Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skala umiejetnosci narciarza,


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#1 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 październik 2009 - 10:29

Temat "Poziom umiejetnosci na nartach" zostal zamkniety. Moze dobrze, bo ile narciarzy tyle opinii. Bardzo mi sie ten podzial podoba. O wiele lepiej od klasycznego 10 punktowego, w ktorym pomiedzy 4-7 nic sie nie dzieje. :chair: Pit, sam wymysliles czy z czegos sciagnales?
  • 0

#2 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 06 październik 2009 - 10:35

Temat "Poziom umiejetnosci na nartach" zostal zamkniety. Moze dobrze, bo ile narciarzy tyle opinii. Bardzo mi sie ten podzial podoba. O wiele lepiej od klasycznego 10 punktowego, w ktorym pomiedzy 4-7 nic sie nie dzieje. :chair: Pit, sam wymysliles czy z czegos sciagnales?


dziękuję, sam wymyśliłem :D

Miał być własnie taki:
związany z naszą nazwą (romantyczny), a jednocześnie zawierający dokładne, rzeczowe informacje :)
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#3 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 06 październik 2009 - 11:19

Pit zaprosił do dyskusji, a potem zamknął temat :D :) :chair:
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#4 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 06 październik 2009 - 11:25

No fakt :D

Chyba nie chciałem rozkładania tamtego wątku na kolejne opinie, ale zawsze można tutaj właśnie podyskutować :chair:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#5 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 06 październik 2009 - 12:00

Cześć
Mnie się ta skala nie podoba. Jest bardzo ogólnikowa. Juz kiedys pisałem o skali punktowej przeznającej punkty za odpowiednie ścisle określone umiejetności w różnych formach narciarstwa zjazdowego. Mialem nawet taki pomysł żeby napisac taka skalę samemu - tylko po co skoro i tak nikt by z niej nie korzystał.
Pozdrawiam
  • 0

#6 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 06 październik 2009 - 12:19

Mnie się ta skala nie podoba. Jest bardzo ogólnikowa. Juz kiedys pisałem o skali punktowej przeznającej punkty za odpowiednie ścisle określone umiejetności w różnych formach narciarstwa zjazdowego. Mialem nawet taki pomysł żeby napisac taka skalę samemu - tylko po co skoro i tak nikt by z niej nie korzystał.

Po to, żebyśmy się mogli poznęcać? :chair:
Punktowa też będzie miała wady. Albo będziesz musiał ją rozbić na poszczególne elementy i dostaniesz rozkład, którego bez litra nie razbieriosz, albo będziesz porównywał slalom ze zjazdem.

Ps. Mnie się skala Pita podoba, chociaż mam kłopot z umieszczeniem w niej siebie.

Użytkownik JarekS edytował ten post 06 październik 2009 - 12:21

  • 0
pozdrawiam
Jarek

#7 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 06 październik 2009 - 12:24

Pit zaprosił do dyskusji, a potem zamknął temat :) :chair: :D


skubaniec jak widać wiedził co robi :D
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#8 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 październik 2009 - 13:26

Skala 10-punktow mi sie nie podoba. Dosc stara, spotkalem sie z nia juz ladnych kilka lat temu, niezbyt konsekwentna. Nie chce mi sie szukac, ale gdzies sie juz o tym rozpisywalem. W skrocie: nie widze wielkiej roznicy pomiedzy od 4-6, niejasne punkty 8 i 9 (nie mam tabeli przed oczami, pisze z glowy). Ta pitowa jest krotka, romantyczna :), ale i wystarczajaco precyzyjna. Ja "uwielbiam narty". :)
  • 1

#9 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 06 październik 2009 - 14:03

cześc!

Temat "Poziom umiejetnosci na nartach" zostal zamkniety. Moze dobrze, bo ile narciarzy tyle opinii. Bardzo mi sie ten podzial podoba. O wiele lepiej od klasycznego 10 punktowego, w ktorym pomiedzy 4-7 nic sie nie dzieje. :) Pit, sam wymysliles czy z czegos sciagnales?


Andrzej, wsadź ta Twoją, ciekawa jestem, jak tam bym wyglądała :) Choć zgadzam się, co potwierdza moje doświadczenie w innej dziedzinie, że skala 10 punktowa, to przynajmniej o 4-5 punktów za dużo!


Cześć
Mnie się ta skala nie podoba. Jest bardzo ogólnikowa. Juz kiedys pisałem o skali punktowej przeznającej punkty za odpowiednie ścisle określone umiejetności w różnych formach narciarstwa zjazdowego. Mialem nawet taki pomysł żeby napisac taka skalę samemu - tylko po co skoro i tak nikt by z niej nie korzystał.
Pozdrawiam


Mituś! Pisz! Ja skorzystam! Słowo!


W tej jestem SZALONA!

Pozdrawiam, Ola
  • 0

#10 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 06 październik 2009 - 17:14

Cześć

Po to, żebyśmy się mogli poznęcać? :)
Punktowa też będzie miała wady. Albo będziesz musiał ją rozbić na poszczególne elementy i dostaniesz rozkład, którego bez litra nie razbieriosz, albo będziesz porównywał slalom ze zjazdem.

Ps. Mnie się skala Pita podoba, chociaż mam kłopot z umieszczeniem w niej siebie.

Ocenianie miałoby wyglądac mniej więćej tak jak wypłenianie ankiety. Masz np jazdę po trasie i tu odpowiednie ewolucje (pług, łuki płuzne, skret NW, skret równnoległy, smig)- itd.) za które mogą byc przyznawane punkty od 0 do 3 ptk.
Dalej mamy jazdę sportową rozbitą na sl i gs i tu punkty od 0 do 5, później freeride i tez ptk od 0 do 5, nastepnie freestyle itd itd.
Na końcu punkty sumujemy i otrzymujemy wynik plasujący nas w tabeli - to tak w duzym uproszczeniu.
Pozdrawiam

Użytkownik Mitek edytował ten post 06 październik 2009 - 17:15

  • 0

#11 Pazur

Pazur

    TOEG

  • Użytkownik
  • 422 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 październik 2009 - 17:49

Cześć
Mnie się ta skala nie podoba. Jest bardzo ogólnikowa. Juz kiedys pisałem o skali punktowej przeznającej punkty za odpowiednie ścisle określone umiejetności w różnych formach narciarstwa zjazdowego. Mialem nawet taki pomysł żeby napisac taka skalę samemu - tylko po co skoro i tak nikt by z niej nie korzystał.
Pozdrawiam


Witam,
Jeśli masz taki pomysł i nawet zacząłeś o tym pisać, więc nie pozostaje nic innego jak tylko spróbować. Będzie to alternatywa i może rzeczywiście ocena umiejętności będzie bardziej realna. Może będzie wymagała kilku poprawek ale jestem pewny, że forumowicze pomogą. A jak będzie kiepska to cóż - kosz.
Ja jestem za.
  • 0

#12 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 06 październik 2009 - 18:09

Cześć
Mnie się ta skala nie podoba. Jest bardzo ogólnikowa. Juz kiedys pisałem o skali punktowej przeznającej punkty za odpowiednie ścisle określone umiejetności w różnych formach narciarstwa zjazdowego. Mialem nawet taki pomysł żeby napisac taka skalę samemu - tylko po co skoro i tak nikt by z niej nie korzystał.
Pozdrawiam


Witam,
Jeśli masz taki pomysł i nawet zacząłeś o tym pisać, więc nie pozostaje nic innego jak tylko spróbować. Będzie to alternatywa i może rzeczywiście ocena umiejętności będzie bardziej realna. Może będzie wymagała kilku poprawek ale jestem pewny, że forumowicze pomogą. A jak będzie kiepska to cóż - kosz.
Ja jestem za.



Pazurze, Pazurku

rozumiem, że pomożesz? :)

Ola
  • 0

#13 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 06 październik 2009 - 18:36

Cześć
Mnie się ta skala nie podoba. Jest bardzo ogólnikowa. Juz kiedys pisałem o skali punktowej przeznającej punkty za odpowiednie ścisle określone umiejetności w różnych formach narciarstwa zjazdowego. Mialem nawet taki pomysł żeby napisac taka skalę samemu - tylko po co skoro i tak nikt by z niej nie korzystał.
Pozdrawiam


Witam,
Jeśli masz taki pomysł i nawet zacząłeś o tym pisać, więc nie pozostaje nic innego jak tylko spróbować. Będzie to alternatywa i może rzeczywiście ocena umiejętności będzie bardziej realna. Może będzie wymagała kilku poprawek ale jestem pewny, że forumowicze pomogą. A jak będzie kiepska to cóż - kosz.
Ja jestem za.


Miciu,
dokładnie to co pazur napisał. Będzie alternatywa, spróbuj !!
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#14 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 06 październik 2009 - 18:59

Mitek - pisz, myślę że to będzie ciekawa skala :)

Pozdrawiam
  • 0

#15 skiman6

skiman6
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 06 październik 2009 - 19:10

Witam
...niech to się może jakoś kojarzy z Nami np:" skala umiejętności narciarza wg KN ", a poziomów niechby było 10, by każdy swój mógł znaleźć, choć to będzie niezwykle subiektywne, ale zawsze można podzielić na dwa...

...zanim Mitek, to moje propozycje poziomów: 1-3:

Poziom 0 - a może bym tak spróbował jazdy na nartach...
Poziom 1 - wiem jak wyglądają narty, potrafię odróżnić zjazd od skoków narciarskich, miałem narty na nogach, wiem, że są potrzebne specjalne buty...nie wiem czy pomysł z nartami był dobrym pomysłem...
Poziom 2 – odróżniam zjazd od slalomu, wiem, że są narty taliowane, byłem zimą w górach i próbowałem zjechać, potrafię samodzielnie założyć buty narciarskie i wpiąć się w narty, narty mam wypożyczone, rozglądam się za nartami dla siebie…
Poziom 3 - byłem co najmniej tydzień na nartach, wiem, że inni jeżdżą lepiej, chcę jeździć jak inni, rozglądam się za instruktorem lub znajomym dobrze jeżdżącym, mam narty po rodzeństwie, darowane od wujka, albo narty wypożyczam z zaprzyjaźnionej wypożyczalni, wiem jakie narty chciałbym mieć...


...uzupełnij, podaj propozycje na kolejne...

Poziom 4 - Jestem po pierwszych lekcjach, zjeżdżam kontrolując prędkość, zaliczyłem kilka wywrotek, ale i potrafię hamować i zatrzymać się w wybranym miejscu, usiłuję wejść na krawędź, jeszcze nie czuję się pewnie na czarnych trasach, ale mnie ciągnie na nie, mam własne buty, szukam kasy na wybrane narty i na prawdziwy wyjazd narciarski, może nawet do Czech… choć narty, to właściwie mogę wypożyczyć, bo chciałbym spróbować jazdy jeszcze na innych…
.............
.............


...i by Mitka zachęcić do "tworzenia":

Poziom 10 - Mitek
  • 2
Dołączona grafika

#16 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 październik 2009 - 21:24

Andrzej, wsadź ta Twoją, ciekawa jestem, jak tam bym wyglądała :) Choć zgadzam się, co potwierdza moje doświadczenie w innej dziedzinie, że skala 10 punktowa, to przynajmniej o 4-5 punktów za dużo!


Nie mam wlasnej. Wariacje 10-pktowej skali umiejetnosci pokazuja sie tu i tam w internecie od paru lat. Pewnie maja wspolne anglosaskie zrodlo. A moze niemieckie? :) Jedna wariacja jest na skiforum: http://www.skiforum....read.php?t=1704 druga, ktora wydaje mi sie duzo lepsza - na skionline: http://www.skionline...read.php?t=7348 Na obu skalach szacuje sie na 8.

Na skionline roznica miedzy poziomem 8 i 9 wydaje sie logiczna, na skiforum - nie. Wyznacznikiem 9 poziomu na skiforum jest swobodna jazda poza trasami, na 8 - wystarczy dobrze jezdzic na przygotowanych trasach. Cos tu jest nie tak. Na skionline zrobiono to duzo lepiej.
  • 0

#17 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 06 październik 2009 - 21:54

Cześc

Poziom 4 - Jestem po pierwszych lekcjach, zjeżdżam kontrolując prędkość, zaliczyłem kilka wywrotek, ale i potrafię hamować i zatrzymać się w wybranym miejscu, usiłuję wejść na krawędź, jeszcze nie czuję się pewnie na czarnych trasach, ale mnie ciągnie na nie, mam własne buty, szukam kasy na wybrane narty i na prawdziwy wyjazd narciarski, może nawet do Czech… choć narty, to właściwie mogę wypożyczyć, bo chciałbym spróbować jazdy jeszcze na innych…

Z poziomem 4 tos pojechał Adaś :) .
  • 0

#18 skiman6

skiman6
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 07 październik 2009 - 08:14

Cześc

Z poziomem 4 tos pojechał Adaś :) .


...a spójrz teraz, z tym też się nie zgadzasz?...
  • 0
Dołączona grafika

#19 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 październik 2009 - 09:32

Cześć

Cześc

Z poziomem 4 tos pojechał Adaś :) .


...a spójrz teraz, z tym też się nie zgadzasz?...

Trochę tam za duzo wpakowane. Pierwsze lekcje i czarne trasy. Pierwsze lekcje i usiłowanie wejścia na krawędź.
Poza tym piszesz dużo o butach, nartach własnych czy pożyczonych a co to ma za znaczenie w kwestii poruszania się na stoku.
Ja bym napisał to jakoś tak:

0 - wiadomo. nigdy nawet nie stał
1 - jeździ pługiem do zatrzymania na płskim stoku, jeździ łukami płuznymi w rytmie do zatrzymania na płaskim stoku
2 - podjeżdża samodzielnie orczykiem, zjeżdża samodzielnie z kontrolą prędkości skretem łączonym. Początki jazdy równoległej.
3 - większośc jazdy równoległa. Jazda skretem łączonym ze świadomym wyborem miejsca zatrzymania.
4 - jazda skretem łączonym ze swobodą wyboru trasy i miejsca zatrzymania. Poczatek jazdy po stromszych trasach. poczatki uzycia krawędzi do prowadzenia skretu.
5 - swobodna jazda łączonym skretem na płaskich i średniostromych trasach. Świadome uzycie krawędzi w celu prowadzenia skretu na płaskich trasach. początki łączonego skretu cietego.
6 - swobodna jazda na dowolnej przygotowanej trasie. świadoma jazda łączonym skrętem cietym na płaksim i srednio stromym. opanowany smig.
7 - swobodna jazda po każdej przygotowanej trasie. swobodna jazda skretem ciętym na przygotowanym stoku. opanowany smig na stromym i bardzo stromym, przejście ze smigu do skretu długiego i odwrotnie.
opanowana umiejętnośc poruszania sie na stoku rozjeżdżonym.
8 - swobodna jazda na każdym przygotowanym stoku. swobodna jazda po stoku muldziastym oraz po łatwym nieprzygotowanym terenie w łatwych i średnio trudnych sniegach. umiejętnośc przejechania giganta w sposób płynny. umiejętnośc jazdy tyłem i na jednaj narcie
9 - śwobodna i świadoma jazda w każdym terenie z dostosowaniem techniki do warunków. umiejętnośc jazdy rznymi technikami i płynnego przejścia pomiędzy nimi. swobodna jazda poza trasa w terenie o duzym nachyleniu i o skomplikowanej topografii. umiejętnośc prawidłowego przejazdu slalomu. umiejętnśc jazdy tyłem cietym skretem oraz jazdy cietym skretm na jednej narcie. umiejętność oddania skoku terenowego
10 - ?

Swobodny oznacza jazdę z pełną kontrolą prędkości i prawidłowym wyborem bezpiecznego toru jazdy z mozliowościa zatrzymania w każdym momencie i reakcji na nieprzewidziane przeszkody.
Uzycie krawędzi do prowadzenia skretu oznacza jazde w pełni ciętą czyli pozostawiamy ślad w postaci wyraźnie widocznego wycietego przez nartę łuku. Ślad rozmyty to slad slizgowy.
To oczywiście uproszczenie ae tak jakoś to widze. Skala punktowa o której pisałem wczesniej to sporo pracy ale postaram się w bliżej niekreslonym czasie wymodzić coś żebyście mogli sie popastwic.
Pozdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 07 październik 2009 - 09:35

  • 2

#20 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 październik 2009 - 12:04

8 - ... umiejętnośc jazdy tyłem i na jednaj narcie


Co takiego? Tylem? A z twintipem czy bez? :) Na jednej narcie? Fakt, zauwazylem w programie takie cwieczenie. Za moich czasow na kursach instruktorskich tego nie uczono. Na pewno jest to umiejetnosc przydatna i rozwijajaca, ale tylko tak sobie. Jeden z moich kolegow, choc zupelnie przecietny narciarz, by nie powiedziec kiepski, opanowal jazde na jednej narcie do perfekcji. To troche tak jak royal freda. W uproszczeniu: zabawa a moze juz cyrk. :)

Mozna mnozyc tabele bez konca. Z tych 10-pkt najbardziej mi sie podoba ta podana na forum skionline.
  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych