Skocz do zawartości


Zdjęcie

Picie alkoholu i narty


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#21 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 28 październik 2009 - 21:30

siedziałeś kiedyś w słońcu na tarasie Mont de la Chambre z malutkim genepi popijanym espresso.

malutkie genepi to nie alkohol, a nie przeszkadza Ci nawet na Mont de la Chambre te 7 tysięcy narciarzy na godzinę, wysiadających z 3 kolejek ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#22 skiman6

skiman6
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 28 październik 2009 - 22:36

siedziałeś kiedyś w słońcu na tarasie Mont de la Chambre z malutkim genepi popijanym espresso.

malutkie genepi to nie alkohol, a nie przeszkadza Ci nawet na Mont de la Chambre te 7 tysięcy narciarzy na godzinę, wysiadających z 3 kolejek ?


...genepi...zawsze to jakiś powód jest by znów tam pojechać, a tysięcy to tam nigdzie nigdy nie spotkałem...
...a tam na górze, to zawsze dopada mnie dylemat: czy zjechać do Val Thorens, czy do Meribel, czy szybciutko ma dół do pośredniej stacji gondolki ...a może na Mt.Valon

...a niżej te tłumy na górze...

Załączone pliki

  • Załączony plik  lm1.JPG   207,93 KB   19 Ilość pobrań
  • Załączony plik  lm2.JPG   129,2 KB   18 Ilość pobrań

  • 0
Dołączona grafika

#23 Pazur

Pazur

    TOEG

  • Użytkownik
  • 422 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 październik 2009 - 12:46

Czy takie osoby i ich sposób zachowania nie przeszkadzają Tobie?

Mnie nie, niby dlaczego?
Jak umawiam się z kumplami na piwo to naprawdę wcale nie czuje do nich obrzydzenia.

Mnie przeszkadzają. Przeszkadzają pijani narciarze, kierowcy, wczasowicze, turyści. Dla mnie każdy kierowca ( samochodu, nart itd...) to potencjalny morderca.
Jest też coś takiego jak ODPOWIEDZIALNOSĆ.

Pozdrawiam
Pazur

Co to znaczy pijani ? Czy jak wypije piwo na stoku, to też jestem Morderca ?

PS. W tym temacie całkowicie zgadzam sie z Mitkiem
Pozdrawiam


Witam,

Ja nie pisałem o wyjściu z kumplami na piwo - trochę rozdmuchałeś to na drobne. Zacytowałem zdanie napisane przez Mitka i do tego zdania odniosłem się.
Wyraziłem swoją opinię, jeśli Ty masz inną to ok. szanuję to, ale swojego zdania w tym temacie nie zmienię

Pozdrawiam
Pazur
  • 0

#24 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 29 październik 2009 - 12:57

Cześć


Mnie przeszkadzają. Przeszkadzają pijani narciarze, kierowcy, wczasowicze, turyści. Dla mnie każdy kierowca ( samochodu, nart itd...) to potencjalny morderca.
Jest też coś takiego jak ODPOWIEDZIALNOSĆ.


Własnie jest odpowiedzialność i tak jak ze wszystkim tak odpoiwiedzialnie trzeba korzystać z alkoholu. Przez 40 lat nie swpowodowałem żednje niebezpiecznie sytuacji na stoku choc lubie sobie wypic piwko czy bombardino i znam takich ludzi setki - czy to znaczy że to mordercy. Dla mnie nie. Nawet jeżelimkotś przesadzi i zasnie w kącie to jest co najwyżej zabawny dopóki nie jest agresywny głośny czy też namolny i dopóki sie nie zarzyga. Mnie to nie przeszkadza a jak zdarzy sie koledze to poholuje go do domu.
Alkohol sam w sobie nie jest zły jak twierdzi Allah to my czynimy z niego zło jak tracimy nad soba kontrolę. To jest Moje zdanie.
Pozdro
  • 0

#25 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 29 październik 2009 - 14:05

Odbiegacie od tematu, robi sie platonicznie i arystotelesowo zarazem.
Nic samo w sobie nie jest złe. O !
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#26 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1860 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 29 październik 2009 - 14:19

Wolę pięciu podchmielonych (choć jeszcze nigdy nie widziałem) niż jednego super-trzeźwego debila (widuję w ilościach hurtowych)
  • 0

#27 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 29 październik 2009 - 14:54

Alkohol i narty, tak jak napisał Mitek i wielu z Nas sądzi - alkohol jest dla ludzi rozsądnych, odpowiedzialnych i wiedzących jak go używać.
Jego nadmiar na nartach jest pewnikiem niebezpieczny ( tak jak w każdej innej dziedzinie życia ) ale żeby nie można było całkowicie nic na nartach, to tego chyba nie zrozumię nigdy :thumbsup:

Pozdrawiam

Użytkownik marecki edytował ten post 29 październik 2009 - 14:55

  • 0

#28 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 29 październik 2009 - 15:24

włączę się i ja do dyskusji...
przepraszam, że nie będę nikogo cytować, bo byłoby tego sporo..., a w zasadzie Was sporo... :thumbsup:

Myślę, że każdy z Was ma swoje racje, bo i własne doświadczenia, DI nie widział pijanego, ale widział szalejącego kretyna, Pazurek ma swoje radykalne stanowisko, a z tego, co piszesz Pazurku myślę, że masz swoistego pecha i spotykasz tu i ówdzie podchmielonych ...

Ja też uważam, że zasada "piłeś - nie jedź!" jest prawidłowa i każdy powinien jej przestrzegać. Nie mam jednak 100% pewności czy mogę tak spokojnie porównać prowadzenie samochodu i prowadzenie nart. Wypad na imprezę i powrót z niej samochodem po alkoholu to skrajna głupota, ale pamiętajmy, że jest jakaś ilość promili alkoholu we krwi, która jest wartością dopuszczalną w myśl polskich przepisów o ruchu drogowym, co oznacza, że ktoś przeprowadził badania psychomotoryczne takich kierowców i uznał, że ich percepcja nie jest aż tak zaburzona lub wcale.

Piwo na stoku z reguły pite jest po jakimś czasie jazdy, po wysiłku. Ja osobiście nie pijam, ale wiem w jakich okolicznościach przyrody robią to Ci, z którymi mam przyjemność jeździć. Często jest też tak, że owemu browarowi towarzyszy jakaś forma posiłku. Połączenie jednego i drugiego, wiadomo powoduje zmniejszenie się alkoholu we krwi, a gdy dodamy do tego stosunek do masy ciała, w przypadku dużych, to przeleci po organizmie!

Pijanym i podchmielonym plus całej plejadzie kretyńskich władców stoków mówię nie! Ale jeżeli ktoś wie, na co sobie może pozwolić i ma poczucie odpowiedzialności, czyli małe piwko, przerwa , lunch i jazda... nie mam nic przeciwko. Tam, gdzie mózg nie jest na urlopie bezpłatnym tam jest rozsądek i odpowiedzialność!

Wrzucę jeszcze coś...

alkohol służy czemuś, od tak sobie się go nie pije, pije się po coś. Pozostawmy imprezy, bo to nie o nie tu chodzi... Przypomnijcie sobie tych pijanych, których widzieliście na stoku? Kim oni byli? Po co pili? jeżeli są chorzy to uwierzcie mi żadna siła ich nie powstrzyma, zwłaszcza jeżeli trzeba będzie pokonać jakąś trudność. Często piją lanserzy, uważający się za narciarzy, a często też młode gnojki, bo przed nimi ich świat stoi otworem. Każdy z tych przypadków jest groźny dla nas, wtedy tak są potencjalnymi mordercami, bo jeżeli w dodatku mają tendencje do ułańskiej fantazji po alkoholu, to wizja dramatu na stoku się klaruje. Zrobi coś sobie pal go sześć, ale komuś to już kraty!

Pozdrawia, Ola
  • 0

#29 Pazur

Pazur

    TOEG

  • Użytkownik
  • 422 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 październik 2009 - 18:02

Witam,

Osetio, bardzo ładnie to ujęłaś i myślę, że doszliśmy do sedna sprawy

Pozdrawiam

Pazur
  • 0

#30 skiman6

skiman6
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 29 październik 2009 - 18:07

Witam,

Osetio, bardzo ładnie to ujęłaś i myślę, że doszliśmy do sedna sprawy

Pozdrawiam

Pazur


...to pić czy nie pić?
  • 0
Dołączona grafika

#31 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 29 październik 2009 - 18:20

...to pić czy nie pić?

...oto jest pytanie...
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#32 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 październik 2009 - 19:26

Osetia

nic dodać, nic ująć tylko się zgodzić z Twoim zdraniem!!!
  • 0

#33 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 30 październik 2009 - 12:35

Witam,

Osetio, bardzo ładnie to ujęłaś i myślę, że doszliśmy do sedna sprawy

Pozdrawiam

Pazur


...to pić czy nie pić?



...to pić czy nie pić?

...oto jest pytanie...



A kto na nie odpowie, ten w łeb dostanie :thumbsup: Bo, gdy zezwoli będzie za los czyjś odpowiedzialny, a gdy zabroni skrajnie radykalny...

Zatem...

sztukę dyplomacji opanować trzeba, by nie opić kogoś komu już lub jeszcze nie potrzeba...


Pozdrawiam, Ola
  • 0

#34 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 30 październik 2009 - 13:06

Czyli pić dyplomatycznie po prostu ?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#35 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 październik 2009 - 13:59

Czyli pić dyplomatycznie po prostu ?

:thumbsup:
Pit niepijący całkiem w dyplomacji by sie zmarnował ;) hehe bo jak by się dogadał z pijącymi ??

Użytkownik jabol edytował ten post 30 październik 2009 - 14:02

  • 0

#36 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 02 listopad 2009 - 14:04

Żeby pozostać w temacie:
http://www.komperdel...132_2302_10.php
Dla nieszprechających: każdy kijek mieści dwie setki ulubionego napoju. Lejek załączają.
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#37 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 02 listopad 2009 - 14:07

Żeby pozostać w temacie:
http://www.komperdel...132_2302_10.php
Dla nieszprechających: każdy kijek mieści dwie setki ulubionego napoju. Lejek załączają.



Czyli już przed wejsciem na wyciąg jesteśmy po secie......
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#38 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 406 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:W-wa
  • Narty:Fischer RX Fire
  • Imię :Rysiek

Napisano 02 listopad 2009 - 14:25

no co Ty, tak na jedną nogę? :thumbsup:
  • 0

#39 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 02 listopad 2009 - 14:29

Ale w 0,5L nie ma 6 setek :thumbsup:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#40 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 02 listopad 2009 - 14:30

Czyli już przed wejsciem na wyciąg jesteśmy po secie......

Równomiernie trzeba, żeby kijki nie przeważały w jedną stronę.
  • 0
pozdrawiam
Jarek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych