Skocz do zawartości

Zdjęcie

Utah 2021

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 2646 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 17 luty 2021 - 03:42

pogoda w Utah taka, co by sie nie podobala 90% ludzi tutaj piszacych: snieg snieg snieg - slady slonca

w sobote/niedziele i poniedzialek lacznei spadlo "tylko " ok 35 cm swiezego puchu

natomiast ostatniej nocy ... 50 cm : Big Cottonwood canyon i Little Cottonwood Canyon byly zamkniete wiec pojechalismyu do Powder Mtn: Eureka!!!

Swietna gora (y) - wileki teren z mala iloscia ludzi - zamiast placic za Heli - byulo tam tak samo!!!!!

jakos nie ciagnelo mnie do tegp miejsca - na pewno wroce!!!!

• 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#2 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 165 postów

Napisano 17 luty 2021 - 10:12

Janie, tak - wystarczająco ponuro jest na codzień i mnie tego słońca niestety brakuje. Jeśli kiedyś dojdę do takiej sprawności w jeździe, że powiem "pojadę poza trasą spokojnie" to pewnie zmienię zdanie ;)

• 1

#3 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2646 postów

Napisano 18 luty 2021 - 03:02

Janie, tak - wystarczająco ponuro jest na codzień i mnie tego słońca niestety brakuje. Jeśli kiedyś dojdę do takiej sprawności w jeździe, że powiem "pojadę poza trasą spokojnie" to pewnie zmienię zdanie ;)

dzis w nocy nastepne 35-40 cm....... jazda w lesie swietna.... a trasy? tutaj trasy nie istniehja w zasadzie bo i po co?

trasy traktujemy jako zlo konieczne...

Niestety, w zwiazku z kolosalnyi opadami sniegu backcountry jest w zasadzie niemozliwe...ze wzgledu  na zagrozenie lawinowe...

• 1

#4 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 957 postów
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 18 luty 2021 - 08:16

dzis w nocy nastepne 35-40 cm....... jazda w lesie swietna.... a trasy? tutaj trasy nie istniehja w zasadzie bo i po co?

trasy traktujemy jako zlo konieczne...Niestety, w zwiazku z kolosalnyi opadami sniegu backcountry jest w zasadzie niemozliwe...ze wzgledu  na zagrozenie lawinowe...

a można do was teraz przylecieć na narty?

• 1

#5 J@n

J@n
  • Administrator
  • 7633 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 luty 2021 - 08:27

w zwiazku z kolosalnyi opadami sniegu backcountry jest w zasadzie niemozliwe...ze wzgledu na zagrozenie lawinowe...
a kolejki linowe mimo takiego zagrożenia są czynne ?

PS. Kuba - wydzieliłem Twoje Utah ze Szwajcarii, liczę na jakieś fotki i dalsze relacje

• 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#6 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2646 postów

Napisano 22 luty 2021 - 01:04

w zwiazku z kolosalnyi opadami sniegu backcountry jest w zasadzie niemozliwe...ze wzgledu na zagrozenie lawinowe...
a kolejki linowe mimo takiego zagrożenia są czynne ?

PS. Kuba - wydzieliłem Twoje Utah ze Szwajcarii, liczę na jakieś fotki i dalsze relacje

tn_gallery_2121_480_892481.jpg

Przyleciec mozna - nie wiem jakie restrykcje

wlasnie wrocilem z Utah - miedzyladowanie w Chicago...

nie wiem co sie dzieje - nie moge dodac nast zdjec - sprobuje jutro

Użytkownik jan koval edytował ten post 22 luty 2021 - 01:30

• 2

#7 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 957 postów

Napisano 22 luty 2021 - 08:02

tn_gallery_2121_480_892481.jpg

Przyleciec mozna - nie wiem jakie restrykcje

wlasnie wrocilem z Utah - miedzyladowanie w Chicago...

nie wiem co sie dzieje - nie moge dodac nast zdjec - sprobuje jutro

dzięki za info.\, zdjęcia z tapatalk maja limit jak nie masz premium, musisz poczekać do marca , albo dodać z komputera.

• 1

#8 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2646 postów

Napisano 27 luty 2021 - 01:56

Sorry  za opoznienie:

wiec tak: 13 -go wylecielismy do SLC w Utah....

pierwsze godziny byly takie sdobie

zatrzymlismy sie w hotelu w Salt Lake....

codziennie rano patrzymy na programy lokalne.. w niedziele rano sie zaczyna: wielkei opady sniegu, duza ilosc wypaokow.. - czyli wymarzona pogoda dla nas..

med_gallery_2121_480_2776658.jpg

codziennie dostajemy  20- 30 cm sniegu - swiezutkiego sniegu...

do tego doszlo, ze Little Cotton Wood Canyon jest zamkniety przez 3 dni

Ski Patrolers zalecaja nawet niezblizac sie do okien ze wzgledu na zagrozenie lawinowe

wiec , alternatywa: Powder Mountain...

nigdy tam nie bylismy

gallery_2121_480_18432.jpg

droga jest swietna.. za[powiada sie zabawa

gallery_2121_480_427519.jpg

Powder Mt jest duuuuuuuuuuuzym osrodkiem : o 3 p[o pol mamy swieze slady...

nastepne dnie spedzamy w Solitude...

Na prakingu ...stale sypie - w ciagu naszego tygodnia dostalismy ok 2 m sniegu....niezle, jak na moje wymagania

gallery_2121_480_945084.jpg

"niestety" - ubieranie sie na narty w padajacym sniegu jest .."inne" - I dont care

w czwartek mamy jedyny dzien, gdzie slonce wali cala para.....

widzimy to , zblizajac sie do Solitude

gallery_2121_480_733493.jpg

gallery_2121_480_507655.jpg

Kolejki do wyciagu sa dlugie...jakies 10 min....

stjae w tej kolejce, wywozi mnie na wejscie do Honeycomb Canyon....

ustawiam sie w kolejce, jestem 10-15 do bramki w razie gdy otworza Canyon - o 12 w poludnie lina pada i wal;imy w Canyon : Canyon zebral ok 1.2 metra swiezego puchu, byl zamkniety ze wzgledu na Avi...  jazda ........wrzeszcze przez caly czas z zachwytu.....

gallery_2121_480_12081395.png

to zdjecie  jest zdjeciem odbicia w goglach mojej Zony...

gallery_2121_480_1033426.jpg

nastewpnego dnia nastepne 50 cm nowego sniegu

ripping the trees!!!!

gallery_2121_480_4571601.png

biore  Confession z wiazaniami Jester Pro - doskonale sie spisuja...

gallery_2121_480_3765944.png

Fucking nice turns - just do it!!!

gallery_2121_480_2094180.png

na szczescie nie musze odpalac mojego Air Bag.........

gallery_2121_480_2273419.png

PO tak niesamowitym dniu dowiaduje sie, ze syn mojego Przyjaciela ginie pod lawina  - Kopa Kondracka - znalem szczeniaka od  2 roku zycia - wyrosl na niesamowitego faceta..... zabrala go lawina - nie moge tego  jakos zrozumiec.....

Chris byl przykladem  wymarzonego syna..... - nawet nie wiem jak to okreslic....

Life sucks...

Solitude, gdzie jestesmy w tej chwili , jest ok 6 mil od miejsca, gdzie 6 lutego 4 osoby poniosly smierc w lawinie (Wilson Glade) ..

Ekstaza jazdy w niedotknietym puchu przeplata sie z tragedia.....

• 4

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 7633 postów

Napisano 27 luty 2021 - 08:04

Kuba - tam się jeździ tylko poniżej górnej granicy lasu? 

Czasmi zastanawiam się czy ma sens zarażać  dzieci swoją pasją.

• 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2646 postów

Napisano 27 luty 2021 - 14:26

Kuba - tam się jeździ tylko poniżej górnej granicy lasu? 

Czasmi zastanawiam się czy ma sens zarażać  dzieci swoją pasją.

w Rockies drzewa dochodza czasami do 4 km npm

to wlasnei jest swietne z wielu powodow: drzewa utrzymuja sypki snieg nardzo swiezy przez wiele dni, a jazda w drzewach w takim sniegu to poezja....

• 2

#11 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 957 postów

Napisano 27 luty 2021 - 15:08

Warto dodać Janowi , że trasy w lasach sa wcześniej przygotowywane- oczyszczane z przeszkód .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#12 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2646 postów

Napisano 27 luty 2021 - 15:52

Warto dodać Janowi , że trasy w lasach sa wcześniej przygotowywane- oczyszczane z przeszkód .

Tam NIE MA ttras..........wiec niczego sie nie "sprzata" - jezdzisz na wlasna odpowiedzialnosc....trxeba umiec czytac teren...

Jedyne o co sie dba to odpalanie potencjalnych lawin : jak sie budzisz o 6 i slyszysz detonacje to znak, ze duzo sniegu spadlo - ergo - bedzie dobra jazda!!!

Użytkownik jan koval edytował ten post 27 luty 2021 - 15:55

• 2

#13 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 957 postów

Napisano 27 luty 2021 - 16:04

Słyszałem , że w Rocky lasy się „oczyszcza „ z gałęzi , konarów , głazów przed sezonem, oczywiście nie ma tras w europejskim tego słowa znaczrniu, ale służby czyszczą teren pod freeride przed sezonem.

• 1

#14 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2646 postów

Napisano 27 luty 2021 - 16:33

Słyszałem , że w Rocky lasy się „oczyszcza „ z gałęzi , konarów , głazów przed sezonem, oczywiście nie ma tras w europejskim tego słowa znaczrniu, ale służby czyszczą teren pod freeride przed sezonem.

Trasy sa, na szczescie nieliczne i tam sie czysci

W drzewach sie nie czysci - dwa sezony temu dswiadczylem tego na wlasnej skorze w Big Sky - walnalem w szczerbate glazy, zupelnie niespodziewanie

w mniejszych osrodkach na Wschodzie to co innego

Użytkownik jan koval edytował ten post 27 luty 2021 - 16:34

• 2

#15 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1339 postów
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 27 luty 2021 - 19:10

Ja jak zwykle zaczepnie.

Kuba jak to jest, że nie widać ani trochę tych ilości śniegu o jakich piszesz na zdjęciach?

U mnie na wsi jak spadnie 50cm to sytuacja wygląda tak.
Załączony plik  20210114_184456.jpg   90,75 KB   3 Ilość pobrań

A u Was trzy razy więcej a na zdjęciach po kostki?

Poza tym to wiadomo, Zajebiście.
  • 1

#16 J@n

J@n
  • Administrator
  • 7633 postów

Napisano 27 luty 2021 - 21:57

Módlmy się aby to nastąpiło w najbliższych 4 tygodniach 

• 0
Dołączona grafika

#17 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2646 postów

Napisano 28 luty 2021 - 01:48

Ja jak zwykle zaczepnie.

Kuba jak to jest, że nie widać ani trochę tych ilości śniegu o jakich piszesz na zdjęciach?

attachicon.gif20210114_184456.jpg

A u Was trzy razy więcej a na zdjęciach po kostki?

Poza tym to wiadomo, Zajebiście.

w Salt Lake tyle nie pada co w gorach....

a jak widze tyle sniegu w gorach to nie wyciagam telefonu..............

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych