe synchronicznej?

Mitek, czy dawna szkoła narciarska, ta kolanko kolanko, była zła? Teraz jest lepsza?

Ola

Chyba jednak jeździsz konno Ola.:russian: Na jazdę Panów patrzymy z nieco innej perspektywy bo to nie jazda forumowa tylko progfesjonaliści. Rytm absolutnie nie osiągalny dla nas przy tego typu prowadzeniu nart. Panowie jadą w pozycji naturalnej i ich nogi pracują odpowiednio do techniki, ktorą jadą. Byc może lekko zwężaja ślad (czarny i czerwony) w celu osiągnięcia lepszej płynności jazdy i uniknięcia rozbicia pozycji przez mały błąd w synchronizacji nóg lub nierównośc terenu. Poptarz jak kanciasto wygląda jazda Pana w szarych spodniach przy kolegach - on własnie nie dostosowuje pozycji do techniki (nie umie), którą jedzie - zbyt szeroko - a w efekcie kłopoty z koordynajcą obu nóg przy tak szybkim rytmie.
Popatrz jak jeżdżą narciarze na muldach - tu mamy cos pośredniego.
Druga sparwa to kwestia stroju. Jesteś przyzwyczajona do narciarza w gumie a tu przy bardzo energicznej w szybkim rytmie jeździe masz normalne dośc szerokie spodnie co zmienia obraz. Podobnie wyglądaja muldziarze - jakby mieli scisniete nogi - a oni tylko trzymaja je blisko siebie. Widac to wszystko po śladzie oraz w ujęciach z boku.
To podobna sytuacja jak z obrazem długości nart. Człowiek jadący na nartach swojego wzrostu wygląda tak jakby jechał na nartach przynajmniej o 10 cm krótszych - po prostu złudzenie.
Pozdrawiam

Użytkownik Mitek edytował ten post 14 kwiecień 2010 - 10:02

  • 0

#26 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 14 kwiecień 2010 - 13:58

Cześć

Hellołłl Panowie!!!!

coś mi tu kity wciskacie! mitologia, mitologią, podudzie podudziem. Weźmy pierwszy filmy, zaraz na początku i mniej więcej od 1.03 do 1.20 chyba w tym czasie. jadą panowie synchronicznie i jeżeli oni maja nogi szeroko, przynajmniej na szerokość bioder, to jeżdżę na nartach konno i nigdy w życiu Marek już mi nie zawoła: Olka szerzej nogi! :russian:

Ja wiem, że faceci mają węższe biodra, ale kolanko przy kolanku to i ja zobaczę! Nie ganie tego, tylko pytam. Może to pewna forma figury przy jeździe synchronicznej?

Mitek, czy dawna szkoła narciarska, ta kolanko kolanko, była zła? Teraz jest lepsza?

Ola

Chyba jednak jeździsz konno Ola.;) Na jazdę Panów patrzymy z nieco innej perspektywy bo to nie jazda forumowa tylko progfesjonaliści. Rytm absolutnie nie osiągalny dla nas przy tego typu prowadzeniu nart. Panowie jadą w pozycji naturalnej i ich nogi pracują odpowiednio do techniki, ktorą jadą. Byc może lekko zwężaja ślad (czarny i czerwony) w celu osiągnięcia lepszej płynności jazdy i uniknięcia rozbicia pozycji przez mały błąd w synchronizacji nóg lub nierównośc terenu. Poptarz jak kanciasto wygląda jazda Pana w szarych spodniach przy kolegach - on własnie nie dostosowuje pozycji do techniki (nie umie), którą jedzie - zbyt szeroko - a w efekcie kłopoty z koordynajcą obu nóg przy tak szybkim rytmie.
Popatrz jak jeżdżą narciarze na muldach - tu mamy cos pośredniego.
Druga sparwa to kwestia stroju. Jesteś przyzwyczajona do narciarza w gumie a tu przy bardzo energicznej w szybkim rytmie jeździe masz normalne dośc szerokie spodnie co zmienia obraz. Podobnie wyglądaja muldziarze - jakby mieli scisniete nogi - a oni tylko trzymaja je blisko siebie. Widac to wszystko po śladzie oraz w ujęciach z boku.
To podobna sytuacja jak z obrazem długości nart. Człowiek jadący na nartach swojego wzrostu wygląda tak jakby jechał na nartach przynajmniej o 10 cm krótszych - po prostu złudzenie.
Pozdrawiam


no widzisz, teraz jest jaśniej w głowie mojej :russian: , tak jak myślałam, chodzi o synchronizację... Nie wydaje mi się jednak, żeby strój wywoływał, aż takie złudzenie, czemu zresztą sam zaprzeczyłeś!

nie mów hop!, że tak nigdy jeździć nie będę :russian: :russian: , młoda jestem jeszcze wszystko przede mną :okulary:

bye bye :hysterical:
  • 0

#27 filinator

filinator
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 kwiecień 2010 - 17:20

Olu,jeszcze raz sobie oglądnąłem ten pierwszy filmik(zresztą polecam pozostałe tego usera YT)i wcale nie widzę tam wąskiego prowadzenia nart,zwłasza w poczatkowych długich skrętach.Owszem przy śmigu,kiedy mają ustaloną sylwetkę,a skręt wykonywany jest z tzw. kolana,prowadzą wąsko,ale nadal nie jest to kolanko w kolanko jak w "starej szkole".Czyli: Olka szerzej nogi!!! :hysterical:
  • 0

#28 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 16 kwiecień 2010 - 01:19

Olu,jeszcze raz sobie oglądnąłem ten pierwszy filmik(zresztą polecam pozostałe tego usera YT)i wcale nie widzę tam wąskiego prowadzenia nart,zwłasza w poczatkowych długich skrętach.Owszem przy śmigu,kiedy mają ustaloną sylwetkę,a skręt wykonywany jest z tzw. kolana,prowadzą wąsko,ale nadal nie jest to kolanko w kolanko jak w "starej szkole".Czyli: Olka szerzej nogi!!! :russian:



ja to wiem, jak sobie karnecik fajnymi chłopakami zapełniać :russian: :russian: :hysterical:

myślę Filip, że może to moje "zboczenie" po przesiadce 2 lata temu z nart prostych na carvingowe i jak dla mnie to taka trochę reedukacja :russian:, zresztą, kiedyś nawet chciałam założyć taki temat, czy inni, którzy się przesiedli tez tak mają. Po akcji rozszerzaniu nóg, teraz pewnie, jak coś jest węziej niż kazali (Marek, Piotr I Mirek, a i chyba Rysiu też grzmiał), to ja już widzę to, co było kiedyś, a na nowych nartach jest zwyczajnym błędem.

Pozdrawiam, Ola
  • 0

#29 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 kwiecień 2010 - 21:30

Ola pomyślałem, że zamieszczę poniższy film, ze szczególna dedykacją dla Ciebie.
Mam nadzieję, że wzorki na śniegu będą Ci się podobały :)



P.S.
Peregrini, znasz może tych ludzi?
  • 0

#30 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 26 kwiecień 2010 - 08:43

Cześć

myślę Filip, że może to moje "zboczenie" po przesiadce 2 lata temu z nart prostych na carvingowe i jak dla mnie to taka trochę reedukacja :), zresztą, kiedyś nawet chciałam założyć taki temat, czy inni, którzy się przesiedli tez tak mają. Po akcji rozszerzaniu nóg, teraz pewnie, jak coś jest węziej niż kazali (Marek, Piotr I Mirek, a i chyba Rysiu też grzmiał), to ja już widzę to, co było kiedyś, a na nowych nartach jest zwyczajnym błędem.

Pozdrawiam, Ola

Olu to niedokładnie tak. Ktoś jeżdżący z nogami ściśnietymi (kiedyś były nawet takie ćwiczenia że wkładało się rękawiczkę pomiędzy kolana w trakcie jazdy) juz znacznie wcześniej, na długo przed wprowadzeniem narty taliowanej jeździł źle. To źle to może niedobre słowo lepsze byłoby anachronicznie. Po prostu nie nadążył nad rozwojem techniki jazdy. Wbrew pozorom po wprowadzeniu narty taliowanej jeżeli chodzi o pozycje, prowdzenie nart nie zmieniło sie wiele. Po prostu na narcie taliowanej znacznie łatwiej Mozna osiągnąc ślad cięty niz na narcie nietaliowanej lub o taliowaniu minimlanym. Przeciez na narcie 205 tez mozn jechac czyst skretem cietym tylko wymaga to naprawdę dobrej techniki i sporego promienia skretu a co za tym idzie dużej prędkości. Mechanika skretu była bardzo podobna ale ślad musiał byc lekk slizgowy ze względu na ograniczenia sprzętowe.
Typowe kolanko w kolanko natomiats to jazda praktycznie wyłacznie zeslizgiem ze zdecydowana rotacja stóp i popstawienim nart bokiem do kierunku jazdy praktycznie w kazdym skręcie.
Tak więc nie mozna mówic o opozycji techniki klasycznej i carvingowej tylko o płynnej ewolucji tak jak płynnie możemy przejśc ze skrętu hamującego z wyraźnym zeslizgiem poprzez skręty z większym i mniejszym elementem slzgowym aż do czystego śladu cietego.
Narta taliowana tylko pomogła ale sama w sobie nie była przyczyną zmiany techniki.
Pozdrowienia serdeczne
  • 0

#31 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 26 kwiecień 2010 - 14:32

Ola pomyślałem, że zamieszczę poniższy film, ze szczególna dedykacją dla Ciebie.
Mam nadzieję, że wzorki na śniegu będą Ci się podobały :o_tu:


Pięknie dziękuję za piękne ślady! :asado: Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie moje będą równie piękne o ile nie piękniejsze! :taniec2:


Olu to niedokładnie tak. Ktoś jeżdżący z nogami ściśnietymi (kiedyś były nawet takie ćwiczenia że wkładało się rękawiczkę pomiędzy kolana w trakcie jazdy) juz znacznie wcześniej, na długo przed wprowadzeniem narty taliowanej jeździł źle. To źle to może niedobre słowo lepsze byłoby anachronicznie. Po prostu nie nadążył nad rozwojem techniki jazdy. ...
Tak więc nie mozna mówic o opozycji techniki klasycznej i carvingowej tylko o płynnej ewolucji tak jak płynnie możemy przejśc ze skrętu hamującego z wyraźnym zeslizgiem poprzez skręty z większym i mniejszym elementem slzgowym aż do czystego śladu cietego.
Narta taliowana tylko pomogła ale sama w sobie nie była przyczyną zmiany techniki.
Pozdrowienia serdeczne


Mituś! dziękuję za naukę! Ja się na tym kompletnie nie znam. Poznaję wiele rzeczy dzięki Wam. Przez długie lata moja jazda ograniczała się do zapięcia się w narty i jazda! Zmiana nart i pojawienie się kn, spowodowało, że inaczej patrzę na jazdę na nartach! Uczę się w zasadzie od początku, chyba tylko pług mam opanowany, choć pewności nie mam, pokażę chłopakom w przyszłym roku to ocenią :luz:
zresztą ja niewiele rozumiem z tych opisów techniki jazdy, ze mną jak z koniem pokazać trzeba :)
W przyszłym sezonie nie ma to tamto i mus jest, żebyś dołączył do grona moich instruktorów, prywatnych, osobistych instruktorów :cheers: :napoje10:

Pozdrawiam, Ola
  • 0

#32 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 26 kwiecień 2010 - 14:52

Cześć

Mituś! dziękuję za naukę! Ja się na tym kompletnie nie znam. Poznaję wiele rzeczy dzięki Wam. Przez długie lata moja jazda ograniczała się do zapięcia się w narty i jazda! Zmiana nart i pojawienie się kn, spowodowało, że inaczej patrzę na jazdę na nartach! Uczę się w zasadzie od początku, chyba tylko pług mam opanowany, choć pewności nie mam, pokażę chłopakom w przyszłym roku to ocenią :cheers:
zresztą ja niewiele rozumiem z tych opisów techniki jazdy, ze mną jak z koniem pokazać trzeba :)
W przyszłym sezonie nie ma to tamto i mus jest, żebyś dołączył do grona moich instruktorów, prywatnych, osobistych instruktorów :taniec2: :napoje10:

Pozdrawiam, Ola

Bardzo bym chciał abyś nie traktowała tego jako naukę a napewno nie pouczanie. Myslę, że okres zmiany sprzetu obrósł wieloma mitami, których większość jest z gruntu nieprawdziwa a reszta mocno dyskusyjna.
Dzieki forom można się na ten temat wypowiedzieć i zwrócić uwage innych na błędne postrzeganie wielu problemów dotyczących rozwoju techniki jazdy albo po prostu rozpocząć na ten temat dyskusję.
Wierz mi, żę spotkanie na stoku ekipy KN byłby dla mnie wielką przyjemnością. U mnie niestety planowanie często nawala a ustalenie terminu z wyprzeddzeniem miesiąca to prawie abstrakcja ale może się uda.
Dzieki forom narciarskim poznałem kupę fajnych ludzi, odnowiłęm pare zapomnianych kontaktów i to ich największa wartość. Samo pisanie to tylko surogat i nawet pięćset tysięcy postów nie zastąpi spotkania na stoku czy przy herbatce albo piwie.

Pozdrowienia

Użytkownik Mitek edytował ten post 26 kwiecień 2010 - 14:55

  • 0

#33 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 kwiecień 2010 - 15:05

Mam nadzieję, że wzorki na śniegu będą Ci się podobały :taniec2:


Telemark. Co o nim sadzicie? Ja nie najlepiej, a nawet jeszcze gorzej, ale nie bede sie wychylal. :) W dol. Aosty widzialem kilku (na kilka tysiecy). I tak wiecj niz funcarvigu - 0 przypadkow i czystej jazdy na krawedzi - kilka, kilkanascie przypadkow.

A telemark kojarzy mi sie z... ponczochami ze szwem? Dlaczego? W dawnych, "komunistycznych" czasach, gdy smolilem cholewki do mojej dzisiejszej pani, jej siostra, wtedy mlodka licealna, chodzila w rajstopach ze szwem. Nie moglem tego zrozumiec jak mozna uzywac cos takiego, gdy dookola, i to od wielu lat, panuja rajstopy bez szwow. W glowie mi sie to nie miescilo, gdy odpowiedzia bylo zupelnie mi obce i niezrozumiale slowo: "moda". Jak cos starego, malo praktycznego, noszonego przez nasze babcie, obiektywnie gorszego od porownywalnych "konstrukcji" nowszej generacji moze byc modne? Szukanie oryginalnosci za wszelka cene. Nuda... :napoje10:
  • 0

#34 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 26 kwiecień 2010 - 23:30

Troche z innej beczki,krotki material dajcy pojecie jak krece filmy freeridowe.
http://www.youtube.c...feature=channel
P.S.Dla mnie telemark to szpan.Nie kwestionuje sensu posiadania umiejetnosci jazdy tym stylem ale to takie odkopywanie stylu retro.Kiedys jazda poza trasa byla czyms wyjatkowym w dzisiejszym czasie kiedy znaczny procent jezdzacych robi skok w bok ktos pomyslal:hej wrocmy do telemarka to da nam poczucie wyjatkowosci.Ot taka moja opinia.
  • 0

#35 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 406 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:W-wa
  • Narty:Fischer RX Fire
  • Imię :Rysiek

Napisano 27 kwiecień 2010 - 07:34

P.S.Dla mnie telemark to szpan.


Szpan? Zobacz..www.youtube.com/watch?v=mIBdyK1vJ-E
Dla mnie to piękna zabawa

Użytkownik Bzyk edytował ten post 27 kwiecień 2010 - 07:35

  • 0

#36 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 27 kwiecień 2010 - 09:13

Cześć
Prawda jest taka, że jak ktoś świadomie porusza sie na nartach to telemarkiem tez umie jeździć. Da sie czyms zblizonym do telemarku pojechac przeciez na normalnych nartach bez problemu.
Szpan?? Nie bardzo rozumiem? Dla mnie szpan to gośc w kasku na slalomkach silący sie na jazdę skretem cietym czyli tzw "modelowy carvingowiec".
Telemarkowiec przynajmniej poczynił wysiłek aby byc oryginalnym.
Pozdro
  • 1

#37 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 27 kwiecień 2010 - 09:32

Dżizas!!!! chcecie mnie zabić tą swoją mądrością i wiedzą! :napoje10:

jak do tej pory to wiedziałam, że Adam Małysz i jego koledzy używają telemarku, aby zakończyć skok. Pojęcia nie miałam, że to prehistoryczny styl jazdy na nartach! no, ale całe życie człek się uczy, a od Was o nartowaniu można sporo! :taniec2:

Jeżeli jest jeszcze ktoś, kto nie widział o czym mowa (a mam nadzieję, że jest :) ) to tutaj tak mini wiedza o telemarku.

http://z-ne.pl/s,doc...rciarskiej.html


pozdrawiam, niedouczona, ale ucząca się Ola
  • 0

#38 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 27 kwiecień 2010 - 10:15

Olcia, Telemark to wiocha..... z tego co pamiętam. A znać nie możesz. Nie jesteś stara.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#39 Gość_pytek 23_*

Gość_pytek 23_*
  • Gość

Napisano 27 kwiecień 2010 - 10:51

P.S.Dla mnie telemark to szpan.


Szpan? Zobacz..www.youtube.com/watch?v=mIBdyK1vJ-E
Dla mnie to piękna zabawa

Moze zlego slowa uzylem.Jezeli komus telemark sprawia frajde to super bo o to w narciarstwie chodzi.Chodzi mi raczej o szukanie oryginalnosci na sile,taki szukanie pomyslu by byc kims lepszym od innych bo za bardzo nie widze praktycznego zastosowania tego stylu.
  • 0

#40 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 406 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:W-wa
  • Narty:Fischer RX Fire
  • Imię :Rysiek

Napisano 27 kwiecień 2010 - 11:28

...................bo za bardzo nie widze praktycznego zastosowania tego stylu.

Jak to nie widzisz ? a całe narciarstwo sladowe, łażenie i zjazdy z mniej ambitnych górek typu Gorce,Pieniny? Tam gdzie nie potrzeba od razu wchodzić w ciężki sprzęt skitourowy a narta biegowa już nie daje rady Zastosowań cała masa. Poczytaj o backcountry
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych