Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początki małego narciarza.


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 10 grudzień 2009 - 12:23

Powyżej widziałam zdjęcie, które zamieściła Aniouk, malucha na plecach Taty, a Tata na nartach... fajna zabawa, ale czy aby bezpieczna? Ja chyba bym się nie odważyła, ktoś próbował?
Ola


Nigdy w życiu :uklon2:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#22 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 10 grudzień 2009 - 13:27

Cześć

Powyżej widziałam zdjęcie, które zamieściła Aniouk, malucha na plecach Taty, a Tata na nartach... fajna zabawa, ale czy aby bezpieczna? Ja chyba bym się nie odważyła, ktoś próbował?
Ola


WSzystko zależy od tego kto, co i jak. Pozdrawiam
  • 0

#23 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 10 grudzień 2009 - 13:35

WSzystko zależy od tego kto, co i jak. Pozdrawiam


A niby kto co i jak... z tym dzieckiem na plecach? Mitek, Bodie Miller, Pit ?
Jeden podpity gość o wadze 100kg (oczywiście przykładowo), trafia Cię z tyłu i nie masz potomstwa. I nic Ci nie pomoże, nikomu choćby na nartach jezdził jak sam mistrz. Ryzyko zbyt duże dla myślącego w miarę rodzica, dbającego o swoje pociechy.
Nie ma nawet o czym tutaj dyskutować, powtarzam ...dyskutować.
Bo pisać to można, tak dla samego pisania.
Przechwalać się też można. Enjoy.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#24 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 10 grudzień 2009 - 14:32

Cześc
Dlatego tez nie zamierzam podeimowac żadnej dyskusji ani nic udowadniać. Nie ma sensu.
Pozdrawiam
  • 0

#25 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 10 grudzień 2009 - 14:35

Również pozdrawiam.

Także raz jeszcze stanowczo odradzam tego rodzaju praktyk. Nie ma sensu narażać czy to świadomie czy nie, dzieci na konsekwencje tego co może się stać w wyżej poruszanej sytuacji.
Zwykłe szpanerstwo i tyle !! Jeśli ktoś chce to robić, to nie musi o tym tutaj tego pisać. Chciałbym, by za treści umieszczane na naszym forum, nikt nigdy nie musiał się wstydzić a co gorsza, ponosić negatywnych konsekwencji ! O.

  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#26 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 10 grudzień 2009 - 15:36

Cześć

Powyżej widziałam zdjęcie, które zamieściła Aniouk, malucha na plecach Taty, a Tata na nartach... fajna zabawa, ale czy aby bezpieczna? Ja chyba bym się nie odważyła, ktoś próbował?
Ola


WSzystko zależy od tego kto, co i jak. Pozdrawiam



a ja jeżeli można chętnie poczytam argumenty Mitka. Osobiście jestem przeciwna właśnie!!! ze względu na bezpieczeństwo dziecka, bo to ten, który nosi ponosi za nie odpowiedzialność i musi sobie zdawać z tego sprawę. Przekonać się nie dam, ale jeżeli można to chętnie dowiem się, co Mitek ma na myśli i co kryje się za "wszystko zależy"

grzecznie proszę... :uklon2:

Ola
  • 0

#27 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 10 grudzień 2009 - 17:46

a ja jeżeli można chętnie poczytam argumenty Mitka. Osobiście jestem przeciwna właśnie!!! ze względu na bezpieczeństwo dziecka, bo to ten, który nosi ponosi za nie odpowiedzialność i musi sobie zdawać z tego sprawę. Przekonać się nie dam, ale jeżeli można to chętnie dowiem się, co Mitek ma na myśli i co kryje się za "wszystko zależy"

Nie wiem, co miał na myśli Mitek, ale ja potrafię sobie wyobrazić sytuacje, w których nie będę mówił o głupocie czy bezmyślności. Nie chodzi już nawet o tzw. wyższą konieczność, bo to chyba oczywiste, ale o różne "trzeba". Np. trzeba pojechać na dół do wioski po zakupy, a malucha nie ma z kim zostawić.
Ale jeśli mówimy o zabawie, to dla mnie nie ma "to zależy".
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#28 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 grudzień 2009 - 20:58

Całkowicie popieram głosy krytyki i przyłączam się do nich 2 łapkami!!!
  • 0

#29 filinator

filinator
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 grudzień 2009 - 21:21

czy ktoś czytał tą książkę, może ją naprawdę polecić, są w niej praktyczne rady i ćwiczenia skierowane do dzieci, czy tylko ogólnikowo traktuje o zabawach na śniegu? Zależy mi na książce która będzie miała znaczną ilość ćwiczeń do nauki dzieciaków.

Polecam tą,tylko musisz poszukać jej w księgarniach najlepiej internetowych:
http://www.wysylkowo...oducts_id=22204
  • 0

#30 tour de france

tour de france
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar Omeglass

Napisano 10 grudzień 2009 - 22:04

Według mnie jazda w nosidełku z 2 letnim dzieckiem też nie jest idealnym pomyslem, oczywiście 80% rodziców i dzieci powie że im sie nc nie stało, niestety narciarstwo jest bardzo nie przewidywalne i nawet jesli sami będziemy bardzo uważnie jeździć to zawsze niebezpieczeństwo jest ze strony innych narciarzy, a przy upadku z nosidełkiem, dwu letnie dziecko nie bedzie szczęśliwe, proponuje górskie spacery bez nart. A jeśli już jakie kolwiek wyjazdy narciarskie to oboiązkowo KASK.
  • 0

#31 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 11 grudzień 2009 - 01:33

Cześć


a ja jeżeli można chętnie poczytam argumenty Mitka. Osobiście jestem przeciwna właśnie!!! ze względu na bezpieczeństwo dziecka, bo to ten, który nosi ponosi za nie odpowiedzialność i musi sobie zdawać z tego sprawę. Przekonać się nie dam, ale jeżeli można to chętnie dowiem się, co Mitek ma na myśli i co kryje się za "wszystko zależy"

grzecznie proszę... :uklon2:

Ola

Macie rację - samemu mozna ale nigdy z dziciątkiem. Kruchość jest niedotykalna.
POzdro
  • 0

#32 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1862 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 11 grudzień 2009 - 10:11

Według mnie jazda w nosidełku z 2 letnim dzieckiem też nie jest idealnym pomyslem, oczywiście 80% rodziców i dzieci powie że im sie nc nie stało, niestety narciarstwo jest bardzo nie przewidywalne i nawet jesli sami będziemy bardzo uważnie jeździć to zawsze niebezpieczeństwo jest ze strony innych narciarzy, a przy upadku z nosidełkiem, dwu letnie dziecko nie bedzie szczęśliwe, proponuje górskie spacery bez nart. A jeśli już jakie kolwiek wyjazdy narciarskie to oboiązkowo KASK.


Zastanawiam się PO CO ktoś chce jeździć z dzieckiem na plecach.
  • 0

#33 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 11 grudzień 2009 - 10:25

Zastanawiam się PO CO ktoś chce jeździć z dzieckiem na plecach.

Żeby sobie więcej pojeździć?
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#34 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1862 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 11 grudzień 2009 - 11:07

Zastanawiam się PO CO ktoś chce jeździć z dzieckiem na plecach.

Żeby sobie więcej pojeździć?


Egoizm?
  • 0

#35 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 11 grudzień 2009 - 11:26

Zastanawiam się PO CO ktoś chce jeździć z dzieckiem na plecach.

Żeby sobie więcej pojeździć?

Egoizm?

Pewnie nieświadomy. Bo przecież dziecko jest blisko taty/mamy, bo to wspólna(?) zabawa, bo jeżdżę tak dobrze, że nic się stać nie może, zwłaszcza w takim miejscu...
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#36 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1862 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 11 grudzień 2009 - 18:31

Zastanawiam się PO CO ktoś chce jeździć z dzieckiem na plecach.

Żeby sobie więcej pojeździć?

Egoizm?

Pewnie nieświadomy. Bo przecież dziecko jest blisko taty/mamy, bo to wspólna(?) zabawa, bo jeżdżę tak dobrze, że nic się stać nie może, zwłaszcza w takim miejscu...


Czyli jednak nie egoizm, tylko zwykła bezdenna głupota...
  • 0

#37 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 14 grudzień 2009 - 07:19

Cześć
Macie rację - samemu mozna ale nigdy z dziciątkiem. Kruchość jest niedotykalna.
POzdro


Mitek! nie spłycaj swojej wypowiedzi ;)
Wcześniej pisałeś, że zależy... podziel się swoja opinia w tym temacie! Przecież posiadanie innego zdania nit jest motywem do zbiorowej awantury! :uklon2:
Ja ze swojej strony proszę, jeżeli można, proszę tonem nieznoszącym sprzeciwu ;)

Ola

P.S. Chłopaki egoizm??? Pierwszy wyjazd na narty z Anką zaliczyliśmy, kiedy miała 2 miesiące. Stała, a w zasadzie spała w wózku pod wyciągiem, non stop "dyndana", bo nasze tak mają :foch: Wszyscy pojeździliśmy! Kwestia dogadania się między Dorosłymi!!!
  • 0

#38 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 14 grudzień 2009 - 09:09

Wyższa konieczność to inny temat Jarku.
Wydaje mi się że tutaj chodzi o kwestię jazdy z dzieckiem dla funu dla szpanu i zabawy, na nartach.
Wkładam sobie malucha do plecaka i zaczynam cały dzień jezdzić. Nie mam go z kom zostawić, a przecież muszę jezdzić, bo muszę, bo po to tu przyjechałem, wydałem kasę na narty i na karnaty.
Inne pytanie : czy musiałeś zabierać dziecko ? Na co, po co ? Pytanie fundamentalne, a odpowiedz: bob chcę jezdzić, bo mi się to od życia należy.
I wkłada taki malca do torby, posmaruje go jakimś kremem i dawaj.
Stary, same przyjemności, maluch same nieprzyjemności.. Taka to właśnie różnica w tym jest.
Kosztem własnego dziecka: podaruj sobie odrobinę stoku !!

Narty kochani mają sens pod warunkiem jednym: że niczego nie robimy na siłę kosztem innych i że każdy tego musi chcieć, pragnąć.
Zwyczajnie: kochamnaty.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#39 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 14 grudzień 2009 - 11:06

Chłopaki egoizm??? Pierwszy wyjazd na narty z Anką zaliczyliśmy, kiedy miała 2 miesiące. Stała, a w zasadzie spała w wózku pod wyciągiem, non stop "dyndana", bo nasze tak mają :uklon2: Wszyscy pojeździliśmy! Kwestia dogadania się między Dorosłymi!!!

Olu, ale nikt tu nie mówi, żeby niemowlaka w góry czy na stok nie zabierać! A przynajmniej ja nie :foch:
Sprzeciwiam się wożeniu malca na plecach czy brzuchu dla zabawy. Moim zdaniem to zbędne, szkodliwe ryzyko. Tak jak np. z wożeniem samochodem - Kamil jeździł z nami na zakupy, jak nie mieliśmy go z kim zostawić, ale na rajd bym go nie wziął nawet teraz, choćbym był mistrzem kierownicy.

Ps. Pit, to też odpowiedź dla Ciebie. I dziękuję za zmianę pod awatarkiem ;)

Użytkownik JarekS edytował ten post 14 grudzień 2009 - 11:08

  • 0
pozdrawiam
Jarek

#40 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 14 grudzień 2009 - 15:54

Chłopaki egoizm??? Pierwszy wyjazd na narty z Anką zaliczyliśmy, kiedy miała 2 miesiące. Stała, a w zasadzie spała w wózku pod wyciągiem, non stop "dyndana", bo nasze tak mają :uklon2: Wszyscy pojeździliśmy! Kwestia dogadania się między Dorosłymi!!!

Olu, ale nikt tu nie mówi, żeby niemowlaka w góry czy na stok nie zabierać! A przynajmniej ja nie ;)
Sprzeciwiam się wożeniu malca na plecach czy brzuchu dla zabawy. Moim zdaniem to zbędne, szkodliwe ryzyko. Tak jak np. z wożeniem samochodem - Kamil jeździł z nami na zakupy, jak nie mieliśmy go z kim zostawić, ale na rajd bym go nie wziął nawet teraz, choćbym był mistrzem kierownicy.

Ps. Pit, to też odpowiedź dla Ciebie. I dziękuję za zmianę pod awatarkiem :D


Ty bezczelny dyletancie TY ;) :foch: hahahaha

Jarek wiem, że nie to miałeś na myśli, ale i ja nie! Chodziło mi o egoizm w wydaniu jeździć za wszelką cenę, wiem, że to była próba szukania powodów. Ja napisałam, jak my rozwiązaliśmy chęć i obowiązek rodziców względem dziecka. Udało się. Anka jeździ z nami w góry, ale na stok ma jednodniową wycieczkę gratis... w jednym pakiecie z babcią! ;) , bez której musielibyśmy się dzielić jazdą...

Ola
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych