Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chorwacja - noclegi


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ewa

Ewa
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 25 czerwiec 2009 - 09:35

Witam,

Mam ogromną prośbę do wszystkich, którzy mieli okazję być w Chorwacji gdzieś w okolicach Riwiery Makarskiej (Brela), lub jeszcze bardziej na południe w stronę Dubrownika...
Być może uda mi się we wrześniu na tydzień wyskoczyć na urlop i nie ukrywam, że Chorwacja leży od dawna w kręgu moich zainteresowań...Gdzie można w przyzwoitych warunkach za niewygórowaną cenę znaleźć nocleg?
Będę wdzięczna za wszelką pomoc...
Dzięki

Użytkownik Ewa edytował ten post 25 czerwiec 2009 - 09:36

  • 0

#2 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 25 czerwiec 2009 - 10:28

Witam,

Mam ogromną prośbę do wszystkich, którzy mieli okazję być w Chorwacji gdzieś w okolicach Riwiery Makarskiej (Brela), lub jeszcze bardziej na południe w stronę Dubrownika...
Być może uda mi się we wrześniu na tydzień wyskoczyć na urlop i nie ukrywam, że Chorwacja leży od dawna w kręgu moich zainteresowań...Gdzie można w przyzwoitych warunkach za niewygórowaną cenę znaleźć nocleg?
Będę wdzięczna za wszelką pomoc...
Dzięki



Czołem ja za bardzo nie wiem gdzie jest to w okolicach Riwiery Makarskiej , ale ostatnio rozmawiałem z Anką na temat Croati i ona znalazła bardzo ciekawe miejsce. Warto zobaczyć. Tu jest link

http://www.google.co...lient=firefox-a

KRK- dokładnie. Poczytaj, ciekawe miesce i opinie ciekawe ;)

Też mi chodzi Croatia po głowie, dokładnie od 18 lipca, pod warunkiem że tu będzie dalej powódz, pakuję auto i jedziemy w ciemno właśnie tam.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#3 Gość_MirekN_*

Gość_MirekN_*
  • Gość

Napisano 25 czerwiec 2009 - 10:32

Witam,

Mam ogromną prośbę do wszystkich, którzy mieli okazję być w Chorwacji gdzieś w okolicach Riwiery Makarskiej (Brela), lub jeszcze bardziej na południe w stronę Dubrownika...

Dear Sir,

I can offer you accommodation in Villa Arija.

Apartment "Jelena" 2+2 is located on the ground floor, with an area of 32
m2.
Apartment has two rooms.
- first room: double room
- second room: kitchen (with dining table), sofa (for children) and
bathroom.
Apartment is air conditioned and is equipped with DIGITAL SAT TV (over 500
programs), CD player with radio.
In front of apartment is terrace with sea view. Also at your disposal are:
parking, grill house, garden terrace and laundry machine (usage of machine
is not included in price).
Price per day is:
>From 08.07. until 11.07. - 52 ? accommodation tax is included in price
>From 11.07. until 30.07. - 62 ? accommodation tax is included in price
or

Apartment "Ivana" 6+2
is located on the first floor, with an area (including balcony) of 120 m2.
Apartment is air conditioned and has 3/2 room (each with toilette, shower
and sink). Two rooms have a terrace with a sea view, while the third is
facing north. Within the apartment there is a kitchen and a living room
(DIGITAL SAT TV and radio) - both of them have a balcony and terrace with a
sea view. Parking, laundry machine, garden terrace and grill house is at
your disposal.
Price per day is:
>From 08.07. until 11.07. - 102 ? accommodation tax is included in price
>From 11.07. until 30.07. - 122 ? accommodation tax is included in price

Please confirm or deny reservation.
Regards from Brela
Alen Bartulovic
www.brelaonline.com

te www to dobra strona
dodatkowo
http://www.brela.com.../en_a10_2k2.htm
Ten facio jest spoko (byliśmy u niego)

My adress is:
Alen Bartulovic
Stomarica 21
21322 Brela
Croatia

Best regards,
Alen

http://www.world66.c...la_arija___brel
Brela to fajny wybór bo można też w góry a nie tylko ....... na słońcu.
Stomarica to "przedmieścia Breli" więc i klimat trochę spokojniejszy.
  • 0

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 czerwiec 2009 - 10:34

Witam,

Mam ogromną prośbę do wszystkich, którzy mieli okazję być w Chorwacji gdzieś w okolicach Riwiery Makarskiej (Brela), lub jeszcze bardziej na południe w stronę Dubrownika...
Być może uda mi się we wrześniu na tydzień wyskoczyć na urlop i nie ukrywam, że Chorwacja leży od dawna w kręgu moich zainteresowań...Gdzie można w przyzwoitych warunkach za niewygórowaną cenę znaleźć nocleg?
Będę wdzięczna za wszelką pomoc...
Dzięki



a znalazłaś tani lot do Dubrownika czy chcesz jechać autem.
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 Ewa

Ewa
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 25 czerwiec 2009 - 10:39

Autem, samolotami nie latam bo się boję :blush:
  • 0

#6 Gość_MirekN_*

Gość_MirekN_*
  • Gość

Napisano 25 czerwiec 2009 - 10:42

a znalazłaś tani lot do Dubrownika czy chcesz jechać autem.

Autem to dobry wybór tylko nie w weekend. My załatwiamy rezerwację apartamentów od środy i wtedy jest OK. Do Breli na 1000% jest autostrada najgorszy odcinek to przejazd przez Słowenię (tiry) ale można przez Węgry. Cieszyn D1 Bratysława obwodnica Wiednia na Klagenfurt Słowenia i Chorwacja w 100% autostrady do Breli a teraz pewno i dalej w stronę Dubrownika. Wyjazd o 4 rano i średnia z trasy w okolicach 120km/h. Tyle z doświadczeń własnych ale i tak wolę Kretę i Thasos ;)
  • 0

#7 Ewa

Ewa
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 25 czerwiec 2009 - 10:47

Autem to dobry wybór tylko nie w weekend. My załatwiamy rezerwację apartamentów od środy i wtedy jest OK. Do Breli na 1000% jest autostrada najgorszy odcinek to przejazd przez Słowenię (tiry) ale można przez Węgry. Tyle z doświadczeń własnych ale i tak wolę Kretę i Thasos ;)


Ja...jak już to planuję we wrześniu więc mam nadzieję, że ludu nie będzie za bardzo.
Bardzo dziękuję za linki ;)
  • 0

#8 fan

fan

    TOEG

  • Użytkownik
  • 454 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 czerwiec 2009 - 10:49

tutaj jest sporo o Chorwacji http://www.cro.pl ja też miałem jechać 01.07 na 2 tygodnie,ale wykukałem bardzo tanią ofertę do Turcji i Chorwacja zostaje nadal nie zaliczona....może w przyszłym sezonie :rolleyes:
  • 0

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 czerwiec 2009 - 16:27

jak jadę do Chorwacji to tylko z namiotem, prawie wszystkie kempingi są nad brzegiem morza

http://pl.campingcom...mping/chorwacja

Załączone pliki


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 25 czerwiec 2009 - 16:33

jak jadę do Chorwacji to tylko z namiotem, prawie wszystkie kempingi są nad brzegiem morza

http://pl.campingcom...mping/chorwacja


Jasiu a np. z przyczepą?
Nie będzie większego problemu z miejscem do zaparkowania blisko morza?
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#11 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 czerwiec 2009 - 16:44

Jasiu a np. z przyczepą?
Nie będzie większego problemu z miejscem do zaparkowania blisko morza?


z przyczepą :eek: , wiesz ja mam taki mały namiocik co się wszędzie da postawić, naturalnie widziałem że ci przyczepami to w środku sezonu (od połowy lipca do końca sierpnia) mieli czasami problemy przy samiutkim brzegu ale tak 200-300m to zawsze coś się znajdzie
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#12 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 25 czerwiec 2009 - 16:48

z przyczepą :eek: , wiesz ja mam taki mały namiocik co się wszędzie da postawić, naturalnie widziałem że ci przyczepami to w środku sezonu (od połowy lipca do końca sierpnia) mieli czasami problemy przy samiutkim brzegu ale tak 200-300m to zawsze coś się znajdzie



Jasiu z taką miałem na myśli, do Chorwacji:

Załączone pliki

  • Załączony plik  taka.jpg   112,8 KB   16 Ilość pobrań

  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#13 zuzanna

zuzanna
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 25 czerwiec 2009 - 16:51

Jasiu z taką miałem na myśli, do Chorwacji:


z taka to mozesz i w wodzie zaparkowac...wysokie zawieszenie....mozna spac spokojnie :eek:
miejsce z pewnoscia znajdziesz
  • 0
Zuza

#14 rosa

rosa
  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 25 czerwiec 2009 - 20:27

Ewo
Sporo informacji masz tu od chłopaków...a skoro temat trochę się luźny zrobił, to i ja dwa grosze od siebie dołożę…
Moja bliźniacza siostra przebywa aktualnie w Chorwacji w starym miasteczku Trogir…gdy wróci popytam jeszcze o jakieś newsy…bo to też rejon Splitu a więc blisko Breli…może w czymś pomogę…
…Ja byłam w tym kraju w 2004 roku więc dane trochę może już nieaktualne…Mieszkałam przez tydzień na pięknej i bardzo spokojnej wyspie Mljet u starego Chorwata- znajomego moich znajomych :) więc z noclegami nie mieliśmy problemu…potem przez tydzień od Dubrownika aż do Rijeki w górę przemieszczaliśmy się wzdłuż wybrzeża zwiedzając ciekawsze miejsca…i tu już była całkowita spontaniczność…nigdzie nie mieliśmy zarezerwowanych kwater…ot tak… gdzie dojechaliśmy szukaliśmy noclegu…no i powiem, że problemów nie było…/chociaż ja wolę jechać w miejsca wcześniej objęte rezerwacją- tak czuję się bezpieczniej/
Jest też sporo campingów/nie tylko dla naturystów/ i tak jak Janusz wspominał i w razie czego można nocować w namiocie :eek:
Jedna rzecz o której muszę:…drogi Chorwacji choć bywają kręte i wąskie są dobrej jakości…ale tuż po deszczu rozgrzana nawierzchnia staje się istnym lodowiskiem…nie wiem czemu ale robią się strasznie śliskie…namawiam wszystkich wyjeżdżających tam do zachowania szczególnej ostrożności po ulewach …Ja doświadczyłam niestety z tego powodu przykrych konsekwencji. Na czterech kółkach pewnie bezpieczniej …mnie na dwóch brakło przyczepności :) …Na szczęście wszyscy przeżyli, rany zabliźnione ale urazy psychiczne są trudniejsze do wygojenia…
Chorwację polecam, szczególnie całą urokliwą Dalmację…ale są też miejsca mroczne i przygnębiające /skutki wojny domowej/ …je też, dla równowagi warto zobaczyć…
Pozwolę sobie na kilka zdjęć z mojej trochę z szalonej i zwariowanej wyprawy…
M.

Załączone pliki


  • 0
Dołączona grafika

#15 zuzanna

zuzanna
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 07:47

Ewo
Sporo informacji masz tu od chłopaków...a skoro temat trochę się luźny zrobił, to i ja dwa grosze od siebie dołożę?
Moja bliźniacza siostra przebywa aktualnie w Chorwacji w starym miasteczku Trogir?gdy wróci popytam jeszcze o jakieś newsy?bo to też rejon Splitu a więc blisko Breli?może w czymś pomogę?
?Ja byłam w tym kraju w 2004 roku więc dane trochę może już nieaktualne?Mieszkałam przez tydzień na pięknej i bardzo spokojnej wyspie Mljet u starego Chorwata- znajomego moich znajomych :) więc z noclegami nie mieliśmy problemu?potem przez tydzień od Dubrownika aż do Rijeki w górę przemieszczaliśmy się wzdłuż wybrzeża zwiedzając ciekawsze miejsca?i tu już była całkowita spontaniczność?nigdzie nie mieliśmy zarezerwowanych kwater?ot tak? gdzie dojechaliśmy szukaliśmy noclegu?no i powiem, że problemów nie było?/chociaż ja wolę jechać w miejsca wcześniej objęte rezerwacją- tak czuję się bezpieczniej/
Jest też sporo campingów/nie tylko dla naturystów/ i tak jak Janusz wspominał i w razie czego można nocować w namiocie :eek: ?
Jedna rzecz o której muszę:?drogi Chorwacji choć bywają kręte i wąskie są dobrej jakości?ale tuż po deszczu rozgrzana nawierzchnia staje się istnym lodowiskiem?nie wiem czemu ale robią się strasznie śliskie?namawiam wszystkich wyjeżdżających tam do zachowania szczególnej ostrożności po ulewach ?Ja doświadczyłam niestety z tego powodu przykrych konsekwencji. Na czterech kółkach pewnie bezpieczniej ?mnie na dwóch brakło przyczepności :) ?Na szczęście wszyscy przeżyli, rany zabliźnione ale urazy psychiczne są trudniejsze do wygojenia?
Chorwację polecam, szczególnie całą urokliwą Dalmację?ale są też miejsca mroczne i przygnębiające /skutki wojny domowej/ ?je też, dla równowagi warto zobaczyć?
Pozwolę sobie na kilka zdjęć z mojej trochę z szalonej i zwariowanej wyprawy?
M.


Marysiu zdjecia przepiekne jak zreszta przepiekna jest Chorwacja
Przyznje,ze przez wiele lat nalezalam to tzw. grupy "cromaniakow" :)
Moze juz teraz troche z wygody a troche z braku mozliwosci wyjazdu na urlop dluzszy niz 8 dni Chorwacja poszla w odstawke....stad moja wiedza o tym kraju moze byc nieco "przeterminowana"
Dla mnie najpiekniejsza jest ta ponizej Zadaru czyli tak jak Ty pisalas Dalmacja ciagnaca sie az do Czarnogory(gdzie rowniez kiedys wyladowalam :) )
Zdecydowanie od ladu wole chorwackie wyspy...Hvar,Korcula..przepiekne...mnostwo zieleni i kwiatow( slusznie Hvar nazywany lest lawenowa wyspa)...w przeciwienstwie do kamienistego,wypalonego sloncem Uglianu,Pagu czy Rabu bedacego mekka naturystow.
Apartamenty zawsze zalatwialismy przed wyjazdem.....poniewaz grupa byla liczna min.16 osob z dziecmi bylo bezpieczniej nie jechac " w ciemno"
Najczesciej wyszukiwalismy cos w internecie...zawsze domek w odleglosci nie wiekszej niz 50metrow od morza a najlepiej zeby juz w nim stal :)
Oczywiscie kempingi widzialam...ale nigdy nie wpadlam na pomysl by przez tyle kilometrow ciagnac za samochodem przyczepe(planujac oczywiscie pobyt stacjonarny-co innego Kamper i przemieszczanie sie ) gdy domy do wynajecia byly w duzo lepszej lokalizacji a w sumie porownywalnej cenie....
Co do sliskosci drog trudno mi sie wypowiedziec bo w samochodzie tego nie doswiadczylam...natomiast rozliczne korki na drodze nie raz byly dane.
Zdecydowanie najlepszym dniem wyjazdu z Polski przez lata byl poniedzialek...no moze do srody ...potem zageszczenie ruchu zdecydowanie wzmagalo sie...moze teraz jest inaczej...pamietam jeszcze czasy gdy nie bylo autostrady...nastepnie kolejne odcinki jej oddawania do uzytku...teraz juz chyba otwarta jest do Dubrownika....za mojego ostatniego pobytu konczyli odcinek do Splitu.

Chorwacje rzeczywiscie warto zobaczyc......

Użytkownik zuzanna edytował ten post 26 czerwiec 2009 - 07:54

  • 0
Zuza




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych