Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początki małego narciarza.


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 18 grudzień 2008 - 10:22

Chciałbym wam zwrócić uwagę chyba na najważniejszą rzecz jesli chodzi o dzieci na stoku,a mianowicie "nic na siłę"...czyli NNS

Sam się o tym przekonałem podczas drugiego wyjazdu z moim małoletnim synem.Sytuacja polegała na tym iż będąc kiedyś na stoku(podstawy opanował) złamał sobie rękę na bramce(niestety u nas to spokojnie możliwe).Ręka się zagoiła więc na drugi rok pojechaliśmy na narty,ale tym razem w Alpy.
I co się okazało?
Ze to złamanie głęboko w nim siedzi,a właściwie w jego psychice.Z samego rana opowiadał mi jak to będzie dziś śmigał kiedy wjedziemy gondolą na górę.Po wjechaniu na stok stała się rzecz następująca:on zapomniał,a własciwie zaczął tak mówić...zapomniał jak się jezdzi.A jezdził bo widziałem w Polsce.
Oczywiście pierwsze słowa moje:stary nie ściemniaj tylko jedziemy,bo umiesz.A on nie i stoi.....
No to teraz co myślę,jak znajdziemy się na dole?
Po długich negocjacjach udało mu się zjechać na sam dół,trwało to 30 minut.Walka na całego.
Następnego dnia powiedział mi że on dziś na stoku to będzie bałwana lepił,że jakoś mu się nie chce tych nart:(

Myślę że za szybko ciągnąłem go na te narty.Nie trzeba się śpiszyć,szczególnie z maluchami,tym bardziej takimi które już coś sobie na nartach wykręciły.

NNS....pamiętajcie
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#2 filinator

filinator
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2008 - 10:44

To bardzo częsty przypadek złych skojarzeć u dzieci.Czasem wystarczy,jak ten pierwszy raz odbywa się w bardzo złych warunkach pogodowych,by u malca zostawić uraz do nart,bo te będą mu przypominać jak zmarzł,było mokro itp.
Czasem warto powalczyć,czasem lepiej poczekać.Przecież u dziecka liczy się przede wszystkim przyjemność i zabawa....
  • 0

#3 maniaq

maniaq
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2008 - 14:01

Tymo ma 2,6 latka - wczoraj oddałem do montażu wiązać jego pierwsze nartki

TREMA JEST !!!!!!!!!!
  • 0

#4 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 18 grudzień 2008 - 14:03

O kurczę
Trzymam kciuki
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#5 Gość_MirekN_*

Gość_MirekN_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2008 - 16:20

Tymo ma 2,6 latka - wczoraj oddałem do montażu wiązać jego pierwsze nartki

TREMA JEST !!!!!!!!!!

No Ty to jesteś ManiaQ na całego . Powodzenia i koniecznie relacja +zdjęcia.
  • 0

#6 HisToriA

HisToriA
  • Użytkownik
  • 573 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Imię :Kasia

Napisano 18 grudzień 2008 - 16:37

Odzywam się przede wszystkim dlatego, że autentycznie ujęliście mnie swoimi wypowiedziami: panowie rozmawiający o tych najmniejszych. Oby wszyscy tak się angażowali w sprawy swoich pociech!

A ponieważ nie chciałabym zbaczać z tematu, to dodam, że i ja nie mam w tym zakresie najlepszych wspomnieć. Z nartami, co prawda, poszło gładko, ale i chłopcy byli już starsi... Ale wypady rowerowe, do których próbowaliśmy przekonać naszych synów (mieli wtedy ok. 5 i 9 lat) - totalna porażka!. Do dziś nie chcą nawet rozmawiać o wyjazdach, choćby tylko 20-km...
Tak, ten pierwszy raz zawsze jest bardzo ważny i to u każdego. Tym bardziej więc u malucha, który świat widzi zdecydowanie inaczej niż my, stare, wyrośnięte konie.

Trzymam kciuki za powodzenie Waszych zamiarów. Oby się udało zarazić ich Waszą miłością do nart.
  • 0

#7 Gość_MirekN_*

Gość_MirekN_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2008 - 17:16

Odzywam się przede wszystkim dlatego, że autentycznie ujęliście mnie swoimi wypowiedziami: panowie rozmawiający o tych najmniejszych. Oby wszyscy tak się angażowali w sprawy swoich pociech!...........

Moja "mała" to już 16/17 latka ale doskonale pamiętam gdy miała 5 i wtedy rozpoczęły się narty na serio. Instruktor i takie tam . Pamiętam ,że Marta bardzo szybko polubiła tę formę aktywności do tego stopnia,że nie jadła,piła,sikała tylko je??dziła od pierwszego wjazdu wyciągu do ostatniego. Problemem było wciskanie pokarmu pomiędzy zjazdami.
  • 0

#8 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2008 - 17:42

Tymo ma 2,6 latka - wczoraj oddałem do montażu wiązać jego pierwsze nartki

Powodzenia. Moja wyrosnieta cora zaczela tuz powyzej 3 lat. Z pielucha. I poszlo bardzo dobrze. Wszystko to dzialo sie we Francji w malenkiej stacji Hirmantaz w Wysokiej Sabaudii (Houte Savois). Od razu poszla do szkolki z pania instruktor i juz pierwszego dnia calkiem dobrze zjezdzala. Mysle, ze Twoj maly tez tak bedzie.

Ale faktycznie latwo dzieci zniechecic. Troche tak zniechecilem moja core do roweru. Wyciagnalem ja, juz w wieku 10 lat na jakas podkrakowska wycieczke po dolinkach, gdzie trasa biegla caly czas pod gore. Bylo parno i goraco. Tego dnia skonczyly sie nasze wspolne rowerowe wycieczki. Syn z kolei zniechecil sie poczatkowo do plywalni. Uczacy kazal mu skoczyc do wody i sobie radzic. Przez caly rok dziecko dostawalo drgawek nerwowych w przedzien plywalni. Na szczescie dzis dobrze i skutecznie plywa, ale sporo w tym moich staran.

Jeszcze gorsza historia dotyczy nie tylko dzieciecej psychiki po wypadku samochodowym. Zdarzyl mi sie taki. Gosc wjechal mi w tyl i wypchnal na slupek. Samochod do kasacji, zona miala wielkiego guza na czole, a mala cora przezyla traume. Jeszcze przez pol roku po owym wypadku, gdzie w sumie szkody cielesne byly znikome (guz sie szybko zresorbowal), cora prosila o ostrozna i wolna jazde. Nie trzeba mi bylo tego powtarzac, bo sam bylem w strachu.
  • 0

#9 maniaq

maniaq
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 grudzień 2008 - 20:20

Tymo ma 2,6 latka - wczoraj oddałem do montażu wiązać jego pierwsze nartki

TREMA JEST !!!!!!!!!!

No Ty to jesteś ManiaQ na całego . Powodzenia i koniecznie relacja +zdjęcia.

przymiarki sa cały czas - to było kilka miesięcy temu

Dołączona grafika
  • 0

#10 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 18 grudzień 2008 - 20:33

Bardzo dobrze dobrałeś rozmiar butów
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#11 HisToriA

HisToriA
  • Użytkownik
  • 573 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Imię :Kasia

Napisano 18 grudzień 2008 - 22:43

Bardzo dobrze dobrałeś rozmiar butów

Teraz modne takie długie... widać moda przeszła i na buty narciarskie
Ale chłopczyk przeszczęśliwy!!!!
  • 0

#12 SYLWIAS

SYLWIAS
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Skąd:usa

Napisano 19 grudzień 2008 - 15:20

ojej ,ale wzbudziliscie u mnie wspomnienia.az zadzwonilam wczoraj do mamy do Polski i tak powspominalysmy moje poczatki na nartach u mnie zaczelo sie to ponad 20 lat temu mialam 5-6 lat. rodzice pamietam kupili mi poczatkowo takie plastikowe nartki ,wiecej dla zabawy i do chodzenia niz do jezdzenia ,ale ponoc o to chodzilo wzieli mnie na osla laczke gdzies na obrzezach Krynicy..chyba to byl TYlicz juz dobrze nie pamietam... nie chcieli od razu zebym wskakiwala w buty i na gore.zabawiali mnie lepieniem balwana ,zabawami na sniegu, jezdzeniem na narto sankach i po pewnym czasie ja sama wykrzyczalam no dawac mi te narty bo dosyc mam juz tych zabaw chce narty. i tak przez 3dni po kilka godzin na oslej laczce.nie mogli mnie pozniej sciagnac z tej gorki tak mi sie spodobalo. a po 3dniach bylam juz na Slotwinach i tak to sie zaczelo szalona milosc do nart...
zdecydowanie zgadzam sie z WAMI KOCHANI najpierw musi to byc zabawa i czekac czy dzieciak zlapie bakcyla,nic na sile bo wtedy tylko pogorszycie sytuacje.

prosilam mame ,zeby poszukala jakis zdjec z tamtego okresu ,moze akurat jej sie uda cos wygrzebac z archiwum .to wrzuce na forum:)
  • 0
Dołączona grafika

#13 axyz

axyz
  • Użytkownik
  • 406 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 grudzień 2008 - 13:18

Ja tez mialam jeden sezon narciarskie za mlodu...az sama w to uwierzyc nie moge...jakies majaki przez sanki i balwany pojawiaja sie w mojej glowie, byly czerwone plastikowe narteczki ale tez porzadne drewniane zolte narty i wiazania odlotowe i buty...i nawet usypywalam hopki na osiedlowej gorce (a ze mieszkalam na osiedlu zwanym Zagorzem...gorki tam byly przednie i o nachyleniu jakim sie chcialo...niektore tak strome ze hej) i skakalam przez nie...chyba wieksze predkosci wtedy osigalam niz przy nauce 30latki...I to jedyna rzecz jaka zaluje, ze mi ma mamcia nie zapodala...zwyklego pokazania roznorakiego sportowania...z drugiej strony moze sportowym bachorem nie bylam...jakos wszystko pozniej zaczelam:)...ale mysle, ze niezmiernie wazne jest pokazac dzieciakowi kochanemu (nawet jesli masakra chodzaca jest) duzo mozliwosci i nie zmuszac, ale moze zalapie cos nie cos...takie puchatkowe cos nie cos:)
A tu moja kochana bachorzyca (moja chrzesnica) wtedy zdjeciowo 2 letnia Amelka:)
Alez tam to dramat byl...chciala, nie chciala, smiala sie, plakala, szczesliwa byla potem smutna...i w koncu nartki wyladowaly w plecaku...a Amelka na plecach swietnie jezdzacego taty:
ale ja wiem czy to takie bezpieczne...tacie mozna zaufac, ale innym dookola...
Zobaczymy jak w tym roku bedzie bo juz mloda 3 letnia dama bedzie nartowac....jak jej sie zachce:) Moze tak...moze nie
Anusia

Załączone pliki


  • 0

#14 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 05 listopad 2009 - 12:51

Wyszperane:

Zabawy na stoku czyli jak uczyć dzieci jeździć na nartach :
Książka skierowana jest do wszystkich, którzy uczą dzieci jazdy na nartach. Autorzy (instruktorzy narciarstwa), wykorzystując własne doświadczenie, proponują metodę uczenia się - nauczania przez zabawę. Dlatego też główna część książki to opis zabaw (często z rysunkami), które można wykorzystać podczas prowadzenia zajęć w terenie płaskim i na stoku. Dodatkowo we wstępie autorzy udzielili kilku rad dotyczących między innymi specyfiki nauczania dzieci, sprzętu narciarskiego, lekcji narciarskiej.

Ksiązka:

pt."Zabawy na stoku czyli jak uczyć dzieci jeździć na nartach", Krzysztof Makowski, Wojciech Sakłak
Do kupienia w księgarniach internetowych.

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   10,11 KB   17 Ilość pobrań

  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#15 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 05 listopad 2009 - 14:39

Pit, do biblioteczki z tym :thumbsup:
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#16 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 05 listopad 2009 - 15:11

wyk :thumbsup:
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#17 tour de france

tour de france
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar Omeglass

Napisano 09 grudzień 2009 - 14:11

czy ktoś czytał tą książkę, może ją naprawdę polecić, są w niej praktyczne rady i ćwiczenia skierowane do dzieci, czy tylko ogólnikowo traktuje o zabawach na śniegu? Zależy mi na książce która będzie miała znaczną ilość ćwiczeń do nauki dzieciaków.
  • 0

#18 tour de france

tour de france
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Dynastar Omeglass

Napisano 09 grudzień 2009 - 14:15

Tymo ma 2,6 latka - wczoraj oddałem do montażu wiązać jego pierwsze nartki

TREMA JEST !!!!!!!!!!

Uważam że nawet zabawa na śniegu w butach narciarskich i nartach jest niebezpieczna dla tak małego dziecka.
Miałem przyjemność rozmawiać z paroma lekarzami na ten temat i dziecko przed 3 rokiem życia ma jeszcze zbyt słabe kości na takie obciążenia.
Minimalny wiek w którym można ubrać dziecku buty narciarskie i narty to 3 lata. Pewnie część z Was sie ze mną nie zgodzi.
  • 0

#19 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 10 grudzień 2009 - 11:31

Tymo ma 2,6 latka - wczoraj oddałem do montażu wiązać jego pierwsze nartki

TREMA JEST !!!!!!!!!!

Uważam że nawet zabawa na śniegu w butach narciarskich i nartach jest niebezpieczna dla tak małego dziecka.
Miałem przyjemność rozmawiać z paroma lekarzami na ten temat i dziecko przed 3 rokiem życia ma jeszcze zbyt słabe kości na takie obciążenia.
Minimalny wiek w którym można ubrać dziecku buty narciarskie i narty to 3 lata. Pewnie część z Was sie ze mną nie zgodzi.


Tour de france,

to bardzo cenne informacje. Ja osobiście myślałam o zabawie w bucikach i może nartkach w tym sezonie z córką, która ma ponad 2 latak, po tym, co przeczytałam od Ciebie... jednak się zastanowię...
Chyba nam się ciągnie wątek nauki dzieciaków w dwóch miejscach...
Spójrz jeszcze tu: http://www.kochamnar...rtach-t695.html

jeżeli masz doświadczenie, to pewnie mi coś podpowiesz...

i jeszcze jedno pytanie. Powyżej widziałam zdjęcie, które zamieściła Aniouk, malucha na plecach Taty, a Tata na nartach... fajna zabawa, ale czy aby bezpieczna? Ja chyba bym się nie odważyła, ktoś próbował?

Ola
  • 0

#20 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 10 grudzień 2009 - 12:13

widziałam zdjęcie, które zamieściła Aniouk, malucha na plecach Taty, a Tata na nartach... fajna zabawa, ale czy aby bezpieczna? Ja chyba bym się nie odważyła, ktoś próbował?

Widziałem panią z niemowlakiem w nosidełku. Dla mnie to objaw bezmyślności na pograniczu głupoty.
  • 0
pozdrawiam
Jarek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych